Četnost stolice u novorozeňátka. Jaká má být?

lucinka7988
10. říj 2008

Ahojte maminky, mám doma týdenního chlapečka...Porodní váhu měl 3900g a v den porpuštění měl 3810g. Plně kojíme- přibírá hezky - dnes jsme už dosáhli porodní váhy, ale nějak mi nejde do hlavy že prcek kaká jen jednou nebo 2 x denně (barva je normální-míchaná vejce 😎 ) Takovouhle četnost máme zhruba od včerejška...Někde jsem četla, že mimčo kaká často-i třeba po každém kojení a někde zase, že mimčo kakat tak často nemusí, že prý stráví všechno vypité mlíčko...Ale nevím jestli to platí i pro tak malého mimíska 😨 😨 😨 JInak je andílek- brečí jen když chce pít...Předem děkuji za názory 😉 😉

lucinka7988
autor
10. říj 2008

Jo a pro doplnění - počet pomočených plen je 8-10 za den...Takže taky asi v normě 😨 😨 😵

andulka4
10. říj 2008

Nám se to měsíc od měsíce měnilo. Ze začátku kadil 2x denně a pak asi když měl 3měsíce a víc tak začal kadit 1x za týden.

Vůbec to neřeš....každé dítko to má jinak

k284
10. říj 2008

naše MUDr. říká, že i kadění jednou týdně je normální, moje dcera měla všechny plínky pokaděné, žádná nebyla jen počůraná, to asi proto, že už v porodnici jsme běžně kojily 110 g, to trvalo do 2 měsíců, pořád jsem přebalovala, pak to bylo "jen" 4 krát denně a pak se frekvence pomalu snižovala

zelva
11. říj 2008

Mně doktorka řekla, že pokakané plenky nemám vůbec řešit, že se klidně nemusí vykakat i několik dní a je to normální. A malý to taky tak praktikuje. 🙂 Nekaká třeba 4 dny a pak se může vykajdit z podoby. 😀 To je pak ranec hovínek.

pebi
11. říj 2008

pokud je mimčo plně kojené, tak kakání bych vůbec neřešila (pokud nemá třeba tvrdé bříško a evidentně ho nebolí), mateřské mléko může tělíčko využít do posledního zbytku 😉
na předporodních kurzech mi porodní asistentka říkala, že jednou měli miminko, které nekakalo 14 dní....to už ale chodili preventivně na kontroly, aby se něco nezanedbalo. Ale nic mu nebylo, po 14dnech se normálně vykakalo a bylo 🙂
(ale třeba moje Anetka kakala u každého kojení)

beata.n
11. říj 2008

Ahojky maminy,tohle vůbec neřešte.Já mám chlapečka a ten v nemocnici kakal i 7krát denně,byl totiž na infuzy,ale co sme doma,tak kaká nejdřív po 14ti dnech!!řeknu vám,byla sem z toho na nervy,hrozili nám různými vyšetřeními,ale sám od sebe začne kakat.Prostě je jen šikula a holt všechno mlíčko stráví,ale když je to přes 14 dní,tak je lepší na to upozornit,aby o tom mudr věděla,jde jen o prevenci. 😉

kacka.va
13. říj 2008

my jsme ze začátku kadili každé kojení a teď už tak jednou denně. U kojených dětí je to prostě normální, i když kadí pořád, i když kadí třeba jednou za týden.

pamicinka
5. čer 2011

Tak Vám mamky moc děkuji za to o čem jsem si tady přečetla 🙂 Já mám totiž 3 děcka Klárka 20 let šimunek 4 roky a Míšánek 6 neděl a vubec jsem netušila,že plně kojené děcko muž kajdit třeba i jednou za týden.My jsme nekajdili 1 den a,už jsem z toho byla nervozní,až mi kamarádka poslala tento odkaz....tak ted,už jsem zase o něco chytřejší díky Vám maminky s pozdravem Petra 😉