• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bolí mě bradavka, je tam bílá tečka. Kdy praskne?

21. srpna 2008 
Ahoj holky, mám takový problém. Včera večer mě začala šíleně bolet bradavka. myslela jsem, jestli to není z toho, jak malá občas místo pití dudlá a já ji nechávám. Ale ráno po bližším prozkoumání jsem zjistila, že tam mám takovou bílou tečku a bolí právě to okolí. Nemohla jsem si ani k prsu přiložit malou, jaká to byla bolest. Tak jsem opatrně zkoušela ručně odstříkat, pak odsávačkou, nakonec jsem dala maé napít i z toho prsu... No, ale ta bílá tečka se zvětšila a teď je vidět i z dálky. Volala jsem laktační poradkyni co s tím, prý to musí rasknout. Ale to strašně bolí :frowning2: Setkala jste se s tím některá? Za jak dlouho to praskne??? Můžu to nějak urychlit??? Navíc se mi od včerejška stává, že okolí té teĎ už megatečky jakoby zbělá (1/2 bradavky) a to pak bolí jako blázen. Pomáhá mi to jen romasírovat :confounded: Prosím, poraďte co s tím...
30. srp 2007 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Presne vim, co to je, duverne to znam. Musis to vystrelit proudem mlika :slight_smile: Ten algoritmus, jak jsem to delala, jsem podrobne popisovala v diskusi, ktera se tusim jmenuje "Ako uvolnit upchane mliecne zlazy", taky v kojencich, najdi si to a zkus to podle toho.

Chce to teda najit, kde mas v prsu lozisko ucpanyho mlika, protoze tahle tecka je kaminek v mlikovodu vedoucim od toho loziska a Ty musis zatlacit na to lozisko, abys to proudem mlika vystrikla ven.

Pokud to nepujde, rozehrej horkou vodou, tim se mlikovod roztahne a ten kaminek vypadne.

Pokud ani to nepomuze, zkus to pichnout sterilni jehlou.
30. srp 2007 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak jeste z toho popisu mam pocit, jestli nemas mlecnou kylu, to jsem taky mela, stane se to pri nesetrnym odstrikani, ze Ti cast mlika jakoby vytece dovnitr bradavky, tam se udela jakoby puchejr a to teda pri kojeni fakt priserne boli.

Zalezi na tom, jak ta tecka vypada - jestli je to jakoby malinke zrnicko (jako krupice), tak je to ucpane, jestli je to vetsi ploska a je tak jako blede bila, je to mlecna kyla. V tom pripade pichni tou jehlou (bych umrela, kdybych mela cekat, kdy to praskne), po kojeni, to to bude nafoukly a pujde to lip. A pak to vzdy kolem kojeni (ten nevim, jestli pred nebo po :slight_smile:) desinfikuj genciankou a po kojeni maz kalciovou mastickou - to mi tenkrat poradila gynekolozka, kde jsem s tim byla, ale pichli jsme to uz doma, protoze se to nedalo vydrzet. Pak jsme to jeste museli pichnout jednou, ale pak uz to bylo dobry.
30. srp 2007 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Díky moc Gerden, hned si to celé pročtu. :dizzy_face:
30. srp 2007 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jsi fakt úžasná. Tak, zkusila jsem tu tvou techniku, vypadlo zrníčko, ale asi jsem to zvorala. Protože jak už bylo na povrchu, tak jsem ho "vyšprtla" nehtem a teď nevím, jestli jsem ho neměla "vystřelit", jestli tam třeba ještě něco nezůstalo. Což se mi zdá, že ano :frowning2: Ale taky se mi zdá, že máš pravdu s tou kýlou :unamused: , protože puchýř je fakt dobrý popis.... Ale zdá se mi, že po tom, co vypadlo alespoň to zrníčko, tak se mi hodně ulevilo. Ale puchýřek zůstal :confounded:
30. srp 2007 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ono je jedno, jakym zpusobem ho dostanes ven, hlavne ze je pryc (ja nez jsem prisla na to vystrelovani, taky jsem to vynipavala nehtem :slight_smile:). Hlavne to pak chce odstrikat tu hromadu kyselyho mlika, co je za tim (ono to strika samo :slight_smile:), a mozna budou i dalsi zrnicka.

Ale jinak jsem moc rada, ze uz je Ti lip!
30. srp 2007 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Já byla ten "šťastlivec" s puchýřkem :frowning2: Nikdy jsem nenašla odvahu ho propíchnout špendlíkem, to jsem radši zatnula zuby a kojila a kojila a odstříkávala a nahřívala... :slight_smile: Naštěstí to trvalo maximálně 3 dny. Stávalo se mi to v šestinedělí a teď jednou, když malému bylo 5 měsíců. A ještě je fajn střídat polohy při kojení, tím by se tomu mělo i předejít... Držím palce!
31. srp 2007 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja mela puchyrky na obou bradavkach uz v porodnici (asi jak mala tahala a ono tam nic nebylo) a to bylo fakt horsi jak porod, s hruzou jsem pocitala minuty do dalsiho kojeni, ale doma jsem nasadila odvetravaci musle, zaschlo to, slouplo se to a bylo to uz dobry. A pak kdyz se mi udelal dalsi pozdeji, tak uz jsme pichli a to byla uleva - sice teda jsem se strasne bala, abysme nepichli nekam vedle, ale nakonec to slo snadno a vubec to nebolelo!
31. srp 2007 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to příště zkusím, já fak nenašla odvahu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale máš pravdu, jakmile to zaschne a odloupne, tak je klid :grinning:
31. srp 2007 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, bolí mě už pár dní bradavka, mám tam bílou tečku, ale nikde žádnou zatvrdlinu. Nevíte co s tím? Pročítala jsem si ten návod od gedren, ale chybí mi tam ta zatvrdlina :unamused:
13. srp 2008 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
bolí tě jen bradavka? a zkoušelas mazat nějakou mastičkou, např. Bepanthen? - na bolestivé bradavky je dobrý :wink:
13. srp 2008 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
To ne, bradavka není červená a neřekla bych že mám na ní nějak poraněnou kůži. Ale zkusím to, za to nic nedám.
13. srp 2008 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
jkaanca, nájde tému Biela bodka na bradavke
14. srp 2008 ve 22:54  • Odpověz  • To se mi líbí
jestli je vidět puchýřek na bradavce,tak propíchnout vydesinf.jehlou...
21. srp 2008 v 11:10  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek