Bojkot kojení ve dne. Proč to dělá?

beruska1979
8. dub 2008

Dobry den,

Mam problem s kojenim me tri a pul mesicni dcery. Je to par dnu, co se u kojeni, a to pres den, strasne vzteka, natahuje se do oblouku a place. Pije vzdy tak 2-5 min a pak zacne strasne "rodeo".
Pak se vetsinou hodne ublinkne. Pres noc je to v pohode. Uz nevim, co mam delat, vcera jsem zkusila odstrikat do flasticky a to se napila trochu vic. Parfem jsem nezmenila, jidlo taky ne. Posledni dobou ji trapi prdiky a i jsem si vsimla, ze hodne slinta, obcas se i z toho zakuckava. Ze by zacaly rust zuby? To se mne zda nejak brzy.
K doktorce jdu za 14 dni na beznou kontrolu. Uz minule mi pohrozila, ze jestli-ze bude pribirat pouze 100 g za tyden, budu muset dokrmovat UM, coz se mi jeste nechce. Nemate s timto problemem zkusenosti?
Dekuji

standu
1. pro 2013

@123lenka napis na mamilu, kontaktuj laktacnu. podla vyssich popisov mi to pride ako reakcia na nedostatocny tok mlieka. zlepsit prisatie, pouzit stlacanie prsnika. zrejme zacinajuci strajk.

mirkur
1. pro 2013

Ja mám presne to isté s malou. Podľa mňa je smerodajné, čí bábo dobre priberá. Ak áno, treba to skúsiť vydržať, ak nie, radšej asi prikrmovať, aby nebolo hladné. Moja malá štrajkuje asi mesiac, v utorok ideme do poradne, tak som zvedavá, či pribrala. Pochybujem, že má dosť, keďže pije pár minút a potom sa hnevá...

gingerone
1. pro 2013

@mirkur
@123lenka
Zdravím, malá pořád přibírala (netuším z čeho, na jedno kojení po 3 hodinách pila sotva 3 minuty a pak už se to nedalo, tak leda v noci, když byla v klidu, tak jsem ji budila na kojení schválně, aby se najedla). Nasadila jsem probiotika a bojovali jsme 2 celé měsíce. Pak jednoho dne u kojení přes den vydržela dýl, usnula s prsem v puse, tak jsem ji hodinu jen tak chovala, ona si jednou za pár minut v polospánku podudlala a spokojeně spala dál. A od tohohle kojení se to postupně zlepšovalo, teď už kojím přes 5 měsíců a nikdy jsem nemusela dát nic jiného, ani krmit z flašky. Malá je zlatíčko a pije strašně ráda a moc jí zase chutná.

123lenka
1. pro 2013

@standu asi máš pravdu, skontaktujem laktačnú. Díky.
@gingerone Gratulujem!! Super, že sa vám darí. Ja som terezku kojila rok a pol bez problémov. Teraz u dvojčat mám tento problém, dúfam, že sa z toho tiež dostaneme a nebudeme musieť prikrmovať. Držte palce a ďakujem 😉

gingerone
1. pro 2013

@123lenka Držím palce. Já laktační zkoušela, už po telefonu jsme vyloučili všechno možné, zůstal reflux (no, ale asi taky nebyl, nevím), takže říkala, že se ani nebude chodit koukat. A naštěstí to přešlo jsem ráda, že jsem mohla kojit dál (a snad ještě budu).
Moc moc vám držím palce, s dvojčátky to musí být hrozně moc náročné, ty ani nemůžete kojit na míči nebo za chůze, což zabíralo u nás - houpání, chůze, skákání, ale tak, abych se pohybovala spolu s ní taky já a dost důrazně. Věřím, že to zvládnete a zase si budete užívat 😉

evcounek
2. pro 2013

Ahojky maminy tak se k Vám přidávám mám skoro měsíční holčičku a kojíme z flašky. Strašně se mi u toho kroutí zalyká se a vypije tak 50 ml takhle je to co 2hodinky minulý týden pila krásně žádné kroucení nic. Dnes jsem neměla nasosanou celou dávku tak jsem musela dát UM a světe div se bylo to bez kroucení zlykáni a vytáhla 100 ml na posezení. Co si o tom mám myslet nechutná jí moje mlíčko nebo co. Nerada bych zklouzla na Um i když mi to asi nemine, přesto bych chtěla kojit o nejdéle i když z flašky. holky poraďte čím by to mohlo být. Nic špatného nejím ani jsem nic do jídelníčku nepřidala. 😖

