Boj při kojení před spaním. Jak to odstranit?

kasli
17. únor 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo stejný problém s kojením před spaním jako já. Při posledním kojení před usnutím se náš prcek strašně vzteká, pořád se odtrhává a když ho odpojím tak začne šíleně ječet! Takže ho stále přikládám a nakonec to vždy dopadne tak, že se přejí a poblindí, ale stejně se vzteká! Jsem z toho šílená, nemáte někdo nějakou radu jak to odstranit nebo zmírnit 😉

niega
17. únor 2008

Kasli, žádnou radu bohužel nemám, ale moc dobře to znám. Edík bejval večer taky jak z divokejch vajec, křičel u kojení, mlátil mě a škrábal, odtrhával se, propadal hysterii - no děs! Nevím přesně, kdy se to zlepšilo, ale tak nějak od 5 měsíců (možná dřív, opravdu si to přesně nepamatuju) se zklidnil a večer disciplinovaně saje.

anney
17. únor 2008

Já myslím, že je to normální a je to z únavy.On má hlad, ale je už líný sát, tak je takový vztekavý a pere se s tebou.My to měli taky tak a občas jsem ho nenakojila.Za hodku se vzbudil a já ho v pohodě nakojila a hned usnul. 😉 🙂

elektrona
17. únor 2008

No tak my tohle máme teď taky. Večer mi tu bradavku tahá a odtrhává, otáčí s ní hlavu, jak kdyby mi jí chtěla urvat, prostě si s ní hraje, hrozně dlouho. Když jí vezmu na krknutí, tak začne hysterčit, jako by měla ještě hlad, ale když jí dám znovu, tak zase začne s tím ničením bradavky 😒 . Myslím, že je to asi nějakej uspávací rituál a dává mi tím taky najevo, že ještě nechce jít spát, že chce být s náma.... ?? 😕 Dávám jí navečer třebas i tři dávky, protože samozřejmě nabydu vědomí, že mám málo mlíka, jenže ona se pak taky poblindí, takže je to fakt asi to miminkovský herectví 😖
Když je ale už hodně unavená, tak se v poho napije bez vyvádění a ještě jí musím budit na krkání 😕 .

kasli
autor
18. únor 2008

Elrktrono tak to samé co popisuješ je i u nás. Jen doufám,že ho to brzy přejde jinak mám pop prsech 🤐 Alle jsem ráda, že to je i někde jinde, tyhle bioe, a ne jen u nás 😝

mihapiha
18. únor 2008

Tak my jsme na tom stejně a vypozorovala jsem, že to je opravdu z únavy, prostě chce pít a spát a nejde mu usnout,tak se chce ukojit ke spánku,.ale to taky nejde,tak se vzteká.... někdy dostane bradavka pořádně na frak 😀

tanitko
18. únor 2008

ahoj holky,tak ja to mam doma taky..moji male bude zitra jeden mesic a tak necely dva tydny mi u toho posledniho kojeni silene vyvadi,breci,odtrhavase a zase se pricucne,prehltuje se a krouti se jak nevim..takze to mame vecer poradny tak skoro hodinovy divadlo..taky si myslim ze je to z unavy..popripade se poptam doktora,proc tomu tak je..

jjaninka
18. únor 2008

aholky holky,já jdu taky na večer kojit se žaludkem jak na vodě,jak to zas dopadne. Malýmu jsou tři měsíce,odmala je to s kojením boj. Popadne bradavku,chvilenku hltá,pak se odtrhne,zas popadne,pustí,pláče. Tak zkouším druhý prso,to samé nebo úplně odmítne. Přitom pít určitě chce. Tak musíme chvilku vyčkat.položim ho do postýlky,hezky mu to povykládám,že ted bude teda hladnej 🙂 Tak si zanadáva a jdeme zkoušet znova. Někdy to zabere hned někdy i na potřetí. A někdy prostě chňapne po prsu,nabaští se a jde se spát. Je to prostě nevyspitatelný.

artuse
18. únor 2008

holky,
my máme s kojením to samé, hlavně pozdě odpoledne a večer, věčně se vzteká, odtrhává, řve, někdy i bije ručkou a teď ještě začala být zvědavá, takže mi s prsem v puse otáčí hlavou po všem kde co lítá 😅 ale pořádně se nenapije...no já osobně to přikládám tomu, že večer už mám málo mlíka, protože taky hrozně dlouho trvá než se mi spustí a to ji taky rozčiluje a pak teče málo 😔 někdy večer dám dokrm, protože po třiminutovým pití a pak breku se fakt nenají a já nevím co s tím 😔 ale jsou i klidný dny 😅 jinak přeju trpělivost, jedině tou se obrnět je potřeba a zkoušet pořád po chvilkách přikládat, no nejhorší je hysterickej řev 😒

bihan
18. únor 2008

jj, poznám veľmi dobre 😠 U nás zabralo prehodiť kúpanie s dojčením .. teda najprv papať, potom kúpať.. asi je menej unavená a oveľa lepšie saje.. tak isto nám skončili večerné hystérie 😉

nelis
18. únor 2008

ahoj holky, taky jsme si prošly tímhle obdobím! Chce to vydržet a mít pevné nervy. Plně souhlasím s Anney - mimi už je unavené a nechce se mu sát, ale přitom má hlad, tak se vzteká. Tak se držte! Nebojte, přejde to! 😉

gabca1
19. únor 2008

já nakonec večer dávala odsáte mlíčko z lahvičky, někdy dokrm, taky se hrozně vztekala a pak plakala třeba 2 hodiny. Flaška nám pomohla, používám Avent, sání to nijak nenarušilo. Při papání už usíná a pak heky spinká.

kasli
autor
19. únor 2008

TAk jsme na to asi přišla, jak se tomuhle boji vyvarovat! Zkusila jsme nezávisle na Bihan prohodit kojení s koupáním a zabírá to 😵 TAkže nejdřív nakojím nechám malého tak 30 minut oddychnout, aby se mi nezablindil a pak jdeme koupat, a je po boji 😵 A dokonce jsme tím i vyřešila boj při oblíkání po koupání 😉