Budíte novorozence na krmení?

chuminka
1. únor 2011

Kamarádka má 14 ti denní miminko a krmí UM...psala mi,že malou musí na krmení budit pravidelně co tři hodiny..Fakt to tak je nebo jaké máte zkušenosti? Psala jsem jí, že znám super tety, které vždy dobře porádí, tak nezklamejte🙂 Kujeme Lenka a Míša

terak
1. únor 2011

Nechápu v čem je problém? Mimčo by se mělo krmit cca co tři hodiny a také první 2 - 3 týdny je víc spavé, takže se většinou musí budit, nejpozději po čtyřech hodinách. Jinak by se mohlo stát, že bude dehydrované (když ho třeba necháš celou noc), nebude prospívat a bude málo přibírat, nebo se ti jednoduše probudí hladové s řevem samo. Takže mě se to zdá OK.

beruska2x
1. únor 2011

ja jsme teda Um davala "az" v asi 6 tydnech - ale NIKDY jsem malyho na jidlo nebudila - ani u kojeni, Dr mi rikala at to nedelam.. a u UM to podle me neni potreba, oni si reknou kdyz maji hlad 😉 mimco neni naprogramovany stroj.. kazde to ma malinko jinak...

takze pokud vylozene neztraci na vaze - coz s Um asi ne, tak bych nebudila...

rivka
1. únor 2011

Sestry v porodnici to doporučují, nicméně znám víc lidí, kteří to nikdy nedělali, včetně mě. Nevidím důvod, proč dítě budit a rozhazovat mu tak spánkový režim - já bych taky nebyla ráda, kdyby mě někdo budil, byť kvůli jídlu 😀 Až bude mít hlad, však ono se probudí, o to žádný strach 😉 Navíc při krmení UM je dítě jednak víc a déle najedené (mateřské mléko zpracovávají snadněji), jednak se dá dobře kontrolovat, kolik toho sní. Ať jenom kontroluje doporučenou denní dávku, pokud ji vypije i bez buzení, tak bych to neřešila. (Pozor, to neplatí v případě, že má dítě nějaké potíže. Některé děti můžou být hodně spavé a nechtějí jíst - tuším to má souvislost s novorozeneckou žloutenkou? Ale jestli je miminko zdravé, netrápila bych tím ani matku, ani dítě.)

raci
1. únor 2011

když se malej narodil tak nám dr. říkala že by přez den měl jíst maximálně po třech hodkách, když spí tak vzbudit ale v noci nebudit a nechat spát jak bude chtít, takže to buzení jen přez den v noci nee. Já jsem sice kojila, ale na tom nejspíš nezáleží jestli kojo nebo UM.....

kalo
1. únor 2011

Takhle malé mimčo by se mělo budit co 3 hodiny a baštit...Je to sice náročné, ale netrvá to dlouho....Za 2-3 měsíce pak můžeš jedno krmení v noci už třeba vynechat...Pak se ta frekvence mezi krmením bude prodlužovat a bude víc klidu 😉

lenkabu
1. únor 2011

Nebudila bych, zdravé dítě se vzbudí na jídlo samo až to bude nutné.

samsa
1. únor 2011

Tak zdravé dítě se obvykle opravdu vzbudí samo, ale jsou děti, které mají novorozeneckou žloutenku, jsou unavené z porodu, spavé apod. a ty se samy opravdu nevzbudí. Moje dcera byla drobounká, narozená o 14 dní dříve a kdybych ji nebudila, tak by byla schopná prospat 24 hodin a na jídlo se vůbec nevzbudit. Už v porodnici byl veliký problém ji vzbudit. Jakmile zesílila (cca po měsíci až dvou, začala se teprve o krmení hlásit). Takže pokud se dítě samo nevzbudí po 3-4 hodinách, raději bych budila. Ale je to jen moje zkušenost a třeba nemám pravdu. 😉

slavicky
1. únor 2011

Ahoj my jsme na umělém mlíčku a dr. nám říkala, že jsou děti na UM trochu spavější. Ale od začátku nám říkala, nechat klidně až 6 hodin spát, pak vzbudit. Ted už to tak děláme, ale je pravda, že první měsíc jsem ji po 4 hodinách radši budila a vždycky papala... 🙂 takže bych asi ještě chvilku vydržela a budila ať hezky prospívá.

