Blinká nenatrávené mlíčko. Je to normální?

barnie
10. říj 2010

Ahoj maminky, potřebovala bych poradit. Mojí malé(16 dnů) vždy po kojení vytéká mlíčko nosem, trošku si většinou i ublinkne..je to témeř hned po kojení a je to mlíčko ještě nenatrávené. Je to normální??? Malá se takto vyblinká a chce zase znovu pít...tak nevím, co s tím, takhle bych ji totiž mohla kojit pořád donekonečna:(

Moc díky za radu..nevím, jestli nemůže být třeba nemocná nebo je to jen špatným držením při kojení, popř. tím, že třeba moc hltá, ale je mi jí vždycky moc líto..tak pokud se tomu dá nějak předejít, byla bych ráda.

misak78
10. říj 2010

@barnie Ahoj barnie, jde o to, jestli se jenom ublinkne, nebo "vyhodí" prudce mlíčko ven. Ad1, může příliš hltat a nestačí vše napolykat, napapá se moc. Můžeš jí mít ve špatné poloze, která neumožní správné polykání... Ad2, může jít o potíže na trávicí trubici (hlavně nepropadej okamžité panice- já když byla ve tvém období, tak jsem "kolabovala" při náznaku rýmy 😀 ) a je nutné navštívit dětského lékaře.

barnie
autor
10. říj 2010

@misak78 Díky moc za názor...to blinkání naštestí není nic prudkýho..mlíčko prostě vyteče nosíkem a někdy trošku i pusinkou..většinou až když ji po kojení položím do postýlky...zítra jdeme na kontrolu, tak se zeptám MUDry, co s tím..snad to bude opravdu jen nějaká drobnůstka...

krislip
10. říj 2010

To jsme měli taky.A dost dlouho.Nemohla jsem kojit v leže,to bylo nejhorší jak měl hlavičku v rovině.Takže jsem kojila klasicky v sedě a protože malej blindil furt ne jen těsně po kojení,tak jsme měli i vypodloženou matraci aby měl hlavičku výš.Jinak nejhorší to bylo,když mi mlíko moc stříkalo.To jsem pak musela trochu odstříkat,páč to pak nestíhal polykat a teklo mu to i z toho nosu.

misak78
10. říj 2010

@barnie a necháš malinkou řádně odříhnout? To může být to, proč si ublinkne. Já malou raději "vláčela" nějakou dobu na ruce v tzv. poloze tygříka. A moc ti závidím tu malinkou uzlinku. Hezky si užívej malinkého miminečka, mám pocit, že včera jsem se tu ještě vláčela s pupíkem a za chvíli jí jsou Bětušce už dva roky. Uteklo to, uteklo...

bufina
10. říj 2010

@barnie Některý děti sou víc blinkací a některý míň. Není to nic nenormálního. Mně třeba malej blinká ještě teď, a to je mu skoro 10 měsíců... Když byl malý miminko, tak mně přišlo že vyblinká aspoň polovinu toho co sní a stejně hezky přibýral. Pokud ti malá nebude hubnout, tak je všechno OK a blinkání se časem srovná.

krislip
10. říj 2010

Já jsem nechávala odříhnout že jsem se trochu sesunula a položila na prsa ( myslím že se říká poloha na srdíčko ) a tak se mi bezpečně odříhnul .Na tygříka nám to nešlo ,navíc měl víc zmáčknutý bříko a blindil ještě víc

