Bojkot kojení. Aké máte zkušenosti?

waldemara
21. bře 2007

Ahoj maminky!Máte některá zkušenosti s bojkotem kojení(odborný název,který jsem našla na internetu)?Našemu malímu budou zítra tři měsíce a už asi tři týdny u kojení strašně pláče.Prdíky to určitě nejsou.Než jdeme koji,tak se směje,povídá,ale jakmile ho položím na předlktí začně řvát.Pak se přisaje, pustí,přisaje,pustí a to trvá několik minut, mezi tím řve, tak mu dám na chvilku dudlík a pak si to rozmyslí a krásně dopije do konce.Někdy se přisaje hned a po pár minutách spustí histerický řev,tak zase stejný postup.Párkrát se mi stalo, že tak řval a nechtěl pít,že si ho musel vzít manžel, uklidnit ho a já ho pak dokojila.Nebo usnul a za chvilku se probudila dopil celkem v pohodě.Měnila jsem polohy,zkoušela krmit lžičkou a nic.Řval.Z flaštičky to vypil v pohodě,ale pak to vyblinkal.Jsem z toho už vážně zoufalá.Někde jsem se dočetla, že to může být i antikoncepcí.Beru Cerazette a když si to vezmu nazpět, tak ho beru tři týdny, což by odpovídalo.Zkusím to vysadit a uvidíme.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Ještě jsem zapomněla napsat, že kvůli plochým bradavkám kojím přes klobouček.Přestat nechci.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady.

ivkaa1
14. bře 2008

jandalinka- a kolko denne vypijes Melty?

ivkaa1
14. bře 2008

titulienka - a ricinus sa nehava volne rozpustit v ustach alebo sa to zapija?

yanik
14. bře 2008

ahojky, tak melta mi taky supr pomáhá - piju tu pytlíkovou 3-4x denně půllitrový hrnek 🙂 čaje pro kojící mi moc nepomáhaly - spíš zhoršovaly prdíky u malého a já jsem byla taky teda pěkně nafouklá ... ale začala jsem pít "natal aktiv" - nápoj pro kojící pro podporu tvorby mléka (obsahuje hlavně glukózu a laktózu, byliny taky, ale ne tolik jako u čajů pro kojící) a s tím jsem maximálně spokojená! Kupuju ho taky v DM drogerii. Vojta je hodně velký a utáhla jsem plné kojení i takového jedlíka až do teď (5,5 měsíce) a doufám, že ještě vydržím 🙂

jandalinka
14. bře 2008

ivkaa1:Meltu si dělám půl litru na den zatím 😉 ,mohla bych i litr na den,ale k tomu si ještě dělám od Lerosu kojící čaj,tak ať to zase nepřeháním 😅 .A ricinus jsem též používala a nechává se volně rozpustit v ústech.

martina46
16. dub 2008

Som už zúfalá, trvá to asi 3 týždne, čo malá nechce papať, lepšie povedané, papá pekne iba v noci a keď je cez deň unavená a dám jej piť, po čom nasleduje spánok, ale aj to nie vždy. Mlieka mám určite dosť, ona si ráno po 4 až 5 hodinovej pauze vie iba trochu, tak pol minútky a dosť. Začne plakať, vypínať sa do luku. Aj by som to nechala tak, ale ona je schopná sa po polhodine vrhnúť na prso a piť. Lenže nikdy neviem, kedy to bude, preto jej každých 15 minút núkam. Aj by som si odsala, že ju nechám aj pár hodín, než poriadne vyhladne, ale nejde mi odsať a to mám plné prsia. Proste už plačem z toho a mám depku. Nechápem čo sa deje, už 3 týždne, veď to nie je normálne! Nedostala som ani menzes, ani zmena v jedálničku, Malá vyzerá ale spokojná, preto si o ňu veľmi starosti nerobím. Skôr sa bojím, že prídem o mlieko, alebo dostanem zápal. Ja už som tu tuším aj raz písala, ale už ani neviem čo. Zúbky nevidno, bruško to nie je, prdíky nič. Čo mám robiť...

