Bojkot kojení. Aké máte zkušenosti?

waldemara
21. bře 2007

Ahoj maminky!Máte některá zkušenosti s bojkotem kojení(odborný název,který jsem našla na internetu)?Našemu malímu budou zítra tři měsíce a už asi tři týdny u kojení strašně pláče.Prdíky to určitě nejsou.Než jdeme koji,tak se směje,povídá,ale jakmile ho položím na předlktí začně řvát.Pak se přisaje, pustí,přisaje,pustí a to trvá několik minut, mezi tím řve, tak mu dám na chvilku dudlík a pak si to rozmyslí a krásně dopije do konce.Někdy se přisaje hned a po pár minutách spustí histerický řev,tak zase stejný postup.Párkrát se mi stalo, že tak řval a nechtěl pít,že si ho musel vzít manžel, uklidnit ho a já ho pak dokojila.Nebo usnul a za chvilku se probudila dopil celkem v pohodě.Měnila jsem polohy,zkoušela krmit lžičkou a nic.Řval.Z flaštičky to vypil v pohodě,ale pak to vyblinkal.Jsem z toho už vážně zoufalá.Někde jsem se dočetla, že to může být i antikoncepcí.Beru Cerazette a když si to vezmu nazpět, tak ho beru tři týdny, což by odpovídalo.Zkusím to vysadit a uvidíme.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Ještě jsem zapomněla napsat, že kvůli plochým bradavkám kojím přes klobouček.Přestat nechci.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady.

jana.1
26. pro 2007

holky, buďte rády, kojily jste dlouho 😉 🙂 🙂 Já taky kojím a doufám, že vydržím.. mám furt nějaké problémy s poklesem.. jedno prso má už taky radši.. od jisté doby.. ač to dřív bylo stejně nebo dokonce opačně.. Je to děsně na palici... ☹ Zkuste si koupit elektrickou odsávajdu (někomu vyhovuje víc ruční) nebo půjčit.. Odsávat po každém kojení každé prso tak 10 minut.. a střídat to (dle situace, jak či kde je třeba zvednout mlíko). Odsávat i vzduch... No nám je 5 měsíců a 2 týdny... takže já bych napsala odsávat po každém kojení tak, aby od konce odsávání k dalšímu kojení byla hodinu a půl, max. 2. Nebo když už je vynechané nějaké to kojení, tak místo něho odsávat. I ten vzduch, to je šumák. Vydržet tak 2 - 4 dny... Pak odsávajdu ale vysadit. Mělo by se to zvednout a líp téct. A právě vynecháním odsávání tam zbude mlíčko do dalšího kojení... No a krom pití, nahřívání prsou, tak mně suprově zabírá homeopatikum ricinus communis (v lékárnách) v ředění 5 CH (ne vyšší!). Je to taková jedovatá kytka... No a pak je prý na zvášení tovrby (ale nikoliv preventivně) kopřiva - urtica u., ale to je homeopatikum na předpis a nemám ho vyzkoušené. Ten ricinus stačí brát tak 2 dny po 3 kuličkách 4 x denně.. Nebrat dlouho, tělo si zvykne jako na všechno.. aby reagovalo, chce to udělat pauzu..
Jinak neporadím. Držím vám moc palce. MS se bojím, páč to by mi tak scházelo. Stejně jak rýma a spol. 😒 🙄

jana.1
26. pro 2007

jo a v době toho odsávání nám nestačí mlíčko.. je to tak na hranici.. takže co po trošičkách odsaju (v noci víc, přes den třeba 10 - 20 ml z obou po kojení), tak mu dám... stříkačkou. Ale vaše děti jsou větší. Nenechaj se oblbovat.. To můj Tpomášek ale už taky moc ne...

dominica
26. pro 2007

aho jani,
tie homeopatiká mám doma, skúšala som prednedávnom a moc nezabrali, ale asi preto, že som ich nebrala presne ako sa má, lebo som sa bála, že mlieko sa potom bude tvoriť len ak si ich dám a to som nechcela.

S tým odsávaním, ak odsávaš 10 min. vzduch, tak aj to sa počíta? Vytvorí sa mlieko? To som nevedela, skúsim požičať odsávačku od kamošky, lebo ručnou mi nejde nič, iba mám fialové bradavky 😢 .

