Bolest bradavek při kojení - nemůžu to vydržet

joann
5. srp 2018

Dobrý den,jsem pátý den po porodu a strašně mě bolí bradavky když se malej přisává. V porodnici mi řekli že je to normální ale přece jen...nedá se ta bolest nečím zmírnit??

ajja87
5. srp 2018

@joann zkus si koupit MultiMam,sice je to dražší,ale mě to pomahalo

priefi
5. srp 2018

@joann mi bohuzel to preslo az po 6ti nedeli a pak uz byl klid

vikinkav
6. srp 2018

Zatnout zuby, vetrat prsa, potirat Purelanem treba, aspon se snazit aby se dobre prisaval i kdyz sama vim jak je to tezky. Ja trpela asi 2 mesice po porodu, bylo to sileny, pak to samo odeznelo a jeste porad kojim 🙂 takze se drz, vim ze je to strasna bolest. Obcas jsem odsala a dala mu z lahvicky aby si prso odpocinulo na to jedno kojeni.

sumitra
6. srp 2018

@joann Me pomohl Purelan a vetrat, hlavne na noc jsem namazala a spala bez podprdy. Po par dnech zahojeno.

kafr
10. srp 2018

Začátek kojení byl horší než porod! Pomohlo:
Mazat- Bepanthen, lanolin (lepší je Purelan, to je taky lanolin, ale nemusí se před kojením umývat). Pri podezření na kvasinku Kanesten nebo něco takového, klidně i preventivně a před kojením umýt. Rozhodně nepotirat MM, protože je sladké - vlhko+cukry= živná půda pro kvasinky.
Sucho a větrat: po kojení alespoň osušit (ideálně omýt a osušit), a větrat. Já měla odepnuté košíčky na kojící podprdě, dole mezi prsa a podprsenku jsem dala vložky do podprsenky tak, aby trčely dopředu - zachytávaly kapající mlíko a oblečenou jsem měla manželovu košili, která se nesměla bradavek ani dotknout, šla hezky přes y vložky do podprsenky.
Bacha na ty vložky do podprsenky. Bývají nepromokavé a tím pádem s igelitem a bradavky se tím pádem zapařují

isabelafuentes
10. srp 2018

Také mě to hrozně bolelo, kolikrát mi bolestí i tekly slzy. Pomohlo mazání Lanolinem od Multi Mam a hodně a pořád větrat. Po porodu jsem prakticky 2 měsíce chodila doma jen nahoře bez 😀

gretka79
10. srp 2018

Ahoj, vím o čem píšeš. Pro mě byl týden v porodnici očistec. Bolest po císaři byla procházkou růžovým sadem oproti bolesti při kojení. Mazala jsem Purelanem a pokud máš vpáčené či ploché bradavky, tak určitě zkus klobouček. Ten tu bolest trochu zmírní.
Neboj, časem se to poddá a po nějaké době už to půjde jako po másle a bez bolesti😉
Chce to vydržet a nevzdat to!😉 a kojit a kojit a kojit....

tasmyska
11. srp 2018

Moc dobře si to pomatuji s prvním synem. Vždycky, když se přisál, jsem musela bolestí kousnout do polštářu. Do toho ta bolest se zavinováním dělohy... držím palce, ať je to brzy pryč👍😉 mě to brzy čeká taky...🙈

loole
11. srp 2018

Mně pomohlo na pár dní používat při některém kojení kojící kloboučky, aby si bradavky odpocinuly. Měla jsem štěstí, že dceři to bylo úplně jedno a brala co bylo 🙃

lenkamor
11. srp 2018

Já bych si pozvala laktační poradkyni - mrkni na mamila.sk. Miminko se může špatně přisávat a ty trpíš zbytečně. Já tedy měla jiný problém (dcera velmi málo přibírala) a stačila mi konzultace po mailu a LP hned odhalila příčinu. Naopak moje sestra měla stejný problém jako ty. Byla zoufalá a chtěla přestat kojit. Stačila jedna návštěva LP a okamžitě bylo lépe.

kejt29
11. srp 2018

Taky jsem pro purelan a vetrat. Mi to preslo po 14 dnech. Tu bolest si pamatuju dodnes, kroutily se mi palce u noh. A nedejboze kdyz se prisala spatne 😳

elinkal
11. srp 2018

Normální to bohužel fakt je, u mě to trvalo asi 14 dní, když se malej prisal tekly mi slzy a manželovi jsem drtila ruku, úplně se mi kroutily palce u nohou. Hodně jsem prsama větrala a poctivě promazavala

ladyhacek
11. srp 2018

Mazala jsem bepanthenem otázka je jak moc to boli, ono mute byt i soatna technika sání. Zkousela jsi i jinou polohu pri kojeni? Za me doporučuji vyzkoušet na fotbalistu - dítěte strany do podpaždí. Nebo pak zkusit LP pokud by se ti bolest nezdála. Jinak větrat , ja si pořídila pratelné vložky do podprsenky, ale doma chodila bez

saffy
11. srp 2018

Určitě zkus změnit polohu, když jsem začala kojit vleže, okamžitě se to zlepšilo.