Bolavé bradavky. Co by pomohlo?

vilca
3. říj 2006

Ahoj holky! Mám dvoutýdenní holčičku, kojím ji přes den po třech hodinách, v noci po čtyřech. Nemáme s kojením problémy, přibíráme krásně. Jen už asi čtvrtý den mám bolavé bradavky. Jsou trochu zarudlé a když se malá přisaje, strašně to štípe. Natírám si je po každém kojení Bepanthenem, ale nepomáhá to. Nepomáhá ani mléko, ani být bez podprsenky, aby větraly. Poradíte mi, co by mi mohlo pomoci? Děkuju.

gilotek
27. čer 2008

lucky.lady: najdeš to pod tímhle názvem: Methylrosanilinii chloridi solutio . Já mám doma ředění 0.5% a hmotnost 50g. Stálo mě to kolem 25 kč 😉

lucky.lady
27. čer 2008

Děkuju, to jsi zlatíčko 😵. A nevíš prosím ještě, ty zábaly z kycolu? Nikdy jsem o tom neslyšela 😅

hedvika
27. čer 2008

Mně nejvíc pomohly pratelné vložky do podprsenky - z jedné strany vlna, z druhé strany hedvábí - tím se to dává na kůži - prý je léčivé. Nejdřív jsem si myslela, že je to Bepanthenem, ale zlepšovalo se to až po nějaké době nošení těch látkových vložek.

gilotek
27. čer 2008

lucky, tak to bohužel v tomhle neporadím 😒

gabistastna
20. zář 2008

Já můžu na rozpraskané bolavé bradavky jednoznačně doporučit PureLan je to čistý lanolin nemusí se před kojením umývat. Vyhojila jsem jím i velkou krvácející trhlinu na bradavce. Prostě super! 🙂 😉

winifred
20. zář 2008

Ahoj holky mě na rozpraské bradavky pomohlo si je potírat mateřským mlékem.A hlavně chce to zněnit techniku kojení.Tak yjsem si tím prorošla u prvního dítěte. 🙂

emenems
20. zář 2008

Ahojky, musim rict, ze jsem se prvnich 6 tydnu s kojenim hodne natrapila.Uz v porodnici se mi udelaly ragady, ktere se nechtely zahojit, protoze jsem mela syna zaveseneho u prsa porad.Maly vyzadoval prso a ja mela obcas pocit, ze ma v pusince ziletky.Bylo to hodne bolestive.Zkousela jsem vsechny masticky, vetrala prsa, ale nic nezabiralo.Doslo to az tak daleko, ze jsem zacatky kojeni vzdy bolesti probrecela.Uz jsem myslela, ze to budu muset vzdat a kojit prestanu.Byla jsem fakt zoufala.Tak me napadlo vyzkouset chranice na bradavky.A musim rict, ze me zachranily!!!Kdyz se maly prisal tak to nebolelo a ja mohla kojit v pohode.Za 2 tydny se mi bradavky uplne zahojiily a tak jsem zacala pomalu kombinovat kojeni s chranici a bez nich.Casem si bradavky zvykly a ted uz kojim bez problemu.Hodne lidi me odrazovalo, ze maly nebude umet pit, at to nedelam.Neni to pravda.Jen to chce trpelivost a hlavne to nevzdavat. 😉

dnada
21. zář 2008

Ahojky, tak já měla problémy jen s jedním prsem,v porodnici to bylo v poho,malej se chytil hned a dobře,kojení nebolelo,vše v pohodě,jen sem si už tam všimla bílého povláčku v pusince,sestra mi pověděla že je to normální,tak sem se tím nezabívala.Asi ve 3týdnech po porodu sem dostala zánět do pravého prsu,tak sem častěji střídala prsa,protože to fakt hodně bolelo,ale mlíko ven muselo a v té době se mi rozbolavěla bradavka na levém prsu,popraskala a krvácela,kojila sem se slzama v očích.Mazala Bepanthenem,nepomáhala až potom sem na stránkách kojeni.cz zjistila ,že malej má v pusince moučnivku,já na bradavce kvasinkovou infekci,koupila genciálku a ta pomohla mě i malému.prsní vložky měním při každém kojení a koupila sem si heřmánkovou mast,tou tak jednou za dva dny potřu bradavky,když zas začnou svědět a prevetivně genciánkou potírám tak dvakrát do týdne a mám po bolestech,mlíčka víc i v tom levém prsu 😉 nejlepší bylo,že ani gynekoložka ani dětská mi neřekli co mi je,proč ta bradavka tak bolí ,musela semto najít na netu 😠

kofinek
11. únor 2009

Ahojky, mam problem s kojenim. Teraz malemu vychadza 1 zub a poriadne mam hryzie, neviem mu v tom zabranit. Doteraz bolo kojenie bez problemov (bez klobucikov,atd a kojime uz 5.5mesiaca, sme uplne bez pridavneho um. mlieka), ale dnes mi tak zahryzol, ze mi ostala krvava bradavka. Neviete mi niekto poradit, co mam s nim robit? On proste normalne pije a pije a zrazu sa tak zarazi a poriadne stisne dasnicka proti sebe,ako keby sa na to nehneval a prave ako mu vysiel ten ostry zubok, tak to mam pocit ako by mal v puse ziletku. vobec nehcapem co sa to s nim stalo. Budem vdacna za akekolvek rady 🙂

