Bojkot kojení. Aké máte zkušenosti?

waldemara
21. bře 2007

Ahoj maminky!Máte některá zkušenosti s bojkotem kojení(odborný název,který jsem našla na internetu)?Našemu malímu budou zítra tři měsíce a už asi tři týdny u kojení strašně pláče.Prdíky to určitě nejsou.Než jdeme koji,tak se směje,povídá,ale jakmile ho položím na předlktí začně řvát.Pak se přisaje, pustí,přisaje,pustí a to trvá několik minut, mezi tím řve, tak mu dám na chvilku dudlík a pak si to rozmyslí a krásně dopije do konce.Někdy se přisaje hned a po pár minutách spustí histerický řev,tak zase stejný postup.Párkrát se mi stalo, že tak řval a nechtěl pít,že si ho musel vzít manžel, uklidnit ho a já ho pak dokojila.Nebo usnul a za chvilku se probudila dopil celkem v pohodě.Měnila jsem polohy,zkoušela krmit lžičkou a nic.Řval.Z flaštičky to vypil v pohodě,ale pak to vyblinkal.Jsem z toho už vážně zoufalá.Někde jsem se dočetla, že to může být i antikoncepcí.Beru Cerazette a když si to vezmu nazpět, tak ho beru tři týdny, což by odpovídalo.Zkusím to vysadit a uvidíme.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Ještě jsem zapomněla napsat, že kvůli plochým bradavkám kojím přes klobouček.Přestat nechci.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady.

dagina
14. únor 2009

Ahojky, škoda, že zakladatelka tématu již nenapsala, jestli problém s bojkotem odstranila a popř. kde byla příčina. Máme uplně stejný problém - řev, cucne si, řev......., zkouším se to nevzdávat, ale je to sakra těžké 😖 . Nakonec přeci jen do sebe něco malá nasouká, ale dá to dřinu. Není to úplně u každého kojení, ale jinak docela často. Beru HA, ale tou to asi nebude, jelikož to dělala již před nasezením antikon. S největší pravděpodobností to bude kvůli prdíkům, na ty bohužel hodně trpíme 😖 .

annag
14. únor 2009

dagina, robí to pri každom kojení? máš mliečka veľa až na prasknutie? ako často kojíš, koľko trvá jedno kojenie?, po akom čase na prsníku sa takto hnevá? koľko má pocikaných plinok? akým kaká? papá hltavo? vyteká mu mlieťko z pusi pri jedení? inak je spokojný?odsávaš mliečko? dokázala by si dačo odsať, koľko odsaješ - aspoň vyskúšaj

dagina
14. únor 2009

Annag, no úplně při každém kojení ne, a ani né každý den, třeba tak 3 kojení z 8mi mě tak vyvádí. Délka kojení je různá, 10, 20 ale někdy i třeba 30 minut. Mlíčko jí občas z pusy vyteče (trpíme i dost na blinkání). Sice neodsávám vůbec, občas si jen lehce odstříknu, mlíka si myslím mám dost, odstříknu i po kojení. Jinak je malá spokojená..., možná to budou ty prdíky 😒

annag
15. únor 2009

dagina, príčin môže byť niekoľko

- mlieko jej tečie vtedy pomaly , neskoro sa spúšťa
- mliečko jej naopak tečie príliš prudko, z viacerých prúdikov a nestíha pregĺgať - najmä ak je prsník plnší než zvyčajne
- prikladáš ju k prsníku už príliš hladnú
- prikladáš ju k prsníku,keď ešte nie je hladná, len unavená
- má nepohodlnú polohu vzhľadom na reflux - bilnkanie - hlávka a bruško by mali byť vyvýšené
- môže mať vetry-prdíky - keď bábo papá, črievka sa rozhýbu, väčšinou je bábo aj po kojení nespokojné kým sa nevykaká a nevypuká

