Bojkot kojení. Aké máte zkušenosti?

waldemara
21. bře 2007

Ahoj maminky!Máte některá zkušenosti s bojkotem kojení(odborný název,který jsem našla na internetu)?Našemu malímu budou zítra tři měsíce a už asi tři týdny u kojení strašně pláče.Prdíky to určitě nejsou.Než jdeme koji,tak se směje,povídá,ale jakmile ho položím na předlktí začně řvát.Pak se přisaje, pustí,přisaje,pustí a to trvá několik minut, mezi tím řve, tak mu dám na chvilku dudlík a pak si to rozmyslí a krásně dopije do konce.Někdy se přisaje hned a po pár minutách spustí histerický řev,tak zase stejný postup.Párkrát se mi stalo, že tak řval a nechtěl pít,že si ho musel vzít manžel, uklidnit ho a já ho pak dokojila.Nebo usnul a za chvilku se probudila dopil celkem v pohodě.Měnila jsem polohy,zkoušela krmit lžičkou a nic.Řval.Z flaštičky to vypil v pohodě,ale pak to vyblinkal.Jsem z toho už vážně zoufalá.Někde jsem se dočetla, že to může být i antikoncepcí.Beru Cerazette a když si to vezmu nazpět, tak ho beru tři týdny, což by odpovídalo.Zkusím to vysadit a uvidíme.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Ještě jsem zapomněla napsat, že kvůli plochým bradavkám kojím přes klobouček.Přestat nechci.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady.

martina46
5. čer 2008

ria80, ja kojim dieta v polospanku uz skoro mesiac. lenze vy uz ste velki, to je tazko.....
udzat laktaciu asi jedine tak, ze si odstriekavat. ale aj to nie je ono. 😒

mobina
5. čer 2008

Ria jediná možnost, jak si udržet laktaci je pravidelně přikládat, pokud ti tedy odmítá sát, tak odsávat. A chce to s pauzou mezi kojením max. 5-6 hodin, pak se tvorba mlíka snižuje. Hodně štěstí 😉

yanik
5. čer 2008

ria, a co poloha kojení? myslím tím, nekojit jako vždycky, ale co to udělat pro malou zajimavější ... já jsem teď začala trochu měnit polohy kojení a malému se to líbí 🙂 vždycky jsem kojila v sedě nebo v leže na boku, ale teď si moc oblíbil tuto:
http://www.kojeni.net/vleze.php#poloha2
a tady jsou přímo rady pro děti, co starší děti:
http://www.kojeni.net/ostatni.php
možná ale tyto stránky znáš ... hodně štěstí 🙂

yanik
5. čer 2008

omlouvám se za překlep ... už napůl spím ...
"... rady pro starší děti:" mělo být napsáno 🙂 dobrou noc!

bambusko
5. čer 2008

yanik, tie polohy pre starsie deti su sice zaujimave, ale fungovat takto dlhodobo, to je tak na znicenie chrbtice 😒 ale kazdopadne zmenit polohu je prva volba pri problemoch, volila by som vsak taku, aby sa matka citila ok

yanik
5. čer 2008

bambusko, to máš pravdu - záda - na to si mamina musí dát pozor ... ale předpokládám, že v tomto věku je kojení už rychlé (teda aspoň u nás je to už jen pár minutek) a jde o to mimčo zase navnadit ... mě se právě teď nejvíc líbí ta poloha na zádech - s malým si vleže hraju, nechám ho po sobě lozit a on z té radosti i líp a soustředěně nakonec pije 🙂 u nás byl problém jen v tom, že ho zajímalo všechno kolem, tak jsem ho musela zase jakoby vtáhnout do hry kojení ...

ria80
5. čer 2008

No já mliko mám,tam problém není.Teda zatím. ☹ Piju čaje pro kojící.V noci už nekrmíme,hezky spí,budit se mi ji nechce.A ona už je tak velká,že už je prostě vzhuru kdyžtak,polospánek neexistuje.
Odstříkávala jsem jen ze začátku uičně,ted už tak neodstříkám nic,už mám mlíčka málo,a mám kupovat ted odsávačku a učit se na ní?Kojily jsme doted 3x denně.
Rikám si,že už prostě přes den nemá hlad,když normálně jí,ale ani ráno po celý noci si moc nedá,jen si tak cucne.JSem zvědavá,jestli se napije zítra ráno.
Je fakt ,že kojíme v jedné poloze,tak to zkusím změnit,třeba s dá říct.
Uvidíme a kdyby vás napadlo ještě něco,tak mi dejte vědět.Zatím díky moc. 🙂

ria80
5. čer 2008

Chtěla jsem kojit tak rok a půl,nebo i dva.

