Bojkot kojení ve dne. Proč to dělá?

beruska1979
8. dub 2008

Dobry den,

Mam problem s kojenim me tri a pul mesicni dcery. Je to par dnu, co se u kojeni, a to pres den, strasne vzteka, natahuje se do oblouku a place. Pije vzdy tak 2-5 min a pak zacne strasne "rodeo".
Pak se vetsinou hodne ublinkne. Pres noc je to v pohode. Uz nevim, co mam delat, vcera jsem zkusila odstrikat do flasticky a to se napila trochu vic. Parfem jsem nezmenila, jidlo taky ne. Posledni dobou ji trapi prdiky a i jsem si vsimla, ze hodne slinta, obcas se i z toho zakuckava. Ze by zacaly rust zuby? To se mne zda nejak brzy.
K doktorce jdu za 14 dni na beznou kontrolu. Uz minule mi pohrozila, ze jestli-ze bude pribirat pouze 100 g za tyden, budu muset dokrmovat UM, coz se mi jeste nechce. Nemate s timto problemem zkusenosti?
Dekuji

aevik
8. dub 2008

Ahoj kup si kapičky sabsimplex. Mi měli taky takové problémy a je to tím že jí pění mlíčko v bříšku. Je nám 7 měsíců a stále kojím. Kapičky jí dávej před každým kojením a uvidíš zlepší se to. A když už je malý tři a půl tak skus dát v podvečer kašičku pokud nebude přibírat. Zkoušej jí vážit a uvidíš. 😉

romankav
8. dub 2008

Asi to budou prdíky, syn to taky měl, vždy po pěti až sedmi minutách kojení se začal tak kroutit bolestí bříška a vztekat, že se odcucnul a pak už nechtěl. Používali jsme BabyCalm (doporučeno lékařkou) - částečně to pomohlo a potom Probiotické kapičky pro děti (šíleně drahé, 600Kč, ale pomohly, výsledek se dostaví po 14dnech pravidelného užívání).

zuzka99
8. dub 2008

beruska, to je presno to čo máme my. v noci papá krásne, ukážkovo, vypije všetko, odtiahne sa a spinká ďalej. a od raňajšieho kojenie to začína. začne mrnčat od hladu, tak ho začnem kojit, po pár minutach alebo hltoch sa začne odťahovat a pri pokusoch znovu ho kojit už len plače (teda skor sa jeduje). ked ho nechám tak, dám mu cumel, tak ostane kludný, usmiaty a spokojný. máte to aj vy tak? teraz neviem či už nie je hladný, alebo má reflux alebo ho bolí bruško. ale podla mňa najedený byť nemože, vážim ho pred a po kojení a vypije max. 70 ml (čo je na 3 a pol mesačné bábo málo). fakt už neviem, kedy budeme konečne normálne kojiť? dala by som za to všetko

cazadora
8. dub 2008

beruska tak přesně to samé sme měli i my a nikdo mi poradit nedokázal bohužel ani já tobě nemůžu poradit u nás to skončilo tak že sem odstříkávala do flašky a za tři měsíce sme skončili na um ☹

cazadora
8. dub 2008

ale nestresuj se rozhodně to může být jen dočasná záležitost mě natálka dost zhubla tak se to muselo řešit flaškou dokud ti malá přibirá tak vydrž!!!

zulok
8. dub 2008

Ahojote, tak nieco take mame aj my, i ked nie je to az take. Tiez papaa, papaaa, a zrazu sa zacne krutit, jedovat a chce cucat, ale nejde mu, mne pomohlo, ked som mu dala odgrgnut, supla som si ho tak na plece (ved viete ako) a grgol a oddychli sme si a zas papat. TAkto si pcas jedenia aj 3-4krat grgneme a je to, ale i tak, sem tam si aj grcne. a taak. no, ALE ZAJTRA UVIDIME, KOLKO PRIBERAME 😒
ale my sme este malinkii, mozno u vas je to pre nieco ine, neviem.

beruska1979
autor
8. dub 2008

Zuzka99

Tak to mame uplne stejne. Zacne pit, je videt, ze ma hlad a pak zacne rvat, jako kdyby ji neco bolelo. Uz jsem z toho fakt nestastna, myslim, ze za chvili bude po kojeni. Slysela jsem, ze kolem 3. mesice se meni v tele matky hormony a mleko chutna jinak, ale pak si nedovedu vysvetlit, ze v noci pije v pohode....Taky opravdu nevim, jestli ma hlad, nebo reflux nebo prdiky. Ale vzhledem k tomu, ze se obcas zakasle bych to typla na ten reflux.