hansed
1. únor 2011

Tak já jsem pro nebuzení dítěte, teda pokud je zdravé 🙂 zdravé miminko se na jídlo vzbudí. Něco jiného je u miminka, které je nemocné, nebo má nějaký problém...
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsme naši holčičku na jídlo vzbudit nemohli, prostě nechtěla, semkla rty a nenakrmili jsme ji 😀

karmenta
1. únor 2011

Ahoj, mě řekla doktorka v nemocnici že malou musím budit (byla extrémní nedonošenec), protože by po delší době nezvládla toli vypít. Ale myslím že pokud je to normálně donošené mimčo tak bych ho nechala at se samo vzbudí

ikarkulka
1. únor 2011

jak píše většina - stále se to traduje a mnoho lékařů to doporučuje, někdy vyloženě nařizuje. pokud je dítě zdravé, nevidím jediný důvod, narušovat mu spánkový režim a nutit ho jíst co 3 hodiny 😉
nám doktorka radila krmit dokonce co 2,5 hodiny, přestože prospíval. nikdy jsem to neudělala.

mataharyy
1. únor 2011

Tak pokud je mimčo zdravé a nemá žádný problém, nevidím důvod proč ho budit, když bude mít hlad tak se ozve 😉 Něco jiného je když má malou porodní váhu, nebo je nějak nemocné a musí pravidelně přijímat potravu, ale to předpokládám není váš případ.
Mezi náma jak by jsi reagovala ty kdyby tě co tři hodiny někdo budil, i šťavnatej řízek by mi byl ukradenej 😀

lidiab
1. únor 2011

Ja jsem kojila a dokrmovala a maleho jsem tech prvnich par tydnu budila. Sam ale nikdy nespal dele nez 4 hodky, takze jakmile jsem se o tom presvedcila jsem ho budit prestala (asi ve ctvrtem tydnu). Ono je to tech prvnich par tydnu tak trochu slozite, hodne zalezi na tom, zda dite pribira, zda nema zloutenku atd. Syn zloutenku mel, ale budil se sam a dobre jedl. Opravdu zalezi na tom konkretnim miminku, ale pokud pribira, nerve a ma dostatek pomocenych plen, tak bych ho po tech trech tydnech uz nechavala dele spat. Ale ne dele nez 5 hodin! Nejak tak 🙂
Holcicka spolubydlici z porodnice mela o hodne horsi zloutenku nez syn a byla drobounka, porad spala a strasne spatne jedla. Nepribirala a ta zloutenka se ji zhorsovala. To je neco uplne jineho, takove miminko musis budit jinak nebude prospivat.

copa
1. únor 2011

taky bych nebudila 😉 v jedné "chytré" knížce psali, že ještě žádný ZDRAVÝ kojenec nikdy dobrovolně neumřel hladem 😎 tahle myšlenka se mi líbí 😎
já měla malou podle dr taky budit, ale taky jsem to nedělala a prospívá 😉

kremrolka01
1. únor 2011

já jsem teda budila, malej měl žloutenku a byl hrozně spavé miminko už od narození do cca 4-5 týdnů, strašně malounko i pil, vždy u toho opět usnul, přes den jsem ho budila co tři hodiny (v porodnici mě pouštěli s podmínkou že ho budu budit co dvě hodiny), v noci jsem ho nechávala spát a samozřejmě ji prospal celou, místo toho aby si to člověk užíval, hrozně mě to stresovalo, opravdu, těm co se děti budí na jídlo, tohle nemůžou pochopit, buzení nám někdy zabralo i hodinu, nedělali jsme to drasticky, pomalu, postupně, ale vždy nakonec pomohlo až svlíknout ho donaha ☹ a přebalit, já bych si s tím nezahrávala, opravdu u takhle malých dětí hrozí dehydratace
když se mi poprvé ve třech týdnech vzbudil sám na jídlo tak jsem skákala radostí do stropu 🙂

sarihy
1. únor 2011

Na UM bych nebudila, tam je celkem dobrý přehled o tom, kolik mimčo vypilo...

hojda
1. únor 2011

Taky jsem budila, měla jsem spavce, co pořád spal a málo jedl, takže jsem budila, vážila, odstříkávala a dokrmovala....uf uf. Zlatý děti, co se ozvou samy a pořádně nadlábnou...

jajinka27
1. únor 2011

je to těžký, jako celou noc bych takhle malé mimi spát nenechala, vzbudila bych ho tak po 4-5 hodinách

kach82
1. únor 2011

já budila jen v porodnici, tam to hlídali, jestli dodržujeme 3hodiny mezi krmením. Doma jsem ji nechala, až se vzbudí a někdy to bylo i po 6hodinách. A krásně přibývala, takže to nebyl problém. Jak psala Lenkabu, zdravé dítě se vzbudí samo, až bude mít hlad.

