Chce pít, ale pořád se pouští

maminaprdina
19. lis 2015

Zdravím maminky, potřebovala bych poradit nebo jestli aspoň někdo nemá podobnou zkušenost.
Mám dvouměsíčního synka a po pár minutách a locích při kojení se začne prsu pouštět ale hned vztekat a chce prso znovu.. dvakrát potáhne a škubnutím se pustí, ale hned zas hledá kde by se přisál.. Myslela jsem si že je to tím, že už v prsu není mléko, ale když si jej zmáčknu tak mléko teče. Takhle to už pak dělá pořád, dokud to nevydržím a nedám ho k druhému prsu, tam se dopije a je spokojený Nevíte čím by to mohlo být a jestli mu pak mám dát druhé prso, kde to teče samo? Aby mi chlapec takhle na sání nezlenivěl. 🙂 Moc děkuji za rady a komentáře.

sara84
19. lis 2015

Kouknete na net na bojkot kojeni, asi mu to tece mensim proudem 🙂 a zajima vse kolem 🙂 Mlicka malo mit nemusi, urcite dost, jen se budete muset trosku posnazit.Mi to delaly obe deti a zvladli jsme to!

milius
19. lis 2015

to znám, bohužel... u mě to trvalo dva měsíce, hysteráky při každém kojení, až jsem to psychicky nezvládla, bylo toho už moc, tak jsem dala lahev. zkus zavolat laktační poradkyni, třeba poradí. já jsem zkoušela několik triků, ale nic nezabralo :(

abcd987
19. lis 2015

@maminaprdina :zpočátku mu teče mlíko hodně a skoro samo, potom už musí tahat sám a to se mu asi nechce, tak se vzteká. Jediné co zabralo u nás bylo střídat prsa. Snad to zabere 🙂

nellilie
20. lis 2015

Taky máme podobný problem... Někdy vypadá jak malé vlče co cupuje kus masa - taky se tak trhá, ale většinou ho u toho trápí prdíky, hrozně kope nožičkama a vzpírá se a jak tak kope tak i prdí. Začne křičet a já nevím jak to do něj dostat...

qz
20. lis 2015

Nam to taky nejde, tak odsavam a davam lahev, kdyz zrovna nemam pripraveno, tak Nutrilon HA. Docela se setkavam s negativnimi reakcemi, ze nekojim. Jakoze jsem selhala. Snazila jsem se primo dle sester v porodnici, ruzne jsem ji to tam cpala, a nic.

smallinka
20. lis 2015

@maminaprdina Pokud máš dost mléka, tak to může to být tím že mléko teče moc....to miminkům taky vadí. Zkus mu dát třeba druhé prso ve kterém je míň, nebo si před kojením trochu odsaj.

maminaprdina
autor
21. lis 2015

Láhev mu dávat nechci, mám tak trochu pocit, že je po mě, takže by hnedle zlenivěl 😀 a už by prso tahat nechtěl. Stává se mi to spíše k večeru, tak si říkám, že už tam toho mléka asi moc nebude.. když se hodně vzteká, tak přestaneme kojit a zvednu se s ním, trochu se projdeme po pokoji, on se někdy zklidní a aj někdy vyprdí a pak to zkusím znovu. Někdy už pít ani nechce.

maminaprdina
autor
21. lis 2015

@smallinka s odsáváním mám problém.. před kojením to nestíhám, protože malý se dožaduje prsu hned a pěkně se vzteká. Navíc mi to samotné nejde rozběhnout, to až pak když si malý párkrát cucne tak to začne všude stříkat, snažím se odstříkat co nejvíc aby tam už měl to tučnější mlíčko, ale malý se vzteká že jsem mu prso vzala, tak to moc dlouho nevydržím. No a po kojení mi to už zas nejde.. párkrát to zkusím, ale nedá to ani na štamprdli... tak asi dělám něco špatně.. :(

smallinka
21. lis 2015

@maminaprdina já myslím, že děláš všechno na jedničku. to co popisuješ je uplně normální, toto zažívá každá matka s malým miminkem, ještě jsem neslyšela od nikoho, že dítě v pohodě a v klide pije od narození.....ono to pak bude lepší, že se ti to kojení zkrátí, jak bude mít malej více síly tak to vysaje rychleji....no musím říct, že by mě v těhotenství nenapadlo, že kojení bude největší horor......zkus střídat ty prsa....popř. odsát (ségra to třeba dělá tak, že když malej pije z jednoho prsa tak zároveň z druhého si odsává - z toho malej pil jako první ale vztekal se....tak už něco odsát šlo)....vyhla se tomu, aby brečel hlady.....pil z jednoho ona odsávala z druhého 🙂