mon25
8. dub 2008

beruska, u nas to bolo nieco podobne, maly papal od narodenia z kazdeho prsnika cca 20 min, ked mal 2,5 mes., zacal sa po 3-5 min. odtahovat a plakat, najprv som bola nestastna a stale mu nutila prsnik, pretoze som si myslela ze nemoze byt zrazu po 5 min. najedeny. Z kazdeho kojenia som mala nervy v kybli.
Potom som si vsimla, ze sa mi zacalo spustat mlieko takym prudom, ze maly nestihal prehltat, predtym som ani nevedela kedy pije a kedy sa len hra. Tak som prisla na to, ze mu tych 5 min. staci. kojim tak doteraz mame 5,5 mes., niekedy je najedeny aj za 3 min., len v noci taha dlho, ale to bude asi aj o mojkani a nie len o papani 😉

andy.a
8. dub 2008

ahojte 😉
mám takmer 10-mes.dcérku a úplne odmieta cez deń kojenie,už vyše 2 mesiacov sa kojíme len v noci-cca 4-6 x,aj viacej niekedy..cez deň,ked si ju priložím,len sa smeje a hryzie ma 😕 😅 fľašku s UM odmieta/skúšala som 4 značky UM/,cez děň len čajík po troške popíja z fľaše 😉 je drobunká,takže som rada,že aspoň v noci sa kojí 😉

zuzka99
8. dub 2008

ja som akorát dokojila, vypil 50 ml, potom začal sa odtrhat a jedovat, dala som ho odgrgnut, odgrgol ale pokračovat v kojeni nechcel. teraz vyzerá spokojný, že hladný nie je. lenže o hodinku bude chciet znova a znova ten istý scénar. tak som mu teraz odstriekala 120 ml do flašky a skusim mu to ponuknut z flašky a potom pojdem kupit Baby calm. je to hrozné aj kvoli prechádzkam, poriadne sa nenaje a ja potom neviem ako dlho vydrží a kam možem s nim ist a pod.
malý asi priberá pekne,, teraz za mesiac pribral 750 g, tak neviem či mám mu nukat z flašky alebo ho trapit z prsníkom. bojim sa aby nechudol a nemuseli sme prejst na UM. snad ešte aspon 2 a pol mesiaca vydržíme kojit aspon takto.

cazadora
8. dub 2008

zuzko natálka je extrém ale v jejím půl roce vypije max 80ml ☹

cazadora
8. dub 2008

zuzi to ti přibírá nádherně 750g je luxus 😉

beruska1979
autor
8. dub 2008

Zuzi,
To vypada, ze prochazite rustovym spurtikem, melo by to za chvili prejit. To my asi ne, protoze papa kazde 4 hod a po 2-5 min uz nechce.
Dnes ji zvazim, tak jsem zvedava, jestli pribira. Je pravda, ze muze 5 min stacit, ale mne desi, ze se u toho tak krouti a place, jako by ji neco bolelo. Zkusim ten sab simplex a pak uvidime. Doktorka uz mi nabidla, abych ji davala UM, ale to se mi teda vubec nechce. Radeji zkusim vse mozne i nemozne a pak se uvidi.

beruska1979
autor
8. dub 2008

Jeste by mne zajimalo, jak dlouho by melo miminko pit, aby bylo nasycene a jak poznam, ze ma hlad. Ted ji totiz prikladam pres den celkem casto, protoze se mi zda, ze ty 2, 3 nebo 5 minutek ji nestaci. Neplace, takze ani nevim, jestli ma hlad. Samozrejme vic kaka a proto ji muze to brisko bolet vic. Je to fakt zacarovany kruh....

cazadora
8. dub 2008

beru mě řekl gynekolog že kojit max 10minut je fakt že natálka když ještě dobře přibírala tak stejně dýl jak 5minut nepapala ale pila klidně a sála vkuse. a jak poznáš hlad? no natálka buď tak jako funěla a jindy to nedělala nebo si začala hladově cucat a sát ručičky nebo se vrhala víc po dudlíku ale to je individi.a kamarádka má třeba žroutíka co chce pít každou hodinku a baští taky třeba 5minut. to si prostě musíš vypozorovat příznaky hladu se projevujou u každýho mimi jinak🙂

mon25
8. dub 2008

berus, to by kazda mamina rada vedela, zial je to skor o takych maminkovskych instinktoch ako o 100%- tnej istote.
Pokial neplace a je spokojna tak to neries 😉

