Čaj pro kojící. Má to smysl?

brnda
21. lis 2007

ahoj kdo kojite pijete čaj pro kojici maminy,myslite,že to ma smysl a jaky čaj pijete ,ja piju megafyt nebo sypany dr.popov

natalien
21. lis 2007

Ahoj, já piju od Lerosu, nevím jestli to má nějaký pozitivní vliv na tvorbu mlíka, ale chutná mi 😉

pipisek
21. lis 2007

tak já piju buď Leros nebo z DM drogerie jejich zn. Babylove a ten je moc dobrý, chuťově lepší než Leros. Od Megafytu mám v zásobě, ale moc mi nechutná. První dceru jsem kojila 17 měs, a čaj jsem pila.Dobrý je i granulovaný Hipp, ale stojí cca 100,- a je to na pár dní, takže dost drahý. Nevím, jestli je to pitím čaje, ale mléka mám zatím dost i teď u druhé dcery.

ildik
21. lis 2007

ahoj, ja jich vyzkousela celkem dost a od Lerosu mi prijde nejlepsi. S mnozstvim mlika jsem dost bojovala, ale myslim, ze Leros na to ma nejlepsi vliv.

malovani
21. lis 2007

Já "kojící čaj" piju taky, nevybírám si značky, koupím, na jaký zrovna natrefím a docela mi i chutná.
Víc mi ale chutná fenyklový čaj, mňam! Nicméně obou vypiju denně aspoň 2 litry... to by mi ten Hipp pěkně lezl do peněz... (měla jsem ho jednou a vadilo mi na něm, že je sladký 😝 ).

bramburka
21. lis 2007

jojo chutna to tem miminam, doporučuju!

ina.b
21. lis 2007

Čaj pro kojící matky piju 2x denně. Obsahuje většinou bylinky, které mají vliv i na miminka - fenykl a kmín (proti zaraženým prdíkům), meduňka (pro dobré spaní)... No a také má podporovat tvorbu mléka. Toho máme prozatím dost 😀

lucildol
21. lis 2007

já jsem byla nejvíc (chuťově) spokojená s Lerosem, ale mám pocit, že ty čaje nemají podporovat tvorbu mlíka, ale spíš tišit dítěti větry. Co já vím, tak se má pít 15-20 minut před kojením, aby ho v mlíčku bylo co nejvíc a obsahuje mimo jiné kmín a fenykl, což je dobrý na ty prdíky.
NEbo takhle jsem to brala alespoň já a řekla bych, že malýmu to fakt pomáhalo.

machire
21. lis 2007

Já piju granulovaný od Hippu a taky sáčkový od Lerosu. Ten od Lerosu nám doporučovali i v porodnici, prý je nejlepší. Taky piju fenyklový granulovaný od Hami, protože malý dost trpí na prdíky a přímo jemu ho zatím nechci dávat, tak mu ho snad předám aspoň trošku ve svém mlíčku. Piju většinou ráno hrníček toho pro kojící matky a večer hrníček toho fenyklového.

niega
21. lis 2007

Nejlepší na podporu tvorby mlíka je čaj od Lerosu, protože obsahuje jestřabinu, ta má takový účinek. Čaj od Megafytu tuhle bylinku neobsahuje, jsou tam spíš bylinky na úlevu při bolestech bříška.

margaret
21. lis 2007

Ahojky maminy 😉 já také piji 2x denně čajík od Lerosu a chci se optat Machiry jestli když piješ ten feniklový čaj -tak jestli Míšovi pomáhá?Malá má také trápení s prdímkama ☹ tak jestli ho mám také začít pít? 😕

kacka79
21. lis 2007

Ahojky, já ho pila ale už ho nemůžu ani cejtit 😝 😝 vyzkoušela jsem všechny značky a ten leros mi přišel nejschůdnější / myslim chiťově/

petraluk
21. lis 2007

Ahoj holky. Mě ten od Lerosu připadá nepoživatelný a jediný schůdný východisko mi připadá ten od Hippu. Piju ho 2 až 3x denně studený. Malý už naštěstí na prdíky netrpí, skončilo mu to ve 2 měsících, ale pro jistotu ten čaj radši piju. Pomáhá mi i na tvorbu mléka. 😉

paolin
21. lis 2007

taky jsem pro Hipp a Leros. piju i Hipp pro tehulky. mooc dobry 🙂

kajina345
21. lis 2007

Ahoj.Já piju Leros průběžně celý den a kombinuju to sypaným čejem na podporu tvorby mateřského mléka (obsah: jestřabina,fenykl, kmín,anýz, kopr - ten dodává výraznou chuť a četla jsem, že spolu s jestřabinou je doporučovaný, když je mléka málo). Zatím mám mléka dost, ale nemusí to být jen těmi čaji, protože mám hrozněnenasytného kluka,který by nejradějicumlalcelý den 😀

