Blíží se konec kojení? Malý po 5 minutách už nechce sát

katulinka_22t
4. kvě 2014

ahoj maminky... malýmu bude 8 týdnů a začínáme mít problém s kojením... skoro po necelých 5 minutách mi už nechce sát a když dám druhé prso, tak to samé.. a kope nožičkama a pláče.. vzteká se.. nechce sát když mi prso "změkne". Myslíte že mám vytrvat a nechat ho "vyřvat" aby se pak najedl nebo se mi odstavuje- nechce z prsu?

pincola
4. kvě 2014

@katulinka_22t Ahojky vyřvat určitě ne. Je možné, že ti poklesla tvorba mléka, taky jsem s tím měla problém. nepanikař a zkus podpořit laktaci- Nejlépe odsávačkou odsávej po každém kojení(i naprázdno), koj co nejčastěji i když se ti zdá, že máš málo mléka nebo žádné, jde o to aby se prsa stimulovaly. Hodně pij, pomáhají i vývary a omáčky, zkus trochu odpočívat. Hodně malého nos, nejlépe kůže na kůži, to podpoří laktaci i ochotu miminka se přisávat. Kdyby to nezabralo existují bylinky Řecké seno a Benedikt lékařský. Od každého bereš 3x 3 denně. Nechci tu být za chytrou, mám to taky jen od laktační poradkyně, taky jsem tím prošla🙂 Držím palce a kojení nevzdávej. Koukni třeba na mamila.sk nebo jiné stránky o kojení.

katulinka_22t
autor
4. kvě 2014

@pincola odsávačku mám, zkusím to, piju docela často i čaj podporující tvorbu mléka, a vývary a omáčky též🙂, zkusím teda víc odsávat a nosit ho.... 😉 právě že to nechci moc vzdávat - má přeci to nejlepší 🙂 tak děkuji

rozzaarka
4. kvě 2014

@katulinka_22t me kdyz krici, chce obcas odrihnout a nebo vic pit... zkus jeste homeopatika ricinus communis, ty moc pomahaji a caj od weledy. taky mam ted mensi laktacni krizi a taky doufam, ze to ustojime. dela ti to dlouhodobe? nemuze to byt lehce posunuty rustovy spurt? to je Kubik vzdycky takovy vzteklejsi...

gwennie
4. kvě 2014

ahoj, mela jsem stejny problem jako ty :-/ dvakrat, poprve jsem to prekonala, ale podruhe uz ne, a to bylo taky tak nejak ve 2 mesicich :-/ stavalo se mi to same - prso po odsati trosky mlika (5 min) zmeklo, a mala uz ho nechtela. Nejvic ted lituju toho, ze jsem si nezavolala domu laktacni poradkyni. Zkousela jsem vsechno mozne, co mi tady holky radily, ale nezabralo nic. Problem byl zrejme jinde, a to ona poradkyne mohla odhalit. Fakt silne doporucuju!! Jak jednou o mliko prijdes, je to v podstate nenavratny proces :-/

katyxq
4. kvě 2014

koukni na https://www.modrykonik.cz/jak-kojit a poslala jsem ti pozvánku do skupiny (mǎme tam i laktační poradkyně)... je potřeba zapracovat na zlepšení přisátí a tvorbě mléka dříve, neź z toho bude bojkot kojení 😉

lenicka07
4. kvě 2014

@katulinka_22t Ahojky, a myslíš že opravdu mu to nestačí, je mezi kojením nespokojený, hladový, nepřibírá atd.? Každé dítě je jiné, ale např. u syna bylo častokrát období, kdy přes den pil jen krátce, daleko méně než doporučovaných 10 minut a přesto byl spokojené dítě, přibíral a já to nijak neřešila, nyní má rok a stále úspěšně a naprosto bez problémů kojím. Sál třeba tři čtyři minutky, pak se náhle pustil, odvrátil, prohnul až do oblouku, dala jsem mu z druhého prsu, stejný průběh, pak tři hodiny pauza, další podobné kojení atd. Pak zas třeba večer měl delší kojení.... ale jinak mu nic nechybělo, tak jsem se řídila podle jeho potřeb, nikdy jsem neměla pocit, že bych měla vyloženě málo mlíka. Možná je to u vás jinak, ale nedalo mi to, a musím reagovat... Laktační poradkyně se určitě zeptej, já jen chtěla napsat svou zkušenost.

katulinka_22t
autor
4. kvě 2014

dělá mi to pár dní... dneska večer to ale bylo ok.. zvláštní... ale ted jsem četla o tom spurtu a je to náš problém.. takže vydržím 😀

lenicka07
4. kvě 2014

@katulinka_22t Fakt já bych se z toho nenervovala, pokud bude jinak spokojený 🙂 8týdenní dítě už taky lépe saje než novorozenec... Vždycky jsem se řídila tím, kdy a kolik dítě chtělo pít, protože si myslím že to samo ví nejlíp 🙂 Když nechce tak nechce, a zkusila bych to pak znovu za chvíli, když by jevil známky neklidu 🙂 já jsem znovu přikládala třeba už za hodinu, když se mi zdálo že pil málo. Opravdu jsme se nikdy do žádných "tabulek" nevešli, spousta kojení byla krátkých nebo naopak příliš dlouhých, někdy po šesti hodinách někdy už po půlhodině se chtěl znovu přisát. Hlavně to chce klid 🙂

krmv
5. kvě 2014

Ja mam dobrou zkusenost ricinus5ch homeopatika. Davam si ted jen kdyz si vzpomenu a mala marok a kojime.