Budí se a kňourá. Co to může být?

jirkulka
9. pro 2009

Ahoj holky, snad je tady některá, která bude mít podobnou zkušenost. Můj malý má 4 měsíce. Asi poslední 4 dny se mi v noci kolem 22h budí, vždy ve stejnou dobu. Uspím ho kolem 20h a tak v těch 22h je vzhůru. Není vzhůru v pravém slova smyslu, ale když tam přijdu, tak má zavřené oči, mele hlavičkou ze strany na stranu a naříká a kňourá. Někdy se i úplně šponuje a jakoby zuřil. Snažím se ho vždy uklidnit, ale moc to nepomáhá. Jedině to, když ho vytáhnu z postýlky, dám mu napít z prsa. On si jen párkrát potáhne a usne. Hlad mít ale nemůže, protože v těch 20h pije pomalu půl hodiny. Nechápu co to je, jestli má divoké sny, bolení nebo zoubky. Ale je mi divné, že je to opravdu pokaždé ve stejnou dobu, teda plus minus 20 minut.

momin
9. pro 2009

Ahoj,mozna brisko? nebo zoubky? To je tezko takhle rict.... Nebo se mu neco zda..... Danik to taky dela casto. ted uz si stoupa v postylce a knoura. pritom ma porad zavrene ocka.(doufam ze nebude namesicny) 😔
ma jeste neco jineho? Treba teplotu?

betty2
9. pro 2009

prcek to někdy dělá taky, né každou noc a ne ve stejnou hodinu, ale také tak 2 -3 hod. po usnutí. Filípkovi stačí dát dudlík a pohladit ho a on spí dál...

jirkulka
autor
9. pro 2009

Teplotu vůbec nemá. Ve dne je úplně v pohodě, směje se dělá blbinky. I večer celkem dobře usíná, tedy ještě pořád u mého prsa u kojení,ale během 20 minut většino usne.Nepřijde mi,že by měl nějaké trápení..I to bříško je přes den v pohodě, kaká úplně normálně,ale v tu noc mi přijde,že se kroutí a zvedá nožičky, než si uleví..Napadlo mě, že ho zlobí prdíky,ale to by přece nebylo pokaždé ve stejno dobu, to je to divné..Taky piju 2x denně fenyklový čaj a před spaní mu cvičím preventivně s nožičkama,aby ho to bříško nebolelo.Dnes jdeme do poradny, tak se poradím. Napadlo mě taky, jestli to není něčím co jím,ale nadjímavé a pálivé věci nejím vůbec. Sladkého sním teda dost, pořád hubnu a chybí mi energie,tak si dost často smlsnu,ale to by přece kvůli tomu nedělal každou noc takové "představení"

jirkulka
autor
9. pro 2009

Jo my dudlík nechceme. Zkoušela jsem tak 5 druhů a od narození ho nechce ani vidět.Takže to uklidnění je horší.

perchticka
9. pro 2009

Ahoj!

Měli jsme to taky tak. Pak to samo docela přešlo a teď se to objevuje spíše nad ránem. Přičetla bych to vyzrávání psychiky, větší vnímavosti přes den a pak ,,divokému"snění. vikiho stačilo ududlat nebo ponosit, hladit a uklidnil se a pokračoval ve spánku... 😉

rkk
9. pro 2009

Ahoj jirkulka tak my jsme na tom uplně stejně 😉 Mala usne tak kolem sedme u prsa a v devět je vzhuru a tlači a šije sebou ale ja už to poznam že je to břiško.Pomaha nam ta mastička pupik tim ji natřu a dam prso a je klid 😉 Taky jim sladke ale myslim si že tim to nebude 😒 Některe miminka na to trpi vice a to budou ty naše ☹