bielanevesta
21. lis 2007

Pijem od LEROSU a je dobrý 🙂

machire
22. lis 2007

Margaret, já myslím že ten fenyklový čajík pomáhá, protože než jsem ho začala pít, tak měl malý takové problémy, že jsem musela téměř každý den použít rektální trubičku, ale od té doby co ho piju se vyprdí sám a trubičku potřebujeme už jen tak jednou za týden. Bohužel se bez ní zatím neobejdeme úplně, ale už je to čím dál lepší. Nemůžu na 100% říct, jestli je to tím čajíkem nebo tím že má malý už přes 2 měsíce, ale je fakt, že se ty problémy od té doby, co jsem ho začala pít zmírnily a navíc mi i chutná 😉

jana.1
22. lis 2007

já měla od megafytu a lerosu, ale teď piju směs fenykl-kmín-anýz... mám to dokonce bio 😀 ale můžete si to z toho koření namíchat samy 😉 dám vrchovatou lžíci na cca litr vody a prdí potom daleko líp, než po těch pytlíkových kojících čajích.. 😉 😀 vypiju toho denně přes litr určitě 🙂

margaret
22. lis 2007

Tak ti děkuji za odpověď,já právě tu rek. trubičku nechci používat 😒 Takže si ten fenylk. čaj koupím a vyzkouším ho 😵

zusma
25. lis 2007

Já piju čaje pro kojící celý den. Od Leros byl dobrý. Pak jsem měla od Megafyt 2druhy a jeden super a druhy piji nyní a ten je chuťově hnusný. Ale vypiju ho,když už ho mám doma.

kyri
25. lis 2007

jj, leros je dobrý - i když já s mlíkem problémy neměla, takže neposoudím účinek...
dál jsem vyzkoušela baby love z dm a weledu (ta výýýborně chutná 😵 😵 ), v těchto je navíc sporýš (verbena), což je fajn

jinak na prdíky nám nejvíc pomáhal odvar (cca 15 min) ze sypaného, trochu nadrceného fenyklu

margaret
25. lis 2007

Zusmo celý den?Já 2 až 3 hrnky denně 😉 myslím že by se víc pít nemělo 😨
Koukám že máme skoro stejně staré dcery 😵 a ještě ktomu se jmenují stejně 🙂 😉

kalo
25. lis 2007

Holky, mě dětská dr.zakázala pít jakékoliv kojící /nebo fenyklové/ čaje...malá první měsíce trpěla na prdíky. Tak jsem na její radu přestala a bylo to lepší. Prý ve většině případů mají tyto čaje opačný účinek, než je psáno...tj.že způsobují dětem nadýmání. Zvlášť jestli ho vypijete víc než 1 hrnek denně...Tak si pak vyberte 🙂 🙂

zusma
26. lis 2007

Margaret, no jo koukám, máme stejné holky 🙂 Já toho čaje nevypiju zase tak moc,jak by to mohlo vypadat. Dělám si ho do velké konvice a do ní dám jen 1 sáček a pak to piju.Takže to u mě není tak,že co hrníček, to nový sáček.

margaret
26. lis 2007

Ahojky Zus 🙂 tak to jo,no my jdeme dneska do poradny,tak se optám doktora jestli jí něco předepíše 😉 Ještě se optám jestli jseš v nějaké diskusy?Kam bych se třeba ráda přidala? 😕

zusma
26. lis 2007

Margaret, můžeš se přidat do November/Listopad IV. Jsme tam,co jsme rodili anebo ještě budou rodit v listopadu 😉 Jsme tam od zač.těhotenství a je to super,že si můžeme poradit.

dygab
27. lis 2007

Ahoj, já jsem měla veliké problémy s rozkojením se a jedinou ozitivní zkušenost jsem měla s čajem od Lerosu. Obsahuje totiž jako jediný Jastřabinu, která hodně laktaci podporuje.

berusha24
23. říj 2020

Dobrý den mám první miminko má skoro měsíc a přemýšlím právě na čaj pro kojící maminky. Chtěla bych se zeptat maminek který by jste mi doporučili na vyzkoušení?

elesse
23. říj 2020

Ja mela od weledy, chutove v pohode, ale vadi mi ty bylinky na uvolneni plynu. Funguji samozrejme krome maleho i na me a to se neda... a mlika mam dost bez ohledu na to, jestli nejaky kojici caj piju nebo ne. Spis musim pit aspon neco