eatygrenee
9. čer 2009

ahoj, mám 10 denní holčičku a taky mě kojení pořád bolí. techniku prý ale máme snad dobrou říkali v porodce. přisaje se nejen na bradavku, ale i na dvorec. stejně to ale bolí, hlavně to přisátí, pak už ne. prsa mažu panth. a stejně mi přijde, že moc nepomáhá. Jak často kojit? nám říkali že máme z každého prsu po 10 minutách a že to stačí, pak že jen saje naprázdno. Děláte to taky tak? ve dne každé 2-3 hodiny a v noci tak dvakrát. Kojíte jen když děti pláčí že mají hlad nebo dodržujete přesně ty 2-3 hod??
díky za rady a tipy 🙂

aponchie
9. čer 2009

me taky boli prisati..to je normalni takto brzo

kojim kdy chce

eatygrenee
16. čer 2009

a když třba odstříkávíte, do čeho, do jaké nádobky? chce to něco sterilního a aby to pak šlo dát do mrazáku, nic takového nemám. ..

aponchie
16. čer 2009

vyvar si sklenicku od presnidavky se sroubovacim vickem to staci 😎

ja mam avent hrnecky ci poharky via ,ale zatim neuchovavam nic 😲

kulimka
2. bře 2010

ahoj asi mám ucpaný mlékovod, jen jedna dírka z ostatních mlíčko teče, mám na bradavce takovou bílou tečku a dost to bolí, nevíte co s tím?

annag
2. bře 2010

kulimka, áno, je to upchatý mliekovod, bielu bodku treba odstrániť

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/biela-...

kulimka
3. bře 2010

díky moc za radu 😉

klematis
3. bře 2010

mě ze začátku taky hodně bolívaly bradavky, potírala jsem mateřským mlékem a koupila jsem si plínečky z buretového hedvábí, ty mi hodně pomohly, jsou hojivé 🙂

lidiab
6. dub 2010

Ahoj holky, miminko sice teprv cekam ale stejne mne trochu trapi bradavky 😒 Pravou bradavku mam asi 3-krat vetsi nez levou a casto mi desne svedi a boli. Je hodne citliva, i skrz podprsenku, a stale v "pohotovostnim rezimu", a tak o ni vzdycky necim zavadim a pak boli a svedi jeste vic. Trochu mi pomaha kdyz ji namazu kremem ci tim bepanthenen, i kdyz popraskanou ji pochopitelne nemam, ale vzdy to pomuze jen na chvilku. Mela jste to nekdo i behem tehotenstvi? Pokud ano, jak jste to resili a co vam pomahalo?

lidiab
26. zář 2010

Ahoj holky, jedna bradavka mi desne boli. Je to tak spatny ze jsem vcera z toho prsu prestala kojit a jen odsavam, nez se to nejak zahoji. Nesetkala jste se nekdo s tim ze vam stred bradavky po kojeni nebo odsavani zbelal??? 😲 Vse kolem toho stredu je normalne cervene, ale ten stred je takovy bily...hnis mi z toho netece, ale bolest je to teda ukrutna. Do 20-30 minut to zmizi a pak ma cela bradavka stejnou barvu. Nevite co by to mohlo byt?

velrybous
1. led 2011

@lidiab ahojda, mám přesně ten problém, šílená bolest při přisátí, a pak střed bradavky zbělá..teď mám normální barvu..ale hrozím se každého dalšího kojení..mám tu bradavku i trošku popraskanou
četla jsem si diskuze a stejně z toho nejsem moudrá..jestli to třeba není syndrom bílé bradavky..

cincinnati
10. srp 2011

Ahojky, už v porodnici mi popraskala jedna bradavka a kojení pro mě bylo utrpení. Vyzkoušela jsem všechno možné i nemožné. Na doporučení jsem nakonec koupila hydrogelové vložky do podprsenky od firmy Chicco a v pondělí poprvé nalepila. Dnes (ve středu) jsem se prasklin neboli ragád konečně díky nim sbavila .

cincinnati
10. srp 2011

Koupila jsem balení hydrogelových vložek do podprsenky - 10 ks, ale použila jsem jen 2 ks. Tak kdyby měl někdo zájem o nějaký ten kus, dejte vědět do IP.

kocour1
13. zář 2013

Bolavé bradavky jsou velmi nepříjemné...sama jsem zažila tu bolest, kterou jsem cítila snad až v mozku 🙂 . Ale neboj, ono to přejde a důležité je to vydržet...bradavky se musí ochodit (někde jsem četla, že je to jako s hraním na kytaru - když se učíš akordy, tak taky bolí prsty, než ztvrdnou - mě to pomáhalo při začátcích kojení)...a opravdu to bolet přestalo. Jen doporučuji udržovat v suchu a mazat aby pokožka zůstala vláčná a nevznikly tzv. ragády - krvavé prasklinky - ty se pak hrozně dlouho hojí a komplikuje to tu bolest...vhodný k mazání je bepanthen, který používáš (dítě ho může mít v ústech)...on sice není všelékem, ale zabraňuje tomu, aby bradavky praskly do krve...ony se musí ochodit a bude to chvíli bolet, ale zůstanou díky Bepanthenu neporušené. Držím palce!

