Bolí mě nepříjemně bradavky. Máte zkušenosti co s tím?

klouzavka
16. zář 2007

Ahoj,
jsem ve14.tt, bolí mě nepříjemně bradavky, máte nějaké zkušenosti co s tím?

sonicka25
16. zář 2007

Ahoj,mna zacali ties asi pred tyzdnom strasne boliet bradavky,su aj velmi citlive na dotyk,dokonca mi jedna trosku popraskala a krvacala,ja ich potieram dva krat denne olejcekom na bradavky,dostat to v lekarnach,ale proti citlivosti to nepomaha 😝 🙄
Musis to vydrzat,pocula som,ze to je tak cele tehotenstvo a pri kojeni este horsie,ale casom by to malo prejst 😉

bejca
16. zář 2007

ahojte kocky 🙂 mna tiez bolia bradavky od zaciatku a este stale - tahaju ,stipu, palia,svrbia asi toto vsetko dokopy -a ak je zima tak este viac-asi to je normalne ked sme tehu 🙂 tam sa zrejme tie zlazy nejako prisposobuju na tvorbu mliecka pre nase miminka 😉

andy.a
16. zář 2007

ja som počas tehu problémy s tým nemala,až pri kojení prvého dieťaťa-syna..a to mi potom pediatrička predpísala takú zarábanú masť na bradavky.. 😉

andy.a
16. zář 2007

inak,kočky si chválili masť Cicaderma-voľný predaj v lekárni...vraj super zaberala na takéto problémy..len je dosť drahá...neviem či okolo 4OO-500.-sk--ale má aj iné využitie/štípance,rany a pod.../ 😉

janinah
16. zář 2007

skús Calcium pantothenicum masť

nikeske
16. zář 2007

u nas frci bepanthen, ma to v sebe pantenol, to je ako na popaleniny...
vyuzijes to aj pri kojeni, aj u mimca na opruzeniny.
ja som si ho mazala, aj na popraskane bradavky, a zaceli to za par hodin...
v tehotenstve som mala podobne problemy, ale nie az tak hrozne, ako popisujes.
drzim palce!

kachnicka01
17. zář 2007

ahojky kocky, me taky od zacatku boli priserne cela prsa nejen bradavky - a casto me i svedi, ale zatim jsem to vydrzela. Doktor mi taky radil bepanthen a segra ho pouziva i po porodu... jinak mama mi porad radi, at si ty bradavky otuzuju - ze prej at si je pri sprchovani prejizdim opatrne zinkou, aby jako zhroubly - ze se otuzi a pak nebudo praskat pri kojeni a tak..tak to zkousim..ale zrovna kdyz boli, tak to moc nejde... ale prej se to fakt vyplati.. taky drzim palecky! 🙂

ikaika
18. zář 2007

andy.a- Ja som cicadermu kupila v lekarni za 80,-sk 😉

jitka711
27. zář 2007

Ahoj, já měla taky bolavý bradavky. Doktor mi poradil, at si koupím mast betapanthen(tu doporučují i do porodnice). A do podprsenky si dávám kosmetické tampony, kvůly podráždění z podprsenky. A hlavně masírovat, masírovat a masírovat bradavky nějakým olejíčkem. Prý si na to zvyknout a nebudu mít pak bolesti při kojení.

kikinela
30. bře 2008

Ahote baby.Mam taky maly problem, asi tak do 15tt ma prišerne bleli bradavky mala som ich citlive ani dotkut som sa ich nevedela ,potom som mala par tt klud a teraz ich mam zase citlive aj sa mi vysušaju a svrbia je to normalne takto ?

