Blbne u prsu, kojíme pak i hodinu. Co by pomohlo?

pavlazabka
18. pro 2009

Ahoj holky, mám 5-týdenního chlapečka, plně kojím, přibírá. Ale občas je kojení horor, malý dovede klidně hodinu blbnout u prsa, žužlá ho, kroutí se, ale sát nesaje. Pak se např. po hodině uráčí a přisaje se a pije jak duha. Já vždycky trnu, jestli mi chudák nevyhladoví, když ho krmím po třech hodinách a on si to tímto protáhne klidně na 4-5 hod. V noci zvládne klidně 6-7 hod. nejíst Mlíko mi teče dobře, prso mu vždycky rozmasíruju, měním polohy, cvičíme kvůli břichu, aby ho netrápili prdíky. Někdy se dokáže přisát na poprvé, někdy to trvá 15 min., takže to dovede. Máte s tím prosím některá zkušenost, příp. co vám pomohlo? Tímto stylem kojení nedělám pak celý den nic jiného a bradavky jsou pěkně poničeny. Díky za rady.

beruska2x
18. pro 2009

ja bych ho nenutila... kdyz bude chtit takto da jasne na jevo a prisaje se 😀 u nas bylo normalni ze malej spal v noci i 5 - 6 hodin, nidky jsem ho na jidlo nebudila...
oni kdyz chteji jist tak si reknou ale dudlika bych ze sebe nedelala 😉

rimmel
18. pro 2009

no tak neni hladny kazde tri hodiny alebo co ja by som sa nad tym netrapila a kojila kazde 4-5 ak samozrejme dobre pribera? a ma dost mokrych plienok

beruska2x
18. pro 2009

presne tak deti nejsou na klicek nebo na signal, proste nema hlad, bud rada asi mas kvalitni smetanu misto mlika 😀 😀 😀 😀 😀
a ten cas vyuzij lip... 😉

pavlazabka
autor
18. pro 2009

Holky, moc díky za uklidnění a rady. Mně taky právě připadá, že prostě hlad nemá. Když ho o půlnoci nakojím, je schopný vychrupovat do sedmé osmé - a je fakt, že pak příkladně saje. Jsem holt asi zblbá všema příručkama o tom, jak pravidelně kojit. Když u nás byla PA ve třech týdnech, tak byla překvapená, že máme celkem dlouhé intervaly. Ale malý přibral a ona ho pro kontrolu zvlážila jako v porodnici - před a po nakojení. A on vychlemstal 125. Selský rozum mi taky říká, že se prcek přihlásí,a taky to umí - někdy i po dvou hodinách. Jsem ráda za vaše zkušenosti.

beruska2x
18. pro 2009

hlavne se zbytecne nenervuj, uzivej si maleho oni tak ryyyychle vyrostou 😅

pajka888
18. pro 2009

čauky, tak mě malá od příchodu z porodnice vydržela přes noc +-6hodin, když měla hlad tak si řekla.
Zatím jí to vydrželo, nakojí o půl 7 večer a budí se něco po 1 (někdy vydrží i do 3) a potom tak za 5 hodin.
Přes den jsou to tak 2,5 - 3 hodiny.
Přírustky jsme měly 800-900g.

veruska007
21. pro 2009

Mam 9 mesicniho chlapecka a doposud ji 1,5h pri kojeni. Presnidavku ci jogurt zblajzne do 5 minut. 😵

lilili2
21. pro 2009

Mě to taky dělá a přišla jsem na to, že je zavzdušněný. Během kojení ho nechám i 3 x odříhnout. Někdy to trvá než si odříhne, ale potom zase pije jak duha 😉 Takže u nás to probíhá kojení, odříhnout, kojení, odříhnout atd...... 😀

pavlazabka
autor
21. pro 2009

Holky, děkuju, je docela povzbuzujicí vědět, že v tom člověk není sám.
Lilili: taky jsem to teď začala takto praktikovat a zdá se, že by to mohlo pomoct!

k.ate
21. pro 2009

pavlazabka - mně takhle malej taky blbnul... já to řešila tím, že jsem ho prostě na chvilku dala pryč a to to dělal i když hlad měl, já ho krmím od začátku na požádání... 😉 ale nemělo to smysl ho tam držet nebo tak, on se pak vztekal, mě bolely bradavky a do kojení se mi nechtělo... No a teď si našel novou zábavu při kojení. Když se mu kouknu do očí (kojím v leže), tak se na mě začne smát a prso mu vypadne z pusy 😀

barica
22. pro 2009

tak koukam, ze nejen Nelinka je pekny cislo🙂! mne u prsou nejvice blbne vecer, jako by vedela, ze potom uz se jde spat, tak proc to neprotahnout🙂... nekdy se mi u prsou i pekne vzteka, pritom mlicko tece, spis mi prijde, jako by uz mela dost, ale preci jen se nechce bradavky vzdat🙂... jinak mi krmime take po 4h pres den, vyjimecne po kratsim intervalu, v noci vydrzi opravdu i vic nez 6h, ale to uz ji budim, ja vim, mozna se to nema, ale kdybych ji nechala, tak bych nestihla ani tech 6 dennich davek, coz uz i tak je podle doktoru na 6ti tydenni ditko malo. Ale mne prijde, ze se nazuchne a pak travi. A pribrala mi za mesic krasne, takze kdo vi, jestli delsi prestavky nejsou lepsi, ditko alespon vytravi a nemicha si jedno mlicko s druhym. No na druhou stranu, segra takhle dlouhe prestavky nedelala a ditko ji za mesic pribralo pres 2kg, takze je to vlastne asi uplne jedno🙂...

pavlazabka
autor
23. pro 2009

My jsme včera byli na kontrole v šesti týdnech a chlapec je výškou průměrný a hmotností nadprůměrný. Já ho prostě asi přežírám, i když v noci spí sedm hodin a přes den má intervaly 3 hod. Takže když dnes zase dělal kravinky, šupla jsem ho zpět do postýlky, interval neinterval, v pohodě usnul a napil se až po 6 hodinách i přes den. Takže to vážně je asi tím, že ještě nemá hlad a je nasupený, že ho budím 😅
Barica: já těch 6 kojení za den taky udělám málokdy a očividně to přibírání nevadí. Ale taky mám pořád nutkání ho budit, chce to asi zapomenout na čas a dát na toho prcka samotného.
Jinak díky všem za rady!

bluegirl
26. pro 2009

taky mam tenhle problem, maly se prisaje, chvili pije tak 2min a pak se zacne kroutit, vztekat, pousti prso a pak ho hleda jako by tyden nejedl, prisaje se jak divy a tak porad dokola. Pak se treba zase prisaje a saje dele, ale je to na nervy. Nekdy zacne i poradne kricet. Kdyz si zkusim prso mliko z neho tece, tak nevim co mu je. Nekdy se umi napit i hezky, ale vetsinou pije takto :( kojeni je pak pro me spis neprijemne a o me mrzi