jennyska
14. led 2014

Ahoj @lenicka07 @lenik750 @hojda @beruska1979 @tanitko @gingerone @evcounek @beruska1979 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Bojkotem kojení u svých dětí do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bojkot-kojeni/ pomůžete ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím se svými nejmenšími a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste bojkot zvládaly? Jak se projevoval? Pomáhal Vám ho někdo řešit? Kdy bojkot odezněl? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

michela3
7. říj 2015

@gingerone Ahoj, chtela jsem se zeptat, jak jsi tehdy zvladla ten bojkot kojeni? Pribirala ti mala, kdyz tak odmitala?
Ja resim torez, co se mi prestaly nalivat prsa a laktace se upravila podle potreb, tak je to peklo. Mala bojkotuje ve velkem, pihe tak minutku dve po trech hodinach. No hruza. Dokrmovala jsi nebo jsi to nechala tak a cekala, az se to spravi samo?
Vim, ze prispevek je stary dva roky, ale urcite to budes mit jeste v zive pameti. 🙂 Diky. Michaela

apacheee
AMBASADORKA
7. říj 2015

@michela3 klidně mi napiš IP, prožila jsem si bojkotové peklo. Nakonec jsme skončili i v nemocnici - tam pil hezky a doma zase hrůza. Trvalo to cca 2 měsíce, než se srovnalo, UM mi odmítal. Nyní má 14 měsíců a kojení už je nějakou dobu zase radost. Držím palce, vím jak to je, bylo to pro mě nejhorší maminkovské období:( Musíš vydržet...

lucienn5
7. říj 2015

Ahoj, no my měli doma to samé! Malá vůbec nechtěla pít a když se napila, tak pak měla bolesti bříška, prdíky, křeče, apod. Řešili jsme to nejdřív přírodní cestou, takže masáž bříška, nahřívání, kupovali jsme i rektální trubičku a nic nepomohlo. Až jsme se vydali k doktorce, protože jsme už nevěděli co dělat... No a zádrhel byl v tom, že malé nedělalo dobře mateřské mléko a tak ho vědomě odmítala. Celé se to vyřešilo tak, že nám paní doktorka předepsala kapky Coliprev, které jsem ji dávala vždy před kojením. Prvních pár dní to byl pořád boj, ale pak asi nějak vycítila, že ji to vlastně dělá dobře a to bylo vyhráno. 🙂 Od té doby malá pije úplně normálně a ani už nemá žádné křeče a prdíky. Takže dvě mouchy jednou ranou. Ale jak nám to dalo zabrat ☹ .....