lencza
1. únor 2011

já jsem tedy zastánce toho NEBUDIT 😉 😉 taky si myslím, že zdravé miminko se probudí na baštu samo, taky jsem měla miminko se žloutenkou, které jsme se zbavili až s koncem šestinedělí, v porodnici se malé v důsledku toho moc pít nechtělo, ale jak jsme přišly domů, tak jsme najely na 3-4 hodinový interval kojení a budila se úplně sama a pila jako o život

a jak píše rivka.....dítě krmené UM je zpravidla víc nasycené, takže nemá potřebu se tak často budit........já kojila do 13 měsíců dítěte, moje sestra kojila 3 týdny, pak najela s prckem na UM a spal jí celou noc

weri1
1. únor 2011

Jestli je donošenej,zdravej tak proč budit??? mimi nabírá sílu i ze spánku a delší pauza noční vůbec nevadí. Nebudit!!!

deeniisa
2. únor 2011

ahojky muj syn byl kdysi take strasna ospalka :D malo kdy se vzbudil na pravidelnou davku jidla,nebudila jsem ho rikala jsem si ze si sam rekne o papu a taky ze jo.nevidim zadny problem v tom nechat je az budou mit sami hlad nez jim to nutit po troskach samozdrejme neco jineho je kdyz dite nechce jist vubec to bych asi vyhledala odbornika-doktora.tak drzim palecky a uzivejte si drobecku :D

storm07
2. únor 2011

Ahoj - my jsme od narození byly na uM, protože jsem nesměla kojit. Malá jedla spíše po 4-5 hodinách a měla o dávku méně než psali na krabici, protože v noci spinkala nebo se vzbudila i po 6 hodinách a po 3 týdnech dokonce spala téměř celou noc.
Máme starší zkušenou lékařku. říkala ať jí event. nabízím i tekutiny (nechtěla),ale že ji nemusím budit, že se miminko vyhladovět nenechá. Pokud mám strach,tak ať si ji chodím převažovat. Vážila jsem ji se mnou na váze. Pomalu přibývala a prospívala,tak jsem ji nebudila.
Něco jiného by bylo,kdyby miminko neprospívalo a nepřibývalo.
Je pravda,že se mi známá divila, protože oni měli nakázáno po 3 hodinách budit.
Martinka je zdravé miminko, i když začala od 5. měsíce mlíčko odmítat.

zanet2009
2. únor 2011

Já bych rozhodně v noci nebudila, pokud je dítko donošené a prospívá. 😉

myisiska1
2. únor 2011

Pokud je mimčo zdravé a prospívá, tak nevidím důvod, proč budit.Mimčo si samo řekne, kdy má nebo nemá hlad. Když po třech hodinách malého probudím a dám mu flašku (taky jsme na UM), tak něco vypije, ale hned to vyzvrací. Takže ho nechávám, jak chce sám. Ale to je čistě můj názor.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
blanches
2. únor 2011

Jsem pro nebudit, každé dítko má svůj režim a přihlásí se pokud bude mít hladík. My měli opačný problém, byl vzhůru pořád a co bych dala za to aby spal 😀 😀

marecek4
2. únor 2011

pokud přibírá tak bych nebudila-v noci rozhodně a přes den bych si pohlídala ty čtyři hodinky-to ale píšu po zkušenostech s naším mladým.Spal celou noc už v porodnici,přes den se vzbudil jen na jídlo a přibíral půl kila za čtrnáct dní-byl zlaté dítě,a svým způsobem je pořád-hlásí se totiž hlavně jen o to jídlo - jen ho teď spořádá poněkud víc,a na to co sní nevypadá,spíš jako reklama na koncentrák-to jen pro pobavení,že s dětmi a jídlem jsou starosti pořád

ja.na81
2. únor 2011

Maly byl donoseny, uplne zdravy a na jidlo (je stale plne kojeny) jsem ho nebudila nikdy. Ani v porodnici. Tam jsem se prvni noc ptala, jestli jako si mam nejak naridit budika, nebo jak se to dela 😉 a bylo mi receno, ze se nemusim bat, az bude mit hlad, tak se ozve 😉 A taky ze jo 😀

patri22
2. únor 2011

Dost z Vás píše budit přez den v noci nechat spát..
I já jsem toho názoru...
Ono totiž když necháte přez de spát může se taky stát že pak si to miminko otočí a bude víc jíst v noci než přez den a to bude teprve záhul pro maminku...
Takže přez den sjem co 3h budila (malý měl žloutenku a sám by se jen tak nevzbudil) a od 21h jsem nechávala spát tak jak chtěl on 😉
Otázkou je zda to že jsme krmili po třech h včetně nocí až do 6ti měsíců je tím že jsem malého na jídlo budela 😒