Chci odstavit 16ti měsíčního syna, raďte

denys
2. kvě 2013

Holky prosím radte,...chci svého 16.ti měsíčního syna odstavit a aby spal konečně celou noc a ne se pořád budil,už jsem zoufalá ☹

andelka
10. kvě 2013

@hamma no, jestli můžu říct zkušenost za poslední týden kdy ho dávám spát i večer do postýlky, tak noční buzení je o 50% lepší. Je možné že tomu pomohly i zuby, našla jsem minulý týden dvě dolní stoličky..ale budil se minimálně 3x odjakživa, jednu dobu i 6x..a z 90% se po večerním usnutí za 30minut vzbudil zase. Teď ne. Lehne a spí minimálně 3hodiny. Dneska usnul před 20h a vzbudil se až 2.30 a pak před 5h ráno. 😕

andelka
10. kvě 2013

@yellowbanna to znám taky. Starší usínal za přítomnosti někoho, a trvalo to dlouho. Pak se narodilo mimčo a už se to nedalo. Takže tam jsme, když si o to řekne, ale jen chvíli.

andelka
10. kvě 2013

@denys popravdě oba kluci začali spát mnohem lépe, když jsem je "vystrnadila" z postele. Staršího v 8měsících, mladšího ve 13 (udělala bych to dřív, ale s dvěma dětma než jsme vymysleli co a jak, aby mladší chodil spát dřív než starší tak to trvalo, a taky byl do 11m dost blinkací, tak jsem se bála trochu)

hamma
10. kvě 2013

@yellowbanna Děti se naučí usínat samy od sebe, stejně jako se naučí chodit, mluvit, najíst se lžičkou... je na nás, abychom jim k tomu poskytli láskyplné a podnětné prostředí, kde to všechno budou dělat rády a s chutí a ne z donucení.
Moc doporučuji knihu James J. McKenna: Sleeping with Your Baby. Jenom nevím, jestli je k sehnání v češtině.
Jinak zajímavé články o spaní a kojení větších dětí jsou také zde: http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/clanky/v...

hamma
10. kvě 2013

@andelka To je fajn, že vám to takhle funguje. Já si nedovedu představit spát v posteli bez svých dětí. Cítím, že mě potřebují i v noci. Starší má svoji postel přiraženou k naší manželské a jsou noci, které prospí sám ve svojí posteli a jsou noci, kdy se k nám potřebuje tulit - a to bych mu opravdu nerada upírala.
Ostatně si myslím, že pro lidi není úplně přirozené, aby spali sami - nebo ty raději spíš sama ve vedlejším pokoji místo s manželem?
To, že nás děti v noci budí je "otravné" podobně jako to, že se musí přebalovat, nosit z místa na místo, krmit apod. ... jsou to prostě přirozené potřeby dětí a proto mají děti rodiče, aby jim tyto potřeby naplňovali a ne je učili ty potřeby nemít.

andelka
10. kvě 2013

@hamma tak v tom je každé dítě jiné. Můj starší se nerad tulí, není moc kontaktní (a to byl jako miminko hodně nošený, chovaný, kojený, 8m spal se mnou v posteli..). No a ani mladší to nějak nepotřebuje. Napije se v noci, odtrhne, otočí se na bok a spí. a v noci dost cestuje, spí na bříšku. Kamarádce maej spal zásadně na ní..to teda fakt neznám. 😅
Já s ei dost bojím o bezpečnost. Když spím vedle něj přímo v noci tak ho cítím. Ale on jde spát dřív než já a když ještě usínal u kojení u mě v posteli, tak jsem se fakt bála, že než přijdu tak spadne, nebo že ho neuslyším včas a spadne..Když jsou oba v postýlce, jsme klidnější.
A ano, spím přes 3roky v jiné místnosti než manžel a absolutně mi to nevadí. On totiž chrápe 😅
Ne je učit potřeby nemít, ale naučit je s nimi pracovat...taky ho nebudu celý život krmit..

andelka
10. kvě 2013

Ještě doplním že spím s klukama v pokoji a dost dlouho asi budu. Ale popravdě si mylsím že na spaní má mít každý svůj prostor, svůj klid...je i dost dětí, které přítomnost rodičů ať už v posteli nebo pokoji ruší a budí a začnou spát celou noc po přeložení do vlastní postýlky nebo vlastního pokoje.

trinittka
16. kvě 2013

Ahoj holky, taky právě bojuju o ukončení kojení.. malej má angínu a začal mě odmítat, tak asi využiju šance, idkyž by se mu právě teď mlíčko hodilo, ale nechce vůbec nic mléčného, jsem ráda, že se vůbec napije vody ☹ .. jenom prosím o radu, jak s tím šalvějovým čajem. Kolik se toho má vypít a kdybych náhodou dala sosnout bejbíškovi, neublížil by mu? A berete ty homeopatika? Při minulým odstavování mi nějak výrazně nepomohly, tam mi pomohlo pokročilé těhotenství.. Moc děkuju 🙂

leikkka
16. kvě 2013

my jsme odjeli na dovolenou - 12m - musela jsem prestat kojit ze dne na den kvuli zdravotnim komlikacim, uspavani se zhostil tatinek, kojeni nahradilo UM na spánek a pak supajdili spinkat, par dni s brekotem a pak to uz slo v pohode a spali jsme celou noc. Postupne jsme ted 2,5 roku odbrourali i usinani spolecne. Chce to jen vytrvat a nelačit. 🙂

kutcher
21. kvě 2013

Nám se teď krásně podařilo odstavit jen přes noc a přes den kojíme vesele dál... díky bohu 😀

andelka
22. kvě 2013

@trinittka asi pozdě, ale já jsem pila šlavěj 2x denně týden a po týdnu 1x denně..

@kutcher prosím tě jak? Já to plánuju po posledním očkování, za 3týdny. Akorát že tím už odstavíme, přes den nekojím od ledna (jen výjimečně někdy po obědě)