Chci odstavit 16ti měsíčního syna, raďte

denys
2. kvě 2013

Holky prosím radte,...chci svého 16.ti měsíčního syna odstavit a aby spal konečně celou noc a ne se pořád budil,už jsem zoufalá ☹

hav81
3. kvě 2013

já jsem odstavovala dceru ve 19 měsících,taky se v noci furt budila,měla to místo dudlíku 😒 Řekla jsem jí,že mám na prsách bolení a že mě to moc bolí.Přirovnala jsem to k úrazu mého tchána (v té době měl úraz ruky a dcera to furt zkoumala).Druhý den si už na kojení ani nevzpomněla.Od té doby spala celou noc 🙂 Taky mi radili někam odjed.
Držim palce 🙂

andelka
3. kvě 2013

Prostě nedat. Plánuju to taky, nejpozději v 15m..zatím mi to nevyšlo, buď nemoc, zuby nebo něco jiného. Zatím se zaměřuju na to, aby uměl usínat přes den v postýlce (5den dneska), potom aby uměl usnout v postýlce večer PO nakojení (zatím usíná se mnou při kojení) a nakonec mu prostě v noci nedám. Naštěstí poslední dobou se budí jen 2x, výjimečně 3x..ale byly doby kdy i 6x 😒 Takže možná že ty první opatření a změny povedou i k lepšímu spaní v noci a nebude to tak drastické. Budu v noci s ním,ale nebudu ho vyndávat a nabídnu mu max. trochu vody.
Dudlík malej nikdy neměl.
U staršiho jsem to neznala, tomu jsem takhle sebrala jen jedno noční krmení, během dvou dnů pochopil a spal až do rána. Se zbytkem (večerní a ranní) nebyl vůbec problém.

hakunamatata
3. kvě 2013

Jestli mas ochotneho manzela, tak nejlepsi by bylo, abys na dve tri noci vypadla z domu. JA jsem k tomu musela ted 3. pristoupit (u dcer se to obeslo bez potizi, ale syn byl kojici maniak). Odjela jsem na prodlouzeny vikend k rodicum a manzel se synem bojovali...

konidana
3. kvě 2013

Odstavení může pomoct , ale co se týká buzení tak taky nemusí. Moje dcera se jednou nebo dvakrát v noci se řevem budila asi tak do tří možná čtyř let. Odstavila jsem ji v 15.m - nešlo to postupně, takže naráz a komplet. S jídlem a hlavně pitím se srovnala asi do měsíce. Doufala jsem že se pak vyspím, ale nevyspala jsem se doteď...

yellowbanna
3. kvě 2013

@denys taky by se mi hodily rady, chci odstavit syna od nocniho kojeni, pres den jeste necham, je mu teprve rok, ale noci uz nedavam, budi se 3x i vickrat za noc a ani vlastne nepije, jen dudla... ☹ zkousela jsem nedat, jen pohladit nebo pochovat, ale hystericky rev jsem dlouho nevydrzela... podobne jak pise @andelka - u starsiho jsem proste z noci na noc nedala a po dvou nocich spal bez problemu a to mu bylo osm mesicu. Mladsi je vetsi zavislacek. A odjet bohuzel nemuzu. Krome toho, manzel je jeste mene odolny proti revu, toho by odvezli do blazince... :-/
A to se chci zeptat @andelka - pres den uz ti maly usina sam? Mne to prave pres den prijde jeste tezsi nez vecer, to uz se nekolikrat zadarilo, ale pres den nehrozi, aby sam usnul bez kojeni. Pokud to neni v kocarku, kdy se udrnca...

andelka
3. kvě 2013

@yellowbanna jo tak já plánuju odjet, ale až bude odstavený..jako dík za to, že jsem to všechno přežila a 2x krátce po sobě..pojedu na víkend do lázní 🙂
Ano, 5dní 😅 předtím usínal buď u kojení do 8m, nebo v kočárku na balkoně nebo na procházce. Jenže teď nám na balkon praží slunko, navíc už by vylezl a připoutaný nechce být..takže jediná možnost, strčit ho do postýlky. První den hodinu a půl řev. Druhý den 30minut cosik zkoušel, třetí den párkrát kňurnul, pak dělal blbiny a lehnul, čtvrtý den to samé, ale po 30min ho vzbudil starší a to pak ne a ne zabrat, tak jsem ho nakonec uspala kojením a spal další hodinu. dneska, pátý den, zpočátku trošku řev, pak dělal blbinky a pak usnul a spal něco přes hodinu. Jinak to nešlo, takže to musel pochopit. Až bude takhle usínat delší dobu (tak 10-14dní) a zvykne si, na samostatné usínání i postýlku, tak půjde do ní spát i večer. Tady je totiž trochu problém, kluci spí v pokoji spolu, takže se vzájemně pak někdy budí..tak to bude trochu kovbojka. ale snad to taky zvládnem. A věřím že i tím už se samotné noční buzení eliminuje.
Staršího jsem taky musela ze dne na den dát spát v 8m do postýlky a zvykl si rychle. Od 11m už spal celou noc.

