Bolest v kříži. Kojím, tak jakou mast/lék můžu použít?

andys26
22. únor 2008

Ahojky všem,
potřebuju poradit jak si ulevit od bolesti při bolení v kříži. Plně kojím, proto nevím jaké léky popř. jako mast můžu použít, když všude uvádí že není vhodná při kojení. Za každičkou radu budu vděčná, protože bude víkend a já nevím jak ho přežiju když se ješte musím starat o mimíska 😲

lendy1
22. únor 2008

já jsem tedy nekojila, ale jednu dobu po porodu - cca od 1-měsíce mě trápilo to samé. Pomohlo mi pouze nahřívání zad-koupila jsem si v lékárně takové ty hřejivé náplasti, dala si jednu na noc a pak to bylo dobrý. Vždy, když mě to trápilo, jsem tohle praktikovala a za pár týdnů byl pokoj 😉

melani
22. únor 2008

ahoj me pomahala tepla koupel a take pozor kdyz zvedas maleho z postylky snaz se pokrcit nohy v kolenou at si zada odpocinou a take masaz zad super vec mam bezva holku jestli budes chtit dam ti kontakt 🙂 nepichali ti nahodou epidural???

katarina82
22. únor 2008

Mě taky děsně bolí kříže 😖 Bolely sem tam i před těhu, ale po porodu je to hrozné. Někdy ráno vylezu z postele, šourám se jak stará babka a narovnám se až v kuchyni 😠 Pomáhá teplé, ale stejně jen dočasně ☹

mem
22. únor 2008

ahoj holky, ty naplasti pali, takze kdo je citlivy asi to dlouho nevydrzi, mne zabraji taky. Uz pred tehu mne zada bolely, ted presne jako Kat, vstavam jak stara baba. Zkousim se protahovat na mici nebo si lehnu na zem nohy na jednu stranu, hlavu na druhou a taky pomaha kolibka. Chtela bych zacit zase cvicit power jogu, alespon 1x tydne, ta mi pomahala uplne super

andys26
autor
23. únor 2008

díky za rady, ale teplo mi zatím moc nepomáhá, už nemůžu pomalu ani chodit, asi budu nucena zajít na pohotovost ☹ . Ještě že mám doma tak skvělýho manžílka a postará se o malého. Epidurál mi sice při porodu píchly, ale se zádama jsem měla obrovské problémy už při těho takže si myslím že z toho to být nemůže. Masáž by možná taky nebyla špatná ale nevím jestli náhodou nemám někde skříplý nerv 😖 . No uvidíme jak dopadnu a jestli mi něco zabere...

jitka83
24. únor 2008

Ahoj holky. Tak záda mě trápí děsně. Už dva dny se nemůžu pořádně hnout. Nepomáhá mi ani Ibalgin, ani Fastum gel. Malej váží skoro devět kilo a tak mám co dělat, když ho pořád musím zvedat. Pokud to nerozchodím sama, tak budu muset jít k doktorce. 😢

mem
25. únor 2008

no a mne tedy boli zada jeste mezi lopatkami, jak mam tezky prsa a kojim :(

siima
25. únor 2008

Ahoj holky, mně pomohla powerjoga, nemohla jsem se ještě čtyři měsíce po porodu téměř ani hnout jak mě bolelo v kříži a záda, ale po prvních dvou - třech hodinách pwjogy, kdy jsem tam byla jak dřevo 😉 je to úplně ok. Doporučuju 😀

makinka.1
25. únor 2008

Ja si nahrivam kriz soluxem a pak vmasiruju kostivalovou mast.Zabira to a kdyz to aplikuju vecer,tak rano bolest neni.Pres den se protahuju na micude. 🙂