Časté kojení každou hodinu. Co s tím?

kadlecova.misa
9. čer 2009

Ahoj,potřebuji poradit. 😲
Mám 9 týdenní Nelinku, porodní váha 3,4kg, pouštěli nás z porodnice s váhou 3 kg a s tím, že musím dokrmovat UM. Já jsem ale krmila pouze MM a často jsem přikládala, takže jsem UM vůbec nezačala dokrmovat..teď váží cca 5,7kg..a problém mám ten, že ve dne, pokud neusne, chce pít snad skoro každou hodinu a ne a ne ten interval natáhnout a pije maximálně 3 minuty, když to zkouším dýl, tak se odtahuje a vzteká..V noci krásně spí a budí se po 3 hodinách, tak 1-2x.Moč i stoličku máme pěknou. Moc děkuji za rady a vaše příspěvky. 🙂

petka80
9. čer 2009

Miso, váhu máte nádhernou, je bezva, že jsi nedokrmovala 😵
Jinak asi moc neporadím, protože zkušenost moc nemám, asi bych radila vydržet, ona si sama řekne. Hlavně že noc je v pohodě. Zas některé děti sice jedí po třech hodinách, ale pijí třeba půl hodiny i dýl, takže to vyjde nastejno. Akorát je blbý, že se od ní nehneš, když musíš tak často kojit. A když bys po těch 3 minutách nabídla druhé prso? To by nechtěla?

kadlecova.misa
autor
9. čer 2009

ahoj Petko, děkuji za odpověď 🙂
ona právě nechce ani to druhé prso... 😀 ..tak neva.. budem papat po hodině 😀 😀 😀

atreides
9. čer 2009

Míšo já jsem po hodině kojila už v porodnici, děsně tahala, kojila jsem jen pět minut a vytáhla si hodně mlíka a pak měla děsný bolení bříška. Už v porodce mi ji jedna hodná sestřička vzala přes noc k sobě, nechala ji řádně vysrajdit, donesla mi ji až po 5 hodinách a pak jsem ty intervaly doma musela pomaloučku protahovat.

kadlecova.misa
autor
9. čer 2009

Atreides, prosím poraď mi, jaký interval mezi kojením je tak ideální...mě se taky zdá že ji občas bolí bříško, propíná se do luku a brečí...ale brečí i když má hlad. Já nevím,kolik tak vypije, nemám doma váhu..tak nevím, jestli už třeba fakt nemá hlad. Ona totiž nikdy nepije nijak dlouho, max. 5 min. Závidím maminkám, co kojí třeba těch 15 minut, ona cucne, stříká jí to až to žaludku, jak to slyším, a je hned hotová. 😖

noricka
9. čer 2009

ahoj,tak ja som mala rovnaký "problem" s mojim adamkom,ale to sa zmení a intervaly sa predlžia aspon o hodinu,teraz kojím každe dve,ale niekedy tiež každu hod,!Dám mu,ked si pýta,ved to má aj od smadu.Tiež pije krátko,niekedey ani dve či tri minuty,ale priberá dobre,tak je to ok.Teraz už má 7kg a narodil sa s 3240g.ale chápem,že je to pre teba niečo nové,kedže si prvorodička.

atreides
9. čer 2009

míšo já to pak protáhla na dvě hodiny

atreides
9. čer 2009

když se ti propíná do luku, tak jí to bříško určitě bolí, zkus si ji dát do klubíčka, tohle nám hodně pomáhalo

popelka.miri
9. čer 2009

Tak já kojila holku v porodnici téměř pořád a 2 noci jsem vůbec nespala, jelikož se mě zkrátka nepustila...byla malá a snažila se to dohnat a opravdu pak byla cvalík 😀
Poslední holku jsem v porodnici kojila snad po půlhodině i méně, protože prostě chtěla 😅 , mléka jsem měla dost, ale ona vypila tak 15-20 a spala a za chvilku zase...Doma jsem taky kojila i po hodině a dost dlouho, ale i v noci tak po 2hod. to se upraví. Dnes je jí 17měs. a já jí kojím v noci i po 2-3 hod. a ve dne taky často 🙄
Možná malou bolí bříško, protože jak píšeš, pije chvilku a možná jen přední mléko a to pak způsobuje plynatost a bolení bříška! Měla by vypít prso celé jedno, přední i zadní mléko.
Hlavně zkoušej při každém kojení prsa střídat..při jednom kojení pravý...při dalším kojení levý prs atd...
Buď trpělivá, ona sama ví, kolik potřebuje a jak často 😉 Pokud má stoličku v pořádku (míchaná vajíčka) a přibírá, tak to neřeš 😉

kadlecova.misa
autor
9. čer 2009

atreides.. ona prdí pěkně, do klubíčka i nožičky k tělíčku dáváme 🙂 ..děkuji za typy 😵 🙂

annag
9. čer 2009

kadlecova, tému adminky asi zamknú, je ich tu takých viac, napísala som Ti IP, ak chceš, ozvi sa 🙂

musko
9. čer 2009

misa, miminko je malé, riaď sa jeho potrebami - ona si ten interval natiahne, keď bude potrebovať. Na striedanie prsníka doporučujem skúsiť tzv fotbalové držanie. Navyše - má asi rastový špurt, tak vydrž. Ak, tak si skús zaviazať ju do šátku, alebo ring-slingu - to možeš kojiť "za pochodu" - na prechádzke a tak..... Si šikovná, že si vydržala a neprikrmovala. Držte sa!

veronika81
9. čer 2009

kadlecova, maminy vyššie ti už pekne poradili, mňa by len zaujímalo, prečo ti kázali prikrmovať? 😨 😠

Môj malý sa napríklad nevedel vôbec prisať, ale sestričky mi radili nevzdávať to, mlieko odsávať a hlavne často prikladať, o UM nebola ani reč!