andelka
3. kvě 2013

@konidana no, já jsem si užila spaní celou noc jen od 11 do 15m staršího. Pak byl nemocný, a naučil se na pití vody v noci, budil se i 5x..od 2let 2-3x, teď většinou jednou. Najde flašku s pitím, napije se a spí. To neřeším. Jen když chce čurat, musím vstát a věnovat se mu.

andelka
3. kvě 2013

@yellowbanna tak, večer neusnul při kojení, tak jsem ho šoupla do postýlky, 2x 2minuty protestoval, pak si lehnul a usnul. Po hodině jsme ho bohužel vzbudili se starším když šl spát, ale pohulákal zas tak 2minuty a lehl a spí. V noci si ho asi vezmu k sobě na kojení, ale zítra zas půjde pěkně do postýlky. 🙂 Ty děcka to pochopí, když my víme co a proč chceme.

andelka
4. kvě 2013

Tak nakonec byl od půlnoci zas u mě, ale večer půjde zas do postýlky. A teď v ní taky spí. Cvičně pořval asi 2minutky a pak si lehl a usnul. Celkem akce na 10minut,možná 15, taky jsem si spočla při tom. 🙂

yellowbanna
6. kvě 2013

@andelka super, super...ja jsem jeste ani nezacala...v patek bude mit jeden rok, tak si rikam, ze to zkusim o vikendu. To muz nemusi vstavat do prace a je ochotnejsi mi v noci pomoct. Uz je to fakt neunosny, dneska v noci spal krasne do pulnoci, pak jsme sli spat my, vzbudil se, pak znova ve tri, ve ctyri (!), o pul sedme a to jsem si ho pak vzala do postele, kde v sedm znova vytuhnul a spal do desiti!! To se snad jeste nestalo. Zacinam uvazovat i tom, ze ho v noci ve spani rusime. Protoze nez jdeme spat my, spi krasne..zas ale nemam momentalne moznost ho presunout do jineho pokoje. K brachovi se nevejde a stejne by ho asi pak zas rusil on...ale to nocni cumlani budeme muset opravdu zrusit...jsem pak hrozne vztekla 😔 😔 😔

andelka
6. kvě 2013

@yellowbanna jo tak moji kluci musí spát spolu a já s nima, jinak to zatím nejde a ještě dlouho asi nepůjde. Já jsem chtěla kolem toho 1roku, ale pak byli pořád nemocní, nebo rostly zuby, to se nedalo. Ale teď mi přijde už fakt rozumnější, celkem dobře zvládá to usínání v postýlce, i když rok spal v kočáru nebo se mnou. dneska cvičně 5minut pohulákal, lehnul a spí. Včera večer to bylo horší,měli jsme návštěvu předtím, tak to asi zpracovával, tak vždycky chvilku povřískal, na chvilku lehnul, pak zas, no trvalo to asi hoďku, ale pak už usnul a spal do 22.30, pak byl hore myslím ještě 2x a to už jsem ho měla v posteli.
No a spí do 6 obvykle. Pak už celé dopoledne ne a až po obědě na hoďku.
Jako já to takhle mám běžně, i starší se budí, chtěl v 21.15 čurat a pak mě probudil jak v 5.20h vstával..Mi jde spíš o to, že už chci s kojením skončit a chci aby spal v postýlce celou noc. Možná s ebude budit i tak, ale nechci to řešit kojením a spaním se mnou.A obvykle je fakt zkušenost, že odstavením v noci se spaní zlepší.