A neviem, či to vydržím, odsávať po každom kojení, ale zas keď to chcem pre drobca, tak by som mala, že? Veď to nerobím kvôli sebe, ale kvôli nemu.

Vyskúšam tvoje rady a uvidím, snáď sa mlieko obnoví a bude ho viacej, díky za rady!

jana.1
26. pro 2007

domco, mně osobně ricinus funguje krásně.. píšou 2 * 5 kuliček.. ale mám zjištěno (nejen vyzkoušeno) 4 * 2 - 3 kuličky... Vím, jak to myslíš.. abys měla mlíko i bez nich.. Přesně ti rozumím. Nicméně nebránila bych se.. Víc se udělá, víc vypije a pomohlo by to nastartování...

K odsávání.. ano, i vzduch se počítá! Jde o stimulaci. Mozek musí pochopit, že je třeba víc mlíka. Je to o nervy, budeš mít (možná) ještě míň mlíka nebo vycuclejší prsa.. Neděsit se.. Připravit si stříkačku (20 ml) a osátý MM nebo UM. Ohřívat pak po troškách.. Uvidíš, jestli saje nebo už mu to všude teče, protože nechce.. Já to dělám po troškách.. jednak abych ho nezaplácla a neprodlužovala si tím intervaly mezi kojeními, které potřebuju mít kvůli zvyšování mlíka častější.. a jednak proto, abych si nevyplácala těžce nasyslené zásoby odsátého MM po troškách v lednici. A taky v mrazáku.. už se mi povedlo něco zmrazit (rozkojovala jsem se kvůli zánětům, retencím a nervům - to mi taky kleslo mlíko...měla jsem teď takovou stresovou situaci..). Ale dávám přednost po troškách osátému před mraženým.. protože to jsem odsála po kojení.. mražené je tak trochu navíc.. stejně jako UM..
Když já takhle často odsávám, vyšťavím se, prsa jsou splasklý.. pravidelně jsem z toho na nervy, nevěřím si a je mi smutno, že tentokrát fakt končím... Odsávám vzduch.. malý je po kojení nespokojený.. logicky, když mu všechno odsaju... Řekni si, že to vydržíš den až 3 dny.. To není nic hrozného. Hlad mít nebude.. Napije se od tebe, příp. dokrmíš... kdyby byla jó krize. Pak toho maratonu nech a uvidíš.. po těch 2 dnech, jestli se prsa nalévají víc.. Tohle dělám já, když mi totálně! fakt moc klesne mlíko.. Já to tak totiž mám - projdu si nějakým problémem a úplně mi splasknou prsa a mám málo mlíka.. Neteče to... malý málo počůrané plíny, nespokojený... Je to fakt záběr na psychiku.. Já si ještě vždycky zajedu na ambulanci do porodnice pro oxytocin.. Řenknu, že mi po retenci kleslo mlíko a daj mi ampulku.. Mikroskopické množství si stříknu 5 min. před kojením do nosu. Atb mi dát nechtějí, páč jsem bez teplot. Min. to určitě pomůže na psychiku, protože ta dokáže nádherně blokovat spouštěcí reflex. Jo a taky dělám to, že ho dám na tanečníka, přičemž ho mám položeného před sebou na polštáři. On si saje z toho oblíbenějšího a já mu tam pak frknu to, které nechce a jelikož s ním nemanipuluju, že ho neotáčím.. tak on to tolik nepostřehne a nasaje se líp... po vysazení odsávačky to rozkojení samozřejmě nechat na dítěti, které je pro tyto účely jednoznačně nejlepší 😀 sát musí, čím víc bude sát, tím víc mlíka bude i v tom "slabším" prsu.
Dobré stránky jsou www.kojeni.net V databázi otázek a odpovědí je o bojkotu.. dále i o tom, jak zvýšit mlíčko. Doporučuji!

