Buzení na noční kojení, co si o tom myslíte?

slegr71
8. čer 2016

Co si myslíte o buzení dítěte na noční kojení. Když jsem kojila, tak se mě doktorka vždycky ptala po kolika hodinách v noci kojím. Když to bylo déle jak pět hodin, tak mi řekla ať ho budím. I když oba kluci přibrali. Kluci už jsou velký, ale ségra má ted 1,5 měsíce starou holčičku a řekla jí to samé. Každa máme jinou doktorku.

kajalka
8. čer 2016

Nebudit. Doktorka je sadista.

verunka_korunka
8. čer 2016

@slegr71 já taky budila... 1) je to kvůli prsum kde by se s delší pauzou mohlo tvořit méně mléka nebo by mohl nastoupit zánět a 2) tak malé děti potřebují přísun jídla v kratších intervalech... Pochopila jsem ze nejspíš kvůli cukru v krvi... Budit mi radila nejen naše pediatricka, ale i lékaři z Podolí kam stále odcházíme... Cca do 2-3 měsíců co 3 hodiny a potom už jsem ji mohla nechat spát a budit jen 1 za noc... Ale 1 noční krmení mám držet i teď když má půl roku

zmrz_lina
8. čer 2016

Nebudit, je to cesta do pekla. Já jsem v dobré víře budila (1 týden mi malý nepřibral a dr. vyhrožovala UM) a malý se na to naučil, takže i když už pak nebylo potřeba tak se budil automaticky.

evaamy
8. čer 2016

Nebudit. Dítě ví samo nejlíp co, kdy a kolik potřebuje. Aspoň to moje.

slegr71
autor
8. čer 2016

@verunka_korunka A to ses vzbudila sama? Nebo budíkem? Já se vždy probudila az s pláčem kluků.

horsiee
8. čer 2016

Taky nebudíme a doktorka nic neříkala. Když byl náš prcek ještě hodně malinký tak jsem se o to pokoušela když jsem se potřebovala rozkojit a bez úspěchu. Byl jak hadrovej panáček a většinou na mě jen zamžoural a spal dál aniž by se přicuc. Tak jsem buzení vzdala a rovnou šla pro odsávačku😉

panickatlamicka
8. čer 2016

Ja jsem mela a mam malou v posteli. Zkusila jsem ji zpocatku polechtat bradavkou,jestli si vezme,ale kdyz nechtela,tak jsem ji nebudila.

eldrag
8. čer 2016

budila jsem , jinak bych nekojila vubec a syn by nepribral. Kvuli zloutence se proste nebudil a po delsi pauze (kdyz jsem usnula i pres budik se nevzbudil a pak cely den plakal ) za me rezim nevadi po dvou trech mesicich jsme nocni kojeni natahovaly na 4-5h , 5-6 h, ale to az kolem 4.5 . mesice. nasledky to nema,

iveta93
8. čer 2016

Nebudila jsem a od dvou měsíců spí celou noc a hlady neumřela. I přes den jsem kojila na požádání a ne podle nějakých tabulek. Jak píše zmrz_lina je to cesta do pekla.

paullet
8. čer 2016

Pokud není problém s kojením a přibíráním, tak nebudit. Nebudila jsem ani před dvaceti lety 😀

marta88
8. čer 2016

Také jsem nebudila.Když přibírá není důvod.Když jsem potřebovala zvýšit tvorbu mléka,kojila jsem častěji přes den a víc střídala prsa.

lenjii
8. čer 2016

Nikdy jsem nebudila. Dcera prospívala a nebyl důvod. Mleko se přizpůsobí.

zuzineckah
8. čer 2016

Nebudila jsem a nemám v plánu ani u třetího. Mléka jsem měla na rozdávání a děti krásně prospívaly. Podle mě, pokud je vše v pořádku, tak je to zbytečně stresující pro matku i dítě.

dzogobela
8. čer 2016

Kamaradka budila podle rad doktoru, ackoliv ji maly dobre pribiral a je z nej fakt macek 😀 normalne ho vykrmila

lenbela
8. čer 2016

Budila jsem jen několik prvních týdnů, abych měla dost mléka. Pak už ne. Prcek krásně spal i přibíral. Budí se sám 1x za noc.

bachovy_esence_poradna
8. čer 2016

@slegr71 noční buzení má smysl pouze pokud má dítě silnou žloutenku a/nebo mléka je málo...

