Bojkot kojení ve dne. Proč to dělá?

beruska1979
8. dub 2008

Dobry den,

Mam problem s kojenim me tri a pul mesicni dcery. Je to par dnu, co se u kojeni, a to pres den, strasne vzteka, natahuje se do oblouku a place. Pije vzdy tak 2-5 min a pak zacne strasne "rodeo".
Pak se vetsinou hodne ublinkne. Pres noc je to v pohode. Uz nevim, co mam delat, vcera jsem zkusila odstrikat do flasticky a to se napila trochu vic. Parfem jsem nezmenila, jidlo taky ne. Posledni dobou ji trapi prdiky a i jsem si vsimla, ze hodne slinta, obcas se i z toho zakuckava. Ze by zacaly rust zuby? To se mne zda nejak brzy.
K doktorce jdu za 14 dni na beznou kontrolu. Uz minule mi pohrozila, ze jestli-ze bude pribirat pouze 100 g za tyden, budu muset dokrmovat UM, coz se mi jeste nechce. Nemate s timto problemem zkusenosti?
Dekuji

beruska1979
autor
17. dub 2008

zulok: nutriton jsem ji 1 podala, ale pak se mi poblinkala jeste vic, tak uz ho nedavam... Nechce se mi ten sirup, protoze to taky nemame nejak tragicke, akorat minuly tyden cely u kojeni proplakala, ale pribrala dost, takze s tim sirupem jeste pockam. Akorat stale pokaslava a to bude nejspis taky od refluxu. Teplotu ani rymu nema....

zulok
17. dub 2008

Beruska, jeejda, tak to mi je luto, z eaj nutriton zlyhal 😒 No, dufam, ze to mate len docasnee. Mne predchvilou preplakal cely cas ☹ a potom som ho cicikala a toť, bol unaveny, etraz spinka, no snda mu to papanie stacilo. JA dakedy som ako tululum.
No,. kym nase zlaticka priberaju, je dobre.
AJ moj sem tam zakucka, ale robi aj take, ako ked ma clovek daco v krku a nechce si odkaslat, iba vyda taky zvuk, neviem, ci som to dobre vysvetlila. Vtedy mu dakedy pomoze odgrgnut, ale asi ho vtedy stve ta kyselina 😒

tanitko
17. dub 2008

tak to je hezky ze se ti holka pije klidne Beruska...ja jsem momentalne v cizine a mam tady malou..takze zadny kapisky ani nemame..jen tady co prodavaji na prdiky..a mamka mi sem privezla babycalm..a ty nevim kdy ji mam davat..pred hodinou jsme se chystala s malou ven a najednou rev uz u oblekani..myslela jsem ze ma hlad tak jsem ji dala k prsu a ona nic..tak jsem si k tomu i stoupla a ona nic..jen jako by se chtela prisat a nemohla..tak jsem ji dala do kocarku a vysly jsme ven a myslela jsem ze se uklidni a ze mi usne a taky nic..tak jsme se vratily se rvem doma tam to pokracovalo..a tak po hodine se mi chytla prsa a to ve stoji..to uz asi byla unavena z takovyho place a napapala se a usnula mi..az do ted co se probudila tak po 10 min a znovu rev..tak jsem ji ted dala kapicky na prdiky a v houpacce mi usnula..nevim...myslim si ze ji nechutna me prso..ci mleko..asi bude lepsi nez se takhle trapit prejit na UM..nevim..jestli to pak bude klidnejsi..

petruna
17. dub 2008

cetla jsem jen prvni prispevek a treba bude muj odkaz mimo misu, ale kdyby nahodou....

http://www.moje-rodina.cz/miminka/rustovy-spurt

beruska1979
autor
17. dub 2008

Tanitko,

Na UM bych jeste neprechazela, pockej tak tyden, melo by se to srovnat. Muze to byt taky ten reflux, u neho se pry nemusi blinkat, ale jak se kyseli zaludek, tak pali zaha...Uvidis za par dni. Ja jsem taky byla nestastna, kdyz mi u prsa plakala a po pravde jsem taky premyslela o UM a za par dni se to zlepsilo, i kdyz ublinkava a pokaslava porad. Zkus ji za tyden zvazit a kdyz nebude pribirat, pak to muzes resit treba dokrmem, ale ja si myslim, ze je to docasne

martina46
17. dub 2008

Beruska1979, ďakujem za odpoveď v téme bojkot kojení, pokračujem tu. Myslím, že reflux máme. To pokašliavanie máme už dlho, keď bola malá menšia, negrckala, ale podľa príznakov som usúdila, že má zrejme tichý reflux. Teraz si ale už nejaký čas ublinkáva počas celého dňa, vôbec to nezávisí od toho, či si odgrgne, býva to aj 2hodiny po jedle. Proste veľakrát za deň po troške. Suché pokašliavanie je stále, občas chrčanie atď.
Doktorke som o tom vravela, ale ona že reflux je, keby malá veľa grckala.
Čakala som, že to po 3.mesiaci prejde, ale vyzerá to, že sa to zhoršilo.
Už rozmýšľam, že vyskúšam nutriton, lenže ona mi z lyžičky pomaly nezje ani ten vigantol ☹
Beruska, čo to je za sirup proti žáhe?