aevik
8. dub 2008

Baruško nebojte vydržte uvidíte že ten sabsimplex zabere. Mi měli taky začarovanej kruh pořád se s prsem prala jako by tam nic nebylo. Tak jsem přikládala k oběma prsům, ale bylo to to samé. Tak jsme taky myslely že to jsou prdíky nebo bolest bříška. Jednou to došlo tak daleko že měla až křeče a tak jsme jeli na pohotovost a nic. Kdyby měla tvrdý bříško tak to budou nějaký ty křeče , ale podle mě to bude to zpěněný mlíčko pokud vám i ublinkává. Nám se malá pak začla přejídat a tak jsem začla dávat čajík. Zkuste jí udělat slapší odvar kmínu nebo fenyklový čajík , ale neslaďte jedině mléčným cukrem. A zkuste jí to dát po jídle. 🙂

jankax
8. dub 2008

Hm tak se pridam protoze jak to tak ctu, tak to je nas maly jako pres kopirak, vcera se dokonce 2 hodiny po jidle pozvracel tak, ze mu to teklo i nosem ☹ Zkusim Sab, snad to zabere, taky bych nerada skoncila na UM z takoveho blbeho duvodu....Ve ctvrtek se jdem vazit, za posledni dva tydny pribral jen 230g coz mi na nej prijde dost malo ☹ tak jsem zvedava....
nevim co ale budu delat, kdyz nebude pribyvat, UM fakt nechci 😔

julie6
8. dub 2008

Ahojte, my uz 5,5 mesiaca takto bojujeme kazdy den, od zaciatku slabo priberal lebo pil stale 70-60 ml potom uz nechcel,mam ale smolu ze odsajem max 30ml,muslei sme teda dokrmovat UM, prv som nechcela no ked zacal grckat, tak na gastre nam potvrdili nielen reflux a dali UM AR,ale aj krvne testy ukazali ze jedol len len na prezitie, niektore hodnoty boli hranicne. Tak som sa zlakla ze dokrmujem 3x za den, dovtedy len vecer, brala som totiz UM ako strasiatka, no ked netaha, proste hladovat nemoze. A nikdy nam neplakal od hladu, pocuckal odtiahol sa a spokojny ako nik. Kazdy nam vravel ze ked je spokojny tak to nemame riesti, no prirastky na vahe su myslim smerodajne,ak pribera slabo proste malo pije, a pritom vela laktcnych poradkyn mi vravelo, ze ma svoje tempo priberanie, a ze niektore deti piju menej a casto a pod....ale to nie je sranda,proste to je vyziva ktoru potrebujem pre vyvin. Podla mojich skusenosti, reflux prdiky a takyto bojkot kojenia suvusi, ja si davam poriadny pozor na stravu, no ziadna zmena, aj Sab simplex a trochu sa to upravilo, pocas kojenia davam stale aj 2-3x odgrgnut, no ak chcem mu MM dat este aspon do roka hoci len 1x denne musim sa zmierit s tym, ze moj milacik proste nepije tak pohodovo ako niektore deti, ze su to boje a kombinacia prnik a flasa je proste nevyhnuta.

jankax
8. dub 2008

Julie, tak to je jasne ze kdyz malo papal tak jsi musela dat dokrm, to bych udelala to same....a uz ti ted pribira hezky?
No ja uvidim kolik pribral tento tyden a podle toho uvidim....

julie6
8. dub 2008

ano, teraz uz pribera ked mu davame plus 150-200ml UM denne, rano poobede a vecer po 60ml, alebo poobede 60 a vecer 90. NO v noci sa budi 1-2x ale to skor zo zvyku ako od hladu. Odkedy sme zacali prikrmovat tak pribera a od toho AR mlieka aj menej grcka, ked som davala Nutriton,tak ho to riadne zapekalo. Proste mna UM zachranilo

zulok
8. dub 2008

Ja som dakde citala, jaaj, v prirucke, co sme dostali v porodnici, zevraj miminkko vypije v prvej minute skoro 90% z celkoveho mnozstav , co vypije, tak nevadi, ak pije mimisek kratko.
No, ako som tu radila s tym odgrgnutim, on to moc neplati 😒
Predchvilou sme sa krmili takmer hodinu a pol. NAjprv sa nacucal, potom odgrgol, este si pytal, tak znova, potom sme sa pokakali, tak porebalit, asi sa mu spravilo miesto v brusku , tak zas chcel papat, ale zaspal, a o 5 minut sa zobudil, ze papat. Ach jaaaaj, to moze takto papat????? alebo sa len chce nunkat??? tu mi akosi neplati ani to, ze sa nacuca za kratky cas ☹
a tiez neviem, kolko vydrzi napapani, a zajtra ideme na kontrolu, a bojim sa, ze v strede cesty vyhladne... a preplace cely cas ☹
My budeme mat asi reflux, zevraj pomaha prikrmovanie, ale ja by som chcela krmit mojim mlieckom ☹

