Bojkot kojení. Aké máte zkušenosti?

waldemara
21. bře 2007

Ahoj maminky!Máte některá zkušenosti s bojkotem kojení(odborný název,který jsem našla na internetu)?Našemu malímu budou zítra tři měsíce a už asi tři týdny u kojení strašně pláče.Prdíky to určitě nejsou.Než jdeme koji,tak se směje,povídá,ale jakmile ho položím na předlktí začně řvát.Pak se přisaje, pustí,přisaje,pustí a to trvá několik minut, mezi tím řve, tak mu dám na chvilku dudlík a pak si to rozmyslí a krásně dopije do konce.Někdy se přisaje hned a po pár minutách spustí histerický řev,tak zase stejný postup.Párkrát se mi stalo, že tak řval a nechtěl pít,že si ho musel vzít manžel, uklidnit ho a já ho pak dokojila.Nebo usnul a za chvilku se probudila dopil celkem v pohodě.Měnila jsem polohy,zkoušela krmit lžičkou a nic.Řval.Z flaštičky to vypil v pohodě,ale pak to vyblinkal.Jsem z toho už vážně zoufalá.Někde jsem se dočetla, že to může být i antikoncepcí.Beru Cerazette a když si to vezmu nazpět, tak ho beru tři týdny, což by odpovídalo.Zkusím to vysadit a uvidíme.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Ještě jsem zapomněla napsat, že kvůli plochým bradavkám kojím přes klobouček.Přestat nechci.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady.

blumka
11. bře 2008

ivi, ja by som ti poradila castejsie prikladat malu, alebo odsavat a popri tom pit kadejake cajiky pre dojciace matky 😉

jandalinka
11. bře 2008

ivkaa1:Tak co se týče tvoření mlíčka,tak je tady takové téma,jak zvýšit laktaci.Jen můžu poradit,jak už jsem psala v jiné diskusi homeopatika ricinus a krom kojících čajů jsem tento týden přišla,že káva MELTA,nevím,jak se jmenuje na slovensku,mě dost pomáhá a je to právě káva pro kojící matky a musím říct,že jsem byla po dvou dnech pití této kávy dost překvapena,jak se mi nalily prsa 😵

luciia
11. bře 2008

ivkaa1,aj mne pomohla melta, ricinus comunis 5CH 5granúl 3xdenne, vinea, ale najviac pomohlo tak ako píše blumka prikladať, kojím 11 mesiacov a chcela som to vzdať v prvých mesiacoch aspoň tisíc krát.to že som to nevzdala som ocenila keď bola dcéra chorá, okrem MM nechcela nič, keby som nekojila skončili by sme v nemocnici.

ivkaa1
12. bře 2008

ked sa mala narodila tak sa mi nechcela prisat, bol to boj, tak sme to skusili s klobucikom a nastastie sa jej to podarilo a potom som ju prikladala len na bradavku aby sa aj bez klobucika naucila i ked ma to dost bolelo ale vydrzali sme to...i ked to chcelo vela trpezlivosti...do soboty som mavala vzdy prsia pekne plne az mi mliecko tieklo a teraz ich mam makke ☹ pijem kazdy den caj Martatea, jogurty, Lucku...a kolko vypijete denne melty?

zuzana105
12. bře 2008

Ahojte dievčatá, zaujal ma názov témy, lebo asi také niečo prežívame teraz my, i keď malú kŕmim z fľašky (odstriekavam + um), začala mi jednoducho bojkotovať jedenie, doslova revať začne, keď si ju ušte len dávam na ruku, cucne 2-3x, rev, opäť cucne, rev, niekedy dopije, niekedy iba reve a stále dookola
myslela som, že je to typom cumla, ale skúšala som ich viacej typov, v tom to nie je, trvá to už vyše týždňa, dnes sme dokonca behli k doktorke a tá navrhla buď zmenu um alebo hospitalizáciu ☹ síce zje menej,ale zatiaľ nechudne
riešili ste niektorá takéto niečo? myslím tým holky, kt kŕmia cez fľašku

gilotek
12. bře 2008

holky a co je to ta vinea?

ivkaa1
12. bře 2008

je malinovka

ivkaa1
12. bře 2008

luciia kolko stoja tie homeopatika?

zuzana105
12. bře 2008

cca 60 sk

ivkaa1
12. bře 2008

zuzana105 dakujem nas s tym dobre skusenosti, co sa tyka tvorby mlieka?