- skús hľadať súvislosť, kedy sa tak deje, či je už pred kojením nervózna,unavená, v akom čase sa to stáva
- či sa po kojení hoci s istým odstupom vykaká
- skús vtedy ponúknuť druhý prsník v úplne inej polohe
- skús cca 30 ml mliečka vopred odsať
- malú nikdy neprikladaj opakovane nahnevanú k prsníku, radšej ju trošku ponos, prebaľ a potom skús znovu

dagina
15. únor 2009

Annag, díky za info. Tak u nás to budou na 99% ty prdy, bo si skoro vždycky po nějakém tom chvilkovém bojkotu při kojení pěkně prdne a pos-re 😅 😅 , a pak jak když utne a je klid. 🙂

hpaja
18. únor 2009

Ahoj, s kojením taky trochu zápasíme a tak prosím i já o radu. Nejdřív jsem to připisovala spurtu, ale už to trvá víc jak 14 dní, tak nevím. V noci mám mlíčka řekla bych dost (možná je to ale jenom tím, že 1. spací úsek je cca 5 hodin a tak se mlíčko stačí udělat?, další pak většinou po 2-2,5 hodinách), ale přes den si malej (7 týdnů) říká po 2 hodinách, k večeru každou hodinu a to je při kojení nervozní, kroutí se a odtahuje. Včera večer jsem mu už musela dát rozmražený MM, protože po víc jak hodinovém kojení furt kňoural. Když pil z flašky, tak byl v klidu. Kojím z obou prsů a občas i střídám různé polohy při jednom kojení. Při vystřídání prsa se vždycky horlivě přisaje a tahá. Předtím jsem kojila jenom z jednoho prsu cca po 3 hodinách.

Annag, na předchozí stránce se zmiňuješ o Raynaudovu fenoménu a myslím, že to je můj případ. Dá se s tím něco dělat?

krista
20. bře 2009

jawilco • Dnes ve 12:45
Prosím o radu: môj štvormesačný syn už tretí deň odmieta chytiť prsník.
Predtým jedával každé 2-2,5 hod. a teraz si piť vôbec nepýta a jedáva viacmenej len na môj podnet.
Teraz už napríklad nejedol 6,5 hod. A to je deň. Je to normálne? Inak je zdravý a výlučne dojčený.
Poraďte, prosím! Ďakujem!

minea • 1d • Dnes ve 13:04
Jawilco, mrkni do tématu Bojkot kojení:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Hlavně klid, zase se to srovná, u nás trval každý bojkot kolem týdne, bylo to o nervy. Vycházej z toho, že MM se nedá do dítěte nacpat a jen ono samo si reguluje, kolik chce a jestli vůbec chce. Určitě ale nebude trpět hladem. Trpělivě nabízej a využívej momenty, kdy je syn unavený nebo rozespalý, to pije ochotněji.

minea • 1d • Dnes ve 13:15
Spoustu rad najdeš tady, na stránce laktační poradkyně:
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=73

renika • 1d • Dnes ve 13:15
jawilco, skús sa spýtať v tejto téme
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

veruska007
7. dub 2009

Ahoj, Annag, prosim, porad:

Uz jsem zoufala. Honzik se narodil o 10 dni driv, vazil 2650 g. Od zacatku malo sal mleko ode mne, coz jsem vsak netusila do doby, nez jsme si pujcili digitalni vahu. Mne ani nenapadlo odsavat, porad jsem si myslela, ze tady ty veci kolem kojeni funguji automaticky. Tak jsem temer prisla o mleko. Potom jsme byli u detske doktorky, ta prikazala maleho dokrmovat, ze je extremne dehydrovany. Koupili jsme sunar. Ted maleho napred nakojim (bude mit 3 tydny, vytahne 10 - 60ml, zpravidla 20 - 30 ml), pak dokrmim sunarem ci mlekem (cca 40 ml), potom odstrikavam, kdyz neco odstrikam, tak mu to potom davam misto sunaru. Kazdy krmeni mi pak trva kolem hodiny. Uz jsem z toho zoufala, dokrmuju injekcni strikackou, malej dela kraviny, sunar vsude... a ja porad resim, jestli se rozkojim (piju kde jaky caj na podporu kojeni, zkousela jsem homeopatika, odsavam po kazdem kojeni), nebo jestli porad krmit strikackou ci se na to vykaslat a vytahnout lahve... jsem z toho kolotoce cela vycerpana.

Maleho jsme zkouseli vyhladovat, ze dostal jen mleko z prsu, kdykoli si rekl, prisaty byl i pres hodinu, dostaval z jednoho, z obou prsu, ... ale dopadlo to tak, ze najednou porad spal a nemohli jsme ho temer cely den nijak probrat, kdyz nezabrala ani studena voda, volala jsem doktorce. Zjistila, ze je maly dehydrovany a vycerpany, tak jsme zase tam, kde jsme byli.