jana.1
26. pro 2007

já to popisovala i tady a ještě někde... 😝
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jana.1
26. pro 2007

držím palečky 😵 sobě taky 😉 😀

dominica
26. pro 2007

Ďíky moc, pomaly som to čítala, aby som to pochopila, ale našťastie, ja také problémy ako ty nemám, aspoň si myslím, malému moje mlieko stačí, ale rada by som mu dala mlieko aj na večeru do kaše a rada by som kojila z obidvoch, lebo to jedno už dosť bolí, tým, že papá len z neho a viem, že keby bolo viac, tak by ho zjedol, ale keď neni, tak pustí, on je totiž taký dobručký, že ťahá už len vzduch namiesto toho, aby sa rozplakal, že má málo, ale asi mu to stačí, lebo keby bol moc hladný, tak by určite reval o dušu.
Neskôr naštudujem stránky, čo si dala linky, len muž dranká PC, tak mu ho už idem dať. Možno to ešte dnes mrknem, ale neviem, možno až zajtra, už ma bolí hlava, ja pri PC dlho nevydržím.
Ešte raz díky, som oveľa múdrejšia a to som si myslela, že viem toho dosť 😀
A ešte dotaz, mrazené je prečo ako umelé, lebo ja som mala namrazeného dosť, už sa minulo, ale nevedela som to, čo stráca živyny, alebo čo?

jana.1
26. pro 2007

složením je MM jiné než UM, ať mražené nebo čerstvé.. ale pro účely rozkojení se je nejlepší, když vypije co nejvíc od tebe a ne ze železných rezerv 😀 takže když dáš místo kojení nebo jako dokrm něco jiného, tak se sníží poptávka po mlíku v prsech a tím i nabídka.. jen takhle jsem to myslela 😉 No za zkoušku nic nedáš.. zkus to a uvidíš, jestli to pomohlo.. mělo by..
Myslím, že to bude dobrý a 8 a půl měsíce.. paráda! jj.. já tady jsem, protože si malujeme pokojík na PC.. ale už taky mizím. Ať se daří!!!

jankar
26. pro 2007

holky teda ty naše děti to ale na nás zkouší co? 😒 ale nedáne se,vydržíme 🙂
jani1-obdivuju tě,tuším jsi psala i na téma proč se dětí odtrhávají a nechtějí sát...všechno co píšeš se snažím dělat,ale Honzík mi to prso do puse prostě neveme,jen v noci.Přikládám ho pořád (přes den)a čím víc,tím víc to nechce,jemu to teče,slyším že párkrát polkne a za chvilku se trhá a vzteká se,své mléčko jsem chutnala,má normálmí chuť,sladkou,u mě to bude v těch prsách 😠 úplně je asi nenávidí 😢 (z láhve MM vypije)ještě že vnoci se přisaje a papá...el. odsávačku jsem doma měla,ale připadne mi,že mi víc vyhovuje to ruční odstříkávání,co dostanu ven rukou,odsávačkou néé 😖 už jsem si na to zvykla odstříkávám každé 3 hod.,někdy je to 20-30 a někdy i 80ml,jsem vděčná za každou kapku.
Nejvíc mě štve,že si to tak všechno beru 😠

luciass
27. pro 2007

ahoj,

tak my stále pořád nic, je mi z toho na nic, pere se to vemě, děs běs a hrůza..., od pondělí se pořád nepřísala ☹ , mlíka mam dost, odsavam, chudaci kozy, odstřikam tak 100 ml z každýho, ale prodlužuju intervaly, tak doufam, že to nak nepo.eru, ráda bych kojila alespon rano a večer, nebo aspon to ráno, je to hrůza dělat ty kaše, koza se vystrčila a jaký to bylo libový 😔

dr. si myslí že se ještě rozpije, jak povoli ta zatracená rýma, manžel je velká opora, to se musí nechat, pomáhá odsávat 😎 , ale pořád bojujeme s těma tekutinama, jak to do ni docpat, dá si pár lžic a šmitec, mudra říkala že je to dobře, nic neděláme špatně... ale víte jak matky je to děs jak ty prcci nechtěj co 🙄

ještěrko moje malá, ať už je ti dobře a baštíš jako za mlada 😀 , strašně mi to chybí 😅 😵 😀