martina46
17. dub 2008

???????? ☹
poradite niekto?
dnes rano to bol horor, skoncilo to histerickym placom, najprv som myslela, ze je to brusko, ale ked som ju rozbalila, tak sa ukludnila. potom znovu zle. plac bol bez slz, hovori sa, ze vtedy to nie je od bolesti, neviem, co je na tom pravdy, ak ano, tak chuda musi mat zo mna uz poriadne nervy.
je to vzajomne.....

beruska1979
17. dub 2008

Ahoj Martino46,

Tak takovy problm resim i ja🙂. Asi pred 14 dny to zacalo, ze zacatku to bylo opravdu peklo,kojila jsem 3 min a Tina (4 mesice) mi zacala strasne brecet, jako by ji neco bolelo, odtrhavat se a kroutit se. V noci pritom pila uplne v pohode. Kdyz jsem ji zkousela vyslovene "cpat" druhe prso, tak se mi poblinkala. Z toho, ze ted vic ublinkava jsem usoudila, ze to bude nejspis reflux. Obcas se zakucka, nebo trosku chrapti, pokaslava. Odtrhava se pro to, ze ji pali zaha a kyseli se zaludek. Vsimla jsem si, ze obcas ublinkava i pri piti, takze jde asi opravdu o reflux. Ted uz je to lepsi, pije tak 5-7 min bez rvu, ale casteji ublinkava a pokaslava porad.
Taky jsem ze zacatku snazila kojit co nejcasteji, protoze jsem si myslela, ze ty 3 min ji nemohou stacit, ale po prevazeni mi za tyden pribrala 210g, takze ji to bohate postacilo. Jestli-ze mas stejne "symptomy", tak zkus podat nutriton (i kdyz ten mi moc nepomohl) a uvidis. Nekdy u refluxu nemusi detatko blinkat, ale pali ho zaha

martina46
17. dub 2008

Beruska1979,
ďakujem za odpoveď. My máme pravdepodobne tichý reflux, hoci v poslednom čase aj blinká, vlastne celý deň po trošičke. Je možné, že by jej to vadilo až teraz, veď už má 4a pol mesiaca. Často čítam, že ntriton nezabral, neviem či ho vôbec kupovať. Okrem toho, do malej nenarvem lyžičkou pomaly ani vigantol ☹ nutriton, to by asi bolo trochu viac lyžiciek.
Ako sa volá ten sirup, či ti doktorka odporučila?
A sťahujem sa asi do témy, čo si založila.

zusma
27. dub 2008

Holky obracím se na vás, jestli s tím nemáte taky někdo zkušenost. Skoro od počátku krmím dceru odsátým MM nejdřív ze stříkačky a ted z lahve. Vždycky to bylo bez problémů-jedla každé 3 hodiny, v noci spala celou noc a přibírala krásně. Ted ji bude půl roku,příkrmy zatím nedáváme a poslední týden mi začala méně jíst. Nevím, zda bych to přímo nazvala bojkotem kojení, ale je to něco podobného 😒
po 3 hod. ji jdu dát lahev s MM a ona většinou vůbec nechce a vystrkuje to jazykem a "nadává". Někdy se po chvíli chytne a vypije vše (cca 180ml), jindy vypije třeba jen 90ml a už víc nechce. Někdy se ale nechytne a nevypije nic a strašně protestuje, že jí chci něco dávat. Pak třeba za 15 minut ale někdy i za hodinu začne brečet a tak jí dám znovu a vypije něco. Ale většinou u toho pití zase protestuje-párkrát nasaje, pak to vystrkuje jazykem, pak zase nasaje a tak to jde dokola. Tohle vůbec nikdy nedělala, tak jsem z toho neštastná a bojím se každého dalšího jídla.
Jinak je spokojená, usměvavá, já jsem u sebe snad nezměnila nic, co by mělo za následek změnu chuti mléka. Můžou to být zuby? Fakt nevím. Nechápu,že po 3 hod.nemá hlad, protestuje a pak třeba za 30 minut začne brečet hlady, papká a najednou lahev začne vystkovat. 😒

martina46
27. dub 2008

Zusma, toto je presne okopírovaný náš prípad, ibaže ja kojím. Ja to riešim tak, že jej dávam papať pokiaľ sa dá v spánku. Ale s fľaškou je to horšie.