eva.konczynova
30. bře 2008

taky mně bolely bradavky - hlavně ze začátku. A navíc se loupaly! Mazala jsem si je olejíčkem, ale čím víc jsem se mazala, tím víc se loupaly, tak jsem je nechala jen tak volně a už je to ok, stejně jsem ale zvědavá, jak budou reagovat pak na kojení... 😒

tonicka
30. bře 2008

kikinela, ano je 😉 u mn to bolo tiez veeelmi zle, ale pri kojeni nemam takmer ziden problem 😉 samozrejme neratam, ked ma drobec ozuzlava celu noc, vtedy mam az pluzgieriky na bradavke, ale za par hodin je to prec. inak pouzivala som kozmeticku vazelinu, ale pri kojeni je najlepsie vytlacit trosku mliecka a nechat zaschnut na bradavke 🙂

many
31. bře 2008

tak mě taky hodně bolely a teď je to lepší ale pro jistotu si koupím dopředu ty chrániče na kojení,mám strach,že pak bolestí nevydržím až mě bude malej sát ☹

dididi30
31. bře 2008

ahojte ja mam cicadermu a tiez je velmi dobra a na vsetko 😉
a chrasticky na bradavkach su normalne a netreba ich odstranovat, bo z toho su zabaly, takze dajte si na to pozor, neodstranovat v ziadnom pripade 😉

emjee
2. únor 2009

angelaa214 • 23tt • Dnes o 05:34
som v 5mes. a zacali ma boliet bradavky... nikdy predtym som tam bolest necitila..kto mi poradi

zuzana581 • 1d, 25tt • Dnes o 11:55
Ahoj. Ja ti neporadím, ale tiež mám ten problém. Prvé dieťa som kojila 9 mesiacov a nikdy som žiadny problém nemala, teraz som v 6. mesiaci a včera ráno ma začala bolieť bradavka na lavom prsníku a postupom dňa sa tá bolesť ťahala až skoro na koniec prsníka pod pazuchu. Keď som si to tam ohmatala, tak to miesto bolo aj tvrdé. Dnes je to trošku lepšie, ale všimla som si, že tam mám červéný flak. Je to pravdepodobne zápal prsníkovej (mliečnej) žlazy a v lekárni mi povedala, že mám ešte aspom deň počkať a ak to neustúpi, tak ísť k lekárke. Prečítaj si toto: http://primar.sme.sk/Page.aspx?ID=2794 možno sa tam niečo dočítaš.

jaynee
2. únor 2009

Ahoj, mě ze začátku taky hodně bolela prsa i bradavky, ale teď už je to celkem v pohodě. Spíš se chci zeptat na něco jiného. Slyšela jsem, že se mají bradavky v těhotenství masírovat, aby se připravily na kojení, ale nevím čím, ani jak. Poradíte?

ditka1
2. únor 2009

baby veeelmi pomaha biolampa 🙂 posviette si 3x denne na 3minuty na kazdu bradavku a prejde to,alebo si kupte take tampony MAM-lanoline alebo sensitive je to dobra vec.Nemusi sa to umyvat pred kojenim.

chulieta
2. únor 2009

ahojte dievcata je pravda ako hovori jaynee, masirujte bradavky a tak si ich vytahujte aby sa predlzili nech si dietatko vie lepsie chytit,upozornovala ma na to zenska sestra. a bolest je preto ze sa vyvija bradavka na kojenie, uz pocas druheho tehu by to vraj nemalo byt. a ked zacnete kojit boli to este viac.... ☹

chulieta
2. únor 2009

ale po neakom case to prestane kym si ta bradavka na to zvykne. potom je zase dolezite aby ste si vsetko zbytkove mliecko odsali co babatko nevytiahne aby ste predisli zapalu prsnikov

zuzana581
3. únor 2009

Chulieta ale ja čakám druhé a v nedelu ma začala tá bradavka bolieť a aj prsník. Písala som vyššie. Tam sú rôzne faktory podla mňa, nielen to, že sa prsník pripravuje na kojenie alebo sa dieťa už kojí. Hodila som tam aj link. Nie som odborník, ale myslím si, že ak je všetko OK, tak by to nemalo bolieť. Iba ak sa prsník zanesie a tak. Prípadne dieťaťko pri kojení poškodí alebo zanesie bradavku. Aj ono môže mať v ústach bacily. Ak začnú bolieť bradavky pri kojení zo začiatku, tak to ešte pochopím, lebo sú namáhané a musia si zvyknúť, ale pred kojením, tomu nechápem, jedine tak, že sa zanesú ako som už písala. Nie?