jana.1
27. pro 2007

holky, všechny vás obdivuju a posílám sílu na dálku, ať to nějak zvládnete!!!!
jankar, díky.. 🙂 no já mám problém vždycky s tím mlíkem a dáváním toho dohromady. První 3 a půl měsíce naprostá pohoda. Od porodky 5 -10 minut z jednoho prsa, další kojení zas z druhého.. Paráda. A najednou ta bolest, flek, splasknutí.. a od tý doby různě nalitý.. jedno míň, jedno víc.. rozkojování se a akutní několikadenní splasknutí, že jsem si už nesčetněkrát zcela vážně říkala, že tentokrát mám po mlíku, že mi to tam kleslo a víc a ještě víc.. tím zánětem. Hrozně mi bylo. A v mezidobí rozkojování nebo strach nebo kojení z obou.. nevím, jak to říct.. takové rozhozené no.. 😒 ale nemám problém se stříkačkou, lžičkou, neblbne mi u prsa.. když to teče.. No ale nevím proč se mi od těch 3 a půl m. vrací ten problém furt dokola 😠 ☹ Takový pohodový kójo to vždycky bylo.. No a včera jsem si radši řídila budíka, protože usnul pozdě a to on pak zaspí klíďo kojení a já pak zas nehodlám mít retenci apod. I když ne že by to bylo nalitý nějak extra hodně, ale vím já... 😒

dominica
27. pro 2007

ahojte, tak mne sa podarilo malého ráno "nahovoriť" v polospánku na "zlý" prsník a vypil všetko, čo v ňom bolo, ale ťahal o dušu. Zato cez deň nechcel.

A bola som si požičať odsávačku od kamošky a neodsala som za skoro pol hodiny ani 10 ml, má to oproti bábenu dosť slabý ťah. Ručne mi to ide lepšie 😀 . Keď sa malý narodil, tak som ju používala, lebo bol predčasne a musela som odstriekavať a to som sa hrozila keď som ju išla priložiť a minutu som sa na to psychicky pripravovala, lebo to bola bolesť jak svi°a. A teraz som zvyknutá na malého ťah a toto je o ničom, no ale stimuluje to a šteklí 😀. Tak dúfam, že sa nám niečo podarí, začala som užívať a ricinus, tak snáď niečo z toho zaberie, ale jemu moje mlieko zatiaľ stačí, tak sa až tak psychicky nezaťažujem, čo je dobré.

jana.1
27. pro 2007

domi, tak bacha.. až se ti to třeba zvedne v obou.. tak to jedno je zvyklé dělat víc mlíka.. chlapeček by pak nevěděl, kde sát dřív 😀 a byly by velké přebytky.. může z toho být retence, zánět.. varuju, protože mně se tohle stalo.. zánět v jednom.. úbytek mléka.. druhé posílilo... pak se trochu spravilo i to "nemocné", ale tím pádem tolik neodsál z toho zdravého, tam se to kupilo.. což pro to prso bylo nezvyklé, protože si právě zvyklo dělat mlíko i za to druhé... no a šup.. další bolavé místo a úbytek mléka, ale tentokrát v tom zdravém a silném... takže pak ¨jsem si říkala, že jsem mohla být ráda za jedno a to druhé jsem snad neměla rozkojovat, když mlíka bylo dost, páč pak jsem měla málo v obou.. stres jako prase, ale rozkojila jsem je nakonec obě, přičemž to silnější bylo silnější po tom rozkojení zas tak jako tak.. Takže i kdyby problém byl, tak se překonat dá.. Jen v noci vstávat, přebytky odsávat.. No nic závratného 😀

jana.1
27. pro 2007

jo no..to taky.. někomu vyhovuje elektrická, někomu ruční a někomu odsříkávání rukou... no já většinou odsávám ten vzduch 😀 , příp. 2 - 30 ml po kojení z obou... když ale třeba z jednoho prsa nekojím nebo jen málo, tak to teče a hlavně v noci... po chvíli... Hlavně to chce tu stimulaci.. takže miminko, odstříkat, odsávat.. A ať je to zas jak za starých časů 😉 😀