Inak super, že si to zvládla bez toho 😵

kadlecova.misa
autor
9. čer 2009

Veroniko, nevím..v porodnici,kde jsem byla byl hrozný přístup sestřiček k maminkám..nechtěly mít s náma moc práce..asi proto,že hodně zhubla a mě se spustilo mlíčko pořádně až doma.. 😲 😀

dagina
9. čer 2009

Ahojky, Kadlecová, tak to je velice smutné co píšeš, že tě propouštěli s tím, že máš dokrmovat UM 😠 . Ale jsi šikulka, že jsi na ně nedala a krásně se rozkojila.
Ten tvůj současný problém bude pravděpodobně laktační krize, tím si projde snad každá mamina kolem 2-3 měsíce. Mě to začlo jak u tebe v 9týdnu, též jsem musela přikládat i po hodině. Celé to trvalo cca týden, velice kritické jsem měla dva dny, to jsem myslela, že mi malá k prsu přiroste 🙂 . Vydržela jsem to, a plně kojíme do teď 😵 . Tak držím pěsti!!!! 😉

sirinka
9. čer 2009

ahoj miska...moja klarka to mala cez den tak isto...papat kazdu hodinu-hodinu a pol a to cca 20 minut...za to v noci spinkala dobre...
zmenilo sa to az so zacatim prikrmov...tak ti drzim palce... 😉

egyptanka
9. čer 2009

kadlecova.misa, skus pripadne napisat do temy Dakujeme Annag. Velmi dobre radi co sa kojenia tyka. A super si strasne dobra sikula, ze si to zvladla bez UM. 😀

kadlecova.misa
autor
9. čer 2009

děkuji mooooc všem za příspěvky, s Annag si už ohledně "mého problému" píšu...děkuji,Míša 😵

fifinna
9. čer 2009

kadlecova , ahoj 😉 . Nechce sa mi citat, co pisali ostane baby, tak ti napisem moju skusenost. Ja som maleho kojila kazdu 1,5 hod. Chcel by aj skôr, ale Dr. to neodporucila. Ked som isla s malym von, tak tam dokazal prespat aj 3 hod. bez jedenia. Takze si mylsim, ze nebol ani tak hladny ako si potreboval cumlat prsnik. Ale u teba je to rozdiel, kedze mala pije len 3 minutky. Takze dieta si 80 - 90 percent svojej davky vypije uz do piatich minut, ked pije dlhsie ( co neni vas pripad), tak to si uz len dopija a zvysok casu sa s prsnikom uz len hra. Pokial ti mala pribera, tak ju kludne prikladaj kazdu 1 - 1,5 hod. Ja som takto maleho kojila az do jeho siestich mesiacov, kym nezacal jest aj tuhu stravu.

kata.jan
10. čer 2009

kadlecova.misa: hlavu bych si s tím nedělala. Také jsem tak často kojila a dokud prospívá mimčo a je to jen ve dne tak je to v poho. Každé mimčo je jiné a má jiné potřeby.

hilaris
10. čer 2009

ked nespi pyta aj po pol hodine niekedy aj skor. ja to vnimam tak ze na prvy krat sa sice naje tak ze jej to staci ale ked je to trebars uz stecie do bruska tak si uvedomi ze znesie aj viac a potrebuje sa dopapat. Ja to robim tak ze ked prestane tahat alebo sa zacne rozculovat tak ideme grgat a po odgrgnuti ju po chvili prilozim zas lebo uz tisic krat sa mi stalo ze dopapala.. odgrgla a ja myslela ze uz hotovo a ona krik. bola som presvedcena ze od hladu to byt nemohlo lebo prave jedla ale opak bol pavdou. Tahala este raz tolko co prvy krat. Niekedy ju medzi tymito dvoma niekedy aj troma davkami prebalujem. Hlavne rano ked ma jednu a tu istu plienku aj 12 hodin!
Po tom co ju takto na niekolko davok v priebehu pol hodiny nakojim.. vydrzi aj dve hodiny ale teda malokedy. Vacsinou si vypyta castejsie. Ak sa nenudi, nespomenie si na cucanie (iba ak je ozaj hladna) tolko zatial moje skusenosti 🙂 mohli by sme spisat knihu s titulom "vrtochy nasich deti" :D

kattom
10. čer 2009

ahojte maminky, skuste sa pozriet aj sem do temy dakujeme annag: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - annag je laktacna poradkyna, pomoze vam.
inak pri synovi som tiez zo zaciatku prve dva mesiace kazdu hodinu pomaly davala na prsko, postupne sa nam nastastie podarilo intervaly oddialit na 2-3hodinove
drzim palce a hlavne trpezlivost 😉

kadlecova.misa
autor
11. čer 2009

ahoj maminky...
moc děkuji za vaše příspěvky 😵 🙂 😀
Bylo to poprvé,co jsem se "odvážila" zanést dotaz a už mám tolik odpovědí...moc děkuji.
pěkný den, míša

burinkabarinka
6. čer 2019

Jses na tom jeste dobre ,pokud pije 5minut🙂 me ten muj otesanek pije 20cca a také po hodine....jeste ze jsou ty matersky dovoleny😃 nehnu se od nej na krok 😃 a to ze zacazku papal po 3hodinsch ...pak mel prvni spurtik a od ty doby basti po hodine ...ale za to mi spi celou noc 🥰🥳

saminomimino
7. čer 2019

Úplně běžné kór v teple,mám 3tydeni mimco a když nespí tak kojim furt i po hodině oi mene někdy ,je to fakt normální u těch miminek