sussanah
10. říj 2010

@barnie jj tomu se rika reflux 🙂 Presne jak @krislip popsala, nektere blinkaji vice, jine mene. Urcite bude potreba skonzultovat s doktorkou, at mas jistotu, ze prospiva, pokud bude vice blinkaci, je potreba to hlidat. Muze to byt horni reflux (kdy mimco blije, ale vetsinu mlicka stravi) nebo o dolni reflux (kdy blije, ale hlavne na zaklopka je spatne vyvinuta mezi zaludkem a strevem a tak dochazi k neprospivani mimca).
My jsme meli sileneho blijana, jeste ted ho to obcas chytne. Takze postylku do antirefluxni polohy, co nejvyssi sklod (nestaci podlozit jednou knizkou, sklon by mel byt alespon 30stupnu. Po kojeni dusledne odrihnout (jinak nam to litalo i na metr daleko 😒 pokud stridas prsa, tak odrihnout i mezi stridanim. Po kojeni co nejdele zustavat v klidne vertikalni poloze, presne jak pise krislip, poloha srdicko na srdicko, ja takhle prosedela v podstate cele sestinedeli v kresle, jakmile jsem ho polozila do postylky a on nespal, tak okamzite zvracel. Prebalovat pred kojenim, po kojeni jen v nejnutnejsich pripadech, at s ni nemusis moc hybat. No ze si ublinkne, jeste neznamena, ze vyblije vsechno mlicko, zkus si rozlit cca 20ml a uvidis, jak to vypada. Pokud po kojeni a ublinknuti place, tak je to s nejvetsi pravdepodobnosti proto,ze ji to proste pali 😔 U nas na to hooooodne pomahal dudlik, proste to blinkani zase zadudlal zpatky. Taky za sebe doporucuju odsavacku hlenu, ale tu obyc z lekarny za cca 30Kc. Jsou to 2 hadicky v takove male nadobce. Perfektne se tim cisti prave nos a pusina pri vetsich blicich akcich. Ja ho takhle musela odsavak po kazdem kojeni. No a hlavne prikoupit cc navic (doporucuju savejsi Kikko lux) a obrnit se trpelivosti. Po 2-3m to trosku ustupuje, po zavadeni prikrmu je to o mnoho lepsi. Neboj nejsi v tom sama 😉 Ale treba to nebudete mit tak silene, jen ji obcas mlicko utece a bude to v pohode 🙂

barnie
autor
10. říj 2010

Holky, díky za názory a tipy - co jsme ještě nezkusily, vyzkoušíme...postýlku máme podloženou už od příchodu z porodnice a o odříhávání se tak nějak snažíme pořád, ale malé to moc nejde...:(Tak nevím, jestli to chce více trpělivosti nebo co:(Tak uvidíme zítra na kontrole, co se váhy týče. Držte nám pěsti🙂

misak78
10. říj 2010

@krislip no vidíš a já když měla malou na srdíčku, tak jsem měla nazvraceno až u pupku. Tygřík jí vyhovoval úplně nejvíce. Každé dítě je originál 😀

zlilly
11. říj 2010

ja mam s mrnetem totez. 😒 kdyz ho drzim, tak si nikdy nerihne, ale tak do hodiny po kojeni si ublinkava. nemyslim, ze moc, ale stejne se me to nezda. zkousim ho drzet pres rameno a tak na nej jeste navic ani nevidim.

deyana
11. říj 2010

taky to malá měla, lítalo to z ní 2 metry daleko(jen někdy), ale Dr. doporučila AR Nutrilon, který pomohl, ani jsme nedobrali malé balení.A zvednout postýlku pod hlavičkou(naskládali jsme pod nohy knížky, cca do 30st., a dolů do noh postýlky jsme dali kojící polštář, ona vždycky sjela, jak to bylo nakloněný 🙂 ) Říkala nám, že některé děti to mají, protože nemají dostatečně vyvinutý trávicí systém a musí se jim dovyvinout "za chodu".. ale může to být i něco vážnějšího, takže určitě doporučuju k té doktorce zajít 😉 Přeju, ať se to brzo upraví a jste obě spokojené 🙂

Jinak mi taky po krmení neříhala, trošinku ublinkla třeba za půl hodinky, ale podle naší Dr. to nevadilo.. když to bylo tak trošičku.

ee.liska
11. říj 2010

tak náš malý polohu ssrdíčko na ssrdíčko moc rád nemá 😒 nechám ho odříhnout na rameni a hned ho mám jen v náručí, taky často ublinkává. postýlku máme podloženou a moc to nepomáhá ale asi by to bylo ještě horší, kdyby byla narovno. Teď jsem dostala doporučení na vlákninu, Nutritin a odpoledne si ho mám v lékárně vyzvednout, tak pak dám vědět jestli to pomohlo 🙂
Tak přeji co nejméně blindění 🙂

barnie
autor
13. říj 2010

Tak je to dobrý, holky...malá nám hezky přibírá - už má o půl kila více než při porodu, tak MUDra říkala, že to blindění nemusíme ani moc řešit, že pokud prospívá, tak se nic neděje..a je fakt, že posledních pár dnů se mi zdá, že ani tolik neblinká..🙂Tak moc díky za podporu a rady..člověka to uklidní, když ví, že v tom není sám...🙂

misak78
15. říj 2010

@barnie no vidíš, hlavně že jste v pořádku!