Bojkot kojení. Aké máte zkušenosti?

waldemara
21. bře 2007

Ahoj maminky!Máte některá zkušenosti s bojkotem kojení(odborný název,který jsem našla na internetu)?Našemu malímu budou zítra tři měsíce a už asi tři týdny u kojení strašně pláče.Prdíky to určitě nejsou.Než jdeme koji,tak se směje,povídá,ale jakmile ho položím na předlktí začně řvát.Pak se přisaje, pustí,přisaje,pustí a to trvá několik minut, mezi tím řve, tak mu dám na chvilku dudlík a pak si to rozmyslí a krásně dopije do konce.Někdy se přisaje hned a po pár minutách spustí histerický řev,tak zase stejný postup.Párkrát se mi stalo, že tak řval a nechtěl pít,že si ho musel vzít manžel, uklidnit ho a já ho pak dokojila.Nebo usnul a za chvilku se probudila dopil celkem v pohodě.Měnila jsem polohy,zkoušela krmit lžičkou a nic.Řval.Z flaštičky to vypil v pohodě,ale pak to vyblinkal.Jsem z toho už vážně zoufalá.Někde jsem se dočetla, že to může být i antikoncepcí.Beru Cerazette a když si to vezmu nazpět, tak ho beru tři týdny, což by odpovídalo.Zkusím to vysadit a uvidíme.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Ještě jsem zapomněla napsat, že kvůli plochým bradavkám kojím přes klobouček.Přestat nechci.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady.

danula.ch
15. bře 2011

@apollo11 ja som to vtedy ani nejak extra neriesila, lebo sme mali v plane pracovat na druhom krpcovi. drzim palce nech sa vam to podari a mlieckujete dalej 🙂
aj podla mna to suvisi s aktivitou, moj maly proste nema cas zaoberat sa papanim, aj ine jedlo do neho dostanem len vtedy, ak sa ma cim zaoberat a papa len tak mimochodom. viem ze su to zle navyky, ale ked mu uz zacali trcat rebra, tak mi bolo jedno ako papa, hlavne ze nieco zjedol 😉

apollo11
15. bře 2011

Tak odstříkaného vypila asi 50ml 😒 , UM nějak nechce (jen v kaši), jiné tekutiny do ní taky hoko těžko dostanu, pije max. 150ml denně.. doufám, že to přejde, je to fakt náročné. Snad to aspoň noc zase zachrání..

jaa
16. bře 2011

Bojkot kojení je většinou kolem 6 a 12t.Chce to kojit mimčo sama někde v klidu.bez rušivých elementů.Vlézt si do postele mimi svléknout do plenky a přitulit k sobě.jemně držet hlavičku u prsa a hladit.Taky jsem si tím s malou prošla.ted ji bude 2,5 roku a zatím kojíme 😉

apollo11
16. bře 2011

@jaa A jak dlouho ti dcerka kojení odmítala? Přešlo to samo, stejně jak to přišlo?
Jinak se snažím, aby to pro ni bylo víc intimnější, klidnější, ale jen se mé snaze směje.. a je zvyklá, že se s ní mazlím i obyčejně, tak to pro ni asi není žádný bonus. Dnes při pokusu dát jí to v hrnečku dokonce začala plakat a odstrkovat ho ☹ jedině v noci se mi ji podařilo v polospánku nakojit, ale přes den je to marné.. UM si sotva cucne a i jinak strašně málo pije..
Snažím se dělat jakoby nic, ale hodně mě to mrzí 😢 breberka moje, kdyby věděla..

jaa
16. bře 2011

@apollo11 trvalo to asi měsíc..Pití jsem ji nahrazovala v noci.To jsem si ji i vzbudila na kojo.To bylo v poho..Zkusto.Jinak přijdeš o mlíko..Měsíc to vydržíš..hlavně to chce klid a intimitu.A nestresovat se.Mimi vše cítí..

