Budí se po cca hodině a vyžaduje prso, ale jen na dudání

jejule
4. led 2015

Holky, potřebovala bych poradit v případě odstavování skoro 18m - resp. ona sama se nejspíš už odstavuje...Popíšu co se u nás děje. Malou kojím večer, v noci a před tím než vstáváme. Přes den už nechce, což je ok 🙂 Jde mi ale o to, že v noci, kdy se kojí cca 3-4x se najednou začala budit po cca hodině a vyžaduje prso. Já ji ho dám, ale ona jej jen dudá. Možná jsem trochu sobecká, ale prostě takové buzení nedávám ☹ Pokud se vzbudí a prso vypije, tak jsem ráda a kojit určitě chci ( pokud bude chtít ona ), ale jen na dudání prostě nechci...
Nevíte co jí chybí nebo jak toto omezit? Děkuji za každou radu či tip"

jany_sek
4. led 2015

Ahoj, u nás v 17 měsících bylo to stejné, malý by byl schopný být celou noc na prsu a jen dudat, už mě to opravdu vysilovalo, takže jsem začala kojení omezovat, byl docela velký závislák na prsu, bez prsa neusnul ani po obědě doma, takže jako první jsem zrušila kojení přes den a do měsíce jsem nekojila ani v noci, ze začátku dostal max 2x, víc prostě ne a ejhle, najedou to šlo, teď má 18 a půl měs. a v noci se budí jednou, pomazlíme se a spíme dál. Je to obrovská úleva, konečně může uspávat i někdo jiný, než jen já prsem. Nemyslím si, že se malá sama odstavuje, oni se tím ulidňují, mají nás místo dudlíku.. nerostou jí zoubky?

jejule
autor
4. led 2015

@jany_sek A jak jsi to zrušila, neplakal nebo jak to probíhalo? Rostou jí zoubky...všechny 3ky a 4ky naráz ☹

jany_sek
4. led 2015

tak pokud jí teď rostou zoubky, tak určitě neodstavovat od prsa, ona se tím uklidňuje, taky jsme čekala, až vylezou. Kojení jsem zrušila tak, že jsem si přelepila náplastí bradavky a řekla, že mám bóo, bolí. Malý to pořád zkoumal, ale neplakal nějak moc, čekala jsem to mnohem horší, jen mu dlouho trvalo, než usnul..Skoro měsíc usínal aspoň přitulený k prsu 🙂

jejule
autor
5. led 2015

@jany_sek Určitě ji nechci odstavovat, jen bych se chtěla aspoň 3h v kuse vyspat 😀