Budíte novorozence na kojení?

lidiab
8. zář 2010

Tak trochu vaham zda mam prcka budit na kojeni. Podle laktacni poradkyne ano, jinak nebude spravne pribirat. Vcera jsme ale byly u doktorky a za tyden pribral 200gr, coz je v poradku. Abych ho nakojila alespon tech 7 krat za 24h ho musim asi 2 krat budit. V noci a rano se budi sam. Mam tedy pokracovat s tim buzenim, nebo muzu napriklad jedno kojeni vysadit pokud spi? Jak to delate vy? Dekuji! 🙂

katkacze
4. pro 2016

@nytka Nebudila jsem pak už vůbec, a to ani přes den, ani v noci. Když má hlad, tak se vzbudí. Mně Anežka nikdy moc neblinkala, ale některé děti prostě blinkají. Malé je už 8 měsíců a v noci se mi budí 2x na kojení. Občas bych brala. kdyby spala déle 😀 Ale je to zlatíčko. Takže směle do nebuzení, žádné dítě dobrovolně hlady neumřelo. 🙂 Ať vám mimčo dělá radost a kdyby cokoliv, tak klidně napište osobní zprávu, ráda pomůžu, když budu vědět.

brusinka91
16. pro 2016

Zrovna resim to same. Maly ma dnes presne tyden, je spavy a ja nevim zda budit nebo ne. Kdyz vidim, ze uz je neklidny a zacina pokukovat tak ho "dovzbudim" a pak se normalne naji, ale ted tam uz 3 hodiny od konce posledniho krmeni spi jak dudek a nevypada ze by se chtel probouzet. Mam strach aby pribiral, kdyz bude spat delsi intervaly.. Mlika mam dost a zloutenky se zbavil jeste v porodnici, tam snad problem neni..

hojda
16. pro 2016

@brusinka91 Záleží jak prospívá, pokud ano, tak nebudit, pokud jí málo, tak budit.

bluekobylka
16. pro 2016

Cele 6ti nedeli jsem budila...vzdycky mel hlad a pil...

konik_mischel
31. pro 2016

@nytka ahoj, mám 6 týdenní miminko a chodí mi spát po 21:00 hodině. Takže budím kolem 2:00 ráno a pak až kolem 6:30 - a malá je spáč, takže pak spinká třeba do 9. Pěkně přibírá, uvidím, co mi řekne pediatr na kontrole po šestinedělí, ale chci se zeptat i na to, že bych zkusila vynechat to noční krmení. Přes den neomezuji vůbec, kojím klidně co dvě hodiny. Řešila jsem to i s laktační poradkyní - prý ty delší intervaly v noci nejsou problém.

babanci
31. pro 2016

Nebudila jsem nikdy. A neznám nikoho,kdo by to dělal. Každý rodič je rád,že se vyspí. 🙂

z_kopretinka
31. pro 2016

Budila jsem. Bylo to nutne. Cela dva mesice. Byla mala a slaba. Pri dlouhem spanku pak byla dlouho bez jidla a tak bez energie a pak nemela ani silu sat a usnula nez se dostatecne najedla. Takze pak zacarovany kruh. V noci tri hodiny pres den dve. Nazor ze nebudit kdyz spi neni az tak spravny. Ovsem zalezi na tom jak dite prospiva. Jak nabirala a silila tak jsem zacala intervaly protahovat.

slimacikmia
31. pro 2016

Budila som, ale už by som to nerobila... Zlý vplyv pôrodnice. Ak prospieva, tak nie je potrebné budiť, jedine ak nepriberá tak ako by malo.

svetlus_pepca
31. pro 2016

Pokud prospívá, není to nutné. Mně malý neprospíval, tak jsem musela začít budit. Ale pak se to srovnalo a už jsem ho budit nemusela. A že jsme měli doma fakt spavce. Prospat 4-5 hodin nebyl problém, najedl se, pomazlil se a spal dál 😀

slimacikmia
31. pro 2016

@slimacikmia radšej sa vyspi🙂👍

svetlus_pepca
31. pro 2016

Jedině, kdy jsem budila vlastně, tak pak cca po tom šestinedělí, kdy se najedl kolem sedmé, já šla o půlnoci spát a on se vzbudil na kojení v jednu, ve dvě. Tak to jsem o půlnoci vzbudila, nakojila. Pak se sám vzbudil v pět, nejedl a spal do devíti 🙂 Beztak budeš muset zkoušet a stejně se to bude měnit 😉