zulok
17. dub 2008

Petrunkaa, cmuk za ten článok, no, akoby v tom članku písali o nas. Dnes MAlý začal papať o 12.00, papkali sme až do 13.45, lebo sa mezditym pokakal a pocuckaval, potom nechcel už cucať, v postielke nechcel spať, nič nechcel, potom zas sa rozčuloval, prsko nechcel chytit, ale bol hladny 😕 a potom sa mu podarilo cucnut, len trosku a zaspla, no teda. A ozaj, maly sme aj zeleny kakanec ☹
Este raz dakujeeeeeeeeem Petrunka 😵

zulok
17. dub 2008

A zas sme hore, takze sme spinkali tak pol hodku??? ☹

beruska1979
autor
17. dub 2008

martina46: Ziju v zahranici a sirup se jmenuje gaviscon pro kojence, ale na Slovensku musi existovat neco podobneho. Je to lek antireflux a proti kyseleni zaludku. Volala jsem na kojeneckou ligu do Prahy a poradkyne mne rekla, ze v Cechach existuje take a ze se nemusime bat ho davat, davaji ho i v porodnici novorozenatum. Akorat se nejmenuje gaviscon, ale na nazev si nevzpomenu. Je to sirup bez predpisu, takze v lekarne, kdyz se zeptas, by meli vedet.

martina46
17. dub 2008

Ďakujem ti veľmi, skúsim sa opýtať v lekárni. Nespomenieš si náhodou, či ti v Prahe náhodou nepovedali názov lieku ulcogant?

beruska1979
autor
17. dub 2008

Je to mozne, ale nevim na 100 %, v lekarne ti urcite poradi. Ja jsem dala sirup zatim dvakrat, v pondeli jdu na beznou kontrolu k doktorce, tak se musim zeptat, jestli se musi brat po kazdem kojeni, na pribalovem letaku je napsano, ze detem 3-4 mesice by se melo podavat 2 ml 5krat denne. Je u toho takovy davkovac, ktery se strci miminku do pusinky.

martina46
17. dub 2008

tak v lekarni u nas nic take nemaju.... ☹
kupila som aspon nutriton, dam zajtra rano. teraz sme skusili papat, drzala som ju nazvislo, ako to ln slo... za 45 minut sme tak cisteho casu 5 minut papali, uz sa mi normalne trasu ruky a kolena 😔

martina46
17. dub 2008

beruska1979,
toto som nasla, je to ten sirup? ale pisala si, ze pre kojencov, toto je az od 2 rokov a pisu, ze prekojencov sa nedoporucuje 😒

http://www.lekarennawebe.sk/lieky/gaviscon-liqu...

motycka1802
28. črc 2011

prosim, poradte mi niekto....mam 5 mesacnu dcerku. tiez mi place pri prsniku a odtrhava sa, pritom je hladna. trosku cucne, potom nechce.prehne sa ako luk. a krici, hrozne. pri tom mlieka mam vela. uz som precitala vsetky prispevky, ale som bezradna. reflux nema, ona skoro ani negrcka, grga dobre, brusko ma makke, aj prdi a kaka. moze to byt ten rustovy spurt? Ale uz to trva skoro 2 mesiace. pribera pekne, boli sme aj na kontrole, vsetko je v poriadku. Dokonca aj chyropraktik ju pozeral. prosim, pordate mi niekto.....naozaj som bezradna. v noci je to super. papa pekne

ladywitch26
28. črc 2011

@motycka1802 a nemoze to byt tym,ze mas vela mlieka, rychlo jej to tecie a ona nestiha pit? ja som toto mala u syna. pred kojenim som musela najskor trosku odsat, resp. odstriekat do plienky a az ked bol slabsi prud, vtedy mi papal pekne

ruthke
29. črc 2011

@beruska1979
Prave to som sa chcela opytat- ci to nemoze byt reflux. Moja dcerka tiez bojkotovala kojenie, cez den sa mi neprisala aj 10 hodin raz, vlasy som si nad nou trhala ale pit som ju neprinutila. Samozrejme mi nasledne zacalo odchadzat mlieko. Zacalo to v deviatich tyzdnoch, a trvalo nam niekolko tyzdnov, kym sme prisli na to, ze je to reflux. V tom case mi priberala 300 g za mesiac! Mala som ale pediatra ktory to neriesil. Teraz ma 5 mesiacov, a klopem na drevo, kriza pominula, stale kojime. Ked sme uz vedeli, ze je to reflux, mohli sme to riesit. Beriem domperidone na laktaciu, snad sa odvazim ho postupne vysadit. Drzim palce.