elize
27. dub 2008

zusma, presne takto bojujeme aj my ☹ inak si to neviem vysvetlit ako zubami 😒 Dudlik na flaske casto kuse. Skusala som zmenit polohu pri krmeni - drzala som Maxa na rukach, skusala som ho polozit na vankusik, drzat len hlavicku. Niekedy zmena pomoze, inokedy nie. Jednoducho ak nie je naozaj velmi hladny mliecko do neho nedostanem.
My sme zacali s prikrmami a vzdy ked mu na obed dam zeleninu vsetko zje a potom aj vsetko mlieko vypije. Ak by som mu dala len mlieko tak ho vypluva - nerozumiem tomu 😕

zusma
28. dub 2008

Elize, tak to je teda taky zajímavý ☹ my začneme s příkrmama tento týden, tak jsem zvědavá. Přestávám se na to těšit.

Martina a ona ti v bdělém stavu nevypije nic? Takže jí to musíš dávat jen ve spánku? Já jsem docela ráda, že ji dávám moje mlíko v lahvi, protože alespon vidím, že něco vypila.
Ono to u nás není přímo tak, že by nevypila skoro nic, ale prostě u toho dělá scény,což dřív nebylo, nebo jen velice vyjímečně. Někdy lahev vypije i bez problémů-většinou ráno,když je po prospané noci.
Včera jsem si psala,kolik toho vypila a bylo to 160ml, 130ml,140ml, 170ml, 180ml a cca 50ml. Jako nic hroznýho, ale Některý dávky jsem do ní ale dostávala na víckrát a večer už pak nechtěla skoro vůbec.

martina46
28. dub 2008

Áno, skoro je to tak. Ráno, ak ju nezastihnem v spánku, tak vypije iba pár hltov, tak to bolo dnes. Ráno vstala o pol7, Nechcela ani cuc. V noci papala o pol4. Počkala som do pol8, pár hltov. Teraz je až po 5a pol hodine. Aj to bieda. Pomaly jej to asi tečie, to je asi z toho, aká som už bola vystresovaná ☹
Bude spať tak 2 až tri hodiny, to musím ku koncu spánku vystihnúť, aby sa vôbec najedla ináč budeme mať zase tak 5 hodinovú pauzu. Keby som si bola istá, že sa raz za tých 5 hodín strašne naje, tak to nechám tak. Ale nenaje. Samozrejme, že jej ponúkam aj v bdelom stave, ale úspešnosť mizivá ☹

zusma
28. dub 2008

Marti, teda to je mi moc líto,že to bojkotuje až takto hodně. A jak dlouho to u vás trvá? Nebyla jsi s tím u Dr, aby ji třeba převážila, jestli přibírá a co to může být?

My máme za sebou zatím 1 jídlo dnes. Ona spinká vždycky celou noc, ráno dnes vstávala po 7 hodině a jídlo bylo celkem bez problémů-vypila 160ml. Zkusila jsem ji dat jinou savičku, třeba ji tamta v něčem vadila, ale pochybuji o tom. Za hodinu nás čeká další jídlo, mám z toho uplně sevřený žaludek 😒 ☹

martina46
28. dub 2008

Takto zlé je to už 2 týždne! Začalo to tak nenápadne pred mesiacom. Boli sme aj prevážiť 3 dni po tom, čo už to bolo takto zlé. Schudla za 3 dni 80g. Potom som nabehla na tento systém kŕmenia v polospánku a po 4 dňoch nám pribrala 240g!! To je trochu čudné, nie? Som mala podozrenie, že mali pokazenú váhu 1.x. Tak si myslím, že teraz priberá, ale nervy sú. Nič si nemôžem naplánovať, okrem toho nám zateplujú barak, tak je niekedy celkom rušno ☹
Chápem ale, že dieťa bojkotuje prsník, ale prečo vymýšľa pri fľaške?
Žeby naozaj tie zúbky? Zusma, elize, vy ste s tým boli u dr či by to mohli byť zúbence?

