Bývají kojené děti klidnější než nekojené?

power700
27. únor 2009

Zajímalo by mě, jaký máte názor na to, že prý kojené děti bývají častěji klidnější než nekojené. Je to pravda? Já malou kojila 3 a půl měsíce a zdá se mi, že je to taková raubířka, kolikrát jsem tak vycuclá, že nemůžu dál.. 😒 Moje známá má stejně starého chlapečka, kojí ho stále a to je úplný andílek. Myslíte, že na to něco bude? Nebo je to jen náhoda a hlavně se tu projevuje temperament dítěte?

sarkabrezen
27. únor 2009

já myslím, že to může mít určitě vliv na vztah matka - dítě, ale na temperament určitě nee... já kojím ještě teď skoro ve dvou letech a torpédo mám doma řádné 😵

zolik
27. únor 2009

já kojila taky jen krátce, mám doma šídlo.Kamarádka kojila 11 měsíců má andílka a druhá cca 10 měsíců a torpédo má takové, kam se na ní moje dcerka hrabe. 😀 😀 😀 Myslím, že je to spíš o temperamentu dítěte.

lenkabu
27. únor 2009

Tohle platí možná u miminek ale u větších určitě ne.....já kojila plně 4 měs,do 7 jsem dokojovala a Vanda je spíš temperamentní.

power700
autor
27. únor 2009

tak jste mě, holky, trochu uklidnily. 🙂 Já myslela, že takovýho čertíka mám doma snad jen já.. 😀 Já to právě někde četla, ale taky se mně tomu nechce moc věřt, myslím si, že je to prostě v tom dítěti. 😵

maruska39
27. únor 2009

Já nekojila téměř vůbec a mám doma hrozného kliďase a velkého spáče 🙂

skurinka
27. únor 2009

ahoj tak syna jsem kojila mesic -klidas totalni i dnes 🙂
dcera kojena 3tydny a dabeljako hrom horsi nez 5deti pohromade 🙂 takze je to urco na temperamentu ditete 🙂

vilca
27. únor 2009

Ahoj holky, já jsem malou kojila asi 3 týdny. A kromě toho že ještě nebyla pořádně nemocná (občas nějaká ta rýmečka, ale nic horšího), byla od narození "pohodářka". Teď je pořád veselá, plná života, občas taky trošku zazlobí, ale jinak je to broučínek 😵 Takže si myslím, že na to kojení vliv nemá 😉

martinka79
27. únor 2009

zda je to pravda nevím, ale u nás ne . obě děti kojené a obě divoké živé. 😀 vždy´t to je v gen základu dědičnost. 🙂

kubaka
27. únor 2009

Kojením se temperamet neovlivní - jestli je kliďas nebo raubíř jevrozené - Je to dědičnost, Kojením se toto neovlivní.
Nečetla jsi spíše to, že může kojení fungovat tím způosbem, že ta fyzická blízkostu u kojení novorozeně může uklidňovat, protože bylo zvyklé na nepřetržitý kontakt s matčiným tělem - v tomto smyslu tak kojení funguje, to ano. Ale platí to jen pro danou chvíli - určitě ne napořád.
takže klídek 😀 z andílka raubíře neuděláte jen proto, že jste ho nekojili