motycka1802
29. črc 2011

mlieka mam akurat, ked mam vela, tak vzdy odsajem, aby neboli naliate. zatial stiha glgat pekne. s priatelom si to vazne nevieme vysvetlit. ked sa poriadne vyplace, potom sa trosku naje, ale tenm cirkus pred tym je hrozny. ako sa prejavuje ten reflux? Lebo ona negrcka

gingerone
30. srp 2013

Ahoj, chtěla bych obnovit diskusi. Moje miminko má 10 týdnů a asi před měsícem začala postupně a nenápadně zlobit u kojení, některý den víc, některý míň, někdy jí pomohlo uvolnit bříško, někdy se ani nekroutila... Postupem času začala bojkotovat kojení před spaním, jediný způsob byl nakojit ji za chůze, to se uklidnila natolik, že zvládala (s přestávkami na křik) opravu něco sníst. Zatím přibírala dobře. Poslední 4 dny bojkotuje každé kojení, dokonce už i v noci je neklidná. Klasické - potáhne párkrát, zakloní se a řve, potáhne párkrát, zakloní se a řve... a nakonec to končí po cca 5-7 minutách tím, že už se ani nezvládá kvůli tomu řevu a hysterii chytit, aby mohla pít... Nemá podle mého smysl řešit příkrm, když mléko mám (jsem si jistá, odstříkám pak vždycky ještě hodně a prso mám hezky plné, i když malá už nechce).
Prošla jsem celý internet, databázi na kojeni.net, radila jsem se s pediatričkou, s laktační poradkyní jsme prošli každou možnou alternativu, která by to mohla způsobit, a nenašlo se nic, žádná z rad nám prostě nepomáhá. Navíc naše pediatrička nezná nic jiného, než "nemáte dost mlíka", čímž mě stresuje a neumím jí přesvědčit, že to tak opravdu není. Poslední šancí byl reflux (žbluňká to v ní při kojení, prská a kucká se i když už mlíčko teče hezky pomalu) a na radu doktorky jsem zkusila před kojením dát trochu nutritonu, bez efektu ☹
Nežádám vás o rady, protože už jsem opravdu prošla všechno včetně celých dlouhých diskusí a té poradkyně.
Chtěla bych se zeptat, jestli jste některá tohle období překonala a pak dál kojila. Jde to vůbec překonat? Spravilo se někomu miminko, které takhle moc vyvádělo? Brečíme už pokaždé obě, navíc jsem na ní často i hodně naštvaná, i když vím, že to nedělá záměrně, ale že se trápí víc než já. Mimo kojení je to relativně hodné a veselé miminko.
Nevím, jak to psychicky vydržet, protože nevěřím, že to ještě někdy skončí a ona se v klidu nají normální dávky mlíčka.

drobcek11
10. zář 2013

@gingerone ako keby citam o mojej malej.tiez neviem co robit :(

hojda
10. zář 2013

@gingerone Malá mi taky kolem 3 měsíce bojkotovala kojení přes den, naštěstí to přešlo samo, ale je to opravdu psycho, ten měsíc skoro nepřibrala. Co odstříkat a dát jí to lahvičkou? Lepší než přejít na UM:

gingerone
11. zář 2013

@drobcek11 @hojda Jsem hrozně ráda, že nejsem sama. Občas mám pocit, že už se trochu zlepšuje, někdy se napije krásně a jindy trochu míň, ale pokaždé už něco dá... já uvidím, jestli přibrala (zatím přibírala) a podle toho bych případně zkusila vnutit jí ještě odstříkané jinak, ale strašně doufám, že jí to přejde ☹

hujluvu
11. zář 2013
drobcek11
12. zář 2013

@gingerone u nas je to horsie:( uz mi nepapa pekne ani cez den, trha sa prisaje sa na minutu a potom sa trha... skusila som jej dat vcera pred spanim odstriekane z flasky no po flaske sa tvarila kyslo a nechcela tak som myslela ze je mlieko asi zle skusila som ho a bolo ako vzdy. ja uz nevladzem, u nas to trva uz 6 tyzdnov ale posledny tyzden je to brutal som zufala