Jinak maly je docela spavy, obcas se na jidlo vzbudi, ale vetsinou ho budim ja, on vydrzi klidne i 7 hodin bez jidla, hlavne v noci, to odmita pit, i kdyz ho vzbudime, porad usina a nechce jist. Ja bych chtela kojit, ale zas ne za kazdou cenu, jestli to nepujde ☹... ach jo.

annag
7. dub 2009

veruska, včera som Ti písala do Internej pošty - pozri si túto stránku celkom hore - nad lištou domov - forum, lebo tu tému, kde si písala adminky asi zamknú

vlasta23
8. dub 2009

annag napis take me. Ja mam taky bile bradavky a odpolrdne uz nemam mlicko, nebo malo, protoze maly nemuze vytahnout a ja vypumpuju jen kolem 50 ml. Muj ma 2,5 mesicu

sloto
3. kvě 2009

AHOJTE, posledne tri dni / neviem preco/ nasa mala strasne vyvadza pri kojeni. teda po prve y nicoho nic zacala pytat papat namiesto obvyklych raz za dve az tri hodiny, len ray za 5 hodin a vzdy kd ju idem prilozit k prsniku, strasne ale strasne vyvadza, place, odtlaca sa. neviete cim to moze asi byt? akoze ked papa, tak papa vela, ale mne sa neznesitelne kvoli tomu nalievaju teraz prsia a neviem co mam robit.mala ma 2 a pol mesiaca.

popelka.miri
3. kvě 2009

sloto a nedostala jsi menses, někdy je při tom jiná chuť mléka, nebo jestli nebereš nějaké léky, to také může změnit chuť 😒 . Na zoubky je asi ještě brzy, nemá třeba aft v puse nebo moučnivku? Na to nalévání prsu si dej bacha, ať ti nezatvrdne mléko, mohla bys dostat zánět nebo retenci- horečky, bolestivé prso atd. Hlavně odsávej po každém kojení nebo když budeš cítit potřebu ulevit si! Aby ti ještě neklesla tvorba MM. některá miminka mají takové období vzdoru. Buď trpělivá, určitě se to upraví. nebo také sleduj, jestli jsi nesnědla něco chuťově výrazného, co by mohlo taky ovlivnit chuť MM. Jakou má malá stoličku? Jestli žlutou jako míchaná vajíčka, tak jí zatím mlíčko nechybí a má ho dost. Dávej pozor, aby stoličky nebyly zelené, hlenovité s příměsí krve- prostě musí mít "míchaný vajíčka" 😉

sloto
3. kvě 2009

Popelka. no menzes nemam, zacala som brat antiku Cerazette od 1.5. moze to byt tym? ja mam skor pocit, akoby nebola hladna alebo co. stolicu ma zltu prazenicovu.ona zacina plakat uy ked si ju len prlozim k prsniku, ani sa nepricucne, ani neochutna. potom place hrozne a az po dlhsej dobe ked si ju prilozim znovu tak az potom sa pricucne.ale robi to len cez den, rano po zobudeni to nerobi, ani v noci ak je nahodou hladna. len cez den, tak to nechapem.....

popelka.miri
3. kvě 2009

Tak z toho si myslím, že po probuzení je hladová, proto pije, že má hlad, v noci se taky utišuje a má hlad, tak je taky klidná. Možná jí stačí jíst po 5 hodinách 😉 . Pokud má opravdu stoličky vydatné a zdravé, tak bych to zatím nehrotila 🙂 . Pokud ti připadá, že ten pláč není jako od bolesti, třeba bříška, ale jen vzdor, tak asi opravdu nemá hlad. Já ti povím, že moje holka měla období, sice už jedla příkrmy, kdy se nenapila skoro celý den, ale v noci by se uchlastala 😀 . Bála jsem se aby neměla žízeň, ale jinak byla v pohodě, tak jsem to nechala a za čas se to zase upravilo 😅

bosoriak
23. kvě 2009

Ahojte, len sa chcem podelit o moju skusenost s bojkotom kojenia:
Mala ked mala asi 2,5 mesiaca, tak zacala strasne vyvadzat pri kojeni, odtrhala sa, plakala, potom si dvakrat cucla a zase. Tak som prestudovala tuto temu, milion odkazov na internete a moj recept je takyto:
- kojit tesne po zobudeni, kym je este babo rozospate
- streknut jej do pusy mliecko, aby hned mala co pit, nemusela roztahovat (kojim cez klobuciky, takze to mam jednoduchsie, napustim do klobucika trosku)
- ked velmi vyvadza, striedat s dudlikom, chvilku kojit, chvilku dudlik

