Bojkot kojení. Aké máte zkušenosti?

waldemara
21. bře 2007

Ahoj maminky!Máte některá zkušenosti s bojkotem kojení(odborný název,který jsem našla na internetu)?Našemu malímu budou zítra tři měsíce a už asi tři týdny u kojení strašně pláče.Prdíky to určitě nejsou.Než jdeme koji,tak se směje,povídá,ale jakmile ho položím na předlktí začně řvát.Pak se přisaje, pustí,přisaje,pustí a to trvá několik minut, mezi tím řve, tak mu dám na chvilku dudlík a pak si to rozmyslí a krásně dopije do konce.Někdy se přisaje hned a po pár minutách spustí histerický řev,tak zase stejný postup.Párkrát se mi stalo, že tak řval a nechtěl pít,že si ho musel vzít manžel, uklidnit ho a já ho pak dokojila.Nebo usnul a za chvilku se probudila dopil celkem v pohodě.Měnila jsem polohy,zkoušela krmit lžičkou a nic.Řval.Z flaštičky to vypil v pohodě,ale pak to vyblinkal.Jsem z toho už vážně zoufalá.Někde jsem se dočetla, že to může být i antikoncepcí.Beru Cerazette a když si to vezmu nazpět, tak ho beru tři týdny, což by odpovídalo.Zkusím to vysadit a uvidíme.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Ještě jsem zapomněla napsat, že kvůli plochým bradavkám kojím přes klobouček.Přestat nechci.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady.

romana
25. pro 2007

ahojky, asi tě nepotěším, ale nám se stalo před asi 2 týdny něco podobnýho, jen to nespustila rýma, ale moje menstruace (nebyla první, tak nevím, proč). bohužel už se nám nepodařilo se ke kojení vrátit. taky jsem se snažila odstříkávat, ale do toho ondra a pak i já onemocněl a nešlo to už udržet. tak jsme na um ☹

luciass
25. pro 2007

☹ si řikam, že tomu dám tak týden, jestli se nechytne, tak prostě je s kojenim konec ☹ , do teď to jelo nádherně a ted fakt ze dne na den nic, ani cuc

možná až ta rýma trochu víc poleví tak že bude mít větší chuť, přece jí musí chybět ne? 😅 , mě to teda chybí 😔
nebo ještě nás napadly zuby....

romana
25. pro 2007

mně to taky chybí, ale jemu očividně ne. pořád jsem se snažila přikládat, ale ten jek byl děsnej. pak menstruace skončila, ondra už neječel, ale ani nepil. ale je pravda, že on už trochu pokřikoval předtím, tak snad to bude u vás jen krátkodobé. držím pěsti.

dominica
25. pro 2007

ahojte baby, neviem, či som na tom podobne, ale môj malý zostal pred dvoma týždňami soplavý a odvtedy sa neprisal na prsník, v ktorom som mala oveľa menej mlieka ako v tom druhom a pomaly tieklo, myslela som, že sa mu kvôli soplu nechce ťahať a odvtedy som ho len sem, tam ošálila v noci, ale už tam skoro nič nemám, max. 10 ml, ale našťastie z druhého prsníka ešte papá, len neviem dokedy, vidím to dosť biedne, ale uvidíme. Tým, že papá len z toho istého, tak je chudátko bolavé, bradavka vycumlaná, ale zaťiaľ zvládam.
No a ak odmietne aj druhé, tak neviem, čo bude jesť, chutí mu len zelenina, ovocie zje veľmi málo a ešte kašu. Asi by sme dali UM.

luciass
25. pro 2007

Domi no aspoň že ti baští z toho jednoho, nezkoušela si ho dát někdy k tomu horšímu prsu ze začátku nebo během kojeni? možná by se mohlo ještě rozeběhnout, v našem věku 😀 myslim jako osm měsíců se dělá mlíčko při odběru, tak možná....