ludmila31
17. zář 2013

@vilca Podle mě ta bolest po pár dnech poleví. Měla jsem o obou kluků stejný problém při kojení, hrozně bolavé bradavky, natírala jsem je také Bepanthenem, při sebemenším dotyku (i při natírání) to šíleně bolelo, pálilo, ale i tak jsem mazala po každém kojení. Přestalo to vždy zhruba, když byl klukům měsíc. Možná je to špatné přirovnání, ale když začínáš hrát na kytaru, taky po dvou dnech necítíš prsty a myslíš, že už se s nima strun nemůžeš dotknout, ale potom si přivyknou a nebolí to. A tak to je i s kojením 😉 ...

avantgarda
20. kvě 2014

Jak já si tu bolest na začátku pamatuji, je to fakt nepříjemný. Až jsem z toho svírala chodidla "v pěst". A to už je to rok a půl, co se náš syn narodil a pořád si to jasně vybavuji. Pro úlevu mi pomáhalo mazat Bepanthenem a po kojení nechat na nějakou chvíli větrat. Kamarádka byla bohužel z těch maminek, které trápí ragády. A tak mi kladla na srdce, že mám poctivě mazat. Jí na ragády pomohl Bepanthen Plus, ten je ale nutné před kojením opláchnout (má trochu jiné složení než klasický Bepanthen).

nada99
25. črc 2015

Dobrý den, máte prosím některá zkušenost s malými bradavkami pro kojení_? Děcko velmi špatně saje, zkoušíme na bradavky nástavec, ale není to o moc lepší. Dcera odsává mléko a vpravuje jej miminku do pusinky stříkačkou. Velice ráda by kojila, ale chlapec nechce sát. Děkujeme za radu.

melodygirl
25. črc 2015

@nada99 ano měla jsem je ještě v den porodu vpáčené. Myslím, že hodně záleží na temperamentu dítěte, pokud je tzv. Dravé, jak říkala novorozenecká sestra, tak to jde. Já kojila až od 14 dne dcery, protože jsem užívala léky, s kterými kojení nebylo možné. Přesto, že jsem měla bradavky vpáčené a ploché, tak se rychle zadařilo a dcera byla plně kojená. Ale ona je velký temperament, silný sací reflex, už od prvních dnů se kojila velmi rychle, v měsíci jen 8 minut a krásně pribývala na váze. S kloboučky mě to nešlo, měla jsem je preventivně koupené, ale vůbec nedrzely. Důležité je aby byl správný nátisk, musí mít celý dvorec (tedy podle velikosti) v pusince. Na počátku vždy upravit, aby byl dobře prisátý. První měsíc a půl mě dvorce a bradavky bolely jak pes, jak se formovaly, pak už byly normálně vystouplé Myslím, že je spíše slabší sací reflex, protože i kdyby byly bradavky vystouplé, tak kolikrát takové ženy mají problém s kojením.

huhurka
20. zář 2016

Ahoj holky, chtela bych jen podporit maminky, ktere bojuji s kojenim kvuli bolavym bradavkam. Vydrzte! 🙂 Ja jsem trpela pokazde kdyz se malá prisala, skoro mi tekly slzy bolesti, ale bylo to zejmena zpusobene tim, ze mala neotevrela dobre pusinku, mozna ji mela moc malou nevim, ale kazdopadne bolest presla cca po 4-5tydnech kojeni, kdy se malá zacla spravne prisavat.
Jinak na ty bolave bradavky mi Bepanthen nezabiral vubec, co ale pomahalo byla Cicaderma mast a nejvic ty hydrogelove polstarky od Medely, ktere jsou sice drahe jak pes, ale fakt mi pomohly.
Takze drzim moc palce a fakt to vydrzte holky! 🙂

anandoham
12. lis 2016

Mně docela pomohly šalvějové obklady - uvařila jsem šalvějový čaj, do něj namočila ubrousky Perilčka (na utírání zadečku 🙂) a po kojení si je nechala třeba 10 minut na prsou. Potom ještě třeba někdy namažu kokosovým olejem, ve kterém je kapka levandule (to mi doporučila laktační poradkyně). Měla jsem retenci mléka, puchýřky, dělaly se mi strupy, teď už je to lepší, ikdyž to pořád bolí, když se malá přisává (při kojení už pak ne).

simi68
17. pro 2017

Holky ja mam problem s bolesti bradavky jen na jednom prsu, mam tam trhlinku a prcek z toho prsu saje tak linejc, prijde mi, ze ma po kojeni i hlad, protoze jeste hleda pusinkou a prisava se, kdezto z druheho prsu tece mlicko temer samo,prisaje se, napucne a usne. Ale rikam si, ze kdyz je to jen jednostrannej problem, tak se asi prisat umi, a nevim cim to teda je :(