Uz mi to tak funguje doteraz a aj ked sa obcas hneva, vacsinou to ide bez problemov.
Drzim vsetkym palce, nech to uspesne prekonaju.

jituskak
24. kvě 2009

ahoj, můj problém se netýká přímo bojkotu kojení, ale snad mi poradíte. malý musel hned po narození na operaci a 14 dní byl v nemocnici, kde ho krmili lahvičkou, nebo sondou, ale mým mlíkem!! no a pak mě tam na pár dnů přijali a malej najednou se přisál úplně v pohodě, dokpnce vypil kolem 90 ml, ale co jsme doma, mám pocit, že skoro nejí, jako saje, ale já nedokážu odhadnout, jestli pije dostatečně, nebo ne. vždycky potom ještě zkouším lahvičku a to si dá tak 20ml a hotovo a pak spí. tohle dělá spíš v noci. po kojení je celej nevzlej, řve jako tur, tak mu dám tu lahev a nic... poraďte mi, jak na něj, protože ještě pár takových nocí a mě odvezou...

annag
24. kvě 2009

jituska - neskúšaj fľašku, skús iba dojčiť, 20 ml je máličko. Dieťatko z fľašky bude piť až kým sa mu nebude mliečko vracať späť - až kým sa úplne nepreplní žalúdok. Ponúkni mu jeden prsník, potom druhý, ak stále bude vyzerať hladný, prejdi znovu na prvý aj druhý.

- ak bábo pije, tak mu brada klesá hlboko dolu a vzniká tam krátka pauza - vtedy má plnú pusu mliečka, následne sa vracia späť a počuješ i vidíš, ako prehltlo mliečko. Ak len cucká, tak sú pohyby plytké, bez pauzy, prsník ľahko vytiahneš. Mal by mať 2-3 stolice za 24 hodín a 6-8 dobre pocikaných plienok .

- počas dojčenia prsník stláčaj - teda keď vidíš, že bábo po skutočnom pití prechádza do cuckania, prsník na pár sekúnd stlač - bábo začne pekne piť (prsník chyť čo najďalej od dvorca akoby si išla odsávať - prsty dole, palec hore - do tvaru písmena C) , keď bude prestávať, prsty uvoľni a opäť stlač - opäť začne piť .... takýmto stláčaním prsníka predlžuješ aktívny čas na prsníku - vtedy bábo si vypije viac mliečka . Stlač pevne, ale nie bolestivo, s prstami nepohybuj, len stlač tak, aby si zvýšila tlak v prsníku a mliečko tieklo rýchlo. Keď už stláčanie nefunguje, ponúkni prsník druhý a pokračuj rovnako. Ak druhý prsník bude odmietať - nie je hladný a netreba ho nútiť. AK by bábo bolo nepokojné aj po vypití druhého prsníka, vráť sa opäť na prvý, druhý .... Dojči dovtedy, kým stláčanie prsníkov funguje - teda kým bábo ozaj pije. Samozrejme, môžeš ho nechať i cuckať prsník, no maj na pamäti, že vtedy už ide o uspokojenie iných potrieb. Napr. sa chce tulkať, mojkať, cítiť bezpečne, upokojiť ....

ferinka
9. čer 2009

Holky tak se přidávám.... ☹
Malému jsou tři měsíce.V noci je to paráda a není problém,ale od dopoledne prostě ode mě nechce...
Nejdřív to trvalo cca týden u jednoho prsa teď už u obou 😖
Takže odsávám a pak z lahvičky,ale je to únávné a hlavně už mě teda bolí prsa...

eliotka
29. črc 2009

Holky, malý mi poslední dobou nechce kojení večer před nocí. Přitom to zrovna bylo důležité kojo, aby pak dobře spal. Má ve 20.15 kaši a prso nabízím pak ve 22. Je možné, že by neměl hlad an i žízeň?
Jenže pak se mi v noci budí a kojím. A to už jsme od 6 ěmsíců v noci nekojili.