Romi já MS už měla taky dvakrát a nebyl problem... teď mě fakt nic nenapadá co by se kde mohlo pokazit... faktorů je vždycky moc na co se to dá "svíst".... pro mě to je teda nářez, hlavně pro moje kozy teda 😅

dominica
25. pro 2007

luciass, skúšala som ho tam dávať, ale to bol rev jak o dušu, on tak v živote nereval a keď sa aj náhodou pricucne, tak zachvíľu pustí, lebo dĺho trvá, kým by rozťahal a netečie mu a nechce sa mu ani tých pár ml čo tam ešte mám vypiť.

luciass
25. pro 2007

Domco je mi to jasný, jak to neteče jak by chtěli tak je řev, ja mlíko mam, teče a řve stejně, jak ji položim k jídlu tak spustí, šahala sem i na uši, nejsou teplý nic, teplota taky neni, dikybohu

romana
25. pro 2007

luci, já už ji taky měla předtím 2x, ale tahle byla opožděná, to právě začal pomručovat. myslela jsem, že mám málo mlíka, tak jsem začla stimulovat, odstříkávat, a pak když dorazila, tak to utnul úplně. dělal takový hysterický scény, že to fakt nešlo. tak jsem odstříkávala, abych udržela laktaci, a modlila se, ať ta "mrcha" už skončí. stalo se a ondra nic. sice nebyl hysterák, ale prso tak maximálně olízl a nic víc. a když pak dostal najednou vysoký horečky,tak nebyl čas na pravidelný odstříkávání a šlo to hodně rychle do kopru ☹

luciass
25. pro 2007

Romco a jak si nahradila to kojeni, myslim jako jakym mlíčkem a jak často? ráno a večer a přes den příkrmy? a jak se ti naučil na flašku? my jsme do teď byly jen na prsu, takže nic jinyho nezná,
teď asi tyden zkoušime čaj, z hrníčku se savičkou zatim nic moc, takže jedeme po lžičkach, takže ani nevim z čeho bych jí ho měla dávat, jak asi z flašky to je jasný, ale nevim jak by jí to šlo... možná zase klasicky předbiham a srovná se to, ale... vůbec se v tom nevyznam, byla sem ráda za kojení 😅 a UM je pro mě španělská vesnice...

dominica
25. pro 2007

romana a čo dávaš malému ak nechce MM, dávaš UM?

luciass, ja v tomto neporadím, nevyznám sa, ale ak raz reve a nechce, tak je to ťažké, ktovie, čo si tie deti myslia a čo im chodí po rozume a hlavne ak nechcú to, čo im doteraz chutilo a je také dôležité...

luciass
25. pro 2007

ja zatim dneska dala ráno a večer mléčnou kaši a přes den příkrmy a čaj... moje odsátý mlíko taky nechtěla 🙄

romana
25. pro 2007

holky, dávám um ráno, před spaním a v noci, jinak jedem příkrmy. ondra je hodně "žravej", takže to jde. vy jste s tím, luci, začínali později, že? měla jsem doma nutrilon 2, tak jsem ho zkusila a vzal si a vypadá, že v poho. taky jsem se děsila zkoušení a hledání toho správnýho mlíka, ale naštěstí to vyšlo. na flašku je zvyklý, občas jsem ho dokrmovala odstříkaným.
luci, jestli natálka neumí z flašky, zkus rovnou hrníček, některý mají měkký pítko, z kterýho to teče při kousání. jednak to prý nekazí techniku při kojení (pořád jsou prý ještě malí na to, aby si nezvykli, potvůrky) a jednak už na to mají i věk. vím, že androna zkoušela snad i normální hrneček a danečkovi to šlo 😉

dominica
25. pro 2007

to je teda potvorka, človeka to hrozne mrzí a je mu to ľúto, ak to dieťa odmieta, ale čo si pomôžeme? Ja som fakt rada, že malý ešte pije moje 🙂
Ale nevzdávaj to, možno jej zas zachutí, síce viem, aké je to odsávať a človeka to len tak pár týždňov nebaví, ja by som to asi skúšala max. mesiac a ak by nechcela, tak by som sa na to vykašľala, asi by to nemalo už význam.

