Budíte novorozence na kojení?

lidiab
8. zář 2010

Tak trochu vaham zda mam prcka budit na kojeni. Podle laktacni poradkyne ano, jinak nebude spravne pribirat. Vcera jsme ale byly u doktorky a za tyden pribral 200gr, coz je v poradku. Abych ho nakojila alespon tech 7 krat za 24h ho musim asi 2 krat budit. V noci a rano se budi sam. Mam tedy pokracovat s tim buzenim, nebo muzu napriklad jedno kojeni vysadit pokud spi? Jak to delate vy? Dekuji! 🙂

andy80
8. zář 2010

Já jsem ani jedno dítě nebudila, když měly hlad, tak se vzbudily, když ne, tak spaly.

motol
8. zář 2010

Malýho sem nikdy nebudila na kojení, i když spal 6hodin,pokud přibírá,nebo není nějaký rapidnější problém,za mě bych určitě nebudila,ale co člověk to jinej názor 😉

latunka
8. zář 2010

ahoj 🙂 já to řešila taky,ale nakonec jsem nebudila a přibírá přímo víc nez dost 🙂 a to měl dokonce v noci občas pauzu i sedm hodin, on si pak třeba zase řekl 2x krátce po sobě 🙂 A krom toho,kdyz jsem ho zkoušela budit a krmit,tak u toho stejně spal a pak všechno vyblinkal 😅 Takze jestli přibírá tak nebudit - ostatně jsem to pak vyčetla i tady v nějaké diskuzi od zkušenych maminek 😉

blanka.k
8. zář 2010

Vůbec jsem nebudila, nechala jsem ho spát jak chtěl, v noci i 8 hodin (co bych za to teď dala za takový mega spánek 😀 ) a přibíral prvních několik týdnů 0,5kg za týden 😀 V porodnici furt řešili kojit co 3 hodiny (a ne jednou po 2 a podruhé po 4), ale můj pediatr řekl, ať ho kojím kdy bude malej chtít a jak dlouho bude chtít 😉 Ve 4m má necelých 8kg, takže rozhodně tím netrpí 😀

mmmk
8. zář 2010

Taky jsem nebudila a u nas v porodnici prave lobovali za budovani urciteho rezimu od narozeni a tudiz nechat v noci spat, jak chce. Od dvou mesicu spi prcek celou noc (cc 20:30 - 8:00), kojim stale plne a v 5 mesicich ma 8 kg a ja mleka stale dost 😉

momin
8. zář 2010

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nikdy! kdyby mel hlad vzbudi se...
Vazne bych nebudila vubec.

vendulka
8. zář 2010

ja sem nebudila pres den, jen kdyz se zbudila a ohlasila se, jedine jsem ji budila ve 23h,aby vydrzela az do rana,ale to byla spis moje pohodlnost

schnek
8. zář 2010

budila jsem jenom pár dní po porodu, když byli spaví, ale jinak ne 😉

mauska
8. zář 2010

Budila jsem jen ze začátku, než se rozjelo kojo a než přešla žloutenka, pak už ne.

kotatko
8. zář 2010

Nepíšeš kolik vážil při narození? A kolik vůbec váží nyní? Amálka když se narodila, neměla ani 2 Kg, když jsem ji dostala konečně domů měla 3 týdny a 2,3 Kg - byla nedonošená a slabá kojila jsem ji po 2 hod a v noci max po 4 hod. Furt mě strašili jak nebude přibívat, že mi ji vezmou zpět do nemocnice. Arianka (Amálčino dvojče) měla při narození 2,7 Kg a tu jsem kojila po 3 hod a když se v noci nevzbudila... byla jsem ráda, že se aspoň trošičku vyspím.
Willi měl 3,5 Kg a jeho jsem kojila jen jak si řekl. Kojím do dnes a je to kluk jako buk. 🙂
Podle mé zkušenosti - pokud nemá žádný další problémy a drží se bez buzení trochu přibírání .... nechala bych miminko hezky vyspat... ráno se o to víc napije 😉

kalo
8. zář 2010

Já budila....poctivě po 3 hodinách. Naše byla hubeňour... Sama by se hlady nevzbudila 🙂 Nebyl problém, usnula s plným břichem v zápětí...

teddyx2
8. zář 2010

já jsem ze začátku budila v noci po pěti hodinách, teď jsou malý tři měsíce a vydrží spát celou noc od devíti do sedmi do rána 🙂 Rozhodně soulasím s názory, že pokud by mělo miminko hlad, vzbudí se samo 🙂

baradisk
8. zář 2010

nikdy sem deti ani jednoho v noci nevzbudila,to ne 😀 😀 kdyz meli potrebu papu tak se vzbudili sami. 😉

hanule05
9. zář 2010

starší i mladší dcerku jsem nebudila, jenom občas krátce po narození, když v noci dlouho spaly a mě bolely prsa nalitý mlíkem a já jsem byla lenivá vstát a jít si mlíko odsát odsavačkou, tak jsem jim opatrně - abych je nevzbudila, přejížděla bradavkou po pusince, až otevřely pusu a začaly bumbat (spaly se mnou ve velký posteli).

