Budu mít mléko? Při prvním mateřství nepřistoupilo

blancina
27. led 2013

Čekám druhého syna.Při prvním,díky odloučení,zdravotním problémům syny a mému zhroucení,jsem neměla mléko .Bojím se že teď ho mít také nebudu.Máte zkušenost?

asaka
27. led 2013

zadne strachy předem, není důvod proc bys nemela, dost pravdepodobne to bylo tim stresem..

veruska007
27. led 2013

Neboj, já u prvního zkoušela všechno možné i nemožné a od začátku jsem dokrmovala UM, plnou dávku jsem nenakojila nikdy, a to jsem se snažila 11 měsíců. Druhý se narodil v neděli v poledne... a druhý den ráno při vizitě mi dr. říkal, že malý už přibral, že mám mlíko. Já na něj koukala jak spadlá z višně, dala jsem si horkou sprchu... a fakt. Plně jsem kojila za necelých 24h po porodu! Tak se neboj, ono už asi tělo ví, co se od něj chce 😵

honzulka
27. led 2013

Já u prvního taky mléko neměla,u druhého to bylo lepší a Terezku jsem plně kojila do 18 měsíců... 😉 U druhého bych to hlupák taky zvládla,kdybych neměla blbou doktorku která měla nejspíš smlouvu s Nutrilonem a MM mě furt prudil ať přejdu na Nutrilon..😉

cabalkova
27. led 2013

Zatim mam jen jednu zkusenost, taky to u nas s kojenim vypadalo blede, ja po porodu na JIPce, maly rovnou na Nutilonu a neprisaval se... nakonec jsem uz v porodnici zacala pouzivat odsavacku, rozkojila se az po ctrnacti dnech doma a ted v jeho 17 mesicich jeste stale kojim, byt uz jen rano a vecer. Stres a problemy kolem porodu mohou kojeni zhoorsit, zbrzdit nebo uplne zastavit a lekari se -mnohdy ani nesnazi rozkojeni pomoci, takze si myslim, ze kdyz bude druhy poro lepsi a budes mit podporu ke kojeni, ze se to povede. Jen malo maminek nemuze kojit z fyziologickych duvodu, malokdo ale dopredu vi, ze kojeni muze byt problem a boj. Uvidis, ze tentokrat se vam to povede a mlicko bude. Doporucuju vybavit se uz dopredu odsavackou a prsy pripadne uz v porodnici timto zpusobem stimulovat, ja jsem kojila nakonec jen diky tomu. 🙂 Drzim moc palce.

vladla
27. led 2013

Divná otázka na kterou ti dopředu nikdo dost dobře nemůže odpovědet!!
Když budeš v pohodě a budeš mít mléko,pak nevidím důvod proč bys nemohla....

lv
27. led 2013

u první dcery se mi rozkojit nepovedlo, jelikož nepřibírala, byla od 10.dne dokrmovaná a do 2měs plně na Nutrilonu. Druhou jsem dokrmovala už v porodnici, no v 6týdnech jsme se obešly bez dokrmování a plně jsem kojila do 8měs - ze zdrav.důvodů musím zkončit..kdyby to šlo, klidně ještě rok kojííím.

marecek4
27. led 2013

nemysli na problémy - zvlášť dopředu,mysli pozitivně a uvidíš,buď bude nebo nebude,rozhodně to není žádné selhání tak si nic nevyčítej

petruskaaa
28. led 2013

Těžko říct.První dceru jsem dokrmovala od narození do 4,5 měsíce,pak byla jen na Bebě.Myslela jsem že jsem se nerozkojila, protože jsem měla si 10hodin po porodu narkozu (říkali mi že by to na to mohlo mít vliv) a taky ze začátku je člověk ať chce nebo nechce trochu ve stresu když neví co a jak.Těď mám druhé mimčo a dokrmujem Sunarem.Ve stresu rozhodně nejsem a narkozu jsem taky neměla,pouze spinal při císaři,po kterém se běžně kojí.Ani mě nenapadlo že bych druhé dítě nekojila a nevyšlo to,ale nedá se nic dělat.Jedině si z toho nedělat těžkou hlavu 😀 ...jenom kdyby to UM nebylo tak drahý ☹