zusma
28. dub 2008

Já u Dr nebyla vzhledem k tomu,že to ještě není uplně tak nejhorší a stále při každím jídle alespon něco anebo někdy i celou dávku vypije. Pořád doufám,že se to spraví.
Nevím, zda znáš stránky kojeni.net - tam je databáze otázek a odpovědí a je tam i téma Bojkot kojení. Týká se to jak kojení, tak i lahve a každá rada je drahá. Paní doporučuje být hlavně v klidu a zkušet a zkoušet.

Pokud by se to u nás zhoršovalo, tak bych k doktorce zašla na převážení a zeptala bych se ,co s tím. Obávám se ale že by mi moc neporadila a řekla by at zkusím už příkrmy.
Je možný,že moje malá prostě zrovna třeba nemá takový hlad anebo že to jsou opravdu ty zuby...vážně nevím. 😒

martina46
28. dub 2008

Na kojeni.net som už zadala aj otázku do poradne. Aj tú databázu som si prešla. Vcelku je to časté, žiaľ asi treba naozaj len skúšať a skúšať, pokiaľ teda nie je zjavná príčina. Lenže ak by to boli zuby, tie kým všetky vyrastú, to ešte potrvá, nie? ☹
Dieťa sa mi zobudilo a máme po kojení... ☹

zusma
28. dub 2008

Marti, tak jak pokračujete?

My dnes kupodivu zatím uplně dobrý, to zírám. Vypila pokaždé skoro celou lahvičku a vůbec ji nevystrkovala. Kéž by to tak zůstalo.

elize
29. dub 2008

ja som u dr. nebola pretože Maxík krásne priberal aj napriek bojkotu. Máme doma kojeneckú váhu.
Nám sa to zlepšilo. Zmenila som polohu pri kŕmení. Keď mu ponúkam prsník tak v ľahu, alebo tzv. futbalová lopta. Keď kŕmime z fľašky tak ho položím do polohovateľného lehátka alebo na vankúš. A zúbky nás trápia stále. V posledných dňoch je nesvoj a stále mrnčí. Všetko dáva do pusy a kúše.

Maťka, ale u vás to už dlho trvá 😨

martina46
30. dub 2008

Elize, super že sa vám to zlepšilo 🙂
Ja som si akosi teraz istá, že Tánička tiež priberá. No a zvykám si na tento režim, nemyslím na to, koľko to môže ešte trvať.
Dnes ráno si z jedného trochu dala a z 2. ani za svet. Tak som ju začala pekne milo prehovárať 🙂 a ona sa asi po 5 minútach pricucla a celkom pekne sa napila 🙂
Som úplne happy z toho 😀

urka19
30. dub 2008

Ahojte holky, my sme s kojenim mali problem v 9 tyzdni. Hovorila som to doktorke a ona povedala, ze babatka maju urcite fazy, kedy sa im meni chut a preto odmietaju mliecko, ale v konecnom dosledku je to iba prechodne a oni si svoje tekutiny dokazu doplnit hlavne v noci, ked nad tym nerozmyslaju;) Pokial sa vam usmievaju a priberaju, tak len vydrzte, ono by to malo casom ustupit. Nam to trvalo dva tyzdne a myslim, ze opat sa to zacina;( Inak niekedy si dietatko za tri minuty dokaze potiahnut viac ako za pol hodku sania. drzim prsty, nech to skoro skonci

alinka76
30. dub 2008

Maťa, máme skoro rovnaké deti a mne takto malý bojkotoval minulý týždeň. ziapal, keď som mu dala prsník, aj hodinu v kuse vydržal revať, kým sa ukľudnil. a ak aj jedol, tak pár glgov a mal dosť. ale zase som to odsala, nech sa mi nerobí menej mlieka. a teraz je v pohode. môj odmieta akýkoľvek čaj alebo vodu, iba mliečko. nevie sa chytiť na fľašku a aj som rada.

