Bojkot kojení, či odstav v 9 měsících?

terkasykorka
22. kvě 2019

Ahoj maminky, mám 9.měsíčního syna, od narození cca do 4-5 měsíců nebyl s kojením problém, pak se začal u prsu rozčilovat(v noci se v pohodě napil cca 3-4x, ve dne hrůza) vyzkoušela jsem skoro všechno, po 14ti dnech protestů už jsem to málem vzdala a nakonec jsem přišla na to, že když si sama namasíruju bradavku a mlíko se spustí, tak s tím problém nemá a myslela jsem, že mám vyhráno.Ale i přes to moc nepřibíral.Od 6ti měsíců jsme pomalu začali s příkrmy, teď, skoro v 9ti měsících, kdy už jí skoro všechno, tak přes den, opět není možné v klidu nakojit a v noci už na mě taky začíná docela prdět 😀 Asi bych to moc neřešila, ale nechce pít ani z flašky, takže mi jde hlavně o tekutiny. A taky se přiznám, že mám trošku blok, u prvního syna se mi nepodařilo rozkojit vůbec a u toho druhého bych si kojení chtěla udržet co nejdéle to půjde. Děkuji

dzejn002
22. kvě 2019

@terkasykorka Ahooj, my jsme to měli velmi podobně. Syn začal v půl roce s příkrmy, okamžitě mu nestačilo ochutnat po lžičkách a hned papal celé porce. Za měsíc už přes den vše jedl, je to proste jedlík a jen viděl jíst svačinu ségru, tak musel taky jíst. Kojení přes den odmítl úplně a v noci taky. Nerozčiloval se, to vůbec, prostě de přisál a hned pustil a neměl zájem. Vyzkoušela jsem několik druhů umělé výživy, neochutnala mu žádná, CuCl si stejně jako z prsa a konec. Z flašky nikdy nepil, ale rovnou z učícíjo netekoucího hrnku. Pak mi poradila dětská doktorka zkusit normálně kvalitní bio kravské mléko a ejhle, vypil večer celý hrnek a potom jeden v noci. Takže od 8 měsíců fungujeme takto. A to jsem starší kojila rok a třičtvrtě. ;) Každé dítko je jiné. 🙂

verace81
22. kvě 2019

ahoj mě se dcera na kojení vyprdla v 10 měsících byla jsem naštvaná, protože syn musel přejít na lahev kvůli mé nemoci v 11 měsících tak jsem chtěla aspoň u 2 dítěte vydržet s kojením co nejdéle, ale dětský doktor mi řekl, že když nechce ať jí nenutím dávala jsem jí čaj nejdříve po lžičkách a pak už lahvičky. Zkrátka některé by cucalo ještě ve 2 letech a jiné už třeba v 9 měsících.

dora13
22. kvě 2019

v tomhle veku to technicky vzato je bojkot, ktery se da resit (navyseni laktace, snizeni prikrmu, casto nabizet), ale je ciste na tobe, jestli se ti to v tomto veku resit chce nebo ne. Ja resila to stejny, jen teda u nas bojkot od dvou mesicu. Bojovali jsme sedm mesicu, byla jsem odhodlana aspon do toho trictvrte roku kojit a v nejakych tech deviti mesicich jsem to prestala resit a nechala to osudu, byla jsem smirena s tim, ze uz bude konec. Uplne se prestal kojit pres den, ale porad se kojil pred spanim a v noci a nakonec jsme to paradoxne dotahli az do 14 mesicu. Takze to hodne zalezi na tobe, jestli ti to stoji za to nebo ne, kazdopadne 9 mesicu kojeni je pekna doba 🙂

martiniquest
22. kvě 2019

V 9ti měsících je to zcela určitě bojkot. Rozhodni se, zda s tím chceš pracovat, pokud ano, pak bych kontaktovala laktační poradkyni.

pe_tu_ss_ka
22. kvě 2019

Ahoj, podobně to měla sestra.. Radila jsem jí tehdy, ať sníží přes den příkrmy a před každým příkrmem a po něm dát prso.. Začala to praktikovat a vše si sedlo, malý zase začal přes den pít i když jí příkrmy.. Chce to najít kompromis a určitě si to sedne i u vás, držím palce 🙂

terkasykorka
autor
22. kvě 2019

@pe_tu_ss_ka jj, to dává smysl, zkusím to. Kdyby mi začal stávkovat až s podáváním příkrmů, tak by mě to možná napadlo, ale tím, že to trvá už z doby před tím, tak mi to vůbec nedocvaklo
🙂

terkasykorka
autor
22. kvě 2019

@dzejn002 taky jsem si říkala, že když nechce, tak ho asi nutit nebudu, ale stejně mi to nedá.On nikdy nebyl nějaký extra pijan a prsomil, kámošky mi říkaly, buď ráda, aspoň nebudeš mít problém s odstavem, ale tak brzo?S tím jsem nepočítala, příkrmy mu jedou, ale taky se zrovna nepřežírá, hold to jídlo a pití pro něj asi není středobod vesmíru 😀

terkasykorka
autor
22. kvě 2019

@dora13 říkala jsem si, že na noc mi to bude stačit a laktace se udrží, ale jak už odmítá pít i před spaním (ikdyž mu před tím třeba dám jen pár lžiček kaše, aby se nepřejedl), a v noci už taky začínáme mít problém ☹ chjo

hanasedla
22. kvě 2019

@terkasykorka kamaradce se obe deti odstavily v 9 mesicich samy, ale nemely problem s pitim z lahve. ja teda stale jeste kojim skoro dva roky ale trvalo nez jsme si zvykli na lahev - kdyz jsem pres leto chtela davat alespon vodu