nena669
2. črc 2009

Chcem ženám, ktoré majú bolavé, prípadne až krvavé bradavky od kojenia odporučiť jednu lanolinovú maštičku, ktorá sa mne veľmi osvedčila. Vyskúšala som rôzne, ale táto prináša uľavu skoro okamžite a veľmi efektne. Ďalšou výhodou je to, že sa pred kojením nemusí zmývať, nakoľko je na čisto prírodnej báze a keď to maličké ocumle, nič sa mu nestane. Tá masť je síce trochu drahšia (okolo 16 Euro) ale vydrží dlho. Je to od firmy Multi-Mam, volá sa BIOCLIN Lanolin.
Prajem veľa zdaru.

rimmel
10. pro 2009

ahojte ja mam zase opacny problem..doteraz ma neboleli ale teraz ano ☹ skusim masticku pravidelne dat a dufam ze to prejde ale zaujimalo by ma ci neviete co tomoze sposobit? teraz v tomto veku? plus mi vcera do jednej 4krat kusol...tak to este k tej bolesti pridalo 😒 uplne mam strach ho kojit ze ci kusne ci nie 😀

lili.fire
17. dub 2010

Ahoj holky! Do teď jsem s prsama problémy neměla, jen mi trošku vyrostly, což si mimochodem manžel nemohl vynachválit 😀 Sice trošku pnuli, ale dalo se to vydržet. Včera mě začal bolet dvorec ale jen u pravého prsa a pomalu se ho nemůžu ani dotknot. Pomůže na to nějaká mastička nebo ty masáže jak jste tu již zmiňovali?

mery30
15. lis 2010

ja sa chcem spitat či je možne aby ma boleli bradavky aj ked som neni tehotna???teda zatial mi 2x test takeho nič nepotvrdil.tento tyžden nemožem zajst k lekarovi som pracovne zanepraznena tak ak niekto vie poradte mi.Dakujem!!!

p3tra11
15. lis 2010

@mery30 ahoj Mery, ja mam to iste, test bol negativny, vsetko boli, doktor mi predpisal homeopatika, (hradi sa to cele, takze podla mna by si to mohla dostat aj bez predpisu...) ale pravdupovediac, ja homeopatika ee, takze neviem, ci to prejde...ale aj napriek negativnemu testu mi uz dost dlho meskaju moje dni...(bala som sa, ze som sama s takym problemom, lebo podla doktorovho pohladu som mala pocit, ze sa s tym este nestretol... 😒

p3tra11
26. lis 2010

@mery30 Mery, robila som si znovu test a uz to mame aj doktorom potvrdene 🙂 takze uz je vsetko jasne... 😀

zena17
16. pro 2010

Ahojte, k teme bolave bradavky, moj Kubko ma dva mesiace, najskor sa nevedel prisat, na bradavkach mi zanechal strasnu paseku, krvacali, hnisali, neznesitelne boleli, az som chcela prestat s dojcenim. Vyskusala som vsetko, bepanten, kalciovku, cicadermu...hore bez som chodit nemohla, mlieko stale tieklo. Nakoniec pomohli musle a bradavky natrete troskou medu. Na jednej strane maly necucal chemiu, na druhej strane som ho mohla mlieckom z musli este dokrmit. Ked som videla, kolko mlieka som zbytocne vyhodila v tamponoch, az mi zle bolo...Vrelo odporucam 🙂

aknedz
4. lis 2011

Ahojte, chcela by som sa s vami poradit, pred troma tyzdnami som vysadila antikoncepciu a uz tyzden ma palivo bolia bradavky po zdureni. Sem tam som mala aj v strede take blede az biele to tkanivo. Neviete mi nahodou poradit? Ale ak je to uz tyzden asi by som mala nacupkat k lekarovi 😒

dayanka
4. pro 2011

ahojte baby, mozu boliet bradavky i z ineho dovodu ako tehu?

barbulinka1
4. pro 2011

@dayanka ahojka, mě bolely vždycky při/po ovulaci až do skončení ms, takže jsem věděla kdy mám ovu díky bolestivý bradavkám 🙂