jjaanca
30. dub 2008

Holky, použíáte parfémy? Já se vždycky ráda voněla, mám doma spoustu parfémů a už mi to nějak chybí, ale dovedu si představit že mimčo z toho moc nadšené nebude. Nechci zakládat novou diskuzi, tak se ptám tady.

martina46
30. dub 2008

alinka76, tak mam sancu, ze to u nas tiez skonci 🙂
flasu som radsej ani neskusala.
jjaanca, parfem radsej nepouzivaj, pre istotu. ja mam tiez kopu, ale mne to zas nejako nechyba.

alinka76
2. kvě 2008

ja tiež nepoužívam teraz parfémy, aj gély na sprchovanie pomenej, nejak samej mi to teraz nevonia, stačí mi detské mydlo a antiperspirant bez vône. miminko potrebuje cítiť mliečko a tými vôňami by sme ho asi pomýlili.

maťa, určite to prejde, náš už je OK. možno to bolo aj tým, že som zle odhadla, kedy má špicu v hlade, radšej mu dám skôr ako neskoro a zažijem zase ziapanie. vtedy nevedel, čo chce, či skôr jesť alebo spať a nervoval sa.

elize
2. kvě 2008

Mati, tak ako? Už sa Tánička umúdrila? My teraz papáme ukážkovo. Posledné dni spapal celú misku mrkvičky so zemiakom. Ale musím do toho primiešať MM, inak by nechcel. No a potom spapá aj 180ml MM 😉 Dokonca sa začal opäť budiť na nočné papanie. No čo už ...

martina46
2. kvě 2008

Elize, super že ste ok 🙂
My sme tak ani neviem ako 🙂
Celkom často papáme, ale revu pri tom býva stále. Zlepšilo sa to, že už aspoň nakoniec papá a ten plač nie je zakaždým. Tak som zvedavá, kam až dôjdeme 🙂

zuzana171717
2. kvě 2008

Ahojte,moj Jurko krasne papkal,prekonali sme niekolko laktacnych kriz .Kojenie bolo uplne v pohode az do 6 mesiaca ked som ho zacala prikrmovat.Zacal uplne odmietat prsnik,nabolo to naraz ale postupne,najskor zacal odmietat len cez den a v noci som ho mohla pekne nakojit.Taraz ma uz nechce vobec.Tak pekne odsavam a davam z flase.Mate niektora podobnu skusenost???????? S prikrmovanim sa uplne zmenil.Napriklad vzdy som ho uspavala na rukach alebo lezkal vedla mna prituleny a teraz uz ani to nechce ,chce zaspavat sam v postielke,vadi mu aj ked sedim pri nom,ked odidem z izby hned zaspi.Je to normalne?,Mozno ze sa zacina formovat jeho povaha(bude introvert?)alebo uz ma plne zuby(aj ked ma zatial len dva 🙂 )muckania a tulkania sa s mamickou.Cez den je v pohode,dokaze sa zahrat sam ale hrame sa aj polu a tiez sa vie pritulit.

ria80
5. čer 2008

Ahoj,obnovuju tuto diskusi,protože máme taky problém.Michalka začla pomalu odmítat prso.Včera užpila jen trochu ráno,v poledne a večer nic,dneska taky jen trochu ráno,jinak už nic.Takhle se mi brzo přestane dělat mlíko uplně,stejně už se mi dělá jen málo.Ale ráda bych ještě kojila,měla jsem v plánu kojit dlouho.
Nevíte,jak dítě přesvědčit ,aby s tím ještě nekončilo?A jak udržet laktaci,kdyby si pak vzpoměla,že zas chce?
Díky moc.

lukin
5. čer 2008

ria: Jak dlouho máš v plánu kojit? 🙂 Zkoušela jsi odstříkávat, piješ kojící čaje, meltu a tak? Možná Michalka už nechce ☹