miamia33
16. bře 2011

ahoj chcem sa opytat ci v porodnici ked poviem ze nechcem kojit ale ofäd zaciatku davat ´´sunar´´ ci su to sestricky povinne akceptovat, lebo vsak donutit ma nemozu nie..prosim neodsudzujte ma mam na to dovody brala som aj lieky a ked som pri prvom dietati kojit prestala, vsetko bolo uz ok, cakam uz druhe dieta a tak to bude lepsie..

mataharyy
16. bře 2011

@miamia33 tak asi nutit tě nemůžou, ale připrav se na to že tě budou značně prudit... pak je otazné zda jim případné objasnění proč nechceš/nemůžeš kojit bude stačit... Ono pokud narazíš na hodně militantní doktorku/sestru co razí heslo že rozkojej i chlapa, tak amen tma, já kojit chtěla, ale nešlo to a takováhle furie mě totálně odrovnala po psychické stránce, takže na to se rozhodně připrav 😅

apollo11
17. bře 2011

@miamia33 Bojkot kojení se oficiálně říká tomu, když je to ze strany dítěte, ne matky 😉

apollo11
24. bře 2011

Tak napíšu svou zkušenost s bojkotem - máme ho úspěšně za sebou 🙂 i když že bychom se úplně vrátily k předchozímu stavu se říct nedá, ale to mi upřímně vůbec nevadí. Osvědčilo se mi několik dní vůbec nenabízet, nechtěla jsem na malou nějak tlačit. Chytala se ale v noci (kojím 1x za noc), takže jsem věděla, že to není nechuť k MM (navíc odstříkané v hrníčku celkem pila). Postupně se podařilo, že si decentně vezme ještě ráno po probuzení a večer před spaním (ale musí být už trochu utahaná), a to jedině když jsme v posteli vleže za naprostého klidu 😀

Jsem ráda, že se to nakonec takhle ustálilo a jako v mnoha jiných případech děkuju za internet, protože bez něj bych netušila, že může jít jen o přechodné období. A ptát se starší generace (doktorky, mámy apod.) jakožto zkušenějších, je v tomhle spíš na škodu - všechny by mi svorně odpověděly: Ona se odstavuje, už je velká. A přesvědčovat je, že v 9m se mi zdá na spontánní odstav ještě brzo, absolutně nemá smysl 😝

monfle
26. bře 2011

Měla jsem to samé 🙂 Ale ty prdíky to opravdu jsou.Paní doktorka mi vysvětlila,že při kojení jak otevírá pusinku a snaží se pít,že jí více to bříško bolí ☹ Před kojením jsme zkusili na doporučení banánové mlíčko na prdíky a problém byl pryč 🙂

dagina
28. bře 2011

Ahojky,

@monfle a malá ti byla na UM???? Nebo jak jsi jí podávala to banánové mlíčko? Slyším o něm poprvé na prdíky...Mě malá vyvádí u kojení přes den jak tur. Více z jednoho prsa, z druhého si jakštakš dá. Klidně je bez kojení přes den i 7 hodin, 3 hodiny se s ní "peru", přemlouvám..., pak jsem z toho KO. Do toho mám ještě dvouletou dcerku..., takže někdy to je dost náročné. Vše začalo kolem 2-3 měsícem. V noci, byť se nebudí jí vzbudím a nakojím, ani o ničem neví a pohoda. Bolení bříška má určitě, nic nepomáhá, jen jsme ještě nezkoušeli třešnové pecky nahřát na bříško, ale už tomu ani nevěřím...nemáte s něma některá zkušenost????

miamia33
30. čer 2011

ahojte maminy, mam taku otazku..z urcitych dovodov nebudem kojit nase druhe babetko ktore sa ma narodit za dva mesiace, a chcem sa opytat ci neviete ci si mam do porodnice-konkretne na kramare zbalit aj sterilizator, alebo ci mi tu flasku vysterilizuju tam sestricky..dakujem,

kvetinqa
30. čer 2011

@miamia33 vysterilizuju.