jana.1
27. pro 2007

a samo ten tah a vůbec ten zbůsob sání se nedá srovnat.. nebe a dudy 😀

dominica
27. pro 2007

tak teraz neviem, čo mám robiť...
Popíšem ti, ako som na tom bola a ako som:
zo začiatku bolo mlieka dosť, ale dostala som v nemocnici zápal a 3 dni mi tvrdili, že to nie je zápal, ale že to mám naliate a nechali ma trápiť v horúčkach, až sa doktorka na JIS-ke/doktorka, čo sa starala o malého/ na do mnou zlutovala a vybavila mi ATB. Potom sa im uráčilo zobrať mi aj vzorku mlieka a mala som tam candidu a črevnú baktériu. Hanba trnavským lekárom, som rada, že kojím a sestričky by som upálila tiež, za to ako sa ku mne chovali 😠 .
Takže odvtedy som mala v pravom prsníku o polovicu menej mlieka, pretože tie žľazy, v ktorých bol zápal za mi upchali, zostali mi v prsiach tvrdé hrče a mohla som odsávať ako som chcela, proste zostali a mlieko z nich netieklo. Doma som začala po čase malého kojiť a trošku sa to prso polepšilo, ale mlieka mu koľkokrát nestačilo a musela som dokojiť z druhého. Ale fungovalo. No a potom, ako som písala zostal soplavý a asi sa mu nechcelo ťahať, hrozne dlho trvá kým to rozťahá a nebaví ho to. Začne sa najprv vykrúcať, otáčať a ak ho nútim, tak spustí rev, ale ak ponúknem druhé, tak sa prisaje jak prísavka.

Takže čo mám robiť, aby som ho rozkojila a mala v ňom trochu viac mlieka? Mám odsávať iba z neho? Alebo sa mám na to vykašľať a byť rada, že mám mlieko v tom jednom a stačí zásobovať aj druhé a malému to stačí. Tak si ma tým všetkým domotala, že teraz neviem "kam z konopí".

luciass
31. pro 2007

ahoj,

chtěla jsem vám napsat, že už tři dny zase baštíme moje mlíčko, rýma ustupuje a tak se ji líp tahá, dokonce sme dneska kojili v sedě (seděla na mě) a baštila i odpoledne, uvidíme jak to půjde dál, zatím nejsme tak kde jsme přestali, (poslední dva dny si dala jen ráno a dopoledne),
teď by nám prý mělo stačit mlíčko 3x denně (i s kašema...) jsem ráda, byly to hrozný dny a jsou doufám za náma..

takže poučení pro mě je, nevzdávat, věřit a když by se nezadařilo, jsou i jiné způsoby jak nakrmit dítko a hlavně snažit se bejt fakt v pohodě, teď se to píše, ale každá víme, že tak lehce to nejde 😔 🙂

Domčo,

ja bych zkusila zavolat nějaký laktační poradkyni, taky jsem jim volala, když nastal tenhle stav a poradily,
osobně bych to asi zkusila tak, abych kojila z obou, ona se ta tvorba v tom druhym zase upravi tak, že ví, že se dává i z druhého, tělo je chytrý, asi to nebude ze dne na den, ale jestli se ti už teď tvoří v něm mlíčko, tak je to na dobré cestě ho rozkojit 😉

takže přeju krásný kojení v roce 2008, mějte se krásně a díky za podporu 🙂

bramburka
31. pro 2007

Gratuluju!

To nám se už 3 týdny stav skoro nemění, budu kupovat váhu, zda má ode mě dost, po kojení hrozně pláče, i při kojení...

mia114
31. pro 2007

ahojte 😉
tak moj maly uz odmieta prska viac nez tri mesiace, takze sme kojili len necele dva mesiace, a teraz sa trapime s odsavackou ☹ odsavam si pravidelnde aspon 5 az 7 kratdenne a davam malemu z flasky moje mliecko. Som rada, ze mu mozem aspon takymto sposobom davat moje mliecko aj ked je to dost nasmahave no co by som pre mojho drobceka nespravila 🙂 tak uvidim ako dlho to este vydrzime takto odsavat no pokial sa mliecko tvori tak sa budem snazit co najdhsie.
takze drzim vam palceky aby vase deticky paspkali s prska pekne no ked to nepojde nerobte si z toho hlavu 😉

dominica
31. pro 2007

Ahojte, tak malý si sem tam cucne aj cez deň, čo ma veľmi teší, ale zdá sa mi, že tvorba sa nejak nezvýšila, ale hlavné je, že malý papá občas aj z toho druhého. Všetkým, ktorým sa darí gratulujem, hlavné je fakt nevzdávať sa a vydržať, veď tie detičky nám za to stoja 🙂.

