Bojkot kojení, jak z toho ven?

maki_j
8. říj 2015

Prosím o radu. Už skoro měsíc procházíme bojkotem kojení. Pozvala jsem si již 3x laktační poradkyni, ale pokroky moc nevidím. V noci pije celkem dobře, ale přes den se ozve hlady, dám mu a po pár minutách zase brekot a už nechce ani jedno prso. Už jsem vyčerpaná, mám z toho depresi, že nikde venku ani doma nenakojíme v klidu:( Už mám chuť to vzdát...:( Zkusila jsem čaje, změny poloh, klidného přikládat, kojím na požádání, šátkujeme, bylinky, ale pokrok nikde... Máte to některá taky? Jak z toho ven?

majkoz
8. říj 2015

Tak když píšeš,že v noci pije dobře,tak by Vám možná pomohlo to co nám-chodili jsme kojit do ložnice,zatemnila jsem,zalezli jsme si do pelechu a šlo to.Myslím, že se člověk může dostat snadno do začarovaného kruhu,protože v tom určitě hraje roli psychika-alespoň u mne to tak bylo-podvědomě jsem čekala,že zase odvrátí hlavičku, čímž jsem asi ten tok mléka "zbrzdila"... Na to mi nepomohlo nic jiného, než se před kojením snažit co možná nejvíc uvolnit a třeba si zpívat.. i během kojení, nebo se začíst do něčeho vtipného a tak.Tak ať mrňousek zase hezký papá přeji,snad se Vám to podaří překonat

maki_j
autor
8. říj 2015

@majkoz jenže mě to v leže moc dobře nejde, tak je pro mě ložnice nepohodlná. Já jsem typ člověka, co se snaží vždy pozitivně a vím, že všechno je v hlavě, ale v tomto případě už nějak nemám sílu po všech marných pokusech. Doufám, že to brzo přejde a kojení pro mě bude pohoda a ne nervy:(

majkoz
8. říj 2015

@maki_j hmm..no je fakt,že měsíc je už docela dlouhá doba,my to měli max tři týdny, takže si umím představit, že už to musí být fakt na palici:( A přibírá?

maki_j
autor
8. říj 2015

@majkoz to zjistím dnes u doktorky. Na palici to je, když i po návštěvách LP se to moc nelepší. Už mám pocit, že má na mě alergii🙂

janie1988
8. říj 2015

@maki_j Ahoj, vím, že to asi bude těžké, ale přejdi na UM, když nic jiného nepomáhá. Všude panuje představa, že děti na UM snad ani nemůžou být normální, ale neboj, opravdu se nic hrozného neděje 🙂

sara84
8. říj 2015

Mozna blba otazka, a nejste treba tehotna? Nektere deti uz pak nechcou mlicko? Maly mi tp taky delal.ale jen asi 2 tydny a bylo dobre zase, ale byl to mazec..Nam pomohla i zelenina v polednd, usetrila se davka a pak mu to hezky teklo 🙂

maki_j
autor
8. říj 2015

@sara84 těhotná bych neměla být... Malý má 2 měsíce, takže zatím jen kojím. Za 3 týdny přibral 500g. Měl by trošku víc, ale doktorka říkala dnes at to zatím nevzdávám a uvidíme na další kontrole. No je to ale boj

sara84
8. říj 2015

@maki_j tak 500 neni zase tak malo, Samik taky tak pribiral z kraje, ted ma 5.mes a za 10 dni 450 , rozjedl se hold az ted, bojkot jsme prekonali! Hlady dobrovolne nebude, nebojte 🙂

metallico_mondo
8. říj 2015

Ahoj my máme něco podobného. Už od narození velkej problém s přisátím ale pil hezky a ted posledni tři týdny si jen cucne prso pousti a vřeští hlady. Prala jsem se sním dloiho ale makonec js ustoupila a kdyz iz nechce dokrmim UM. Jsme spokojenější oba a kdo by to byl řekl ale přisávání už mu de mnohem líp díky lahvi 😀. Každopádně u nás je milostpán línej tahat. Krásně se nají jen v noci kdy je moc utahanej na lenost 😀

maki_j
autor
8. říj 2015

@metallico_mondo jj, my taky měli problém s přisátím. v porodnici na to moc spěchali a 2 týdny jsem měla kloboučky, kterých jsem se sama zbavila. A tak možná proto je to taky teď takovy. Ale třeba teď po koupání pil dobře... no tak dám tomu ještě šanci a pokusím se pozitivně myslet. Snad se umoudří a půjde to lépe. Horší je, že musíme na průplach očních kanálků:(

majkoz
8. říj 2015

@maki_j Tak 500 mi přijde úplně v pohodě,my byli na hranici-100 za týden.S tím těhotenstvím mě to taky napadlo 🙂 A co dudlíka-máte?Když tak pryč s ním. Já myslím, že vypadáš odhodlaně,tak bych to ještě nevzdávala.Držím pěsti

maki_j
autor
8. říj 2015

@majkoz no dudlík na uspání. Bez něj nám to nějak nejde. Zkoušela jsem se ho zbavit.

maki_j
autor
8. říj 2015

@majkoz nevím jak jinak mu pomoct usnout. Prso nezabírá, to se vzteká a chování taky nic moc. Takže občas po dudlíku sáhneme:( ač nerada

rousse
8. říj 2015

@maki_j jeee....to je nostalgie🙂 naše malá bojkotovala kojení skoro furt😀 já z toho uplně v pr..., zkoušela jsem kde co, kojení na veřejnosti - z toho mám psycho doteď a můžu hrdě říct: první UM poznala až po půl roce, za což si můžu dát poctivého "pašáka" 🙂 bojovaly jsme s tím obě furt dokola - malá se narodila fakt velká, už v porodnici mi říkali, jak je dravá a jak silně saje a prostě jí mléko ode mě teklo málo na její požadavky🙂 takže co nám fakt pomohlo: odsávat zbytky po každém kojení, nahřívat prsa před kojením (používala jsem nahřívací polštářek z DM) a kojení vleže. Pak na konci 3. měsíce jsem ji 14 dní měla u prsou 24 hodin denně - fakt jsem kojila po půl hodinách, nemohla jsem s ní jít dál než do obchodu a zpět, už mi z toho hrabalo, mléka furt málo, tak jsme začaly s příkrmama, i když jsem plně kojila🙂

majkoz
8. říj 2015

@maki_j Jó,tak když jen večer, tak to by vadit nemělo;) Ještě jsem chtěla napsat názor,že je lepší to vydržet do ukončeného 4.m a začít s přikrmama,než teď začít dokrmovat UM. Nám se to povedlo překonat a plně jsem kojila 8 m a teda dodnes občas.

maki_j
autor
8. říj 2015

holky děkuji za povzbuzení a rady. Snažím se co to jde a vydržet. Bylo by mi líto nasadit UM. Ráda bych se dopracovala ke kojení, kdy si to budu užívat jako většina. Nejhorší je, že vlastně nemám prostředek jak ho utišit. Tedy to prso:D ale mlíko podle mě je, zmáčknu a teče. Mám od doktorky ještě další homeo, tak uvidím. Kéž by se to lepšilo pomalu.

rousse
8. říj 2015

@maki_j já bez UM vydržela celé 4 měsíce díky tomu, že jsem každý večer před spaním odsávala všechno mléko, co jsem měla a během dne jsem k tomu přidávala zbytky po kojení - to jsem mrazila nebo nechávala v ledničce. A když bylo mléka málo, nebo se prostě u kojení šprajcla tak, že prso nechtěla, tak jsem měla vždycky nachystaných několik dávek MM v pohotovosti 😉