gingerone
7. říj 2015

@michela3 Ahoj. Ano, spravilo se to, ale trvalo to, řekla bych tak 3 měsíce... Naštěstí pořád trochu přibírala, takže jsem prostě měla čas "nechat to být". Kupodivu trochu pomohl dudlík, se kterým pak spala do půl roku, byla potom klidnější a pila o chvilku dýl. Jinak jsem ji budila i v noci, kdy pila v polospánku a opravdu se napila. Myslím, že byla živa hlavně z nočního kojení, na které by se ale normálně moc nebudila, přes den to bylo fakt divoké. Určitě jsem nějakou chvíli i odstříkávala a dávala na lžičce, třeba 10 lžiček si ještě dala, než zase nechtěla. A kojení probíhalo při skákání na posteli nabo za chůze po bytě. Pamatuju si, že když pak přišly příkrmy, tak už jsme určitě byly s kojením v pohodě. A kojila jsem ještě do 15. měsíce, kdy malá začala kojení odmítat, prostě se vůbec ani nechtěla přisát. Dva dny jsem se snažila odstříkávat a držet laktaci, ale po dvou dnech absolutní ignorace z její strany jsem rozhodla, že je velká dost a nebudu se nervovat. UM dostala poprvé až někdy v 16. měsíci, kdy jí chvíli zachutnalo, ale už dávno ho zase nechce.
Nikdy jsem příkrm při bojkotu nezkoušela, protože to moje doktorka po konzultaci bojkotu nevyžadovala, nevím, jestli by to pomohlo, ale určitě by to pomohlo skončit s kojením, pokud by chtěla UM a mateřské bojkotovala, tak bychom na něm skončily a já jsem se bála, měla jsem pocit, že bych "selhala jako matka" a navíc mám úplně malinká prsa a chtěla jsem nějak všem dokázat, že se s nimi dá kompletně odkojit dítě. Jsem ráda, že jsem vydržela, protože to pak byla veliká úleva, jednoho dne usnula a pospávala u kojení asi hodinu a od toho dne najednou skončila s bojkotem, jen tak, sama od sebe.
Nicméně jsem si už musela přiznat, že to celé několikaměsíční každodenní vřískavé odmítání vlastní matky mi trochu pokazilo ten vztah, špatně jsem to nesla, že mě nechce, nemá ráda, že u manžela v náručí nepláče a u mě hned strašlivě vříská, když se má kojit. Rozumově vím, že to nebyla pravda. Ale ten každodenní nápor odmítání z její strany mě trochu nastavil tak, že špatně nesu, kdykoliv se rozvříská, vzteká, kňourá... je to těžší zůstat klidná a trpělivá, protože "už zase se na mě vzteká", jako by to odmítání matky a její "lásky" nikdy neskončilo. I když už je to dlouho za námi.

michela3
9. říj 2015

@gingerone No tak to je opravdu šílené, vydržet několik měsíců chtělo neskutečnou sílu a odhodlání kojit, já bych tohle asi nedala. A naprosto věřím, že to vztah opravdu poznamená, malá odmítala 3 dny a bylo to pro mě neskutečně deprimující, hrozně mě to mrzelo a pořád jsem jen bulela.
Dneska už je zase jako vyměněná a v pohodě, kojení neodmítá, naopak se na prso vrhá. Chtěla bych vědět, co se těm dětičkám honí hlavou....to bychom chtěly asi všechny. 🙂
Máš můj velký obdiv, že jsi to zvládla! My jsme teprve na začátku, ale já doufám, že nám to vydrží.

gingerone
9. říj 2015

@michela3 Děkuju, myslím, že jsem byla nějak odhodlanější, než jsem dneska, dneska bych to asi tolik neprožívala a asi se vzdala, abych měla klid. Ale malou miluju, jenom ten vřískot... ona je celkově taková uvztekaná, myslím, že to má tak nějak v povaze, možná to tomu taky pomohlo. Samozřejmě jsem si nasazovala i různé diety (bez mléka, bez pečiva apod.) a výsledek to nemělo žádný, takže si myslím, že když to pak přešlo samo, tak to prostě bylo jen takové období. Ale přibírala, v podstatě docela hezky, nikomu nepřišlo, že by vypadala v nepořádku (ani na častých kontrolách u doktora), kdybych to neřekla, nikdo to nepozná.
Určitě to vydrží 🙂

sarkakub
5. dub 2017

Ahoj ženy. Poradí te mi prosím. Synovy jsou dva měsíce. První měsíc pil parádně z psru. Pak mi po měsíci tvrdly prsa . Za vcasu jsem to podchytila. Pil z lahvičky víc než z prsů. Ale teď mi dělá drahoty přes den s pitím. Měli či pořád máme ještě trošku s bolenim ale to už odstupuje ale moje mlíko nechce pít. Pije ho jen přes a ještě trošku dopoledne. Ale odpoledne a před spaním nechce. Cukase, brečí,je v křečích,ale přitom by pil ale pit nebude. Jak to do něj mám prosím dostát. Mléka mám moc. Nekrvacim, nahořklou chuť nemá.