želám krásny Silvester!!!

blumka
9. bře 2008

ahojte, poradi niekto?
moja mala od vcera odmieta prsnik. Nie je to zakazdym ale napriklad vcera sa v pohode napapkala o jedenastej pred obedom a potom az vecer o piatej, medzitym vobec nechcela pit z prsnika. Najprv som myslela ze nie je hladna, ale pchala si pasticky do ust, cumel cuca o dusu a dost aj plackala. Ked som ju dala na prsnik chvilu cuckala, mozno minutu a potom sa rozrevala akoby jej nieco vadilo. No a podla toho ze mala zelenu stolicu viem ze si vytiahla len predne mlieko. No a presne to iste sa stalo dnes. v noci jedla v pohode aj ked sa pri tom vrtela a hadzala zo sebou ale rano ani za svet, iba som ju prilozila uz spustila. Poriadne nejedla od siedmej rana do teraz (som v usa a teraz tu je jedna poobede), tak neviem co sa deje. Vsetko co sa pise o bojkote resp. o tom co ho moze sposobit som skusala, nezmenila som ani parfem ani mydlo, jem stale to iste, tak uz fakt neviem. ☹

blumka
9. bře 2008

nikto nic? ☹

sarfy
9. bře 2008

cau blumka, kamoska prekonala bojkot kojeni tak, ze malu kojila v polospanku.. proste ju aj cez den zobudila v strede spanku a nakojila.. tak skus.. a casom sa to upravilo. drzim palce

blumka
9. bře 2008

no ono to tak fakt vyzera ze to budem musiet urobit, lebo v noci ked je rozospata tak papka v pohode..dakujem za radu sarfy..a nevies mi povedat ako dlho to trvalo?

monikaaerik
9. bře 2008

Blumka, neviem ci ti budem vediet presne poradit,ale podla toho co som si precitala,tak si myslim,ze malinka sa nevie dockat mliecka kym s samo spusti.Alebo ti mliecko tecie hned ako sa prisaje? Ja som do 3,5 mesiaca kojila kazdu 1 az 1,5 hodiny a nie vzdy sa mi stihlo vytvorit mliecko a ked bola mala velmi netrpezliva,tak bola velmi nervozna,ale len musela trocha dlhsie sat,aby sa mliecko spustilo,ale ona prave naopak,odtahovala sa. mavam niekedy taky problem,hlavne ked pijem malo vody,ale uz sa to upravilo na kazde 2 hodiny a prisla som na to,ze ked si pred kojenim pomasirujem prsnik,tak sa rychlejsie spusti mliecko. No neviem ci som poradila,ale aspon moja skusenost.

blumka
9. bře 2008

monikaaerik, neviem ci je to tym, lebo mala ked sa odtiahne tak je cela spinava od mliecka, ale pravda je ze som trosku polavila v pitnom rezime. Dakujem za radu 😉

ivush
9. bře 2008

blumka to čím prechádzate je normálne u mesačného bábätka...v polospánku ti cucká, lebo vtedy saje podvedome...kdežto cez deň keď je hore tak už začína vnímať a preto vymýšľa...skús si pred kojením prípadne nahriať prsník - solux je super príp. teplá sprcha (to je ale ťažšie realizovateľné) lebo z nahriateho prska ľahšie ide mliečko...a ešte čosi...keĎ odmieta piť, tak odmieta jeden prsník či oba ??? hmm ???

blumka
9. bře 2008

ivush, ked nechce tak nechce ani jeden. Ale dnes sa mi uz dvakrat podarilo ju nakojit bez akychkolvek protestov, tak dufam, ze sa uz umudrila.

ivush
10. bře 2008

BLumi tak veeeľmi veľmi držíme palčeky aby to už bolo fajn ...tak potom daj vedieť ako pokračujete 😅

ivkaa1
11. bře 2008

AHOJTE, co by ste mi poradili aby sa mi tvorilo viacej mliecka?