ria80
5. čer 2008

yanik,ted jsem studovala ty polohy,určitě zkusím použít. 🙂 Ten první odkaz je dobrý,ale ten druhý,to už je spíš tělocvik. 😀 Ale když by to pomohlo...

martina46
6. čer 2008

tak ta poloha zboku nad dietatom, takto pijeme. tak mi mala aspon nieco pocas dna v bdelosti vypije, no a krcnu chrbticu a ramena mam uz dobre mimo ☹
no ale co uz. potom uz len to kojenie v spanku.

ivkaa1
11. čer 2008

ahojte neviete mi povedat kolko trva ked uzivam ricinus communis 30 zastavenie tvorby mlieka..tak rada by som kojila ale kvoli mojim zdravotny problemom uz nemozem dalej kojit ☹

zuz11
25. čer 2008

verdik • 2d • 21. červen 2008 ve 20:38
ahoj holky, mám prosbu a prosím o radu. malému je nyní 5a půl měsíce, malý je stále plně kojen, vše bylo vždycky v pohodě, je to kliďásek, rád se napapá, pospinká si, ale od pátečního rána kdykoliv jsem ho během dne chtěla přiložit k prsíčku, napil se tak 30sekund až minutku a pak se začal odvracet, zajímalo ho vše ostatní a už né a né se přisát. zkoušela jsem přiložit k druhému prsu,to stejné, dávat mu mezitím dudlík a ošidit ho, ale nedal se ošidit, měním polohy, kojím ho jen vyslečená aby cítil moje tělo, ale marný boj. v noci v polospánku ho nakojím úplně v pohodě a přes den nic. zkoušela jsem odsříkat a dát mu to z flašky, tak to vypil úžasně rychle, ale pak jsem si řekla, flašku ne, aby mi chtěl opět prso a tak zkoušíme dál a dál kojit, jen si říkám, že když tahá takovou chvilinku, nemůže být napapaný... v plince má načurané pokaždé, bála jsem se, aby nebyl dehydrovaný, tak jsem se mu snažila aspoň dávat fenyklový čajík po lžičkách, holky co jste něčím podobným prošly, prosím poraďte, moc děkuji a přeji hezký večer a pěknou asi slunečnou neděli 🙂 🙂

winifred • 2d • 21. červen 2008 ve 20:41
AHoj verdik, pokud ti malý v noci pije v pohodě tak bych se nenechala odradit a skoušela ho přes den kojit dále.Je možné že to je jeho rozmar.A děti i když jsou malé dokáži potrápit.Ale jediná rada nevzdávat to 😉

beruska1979 • 1d • 21. červen 2008 ve 22:42
ahojky,

My jsme meli nekolikrat en samy problem. Mala mne u prsa po 2 min plakala, odtrhavala se a uklidnila se, az kdyz jsem ji od prsa odendala. Bojkotovala kojeni asi 3krat, trvalo to vzdycky tak tyden, pak se to opet srovnalo. Nyni pije ale taky moc kratce, cca 4 min, ale uz alespon u toho nerve. Je treba to obdobi "pretrpet", zase bude lip 😉 Je treba, abys byla v klidu, aby mlicko hodne teklo. Pri kojeni muzes popijet nejaky teply napoj, anebo prikladat temply obklad, to by taky mlicko melo lepe tect. Muzes pres sebe a maleho prehodit deku, proste si udelat soukromi, aby te nikdo nevyrusoval. Ja musim doted kojit jen v loznici, jinde zase zlobi. Venku je to nemozny, kouka kde co lita, myslim, ze ji vyrusuje i ptaci zpev 😀 Muzes se taky mrknout na stranky www.kojeni.net, je tam spousty rad ohledne bojkotu kojeni

hankka • 1d, 10tt • 21. červen 2008 ve 22:49
Ahoj, já jsem něco podobného řešila teď taky, nejdřív dělal to, co píšeš, u každého prsa, přisosl se, odsosl, nejlépe celkově odkoulel od prsa, za chvilku se zas přikoulel, zase cucl, řval, po pár dnech to začal dělat už jen u jednoho prsa, pil jen chvilku, pak už se jen kroutil a ječel, druhé prso ok, už jsem se bála, že v tom prsu něco mám, ale pak to zas den ze dne přešlo a pije z obou dobře, i když se při tom stíhá věnovat i jiným věcem. Zkus prsa před kojením nahřát, aby mu to líp teklo.