julova
12. bře 2008

ivkaa - aj ja papam ricinus communis 5CH a fakt mi to pomaha 😉

ivkaa1
12. bře 2008

julova prejavi sa to hned?

zuzana105
12. bře 2008

vieš ako sa povie, že topiaci sa aj slamky chytá, môj prípad, fungujem iba na jednom prsníku a aj to si odstriekavam a už to iba kape, ale pijem aj čaje, veľa vody, tak neviem presne čo zaberá najviac, ale ked som si to dala na noc, tak vtedy sa pekne veľa mliečka vytvorilo, skús, to ti neublíži, je to homeopatikum

ivkaa1
12. bře 2008

zuzana105 pojdem si to kupit dufam, ze mala potom uz bude spokojnejsia 🙂

ivkaa1
12. bře 2008

zuzana105 aky caj pijes? nemas skusenost s Lerosom?

julova
12. bře 2008

ivkaa - za vyskusanie nic nedas...mne to posobilo "hned"...ale tiez vela pijem (min 2 litre denne + caj pre dojcacie maminy), tak tazko povedat, ci je to aj vdaka Ricinusu...v kazdom pripade to nestoji tak vela, aby to nestalo za vyskusanie 😉

ivkaa1
12. bře 2008

julova - ja tiez pijem vela vody, caj pre dojciace maminy

petka80
12. bře 2008

ivkaa, čaj Leros je určitě fajn, já jich teda střídám víc, aby se mi nepřepily. Jinak v té diskuzi i zvýšení laktace někdo radil, že pomáhá sezamové semínko. Tak jsem to zkusila a to mi teda pomohlo nejvíc ze všeho 🙂 Koupila jsem ho v DM drogerii, každý den si dám tak 2-3 lžičky.

ivkaa1
12. bře 2008

petka80 prave mam po ruke sezam tak si hned dam 🙂 dakujem

zuzana105
12. bře 2008

mám aj leros a aj teekanne
ale o tých sézamových semienkach som veru ešte nepočula, to by sa malo dostať kúpiť normálne aj v potravinách..?

petka80
12. bře 2008

Zuzana, asi jo nebo možná i někde ve zdravé výživě, nevím......
Tak přeju všem hodně mlíčka 😵

luciia
12. bře 2008

ivkaa, prepáč za zú odmlku vidím, že zuzana ti pomohla a k tej melte tej som vypila liter denne ráno som ju uvarila a celý deň popíjala ale je dostať aj melta vo vreckách na zalievanie ako čaj to som si varila 3xdenne. Pri tých čajoch na podporu mlieka pozor môžu sa prejaviť u detí koliky
gilotek- vinea je malinovka vyrobená z hrozna - vinič

danuska24
12. bře 2008

mne dr. kazala ricinus len kym nedostanem mlieko, ze potom ho mam prestat brat, a pijem vineu a sem tam poodsavam.

martina46
12. bře 2008

Sezam je asi najlepšie kúpiť v DM drogérii, je to nelúpaný, vo väčšom sáčku ako v potravinách a veľa nestojí. Tiež si ho dávam. 🙂

gilotek
13. bře 2008

holky a jak dlouho se nesmí nic jíst a pít po homeopatikách? půl hodky? 😅 koupila jsem si ten ricinus 🙂

ivkaa1
14. bře 2008

ahojte, aj ja vas prosim ako sa presne uziva ricinus?

titulienka
14. bře 2008

ricinus communis 5ch sa uzivaju 5 guliciek 3x denne ale len po dobu kym sa spusti mliecko...to je tak 4-5 dni...dlhsie by sa nemalo.....a nemalo by sa jest a pit tak pol.hodky.....po uziti....mne to pomohlo suuuuuper... 🙂

ivkaa1
14. bře 2008

dakujem

modzo
14. bře 2008

Ahoj, malímu bude osum měsíců a pořád kojím.Ze své zkušenosti můžu říct,že mě na tvorbu mlíčka hodně pomáhá velké množství tekutin,(kojící čaj,melta,a ovocné čaje-hlavně to pít teplé).Taky pořádný vývar a banány 😉

jandalinka
14. bře 2008

Modzo:díky za tip!Banány,to slyším poprvé 😨 Za poslední týden jsem vyzkoušela Meltu a je to super.Rozdíl jde cítit. 😉