lenik750
18. zář 2013

@mon25 : tak u nás to je to samé. Dcera má 4,5měs.na začátku pila 20-30min.,čím je starší tím si interval zkracuje 😒 .A jak píšete že vám teče mléko proudem..tak to je samé u mě..1-3min.pije jakž takž dobře pak se mi strašně spustí proudem mléko a malá nestíhá pít a odmítá se přisát.Přehodím jí na druhé prso a pokračuje v pití, pak jí zase vrátím na první prso.Ale někdy mi bojkotuje i tuto metodu.Tak na ní začnu mlaskat,pískat,broukat..prostě odvedu pozornost a zase se mrňous jedna přisaje..ale ani to někdy nezabere na dlouho.Tak nevím jestli jde o nějaký vzprut či co.. 😎

lenicka07
18. zář 2013

Holky, tak jediné co mě napadá, když si přečtu (nejen vaše) příspěvky, že společné v hodně případech jsou stres, obavy, že kojení nepůjde, zoufalství atd. Já teda kojím většinou bez problémů, ale dobře vím, že např. když je nějaká změna (jiné prostředí, nutnost kojení načasovat, např. kvůli cestě) a já jsem v nějakém neklidu, tak většinou kojení nestojí za nic... mladej se moc nenapije, kroutí se, odtahuje se, brečí.... když máme pohodičku, klídek, tak pije jak duha. Teď je mu taky 4,5 měsíce a několik dní přes den pije třeba jen chviličku (a jen z jednoho prsa), neřeším, asi mu to stačí. Jinak je spokojený. Pokud ke kojení přistupuju s obavami, většinou se ty obavy vyplní... Taky ze začátku nebylo vše růžové, nejdřív mlíčko dlouho nepřicházelo, pak pořád u toho usínal, bojkotoval jeden prs, sál že jsem to ani pořádně necítila.... nenechala jsem se vynervovat, a je to teď fakt v pohodě, neřeším nějaké rady, jak se kojit má, ale dělám to tak jak to intuitivně cítím že je to správné a na kojení se těším..... ale na druhou stranu bych se nevěšela z toho, kdybych musela přejít na UM, prostě taková ta jistota, že je něco v záloze, kdyby to nešlo... V porodnici se mnou byla jedna mamča, sestry se jí tam snažily dva dny rozkojit a nakonec to vzdaly... tak jsme se jí snažila uklidnit, poradit, přišla jí tam podpořit mamka a najednou to šlo. Tak to je tak jediné, co mě napadá, když teda ostatní rady selhávají. Podle mě dítě hned vycítí že maminka není v psychické pohodě a nemá v ní pak tu jistotu, oporu. Prostě spokojená maminka = spokojené dítě. Ještě se mi nestalo, že když jsem byla ve stresu, nešťastná, že by aspoň jedno z mých dětí bylo spokojené. Většinou v takovém případě řvou jak paviáni 🙂

anjelicek26
18. zář 2013

@gingerone - u nas to malo viac-menej kazde dietatko, s Benjaminkom strajkujeme nadalej. Mal silne koliky, dodnes ho casto boli brusko a mam pocit, ze sa "boji" kazdeho vedomeho kojenia, ze ho zasa bude boliet brusko. Mlieka mam viac ako dost, pribera pekne, ale vdaka tomu, ze sa koji v noci, cez den ako vidi prsnik reve... takze kojime tesne po prebrati alebo v spanku, co uz s nim. Ono je to na depku pozerat, ako reve, vypina sa a odvracia od prsnika. Chce sa to odosobnit, ked zacneme prikrmovat, zlepsi sa to.. nie je to vobec ojedinele, ale vzdavat to netreba...