Takže jsem je občas "probudila" kvůli mojí lenosti 😉 , ale jinak jsem taky pro nebuzení.

stylly
9. zář 2010

Ano,..syna jsem budila v intervalech 9.00,12.00,15.00,18.00,21.00,24.00, 5.00,

myisiska1
9. zář 2010

Já jsem toho názoru, že pokud mimčo krásně přibývá na váze a s jídlem nemá problémy, tak nebudit. Samo mimčo pozná, kdy má hlad a umí se o jídlo přihlásit, tak proč mu kazit spánek?! Ale je to čistě můj názor...

w_h
9. zář 2010

taky jsme nebudili, a mala jedla tak 5-6x za 24h, pribirala v pohode

weri1
9. zář 2010

jestli není nedonošeňátko nebudila bych, miminko může mít noční pauzu i 6 hodin.

fender
9. zář 2010

já jsem budila jen když měl novorozeneckou žloutenku a spal furt, jakmile se dal dopořádku, nebudila jsem vůbec.

sunea
10. zář 2010

Ano, ja som budila, ale len 1x. Take male deti by sa mali aspon 1x v noci budit, aby mali dost tekutin a tiez jedlo - rychlejsie priberu, zosilneju a potom sa uz budia na papanie sami. Overene, osvedcene.

luciebx
10. zář 2010

ja sem ze zacatku budila pac mi to taky bylo receno.. ale asi po 3 tydnech sem to vzdala a cekala az se probudi sam a rekne si ze ma hlad.. a ted mi v noci spi az 6-7 hodin ... kdybych budila tak z te noci toho ani jeden moc nemame... a malej pribira na vaze tak proc budit..

ivasad.
11. zář 2010

Já přes den dodržuju max. 4 hodiny, (i když to u nás dopadne zřídkakdy, malá chce papat co 2 hodiny) v noci se doporučuje do 3 měsíců max. 6 hodin, párkrát už jsem zaspala budík a Klárka se vzbudila až po osmi, a nic se nestalo. Kdyby malá nepřibírala, nebo bych měla pocit že ubývá mléko, budu budit po třech hodinách i v noci. Od třech měsíců už to v noci nechám zcela na ní. 🙂

sichatka
11. zář 2010

@lidiab přes den jsem dodržovala po 3 hodinách, klidně jsem dcery i budila. V noci jsem to nechala na nich, většinou to vydržely od 19,00 - 3,30. Po půl roce už celou noc. Dítě si zvykne na režim a ty si pak lépe můžeš rozplánovat den.

vojtaxx
13. zář 2010

Ahojky Náš malý má 4 mšsíce..a ze začátku se budil v noci asi co 3 hod..pak po měsíci už se budil jen 3krát za noc a do tedka se budí tak 2krát...a nechávam ho..přibíval krásně ze začátku 1kg za měsíc a ted o něco mín ,ale doktroka je spokojená,...a já taky že se vyspím...A malý když má hlad tak se vzbudí...a přihlásí se...takže jsem nebudila...taky mě plno lidí radilo budit a druzí nebudit je to na tobě...ale my nebudily a jsme šikovní ... 😉

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lojzina
16. zář 2010

budit?blbost!!!

kauculacek
16. zář 2010

Nebudit, řekne si sám 😉

janicka006
16. zář 2010

Nás v porodce budili co dvě hodiny a to byl teda masakr.Doma jsem malou nebudila vůbec.Moje doktorka v poradně mi řekla,že jí můžu budit přes den,aby věděla,že jen den,ale noc je na spaní a tak nebudit.

katkacze
14. dub 2016

Tak tohle téma teď taky řeším. V noci jsem jí budila jen 1 týden a stejně mi u toho malá spala, tak jsem to vzdala. Ona se sama teď v noci vzbudí, když má hlad. Řeším to přes den, jestli budit nebo ne. Stává se, že jí nakojím a trvá jí třeba 1 - 2 hodiny než usne a já jí tak za chvíli zas budím na jídlo a pak zas nemůže usnout. Myslím si, že je to tím přerušeným spánkem. Ze začátku měla problémy s přibýváním váhy, ale teď už je to srovnané a hezky přibírá. Dnes přesně máme 3 týdny, tak zkusím nebudit přes den, nebo prostě individuálně podle toho jak usne.

nytka
3. pro 2016

@katkacze chtěla sem se optat, jak to dopadlo s tím nebuzenim... zrovna teď to řešíme s přítelem. Máme 4týdenni miminko a doteď sme budili po 3 hodinách přes den a max po 4-5 hodinách v noci (ale to se většinou nejdýl po 5ti hodinách vzbudil sám). Usíná mi pak u kojení a blinká taky dost často.