itka • 1d • 21. červen 2008 ve 22:58
Máme ten stejný problém. je to děs. Mám strach, že když nebude malý tahat, přijdu brzo o mlíko. Už tak ho moc nemám a musím přikrmovat. Odsávání mi nejde. Mám dokonce elektrickou odsávačku, ale bolí mě z toho bradavky.

nikitazak • 2d • 21. červen 2008 ve 23:04
ahoj holky, ja myslim, ze je to prejde. Kubik me taky odstrkoval a ja mu prso nasilim nutila, tak to pak vyplivnul. Pak mi kamaradka rekla, at ho nenutim, ze mu to prso tim zhnusim....tak jsem se podridila jeho rytmu a vsechno se srovnalo. Muze to byt treba vedrem- ze nemaji hlad?? To me dnes zacal Jakoubek kousat- dasnickama zcvakne bradavku a trhne. Vubec nevim co s tim mam delat? kdyz zarvu, tak se lekne ale fakt to boli. Mam pocit, jako by mu lezly zuby a on se tim nejak uklidnoval nebo fakt nevim. Jo a i kdyz mi stavkoval s jidlem jako vam, tak mlicko uz se po 3 mesici jen tak neztrati a Jakoubek pribira krasne. Ma 7,30kg.

anney • 2d • 21. červen 2008 ve 23:33
Ahoj!
přesně můj případ.Začalo to tak jako u vás v tomhle věku.Vůbec jsem si to neuměla vysvětlit, ani doktor,všichni jen kroutili hlavou, že to není možné.Nutila jsem mu mlíčko i stříkačkou a lahvičkou , ale nevypil skoro nic,Bylo to na palici.No , pak jsem tedy začala přikrmovat a dávat UM .Kojení jsem udržela do 9 měsíce, ale pak už vůbec nechtěl a odstavila jsem ho.Když se na to koukám zpět , tak si myslím, že mému malému už nestačilo mlíčko,věděl, že se nezasytí a proto vůbec nechtěl.Jiné vysvětlení nemám.
Já odsávala ručně, ale dlouho jsem si laktaci neudržela.Ted je na sunaru a je to v pohodě.Udělala jsem , co jsem mohla, ale bohužel malý se rozhodl opačně. 😕 😨

minea • 1d • 22. červen 2008 ve 14:44
Verdik, v klidu, to, co popisuješ, je úplně učebnicový příklad, bojkoty denního kojení jsou v tomhle věku normální. Hlavně nepanikař, důvěřuj miminu a přírodě, pokud do toho nebudeš vstupovat (lahvičkama a UM), zase se to srovná. Malá to dělala taky - přes den se hned po přisátí pustila a křičela, prohýbala se do luku atd., ale ranní a večerní kojení (nebo jakékoli kojení při únavě v polospánku) bylo naprosto v pohodě. Hodně se to rozebírá v zodpovězených otázkách na www.kojeni.net - doporučuju.

verdik • 2d • 22. červen 2008 ve 22:04
holky, moc vám děkuji za odpověď a vaše zkušenosti, já dnes jsem si to domluvila a skočila s Adámkem na dětské, ať se na něj mrknou, že za těch 30 sekund co cucá až minutu, nemůže být napapaný a ještě dnes toděsné vedro, tak jsem se bála, aby nebyl dehydrovaný a výsledek: paní dr- moc příjemná, malého prohlédla,poslechla, prohmatala, vyrourkovala- zda ho netrápí bolení bříška a prdíky a vše se jí jeví jako normální. dehydr. by se u malého projevila únavou, smutnými pohledy , propadající se fontanelou na hlavičce a taky když bych mu zkusila zmáčnout kůži, zůstala by po ní jako by vráska a nic z toho se u malého nepotvrdilo. řekla mi, i nadále kojit, přidat čaj po lžičkách, žádná flaška a na noc jsem mu mohla dát rýžovou kaši s vodou, pár lžiček aby dohnal, co přes den zameškal a v noci opět kojení , což nám v noci jde, prostě, tak jak to píšeš mineo, jak jsme v polospánku tak super a přes den děs, takže pevné nervy a trpělivost, hlavně se nestresovat 🙂 😉
mineo a když ti malá tak stávkovala taky, nechala jsi ji ať si cucne co uzná za vhodné a zkusila to třeba za chvíli???děkuji a hezký večer a spoustu krásných dnů s mimouškama