hamma
6. kvě 2013

Chtěla bych vás jenom povzbudit, že to, co prožíváte je úplně normální. Děti v noci zpracovávají vše nové a důležité, co se přes den naučily a kojení jim v tom pomáhá. Je tedy normální a vlastně správné, že se dítě v noci budí a chce se kojit - potřebuje pomoc všechny ty zážitky strávit. Děláte tedy pro vaše děti to nejlepší, když je v noci kojíte tak často, jak potřebují.
Je to náročné, únavné a úmorné, ale když se s tím člověk smíří, tak je to lepší a když ví, že to dělá pro rozvoj svého dítěte, tak se to i lépe snáší.
Dejte si dětičky k sobě do postele, ať nemusíte na kojení vstávat, dejte mlíčko ještě dříve než se stihnou úplně probudit, ať zase rychle usnou (a vy také).
A hlavně, věřte, že to přejde! Že jednou bude noc, kterou prospíte od večera až do rána 🙂

yellowbanna
6. kvě 2013

@hamma ale kdyz on Tom v noci skoro nepije..fakt jen podumla, protoze proste sam neumi zase usnout... navic mam takovy pocit, ze se budi, protoze kdyz zmeni polohu a dostane se do nejake nepohodlne, probere se a hrozne ho to rozcili...on vlastne breci, protoze chce dal spat, ale neco ho probudilo, akorat se k tomu spani neumi vratit sam...nicmene jsem si myslela, ze kdyz mu na tohle prestanu davat pit - protoze stejne doopravdy pit nechce - ze se treba prestane tolik budit...utopie?

olusenka
6. kvě 2013

syn v noci problém nemá, musím to zaklepat, dospěl k tomu nějak sám asi. Taky jsem párkrát dala v noci vodu a mlíko ne, ale nebrečel dlouho, pár minut. Zato přes den je zvyklý usínat/spát v kočáře, po obědě ho tam vrazím a jedeme na hodinu na procházku. Doma by asi taky usnul, ale asi ne hned po obědě, ale až by padnul únavou, třeba až ve tři čtyři odpoledne, jak kdy. Taky už teda párkrát skoro usnul u oběda, a pak spal teda doma nebo jsem ho dala do kočáru spícího. To jsi @andelka vydržela ten první den, nechat ho tak dlouho řvát? Byla jsi u něj nebo ne? Musím to nějak zkoušet, až se narodí druhé, bude se asi hodit, aby spal i doma přes den....

andelka
7. kvě 2013

@olusenka vydržela jsem. Jj, byla jsem u něj celou dobu. Teď pohuláká cvičně pár minut a spinká.
Já jsme ho právě taky dávala spát do kočárku, někdy jsem šla ven, ale většinou spal na balkoně. Jenže jak začalo být teplo, tak by se tam upekl, a taky by už musel být přikšírovaný, aby mi z něj sám nezdrhnul. No a on spává na bříšku, což v kočáru nejde. Teďka spí doma v postýlce týden. Blbý je když jsem sama doma, včera s evzbudil, tak jsem tam u něj zas chvíli byla, usnul..pak přišli plynaři, takže ho zas vzbudili, tak jsem zas šla k němu, a jak to vypadalo že usne, zahulákal Dany že kakal, takže jsem musela jít k němu, domi zas byl hore..tak jsem zkusila poslední, že ho zas ukojím...už zavíral očka, když vlítl do pokoje Dany, a začal blbnout v posteli a kecat a bylo po spaní. Tak jsem vzala Domču..no a Dany usnul. Takže Domi spal sotva hoďku a Dany pak přes 2hodiny. Je to napalicu to dětské spaní. Jako kdyby ho nevzbudili plynaři, tak by to bylo v poho. stačila mu chvilka aby zas usnul a to Dany vydrží si hrát a pak ho držím od pokojíku dál. První dny jak mu to usínání ještě moc nešlo tu byla mamka a věnovala se Danymu.
Máš pravdu, mi absolutně nevycházelo jejich spaní, Dany chodil spát po obědě v 11h a Domi usínal až po 10h a potřeboval spát aspoň 2h. Teprve až jsem na ně byla delší dobu sama jsem zjistila, že jde dát kočár na balkon a spal pak tam. Ale to bylo chladno a spalo se mu dobře,

denys
autor
7. kvě 2013

@andelka staršího jsem odstavila a na druhý den nic nevěděl,ale tento to je hrůza nedáš tak řve jak pominutý,...nemám na to nervíky,..chjo

denys
autor
7. kvě 2013

@hamma ahoj,..když se ti ale budí 10x,15x tak se to těžko vstřebává,..mám tohle od narození a opravdu už se potřebuju vyspat,..

