Budí se v noci každou hodinu, křičí. Čím to je?

werry
6. dub 2011

Ahoj holky, mám 3,5 měsíční holčičku a už 4.den se mi budí skoro každou hodinu či půl s takovým pronikavým křikem a jediný způsob jak ji utišit je kojení. Možná jí rostou zoubky, nebo nemůže zabrat, ale už jsem z toho hotová, vůbec se nevyspím a už teď se děsím večera. Nepomůže ani dudlík a chování. Přes den taky kojíme normálně po hoďce až dvou, je přes den trošku protivnější a ubrečenější, máte s tím také zkušenosti? všichni blízký mi říkají, že mám určitě slabý mlíko a měla bych jí dávat čaj nebo příkrm. Plně kojím. Děkuji za odpovědi

babulinkab
6. dub 2011

mně se malá takto budila až do půl roku - od té doby jako zázrakem spí celou noc, těch keců, že to bylo kvůli hladu jsem si užila dost, ale nebyla to pravda, prostě to bylo o zvyku, spala se mnou v posteli, vždycky si cucla, pak někdy neusla, byla několik hodin vzhůru 😀 😀 , fakt paráda, noci jsem nenáviděla, do toho starší syn vstával ráno o šesti, přes den nespal
u nás to fakt skončilo tak, že jednou usla kolem toho půl roku v postýlce na bříšku a spala celou noc, od té doby, když usla jsem ji párkrát na břicho otočila (když na něm nebyla) a pak už jsem ani neotáčela, prostě si navykla spát celou noc a spí

aajina
6. dub 2011

Já to měla teď s naší malou taky, přešlo to po 14 dnech kdy už jsem padala na pusu 😉 zřejměrůstový spurtík.Zkoušela jsem i um.mléko ale budila se stejně, měla jsem stejné pochyby jako ty.Vydrž přejde to

hamma
6. dub 2011

Může to být růstový spurt - děti najednou potřebujou víc mlíčka, takže je potřeba co nejčastěji přikládat, aby se začalo víc mlíka tvořit. Jinak spousta informací o tom ( a nejen o tom) je na www.kojeni.net

nunik
6. dub 2011

Ahoj,máš malý se takto budil od narození a dělá to bohužel dodnes a to je mu už 19měsíců.Ještě nidky nespal celou noc.A je to asi kojením,protože ho pořád kojím.Pokaždé jak se vzbudil tak chtěl prso,dudel ani lahvičku nechtěl.A tak se budil i 2x do hodiny.Ted se nebudí každou hodinu,ale tak nejmín 5x se vzbudí.Je to hroznééé.

kutcher
7. dub 2011

Nám to mladej dělal přesně do 2 let, ale je pravdou, že jsem ho v tu dobu přestala kojit a zároveň začal spinkat v pokojíčku sám!

kropinda
7. dub 2011

Měli jsme to taky,a dr. poradil že na noc dokrmit UM.Nakojit a dokrmit.Ale buď lžičkou nebo stříkačkou.Na láhev by si mohl zvyknout a mohl odmítat kojení. Jináč hlavu vzhůru!!!!!

ivuska027
7. dub 2011

@werry ja som tiez kojila drobca od narodenia kazdu 1,5 hod aj v noci. Kojila som do roka, a to bol v noci hore uz kazdych 45 min. Rano som vyzerala ako zombie 🙄
Co sa placu tyka, kludne to mozu byt zubky (my sme mali prvy v 3 mesiachoch), ved staci pozriet do pusy, ci jej tie dasienka presvitaju takym bielym pasikom.
Ked pocujem hlasku o slabom mlieku, tak ma uplne dviha zo stolicky. slabe mlieko neexistuje!! (riesila by som to len vtedy, ak by ti mala neprospievala na vahe)
Ak ti mozem poradit, koj malu dalej, ved deticky si rezim menia cca kazde 3 tyzdne, cize o chvilu to moze byt celom inak. Urcite by som nesla do umeleho mlieka. O 2 mesiace zacnes davat prikrmy a uvidis, co sa bude diat.
Vsetko sa da vydrzat, tak ti prajem pevne nervy a vela sily,malinka vam bude robit uz len radost 😵

kata79
7. dub 2011

@ahoj werry, mam 4,5 mesicni holcicku a uz 3 tydny bojuju presne s tim, co popisujes. je teda nespavec od zacatku, ale tehdy slo o buzeni po cca 2 hodinach a take jsem si rikala, ze je to k nevydrzeni. Kolem 2,5 mesice se situace zlepsina na buzeni po 3-4 hodinach a ja se strasne zaradovala, ze uz se to lepsi, bohuzel to vydrzelo asi mesic, kdy se mi zase zacala budit tak po 1hodine. Pres den kojim tak po 2-2,5h a je tedy docela hodna. Dle doktorky pribira, prospiva a k prikrmovani nevidi duvod (ale pry samozrejme mohu dat kasi,kdybych chtela...ja se tomu ale nejak porad branim,kdyz mimi prospiva, tak bych chtela s prikrmy vydrzet alespon do pul roku. Jsem uz ale taky vyrizena, navic dudlika odmita, takze funguju spolehlive funguju jako zivej dudlik i pri uspavani 😉 . Muj prispevek ti nijak nepomohl, tak to spis ber jen jako podporu, ze v tom nejsi sama 🙂 .A drz se!