marcim • 2d • 23. červen 2008 v 08:40
Ahoj Verdi
Já měla něco podobného,vlastně úplně stejné před týdnem.Malému začaly růst zoubky...dobrý důvod vyzkoušet si bojkot.Hodně pomohlo pročíst si www.kojení.net,jak písou holky,a pokecat o tom s kamarádkou.Je to na palici,když prcek odmítá jíst.Jenom jsem zvedla tričko už byl řev.A to nemuvím o tom,když jsem si dovolila sundat podprsenku ... ☹ 😅 Depka.Nakonec jsem ho nechala až bude sám chtít.Někdy to trvalo i 5 hod. než si dal říct a napil se.Musela jsem mezi tím i odstříkat.Nakonec jsem mu pohrozila,že dostane "krabicový mlíko" (pouze hrozba) a druhý den si dal říct 😀 .Trvalo to to asi 4 dny a pomalu se to upravilo do normálu.Původně pil přes den po 2hod.,teď tak po 3,ale hlavně,že je spokojený.
Hlavně ty musíš být v klidu,aby mlíčko dobře teklo.Určitě se to upraví a budete v pohodě.Držím palce.
Jinak Minea to napsala moc hezky 😵

jankax • 1d • 23. červen 2008 v 10:55
Tak se taky pridam, maly mi delal pred zhruba tydnem uplne to same, taky mu bylo 5,5 mesice, takze je to opravdu v tomto veku normalni. vliv na to muzou mit i hormony a MS (i kdyz ja ji zatim jeste nemam, ale jednou do mesice mam proste min mllika a maly o nej moc nejevi zajem). je to sice trochu na palici kdyz nechce jist, ale nejlepsi co se da udelat je proste nabizet mu, a kdyz nechce tak nechce, hlavne ze se napije aspon v noci. Hlavne se NESTRESOVAT 😉 a urcite se to behem par dnu upravi 🙂

minea • 1d • 23. červen 2008 v 11:12
Verdik, přesně tak, když u kojení takhle protestovala, tak jsem to ukončila (vždycky jsem se na ní trochu naštvala 😎 ), ale nabídla jsem jí prso zase tak po hodině - často se stejným výsledkem 😝 . Pak to sklouzlo k tomu, že se napila ráno a během dopoledne jsem do ní nedostala ani kapku, i když jsem jí dala několik šancí. Něco málo obvykle vypila kolem druhé a opravdu vydatně se napila až večer a o půlnoci. Samozřejmě mě to taky stresovalo, ale když jí to takhle stačilo, tak jsem si říkala, že ví, co dělá 😀 . Jinak to, co popisuju, vždycky trvalo asi týden a zažila jsem to už několikrát.
Zaujaly mě ty příznaky dehydratace, to si musím zapamatovat.

leila.say • 1d • 23. červen 2008 ve 22:56
Ahojky tohle mě malá taky občas dělá, a dávám jí taky čají pčes den, když je takové horko. Přesně taky přes den moc jíst z prsa nehchcela ale v noci se napapí hodne tak jak má být

eppik.m
25. čer 2008

Ahojky, měli jsme ten samý problém. Miška ve třech měsících odmítal pít z levého prsa úplně, prso pouštěl, pak se už ani přisát nechtěl a řval. Z pravého se trochu napil ale nestačilo mu to, tak sme začali dokrmovat jelikož přestal prospívat. Pomohlo mi prsa pořádně nahřát a pít čaj pro kojící matky. UM jsme pak postupně vypouštěli a teď mu budou štyri měsíce a pije z obou ale z levého vždy kratší dobu, v noci je to bez problémů. UM dostáva po kojení ráno a večer, předtím sme dávali po každém kojení. Snažím se často přikládat a vydržet jelikož to zabere spoustu času. Taky při kojení musíme mít klid, jinak pouští prso a otáčí hlavičku za zvuky. Chce to být hlavně v klidu a v pohodě, jinak se nervozita přenese na drobca a pak je to o to horší. Držím nám všem palečky!!! 😉

martina46
3. pro 2008

ahojte. zaujimalo by ma, ci uz mozem pouzivat parfem bez toho, aby to malej vadilo tak, ako taketo vone zvyknu vadit babatkam. zda sa m uz dost velka, ale nie som si ista. ona je pri kojeni aj tak dost vrtiva, tak by som nechcela, aby to bolo este horsie.