gingerone
20. zář 2013

Moc děkuju všem za reakce. Malá zatím pořád přibírá (skoro se divím, z čeho). Myslím, že poslední dobou jí bolí bříško a proto nechce pít, že cítí, jak se jí to tím pitím ještě zhoršuje... Ale v noci pořád kojíme v poklidu. Zato ranní/dopolední kojení je téměř bez šance, to nesní skoro nic, maximálně dvě minutky a pak má takový záchvat, že brečí klidně další hodinu. Vždycky jí dám od prsa, uklidním, a když je klidná, tak jí zkusím přiložit a to je takový záchvat, že nejdřív přemýšlím, jestli jsem jí špatně někde nezmáčkla nebo něco, ale nic, jenom prostě prso, jídlo... zkoušela jsem ji i posadit a dokrmit lžičkou, ale i tak se brzo rozplakala.
Snažím se být klidná, trpělivá, hladit jí, uklidňovat, chválit, když saje. Ale nejde to vždycky, někdy jí prostě musím na chvíli položit a odejít z místnosti (většinou jdu odstříkat, aby neubývalo mléko), často jí to i stačí a uklidní se sama během chviličky. A pak je na mě půl dne naštvaná.
Už více nebo méně takhle bojujeme 2 měsíce, takže být v klidu prostě moc nejde, snažím se. Vždycky mě nakopne to, že přibrala, to si potom říkám že je všechno ok, že to zvládneme, že bojujeme úspěšně, že to nemusíme vzdávat, i když si někdy říkám, o kolik by to možná bylo snazší. Jenže možná ne, možná by se chovala úplně stejně i u láhve a UM a k čemu by potom bylo, že jsme to vzdaly...
Nemám ve svém okolí nikoho, kdo to zažil. Nikdo tím pádem nechápe, o čem mluvím, když řeknu, že se mi vzteká u kojení, mávnou nad tím rukou a řeknou "podívej, jaký má tlustý tvářičky, nic jí nechybí" a tím to pro ně končí. A to, jak těžký to každý den je pro nás obě, to nikdo nevidí a vidět nechce. Maximálně potom vypadám jako neschopná matka, protože jejich děti to nikdy nedělaly, takže to musí být můj výmysl nebo moje chyba. Nechci ani mezi lidi ani nechci, aby mi domů chodily návštěvy, aby nikdo neviděl, jak strašně se u toho kojení trápíme a jak hrozně malá vyvádí. A lidi mi přitom chybí...

lenicka07
20. zář 2013

@gingerone Ještě mě napadá, zkusila jsi při denním kojení navodit podobnou atmosféru jako při nočním (místo, co nejvíc tmu atd. A kdybys jí nechala, když prostě nechce, tak jí to nenutit. Mě teď kluk (sice je trochu starší) jak už jsem psala, přes den taky moc nepije (můžu ti to klidně stopnout jak dlouho mu to někdy trvá)... takže přes den několik hodně rychlých kojení a třeba večer a v noci pije hodně, někdy mi to přijde až nekonečně dlouho. Holka mi v tomhle období zas v noci nepila (vydržela celou noc) a doháněla přes den. Byla schopná vydržet i osm hodin bez kojení. Nemůže mít tvoje malá přehozený rytmus? Kdyby jí to celkově nestačilo, tak by přece nepřibírala a nebyla jinak /kromě kojení) spokojená. Zkus s ní nebojovat. Mě kluk, když mu prso vnucuju, tak se taky začně vztekat a dokázala bych ho tím i rozeřvat.

gingerone
7. říj 2013

@lenicka07 Díky moc za rady, nepomáhalo ani úplné ticho a tma... A nutit prso se samozřejmě nedá, jenom jsem se s ním zkoušela nenápadně přiblížit, jako že aby věděla, že se může chytit, kdyby chtěla, ale řev, jen ho viděla.

Naštěstí teď už asi týden máme v podstatě klid, pokud se zavzteká, je to tak 1x denně maximálně a to vždycky ráno/dopoledne, prostě se ráno kojit nechce, i když je vzhůru už třeba 2 hodiny a nejedla už 5 hodin, tak si jenom hraje, brouká a když žačně kňučet a hledat jídlo, tak se hladově přisaje jenom na 2 minuty a víc už pít nechce, když nenabízím, směje se, když ukážu prso, jestli ještě nechce, začne natahovat, tak jí prostě nedám a počkám na příští hlad. Ale ta úleva, že konečně neječí jako pominutá pokaždé, když se napije, je neuvěřitelná - trvalo to přes 2 měsíce a myslela jsem, že to nikdy nepřestane. A nikdo mě nechápal nebo nikdo nechápal, proč jí teda nedám něco jiného ve flašce... A teď už je to zase moje beruška, co hezky pije a večer se i krásně uspí a vydrží spát s 1-2 kojeními v polospánku klidně 10 hodin.

123lenka
1. pro 2013

@gingerone Ahoj.
Prečítala som si celú vašu diskusiu, pretože už dnes večer som zúfalá. Mám dvojčatá (2mesačné), takže kojím oboch naraz, každý má svoj prsník. Ale v poslednej dobe sa začínam pri kojení trápiť tak ako ty... chvilku pijú, plač, zúri, a potom sa už tak rozplačú, že už nechcú... skrátka presne tie príznaky čo si písala...

Preto sa chcem opýtať, ako ste dopadli, či sa to ukludnilo atd...
Ďakujem za odpoveď, v utorok ideme k doktorke, tak som zvedavá čo mi povie.