romana
25. pro 2007

luci, nechtěla ani odsátý,jo? tak to ondrovi bylo šumák. to je divný.

alcatko.j
25. pro 2007

Holky, ja uplne trnu, aby se nam nestalo neco podobnyho...ja jsem na vlastnim mliku uplne zavisla!!!!nelinka mi totiz zase bojkotuje prikrmy...horkotezko do ni narvu vecer kasi, sem tam pres den ovoce, mozna tak dve lzicky nejake zeleniny..ale ziva je mym mlekem...Takze jeste kdyby mi odmitala prso, to uz bych se asi zblaznila....Ani si to nedovedu predstavit, ona je hrozna prsofilka, uplne ty moje prsa miluje 😅
Hodne stesti Luckoa Domi, aby jste to jeste nejak ukocirovaly...

romana
25. pro 2007

alci, jestli je miluje, tak to bude v poho. ondra prsofil nikdy nebyl. usnul u něj vyjímečně, uklidnilo ho, ale nikdy se po něm nijak nesápal, nebo ho nehledal. ale líto mi to je, to je jasný. zvlášť v noci nebo při té nemoc. a taky to docela slušně leze do peněz. a taky už se nemůžu vymlouvat při přežírání, že to je kvůli mlíku 😉

alcatko.j
25. pro 2007

Romi, ahoj 🙂
Jo, ty penize..to taky neni zanedbatelny...ja u prsa i uklidnim, kdyz je hoodne kvuli necemu zle anic jineho nezabira, kdyz je zle, usneme u nej, hlavne je to zdroj jidla a piti...
A hlavne UM mi nikdy nechtela, jednou jsem ho z jistych duvodu zkousela, asi dva dny po sobe a nic..
Vubec si neumim predstavit, jak tohle by dopadlo, kdybych treba ztratila mliko nebo neco...

radsi nemyslet 😅

tak holky, at to dobre dopadne, a kdyz ne, neva, hlavne at vas to dlouho netrapi 😉

luciass
25. pro 2007

ještě sem kolem toho hledala na netu, tak se to může srovnat, děti v tomhle věku prý ještě nemají potřebu se odstavovat...
ja mam ten kouzelnej hrneček, ale ani přes tu savičku se ten saveček můj malej nechce nasát, vyndali jsme i tu membránu aby ji to teklo bez tahání, aby věděla, že z toho něco teče, takže ví že z toho něco teče, ale nesaje, dáme tomu ještě čas to je jasný
Aliku jj, my byly taky na koze od narození a vůbec mě nenapadlo, že naka koza ji nebude jen tak ze dne na den brát, taky sem četla že to fakt můžou bejt ty zoubky, prostě je toho u nás víc co by to mohlo bejt...
nos jí samo pořád luxujeme a dýchá z něj, ale taky je možný že jak jí to párkrát nešlo tak si to zapamatoval... ja nevim 😔
vim že je duležitá pohoda matky, ještě že mam doma mýho drahýho, ktery se snaží se mnou Nat přemlouvat....

dominica
25. pro 2007

alcatko.j ďakujeme!
Ináč môj malý má prsia celkom rád, teda už len to jedno, ale jak ho vystrčím a chvílu trvá, kým mu ho dám, tak otvára pusinku ako vtáčatko a ak nedostane v tej sekunde, tak sa strašne lútostivo rozplače, že mama nedalááá, normálne mi ho je vtedy ľúto a keď papá, tak mu vysvetľujem, že či si myslí, že mu naozaj nedám, že veď on je môj najvačší poklad a jemu dám všetko na svete - ale asi to ešte nechápe, že? 😀

romana
25. pro 2007

ani to raději, ali, už nečti, já si vždycky něco přečtu a pak se nám to objeví. přijdu si jak ta královna-hypochondr z pohádky o princezně, která ráčkovala 😉 za sebe jsem ráda, že jsme kojili takhle dlouho, docela jsme s tím bojovali a mudra už nás nutila to vzdát několikrát (nemám tak chápavého doktora pro nízkou váhu mimča jako ty, alči)), i z rodiny jsem prý nejdelší kojná, tak co už. ale jen mezi námi - občas se mu snažím to prso ještě nenápadně vnutit 😉

luciass
25. pro 2007

jo u nás bylo prso taky uklidňovák, usínala u něj...