mywiel
3. pro 2008

Ja som tiez kojika s klobucikmi 2 mesiace a potom sa nam podarila bez a odvedy uspesne kojim bez, HA som nechcela kvoli hormonom co idu do mlieka, tak mam vnutrodelozne teliesko bez hormonov. To co opisujes je asi tym, ze cez klobuciky sa dieta viac unavi a musi viac tahat ako bez nich tak mozno babo je nervozne, ze mliecko nejde hned? 😕

annag
3. pro 2008

martinka, ja používam aj teraz - pri ušiach 😉 , viem, že by s to nemalo, ale tá vôňa sa aj tak zmieša - na každom človeku vonia inak a bábo si mamu aj tak pozná, takže s mierou podľa mňa v pohode, to by sme nemohli používať ani sprchový gél, prášok na pranie ... samozrejme, každé bábo môže zareagovať inak, takže vyskúšaj, ak bude rovnako reagovať, tak v pohode môžete, zvlášť v jej veku, ona už nebojkotuje, len sa odstavuje, či parfém používaš alebo nie 🙂

mywiel
3. pro 2008

Martina parfemy su svinstvo s prepacenim, plno chemie videla som o tom nedavno relaciu v tv, deodoranty s aluminiom su rakovinotvorne aj, ja kupujem deo kde alum. nie je ale mineralne su drahsie ale pre zdravie lepsie, parfemy nepouzivam, co mozes pouzivat su esencialne oleje parfemuju a babatku a tvojmu zdraviu nic nehrozi, ja by som nechcela aby mala dostavala nieco z tych parfemov do sebe skrz mlieko, aj v porodnici nam vraveli, ze bradavky pred kojenim musia byt ciste a mame si vzdy umyt ruky ked ideme kojit atd.... 😉

radka.m.
3. pro 2008

mywiel-prosím tě,co to má společnýho s čistýma rukama před kojením???martina se ptala na používání parfému,tak to určitě může,jak píše annag,malá se jí odstavuje at bez parfému,nebo s parfémem.taky neřekla,že si bude s tím parfémem vonět prsa!fakt nechápu,jak by to mohlo ohrozit zdraví dětátka!

mywiel
3. pro 2008

Tie ruky som napisala mimochodom je to samozrejmost, ked prso pridrzujes atd. to bolo mimo parfemov, a deodoranty su blizko prsnika tak sa hned nerozculuj radka prosim ta... 🙄

martina46
3. pro 2008

dakujem vam vsetkym, len mi je luto, ze som svojim prispevkom takmer sposobila spor 🤐

mikulka
7. pro 2008

Holky, prosím vás, asi máme bojkot. jak dlouho vám top trvalo? A je nutné děcko přikrmovat nějak alternativně, nebo nechat a doufat, že nemá hlad, že stačí ta chvilka u prsu? Ach jo. ☹

annag
7. pro 2008

mikulka, napíš, ako sa ten bojkot prejavuje - ako často kojíš, ako dlho trvá jedno kojenie? po akej dobe sa pri kojení začne hnevať?. Aké je bábo po kojení - spokojné, alebo plače? Vracia mliečko?

mikulka
8. pro 2008

Asi jsem zmatkova,a doufám! Najednou už dobrý. Předtím pil málo (mám váhu), a nechtěl víc.
Mohlo to být ale taky způsobeno zácpou, že se do něj to mlíčko jako by nevešlo.
Holky, tím bojkotem projde každý, nebo ne?