verunka_korunka
9. čer 2016

@slegr71 na budík 🙂 a co nesnedla to jsem odsala, protože jsem měla prsa moc nalitá. Občas únavou (3 měsíce jsem doma odsávala bez dítěte, byla předčasně narozená)jsem základna budík, ale prsa mě vzbudily, ale to mě pak občas začaly bolet tak, ze bolely nepřetržitě 3 dny a já musela odsavat aby nebyl zánět. Cca kolem 2 měsíců malé jsme začali zkoušet co vydrží s tím, že mi to povolili lékaři, ale řekli, že minimálně 1 noční krmení. Jedla v 9 večer a potom ve 4, s tím, že já odsala ještě v 11-12 q pak spala do 8. Potom přišel čas kdy když jsem základna budík, malá b Uh. Spala do rána, to jsem musela budit. Potom přišlo peklo s laktaci a následovalo asi růstový sport, takže se v noci budila po 1,5-2 hodinách. Ale teď už zase zpátky se budí ve 3-4 a někdy to dá do rána, takže budík pořád mám.
A k tomu cukru... Malá byla v nemocnici, ano nedonošená, ale byly tam i donošené děti co měly problém s cukrem. Zjistí se to jen z krevních testů a jediné co na to pomáhá je častější jídlo. Takže potom musela jist po 2 hodinách, když po 3 to měla pořád špatné, takže si osobně myslím, že jídlo po 3 hodinách u novorozenců je preventivně právě kvůli tomuto, plus navíc udržení a zvýšení laktace. Každá laktační sestra vám řekne, že nejpozději po 6 hodinách se musí prsa vyprázdnit...

sofie1984
15. črc 2016

Ahoj,potrebuju poradit mám 3 tydenni holcicku narodila se donosena jen s nizkou vahou 2180g ted nam vazi 2460g mam v noci budit doktorka rika ze mam po 3 hodinach.Ale mala jak se probere tak zase nez usne uplinou i dve hodky a za dalsi hodinu mam opet budit na kojeni je mi ji lito.Zkusene maminy mi radi ( i ti ktere meli taky malicke deti)at ji necham spat ze si popripade rekne sama.Co myslite?

urtica
15. črc 2016

@sofie1984 A spí u sebe v postýlce nebo s Vámi? U prsa Vám neusne? Nepomohlo by společné spaní? Jinak, s tak nízkou váhou bych noční kojení ještě chvilku vydržela...

sofie1984
15. črc 2016

Mame ji vedle postele nekdy kdyz place tak si ji vezmeme k sobe.Prave ze vetsinou usina a s prestavkama mi ale stale "dudla"

urtica
15. črc 2016

@sofie1984 A co spát s ní a nechat ji , ať si dudlá, pokud chce?

sofie1984
15. črc 2016

Tak mala je spis u nas nez u sebe.Pac opravdu neni noc kdy by po kojeni usnula hned.Jedno kojeni v noci pohoda usne a spi do dalsiho ne ji probudit dalsi kojeni je problem a trva ji to dele.Duda cca pul hodky jak ji necham dele tak mi zacne ublinkavat.

urtica
15. črc 2016

@sofie1984 Aha...ještě mě napadlo...zkusit jí po kojení vrazit dudlík. Poradila mi to laktační poradkyně, s tím, že pokud je to po kojení - nemělo by to vadit a některá miminka to uklidňuje....pokud dcerka prospívá, tak si myslím, že ty noční intervaly byste mohla prodloužit aspoň na 4 hodiny, ať se trochu vyspíte obě, vím, že je to náročné...

denousek
15. črc 2016

nikdy jsem nebudila...a budit nebudu...-když teda bude prospívat

sofie1984
15. črc 2016

dudlik davame taky ...nekdy si ho vezme a jde to jindy ho po chvilce primo vystreluje a breci.V noci kvuli tomu tak i budim po 3,5-4hodkach aby se trosku prospala ale pul hodky kojim a pak hodku a pul uspavame.A zase po hodine budit kdyz tak pekne spinka :/

sofie1984
15. črc 2016

staci ze ji musim budit pres den kdyz tak pekne usne :/

urtica
15. črc 2016

@sofie1984 Já vím, je to náročné byli jsme na tom hodně podobně - dcerka měla taky nízkou porodní hmotnost...po návratu z porodnice měla 2500g...no, noční kojení jsme držely do 3 kg, pak už jsem ji kojila podle toho, jak si řekla sama...

sofie1984
15. črc 2016

hlavne me stve ze ji probudim a ona jak je pretazena tak jen tak neusne a vzteka se a to pak nekdy stoji za to :/ to uz jsem vyrizena i ja kdyz ji nejde utesit. 😔

sofie1984
15. črc 2016

nevim jestli zkusit ji nechat spat a popripade kdy bude mit hlad tak se ozve nebo proste byt matka sadour a budit ji.Prijde mi to jako trapeni.Prece kdyz je napapana tak i spanek posiluje

paullet
15. črc 2016

@sofie1984 jestli přibírá, tak bych ji nebudila, je donošená jen drobná, nebála bych se o ni, spíš jí úplně rozházíte spaní a bude nervózní a blbě pít. Zkuste ji nechávat spát s vámi a prostě nechat pár dní na ní kdy se vzbudí a pak převážit a bude jasno 😉