My měli bojot před 3 týdny, spravilo se to,a le ještě zbyl bojkot toho večera. Pn mi připadá, že pít chce, cucá si palec a tak, ale pak odvrátí hlavu a nedá si. Jako by měl stres.
Nevíte, co s tím?

wobludka
9. zář 2010

Bohužel obnovuji téma 😖

Máme naprosto ukázkový BOJKOT KOJENÍ. Všechno sedí - věk (4m), ječí jen začnu kasat triko. Někdy se jen pouští, jindy se naprosto odmítá přisát. Problém je jen ve dne, v noci a když je rozespalej, tak je to naprosto v klidu. Bojkotuje i stříkačku (a umí to z ní), odstříkaný mm z lahve by si s chutí dal, jenže to má smůlu, protože to by bylo po kojení. Máte někdo zkušenost? Jak dlouho trvá, než se to zlomí?

mona777
28. pro 2010

@wobludka ahoj, ako si dopadla s tým kojením? bojkot prestal alebo nekojíš? mam podobný problém

wobludka
28. pro 2010

@mona777 Nepřestal 😔 ještě 3 měsíce jsem s ním tak nějak bojovala, neprala jsem se s ním, za chvíli zase nabídla, lahev nedostal, ale přešli jsme na příkrm (kaše, zelenina, ovocné přesnídávky), jenže se mi pochopitelně přestalo dělat mlíko, odsávačkou bych to udržela, ale nechtěla jsem to uměle hrotit, zkoušela jsem kojit jen v noci, ale po 14ti dnech jsem v jednom prsu už neměla žádné mléko, v druhém tak dvacku, stejně jsem musela UM přikrmovat, tak jsem toho v jeho ukončených 7m nechala...

Mám pocit, že jsem udělala pro kojení všechno, co bylo v mých silách, ale nechtěla jsem z toho dělat fanatickou záležitost. Konzultovala jsem to i s laktační poradkyní a žádnou zvláštní radu neměla - osvědčilo se mi kojit ho rozespalého nebo spícího, jenže mi ho vždycky jako na potvoru někdo vzbudil nebo to prostě nešlo, když jsme někde byli, kolikrát jsem počkala, až usne, pak ho nakojila a pak teprve dala spát, no chvíli jsem to tak pytlíkovala, jenže on mě pak začal kousat a dělal to, že mi mlíko roztahal a pak se pustil a odmítal přisát. No musím říct, že to byl fakt stres a ulevilo se mi.

A taky se mi konečně vrátil sexuální apetit 😀 🤐

mona777
29. pro 2010

@wobludka to je fakt smutné, sa mi chce revat - ja mam okrem toho absces v pravom prse, ten mi otvorili chirurgicky a vytekal mi z tade hnis 3 dní, potom sa to hojilo 3 týždne a potom sa mi spravil druhý absces trocha dalej - ten mi vytiahli len ihlou a teraz cez vianoce sa mi ten pôvodný obnovil - tak mi zase z neho tečie hnis cez drenaz. Takže asi som nadobro skončila s kojením - zrejme preto odmieta prso. Ale mliečko chce len materské

wobludka
30. pro 2010

@mona777 je možné, že mu to nechutná kvůli tomu, ale nemusí to tak být - já jsem na příčinu nepřišla a i laktační poradkyně mi říkala, že je to takové první období vzdoru 😒 nechávala jsem ho i vyhladovět a bez úspěchu... Ten konec kojení byl pro mě psychicky docela náročný, byť jsem z toho nechtěla dělat drama, vnitřně mě to žralo, ale jak jsem se s tím tak nějak srovnala, tak už to bylo dobré. Tak zkus kojit méně často, některé holky to dokážou... S UM moc neporadím, my jsme šli s dokrmem už z porodnice - ale vyzkoušej hodně saviček, ono kolikrát to neodmítá kvůli UM, ale protože mu nesedí savička.

mona777
30. pro 2010

@wobludka asi na tom niečo bude, BEBA mu chutí najviac. Ja už nekojím - nechce vôbec piť. Ale znova sa mi obnovil absces pôvodný a tečie mi z tade hnis - teda tak mi to spravili u lekára a by vytekal. Takže nemôžem vraj mlieko z tohto prsa dávať malému - ja som dávala aj napriek tomu doteraz lebo mi to povedali laktačné poradkyne - konkrétne doktorka, ktorá je pediatrička. Tak neviem komu už mám veriť.