michela3
5. dub 2017

@sarkakub
Jestli kombinujes lahev a kojeni, tak ti nejspis bojkotuje. To je dost caste, dite zjisti, ze to z lahve lepe tece a nemusi se tak snazit a zacne kojeni bojkotovat. Ja bych odstranila lahev a nabizela jenom prsa. Kdyz mi mala bojkotovala (pricinou byla nejspis moje nepohoda), tak jsem kojila hlavne v polospanku, kdyz se probouzela nebo uspavala. Taky z tebe muze citit, ze jsi ve stresu, kdyz se chystas kojit, deti jsou na tohle hrozne citlive, nam pomahalo houpani a kojeni na balonu nebo za chuze.
Preji hodne stesti a hlavne pevne nervy. Vim jak ty moje byly z tohodle na pochodu. Ale dcerka ma 20 mesicu a koji se porad. 🙂

sarkakub
6. dub 2017

@michela3 děkuji za radu. Znáš je problém že mi přestal pít z prsu a už to nemůže nasát. Tak sem koupila odsávačku a pije. Tedy pil teď mi dělá problém i pít z láhve. Teď sem ho nakrmila, úplně v pořádku vypil mi 150ml. Ještě ráno mi bude krásně pít. A pak to bude zas za trest. ☹ Vůbec to neznam, první syn mi nedala takové scény. A to pil jak z prsu tak i z láhve.

treasurka
18. únor 2018

Ahoj, prosím o radu. Moje přesně půlroční dcerka prostě nechce pít z prsu. Odkojila jsem dvě starší děti, nikdy jsme se nedostali přes desátý měsíc, tentokrát jsem to chtěla dotáhnou alespoň do roka, ale malá je nejspíš proti. Přes den když ji přiložím, tak třikrát cůcne a pak řev, jde do luku, hlavičku by si ukroutila, ale pít nechce. Přes noc se budí většinou 2x a to se napije dost. Přes den dá pauzu i šest hodin, s jedním dvěma cůcy, než se pořádně napije. Láhev nikdy neviděla, příkrmy má masozeleninu v poledne a pár lžiček kaše na noc. Trvá to cca 2 měsíce, ale poslední týden se to dost zhoršilo. Mléka mám určitě dost. Co s tím? 😒

michela3
7. bře 2018

@treasurka Ahoj, me tohle dcerka delala casto, pak to uz bylo na dennim poradku a nakonec uz se kojila jenom ve spanku. Nekolik mesicu. Uplne me s tim nicila, protoze ona ani nejedla prikrmy, az od roku. Ale na vine byl muj stres, taky natlak na ni s kojenim a tak to dopadlo. V 15 mesicich se pak kojit zacala (protoze uz mi to bylo jedno, ptz jedla), ucitila totiz pohodu a ted se nemuze odstavit. 😄
Muzu doporucit hlavne ji nenutit, kdyz ma prijit kojeni, tak na ni pekne mluvit, houpat, hladit, udelat z toho peknou chvilku, citi z tebe nejspis napeti a pak odmita, neni jim to pak prijemne. Idealni u nas bylo kojeni prave v polospanku, kdyz byla rozespala a pak teda v noci jak pises, to oni nic neresi a pekne piji. Tak hodne stesti preji. 🙂

eithelwing
7. bře 2018

Moje dcera také hodně ublinkávala, pila vždy pár minut a pak strašný řev. Svádělo se to na vše možné, dokud jsme neodhalili blokovanou krční páteř od porodu. Po rozmasírování baštila velmi klidně. Zvaž i tuto možnost. I když třeba má hlavičku krásně tvarovanou a očividně nepreferuje jednu stranu na spaní. Dcera taky měla hlavičku ukázkovou, ale už ve 2m-3m bylo na bříšku vidět, že se sklání na jednu stranu, jednu ručku nechávala jen tak viset a skoro s ní nebrala hračky apod.

kast
14. čer 2022

@michela3 prosim vas, ako ste kojili vacsie dietatko len v polospanku/spanku, ked bdele odmietalo? Dcerka ma 2 mesiace a uz vyse 3 tyzdne mame bojkot kojenia a tiez musim vystihovat kedy sa bude budit, aby sa nakojila. Je to narocne :/ No lamem si hlavu tym, ako to budem robit, ked sa jej spanok zredukuje a natiahne sa bdenie. Viete mi prosim poradit? Dakujem