romana
25. pro 2007

luci, taky jsem studovala kojeni.net 😉 domi, vy to určitě ustojíte, a luci, držím pěsti, ať se to srovná!!

luciass
25. pro 2007

mi pomáhá jak si tu s váma o tom píšu, taky takovej můj uklidňovák 😀 😎
ja ji ho přes den taky několikrát dávám, ale prostě ne

dominica
25. pro 2007

luciass, ináč malému ide prvý zub, včera mu ho objavila moja mama/hanba, že nie ja/, ale u nás to tým asi nebude, keď z druhého papá, začalo to soplom.

Sorry, ale už nevládzem, idem hajať. Som rada, že som si tu trošku pokecala a vykecala sa, díky baby.
Majte sa a držím palce.

luciass
25. pro 2007

Domčo dobrou 😉 taky díky za pokec 🙂

ja jdu taky, nějak se tam pomlává v pelíšku, láska moje

díky holky tak kojení třikrát zdar 😉 🙂

romana
25. pro 2007

luci, takže jsi koníkofil 😉 a co v noci, to taky ne? a vůbec se ani nepřiblíží? kdyby jo a pak uhne, co si na prso napatlat něco dobrýho? mám na mysli třeba sab simplex nebo mrkev s bramborem 😎

romana
25. pro 2007

dobrou, holky 🙂

luciass
25. pro 2007

no mrkev s bramborem jí jede to jo, taky bych si tam mohla napatlat králika s brokolici 😀 , ja nevim, ona se ani nepřiblíži a pláče, zkoušela sem jí tam to mlíčko i stříkat a nic

ona baští až ráno a to taky nic ☹

jankar
26. pro 2007

ahoj holky 🙂 s Honzíkem jsme na tom podobně,přes den u prsa ani náhodou a to byl do 5 a půl měsíce plně kojen,nevím co se stalo 😒 snažím se kojit přes noc,to s přisaje,protože je v polospánku a neví o tom,podaří se mi to tak 3krát ho probrat a nakojit,díky Bohu za to 🙂 přes den odstříkávám-ručně,jinak to nejde,dovedete si představit tu pakárnu....ale neodtříkám tolik,kolik Honzík pije,takže ještě dávám tak 1-2krát denně UM a štve mě to hodně,na oběd má zeleninku a příští týden už začneme kašičky na večeři.
Nemám ani menzes,ani se u nás nic nezměnilo,že by to měl odmítat(kojení) .......
Mrzí to hodně a nedokážu se s tím smířit.... ☹

dominica
26. pro 2007

jankar, je to ťažké, ale ešte skúšaj, neviem, či si čítala moje príspevky, ale moj malý z jedného prsa papá a zdruhého nie a takisto, môžem mu striekať mliečko do pusinky, nechce ho, ale u nás to je tak, že ak dám druhé, tak to sa prisaje, z toho mu zatiaľ chutí.
Ja odstriekať nedokážem už ručne skoro nič, potrebujem malého stimul, aby sa mlieko začalo tvoriť a z odsávačkou nejde ani to, čo ručne.
A hore hlavu, buď rada, že papá aspoň odstriekané mliečko, viem, že je to ťažké, aj u mňa to je tak a som na tom lepšie. Kojenie je jednoducho nádherná vec, ktorú nikto okrem matky nezažije a ja by som chcela kojiť aspoň rok a pol, ale už sa pomaly začínam zmierovať s myšlienkou, že ak to nepôjde, tak nevadí, koľké matky nekojili ani toľko čo my/z rôznych dôvodov/ a najhlavnejšie je to do pol roka, takže aj keď chce dať matka dieťaťu čo najviac, niekedy to jednoducho nejde. A myslím, že už sme im dali dosť, samozrejme v rámci možností, človek mieni, Pán Boh mení...