apollo11
14. bře 2011

Obnovuji téma, nemáte zkušenost s náhlým bojkotem v 9 měsících? Slyšela jsem, že je to velmi časté období bojkotu - no a malá se zrovna rozhodla mi to ukázat. Zničehonic - nevezme si vůbec, prostě nechce. Stalo se to někomu a byly jste schopny vrátit se ke kojení - jak? Je to přece jen jiné než s 3měsíčním miminkem - má svou hlavu.. a já bych ještě hrozně ráda nějaký čas kojila, takže jsem z toho docela smutná. Nicméně pořád doufám, že je to jen několikadenní bojkot a ne odstav 😔

danula.ch
14. bře 2011

@apollo11 aj u nas to zacalo okolo 9. mesiaca, ci som mala malo alebo vela, odmietal prsnik. ak som mu dala prsnik ked nechcel, tak ma uhryzol. dalsie 3 mesiace som to riesila tak, ze som ho uspala na rukach do polomrtva a potom papal kym nezaspal. a este v noci ked sa prebral a hned rano. ale to bol vzdy este omraceny. postupne sa mi prestalo tvorit mliecko a ked mal 1 rok, uz nebolo co ponuknut. vydrzala som tak dlho hlavne preto, ze UM vobec nechcel, tak som ho musela postupne a pomalicky nenasilne ucit na UM. najviac zabralo Hami Hajaja, to ho aj trosku zasyti a uz vypije doobeda 130 ml. to je pre nas obrovsky uspech, lebo nechcel mliecko ani ochutnat, takze bojujeme dalej 🙂
netrap sa, aj 9 mesiacov je super, vacsina mamiciek co poznam tak dlho nevydrzali 🙂

fem
14. bře 2011

@apollo11 ahoj, u nas bojkot, alebo kojaci strajkt trval asi len tyzden, snazila som sa aby mal co najmenej vplyvov, tiche miesto, ziaden tlak...ak nie, tak nie...
dojcila som ho pravidelne 4x do dna, ranajky, desiata, olovrant, vecera...
ranajky nebol problem, hned po zobudeni, desiata, tiez ok ked sme boli sami okolo 10 hod. , olovrant vtedy odmiedal...bol velmi aktivny a vecera...snazila som sa o dostatocny odstup aby bol hladny...
ale kluc je podla mna eliminovat tie aktivacne vplyvy..svetlo, hluk..a skus uplne zmenit miesto...a aj si ho akoby vyhradit, intimne miesto...a nikdy nenutit...a nevystresovat sa pri opakovanom ponukani...skor to nerobit..to opakovanie..ist prec , napr. sa hrat..a po istom case..kedy sa zabudne na to, opat sa vratit na dane miesto...
skor sa vratit na to tiche miesto..vzdy rovnako..takze mne aj ritualizacia...pomohla, aj taky pokoj, nesmies na to mysliet , ze prestanes....
k olovrantu sa neskor vratil a to uz aj na poziadanie ...

fem
14. bře 2011

@apollo11 este zmena polohy dojcenia, na volnejsiu pre dieta..
a prosto si opakuj kojaci strajk, nie je skutocne odstavenie...cize to dieta sa nechce skutocne odstavit, len hlada iny suzvuk, urcita ritualizacia pomaha

apollo11
15. bře 2011

@danula.ch @fem holky moc děkuji za vaše zkušenosti. Dnes to vypadalo tak, že se mi podařilo do malé něco dostat v noci, pila jako obyčejně, jen místo jednou se vzbudila dvakrát, asi jí ta denní dávka chyběla. Ale jak je vzhůru, nepokusí se ani přisát - prostě mě hryzne a směje se.. už je to třetí den. Určitě to souvisí s vývojem, začala být hodně aktivní, všude leze a všechno zkoumá 🙂 fem, zkusím to nějak ritualizovat, ale zatím se nedaří, ani když je unavená.. neupínám se na to, jsem ráda že aspoň to noční kojení je známka, že má zájem. Jen doufám, že si to nebude příliš vynahrazovat v noci, protože doposud celkem pěkně spala, jen s jedním buzením..
Chci jí dnes zkusit ještě nabídnout odstříkané mlíčko v hrnečku, protože bojkot by neměl být ani tak odmítáním mléka jako prsu.. no jsem zvědavá 😕