Body forming během kojení. Nezkazí se mlíko?

teddyx2
3. pro 2010

Ahoj, mé dceři je 6 měsíců, už přikrmuji, ale jinak stále kojím. Chtěla bych začít chodit cvičit na body forming (forma aerobiku a posilování), ale někde jsem slyšela, že prý se to nemá, aby se nezkazilo mlíko. Máte některá zkušenost či radu?

lidiab
4. pro 2010

Tak obecne se rika ze by se s cvicenim melo zacinat opatrne, ne protoze by to mliko zmizelo nebo zkazila jeho kvalita, ale protoze se behem cviceni vylucuje kyselina mlecna a ta by prave mohla to mliko ovlivnit chutove. Pry by mohlo miminku prestat chutnat. Proto se cviceni nedoporucuje v prvnich nekolika tydnech po porodu, kdy kojeni prave nabiha. Laktacni poradkyne mi rikala ze muzu zkusit zacit cvicit po sestinedeli. Prvni tri tydny jsem cvicila pouze jednou tydne hodinu abych videla zda mi maly nezacne prso odmitat a nestalo se. Ted uz cvicim dvakrat tydne. Ty mas uz pulrocni holcicku, myslim si ze uz v pohode muzes cvicit... 🙂

nelis
4. pro 2010

Teddy, já jsem u Leonky začla v jejích 3 měsících znovu jezdit spinning 2x týdně a kojila jsem ji až do 11 měsíců. 😉 Držela jsem se zásady, že jsem ji nekojila hodinu až dvě po spinningu a vše bylo v pohodě. 😉 Takže myslím, že klidně můžeš začít. 🙂