radka.m.
8. pro 2008

mikulka-každé mimčo nemusí projít bojkotem,ale je důležité,když už ten bojkot přijde,tak aby mamina věděla,co má dělat a nepodala hned um.jinak na tvém místě bych váhu schovala někde do skříně,je to matoucí věc.spíše bych řekla,že někdy si tím maminy jen zbytečně škodí.když si nebudeš jistá,tak raději zajdi na převážení k dětské mudr,aby jsi věděla,jestli jste přibrali.ono totiž jednou může dítě vypít třeba 50ml a za dva dny třeba 150ml,to je hrozně individuální.a to samé platí,že každému dítěti stačí různé množství mlíčka.takže pokud ti prcek prospívá,tak bych na tvém místě váhu fakt schovala.je hrozně matoucí.

mikulka
8. pro 2008

A jak je to pak s tvorbou mlíčka, když třeba jeden den vypije míň a pak zase další den více? Nebo když více dní méně? Utvoří se pak v prsu více mlíčka, nebude ubývat?

radka.m.
8. pro 2008

mlíčko se tvoří podle potřeby dítěte,podle jeho intenzity sání,takže pokud malá saje méně.tak se bude tvořit méně mlíčka,pokud bude sát hodně,tak se bude tvořit hodně mlíčka.ale kojené děti jsou holt jako na houpačce,jednou více,jednou méně.ale to neznamená,že bude mlíčka rapidně ubývat.pokud máš pocit,že ti malá saje méně,tak bych ji začala častěji přikládat a hlavně bych začala po každém kojení odsávat a pokud nemáš odsávačku,tak alespon ručně odstříkávat.to odsáté mlíčko pak můžeš klidně zamrazit do zásoby.jinak zkjus vystřídat obě prsa během každého kojení,klidně i vícekrát.

martina46
8. pro 2008

mikulka,
tiez radim odloz vahu. my mame akysi bojkot uz skoro 9 mesiacov 😅 😔 a boli sme aj v nemocnici, lebo mala pila iba v spanku. je ale zdrava a nic nenasli, ale chcela som povedat, ze tam som ju musela vazit pred a po a vypila primerne 100ml na jedno kojenie, vo veku 6 mesiacov! za 24 hodin to bolo okolo 700-800ml!! a teraz mame skoro 11 kil! proste jej to asi stacilo. teraz pije na jedno kojenie pravdepodobne este menej, ale uz sa myslim odstavuje. takze tabulky len stresuju. a aj nam niekedy chuti menej a niekedy viac 😉

annag
8. pro 2008

mikulka, ako Ti radia holky, nezaoberaj sa vážením, iba vtedy Ti pôjde kojenie bez problémov a bude Ťa aj tešiť. Bábetko môže piť rôzne dávky v priebehu dňa, v priebehu niekoľkých dní či mesiacov. Raz pije od smädu, raz od hladu. Ani my dospelí nezjeme každý deň rovnaké množstvo. Pokiaľ budeš kojiť bábo na požiadanie - teda vtedy, keď ono chce, nebudeš dodržiavať a naťahovať intervaly jednotlivých kojení, tak si bábetko svojim saním vyrobí toľko mliečka, koľko v danom období potrebuje. Tak ako sa dá tvorba mliečka znížiť v priebehu pár hodín, takisto sa dá v priebehu pár hodín aj zvýšiť. No dôležité je, aby si si dôverovala a bola spokojná. Ak si úspešne kojila doteraz, bábo prospieva,je spokojné, aktívne, tak nie je dôvod, aby to tak nebolo aj naďalej.

holly1
9. pro 2008

Ahoj, mně malá taky bojkotuje - trvá to 6. den a jsem zoufalá. Někdy odstříkám a dám jí to flaškou, protože mám pocit, že se nenapije. Ale spíš pořád zkouším kojit. Někdy začne řvát hned - po minutě nebo dvou, někdy třeba až po 7-10. Nevím, jestli jí mám prsa pořád nutit nebo jí ho vzít? Jak to může dlouho trvat? Taky mě udivuje, že jí to začalo hodně brzo - máme teprve 5 týdnů, všude čtu, že to dělají několikaměsíční miminka. Jsem fakt hotová, ještě včera jsem myslela, že jí bolí bříško, pak jsem našla tyhle diskuze o bojkotu a je jisté, že to je ono.

annag
9. pro 2008

holly, a ako často papá? nemusí byť vôbec hladná ak sa začne hnevať po 7-10 minútach, môže byť už napapaná. Takisto nemusí byť hladná, alebo je príliš unavená a nevládze ťahať ak sa hnevá po minúte. Nie je dobré ju nútiť. Ak máš dosť mliečka, v hlade to nebude.