zuzka99
16. dub 2008

ahojte baby, chcela som sa opýtať ako ste dopadli s kojením? ešte bojkotuju detičky? ja som bola rozhodnutá prejsť na flašku a odsávanie ale ma kamošky ukecali aby som vydržala a kojila, on sa hladný nenechá. tak som skušala, s revom cez den ale už sa chytil a znovu mu to ide krásne. vraj okolo 3M deti takto štrajkuju - vola sa to dojčenský štrajk a po 2 - 3 dnoch to prejde. takže vydržte

maji4
16. dub 2008

Mne Lilianka začala sa vrtieť pri kojení až teraz keď má 8 mesiacov v noci papá v pohode , ráno ešte ako tak sa napapá ale cez deň keď ju kŕmim okolo obeda to strašne bojujeme tiež si cucne a potom sa vrtí ,mrnčí , ale keď si stlačím prsník tak mi ide mlieko fakt nerozumiem, tak ju potom prikrmujem nutrilonom........
A večer tiež trošku si pocucká a dosť večer jej už dávam aj kašu....

bambusko
16. dub 2008

beruska, neviem podla coho tvoja pediatricka hodnoti prirastky na vahe, u kojenych deti podla svetovej zdravotnickej organizacie svedci o dostatocnom prisune mlieka prirastok:
v 1. a 2. mesiaci 130-140g/tyzden
v 3. a 4. mesiaci 70-110g/tyzden
v 5. a 6. mesiaci 35-55g/tyzden
plac po kojeni moze mat viac pricin, ale hlad to podla mna nie je a kase urcite nedavaj, je to velmi skoro, mate cas do polroka. hlavne sa nestresuj, to s tym grganim a pod. co radia ostatne maminy je pravda a 3-mesacne dieta naozaj dokaze vypit svoju davku za par minut

tanitko
16. dub 2008

ahoj vsem,
tak jak si to ctu,tak si myslim ze to mam doma moc podobny..moji male bude 3 mesice,poslednich 14 dni mi nechce moc papat, musim se hodnekrat stoupnout a dat male najist ve stoji..nevim proc ? kdyz si sednu tak je zle..breci..ale uz par dni co mi nechce ani chytnout prsa..nevim co mam delat..za 16 dni mi priprala 220g..ji skoro po 4-5 hodinach..a pak ji chvilicku..v sobotu jsme byli u doktora na pohotovosti,protoze mela horecku az 39.5..tak zjistili ze ma virus..prujem..a od te doby mi ji tak malo.cely den mi breci krouti se,natahuje se a nemuzu ji dat k prsu,protoze se mi odtahuje a hrozne breci..premyslim na UM ale jeste se mi nechce..nebo ji dokrmovat..opravdu uz nevim...

bambusko
16. dub 2008

tanitko, zmena polohy pri kojeni byva uspesnou fintou. tiez skus malu prikladat castejsie, tak po 3 hodinach, ak je velmi hladna, moze byt problem s prisatim a tiez, ak je dieta uz velmi hladne, papa hltavo a prehltne vela vzduchu, preto sa potom skruca. kratke satie je pre 3-mesacne dieta dostatocne, snaz sa nepouzivat roznu vonavu telovu kozmetiku, drobci s tym maju problem ☹ a hlavne, bud aj ty pokojna, babatko citi napetie a nervozitu, ktora sa nan prenasa... urobte si z kojenia ritual - rovnake miesto, ziadne rusive momenty. drzim palce 🙂

beruska1979
autor
16. dub 2008

Ahojky,

Tak jsem volala doktorce a rikala, (aniz by ji videla), ze to bude pravdepodobne reflux a poradila mne jakysi sirup na reflux a proti kyseleni zaludku. Je pravda, ze ted vic ublinkava a ze ji asi pali zaha a proto tak u kojeni zlobi, ale mne se nechce ji cpat nejakyma medikamentama. Zkusila jsem nutriton, ale po tom se mi poblinkala jeste vic. Asi jeste pockam, jak se to vyvine....

beruska1979
autor
16. dub 2008

jeste musim pridat, ze posledni dva dny pije klidneji, jeste si obcas zaplace, ale pak se prisaje a jeste pije, tak je to snad docasne

zulok
17. dub 2008

NAm povedali, ze na reflux si mame kupit nutriton , zahustit v v pohariku trosku nasho mliečka s tým nutritonom a par lyžičiek mu dať a pokračovať v cuckani z prsíčka.
Este sme to neskusali, lebo sme na tom relativne dobre a pekne pribera.
Ale uz sme mali aj zelenu stolicu, a to pri mojom mliečku 😕 😨 že to ked papa len predne mliečko, ale on zaspal a nestihol sa najest zadneho, tak potom pokracoval v tom prsicku a hadam už bude dobre 😒