denys
autor
7. kvě 2013

@andelka malý bude v postýlce stát a řvát do té doby než si ho vezmu,..tak porad co s ním 😉

seb
7. kvě 2013

@denys tak přesně tohle znám ;) odstavila jsem ho taky v 16 měs. z důvodu, že pořád se v noci budil, že chce prso (dudlík nikdy nechtěl) , vydržel řvát asi 4 - 5 dní a pak už si nevzpomněl, a opravdu začal spát hezky celou noc ;) , mě teda nechtěl usínat v postýlce,taky tam jen stál a řval a řval by klidně celou noc, takže já ho kojila v posteli a když usnul, tak jsem ho opatrně přenesla do postýlky
při odstavování jsem si vzala podprdu, aby nenašel to co chce, a leželi jsme vedle sebe, ale nedostal a když vyčerpáním usnul (s řevem), tak jsem ho zas přenesla

andelka
8. kvě 2013

@denys nevzít? obrnit nervy? Jako pro mě to taky bylo náročné když hodinu a půl vřískal, ale jednou jsem se rozhodla, jinak to nešlo než aby spal v postýlce, tak jsem musela vydržet. Kdybych ho vzala, tak příště vříská dvě hodiny a ne 30minut a další dny 2minuty.

Pro mě je docela náročné ho ukojit a pak přenést, protože za a) je těžký jak prase a postýlka nízko, takže se tam blbě dává, za b) se obvykle stejně při přenášení vzbudí. Když usnul u mě, tak jsem se akorát bála, že spadne, než půjdu k němu spát. Když se teďka vzbudí v noci, tak si ho též ještě beru k sobě, ale to už tam jsem a tak nějak vím kde je, poznám že se pohnul a jediná strana kde by mohl spadnout je zatarasená polšáři. Z další strany je postýlka,z další já, takže to je v noci bezpečnější. Ale večer než jdu spát, tak ne.

denys
autor
8. kvě 2013

zkusila jsem vydržet,ale malý se mi po 15 min.pozvracel ☹ tak ho nechej řvát,já už fakt nevím,.. ☹

seb
8. kvě 2013

@andelka no mě taky jednou spadl z manželský postele a celou noc jsem pak nespala a poslouchala jestli dýchá, od tý doby jsem ho už vždycky přenášela do postýlky, ale v postýlce mi nikdy sám neusnul, hodinu - dvě si tam neustále stoupal, takže bylo výhodnější ho přenést, taky se někdy probral, no není to lehký s nima

seb
8. kvě 2013

@denys zkus to v tý posteli, třeba se pozvracel , jak stál, ale když bude vedle tebe ležet bude určitě aspoň trochu klidnější a jestli myslíš, že by se ti probudil při přenášení , tak tam s ním už zůstaň a vydrž to takhle 3-4 dny a pak už si nevzpomene

andelka
9. kvě 2013

@denys mi taky. Převlíkla jsem ho a dala zpátky. Záleží i jak dlouho je mezi večeří, kojením a uspáváním. A samozřejmě tam dělal psí kusy a řev tahal až z paty, tak ho to trochu navalilo. On ale před 1rokem byl dost blinkací, takže to tak nějak nehrotím. Nám včera usínání trvalo zas skoro hodinu, protože mi 2x usnul u kojení a jak jsem ho položila tak se probral...takže asi byl nasraný 😅 ale pak spal krásně skoro do půlnoci a pak do 4h, vstával v 5.40 🙂 Když jsem ho uspávala kojením a spal u mě v posteli tak byl vždycky po 30minutách hore, a pak do rána minimálně 3-4x 😝

denys
autor
9. kvě 2013

@andelka takže jak vidím taky divočina,..🙂 dočetla jsem se že zabírají homeopatika ricinus communis ch 30,prý jim mléko po tom přestane chutnat a přestanou ho sami chtít,tak jsem zvědavá,..

hamma
9. kvě 2013

@yellowbanna Je docela pravděpodobné, že syn už nechce v noci pít ve smyslu přijímat mléko. Ale samotné sání mu umožňuje znovu usnout - je to přesně tak, jak píšeš - něco ho vyruší ze spánku a potřebuje pomoc zase usnout.
Usínat sám se děti naučí samy od sebe, ale asi poněkud později, než bychom čekaly 🙂. Je to přirozený vývoj, stejně jako se naučí chodit (a když je budeme stavět na nohy od půl roku tak to nijak neuspíšíme, jenom jim zaděláme na problémy se zády), tak se naučí samy usínat a prospat celou noc. Jen se to nedá nijak urychlit - a když se o to snažíme, tak jim zaděláváme na problémy se spánkem.
Přemýšlely jste někdy nad tím, kolik lidí má dnes poruchy spánku?

hamma
9. kvě 2013

@denys Kde spinká tvůj syn? Jestli ho nemáte u sebe v posteli, zkuste to - ušetříš si v noci spoustu námahy se vstáváním, bude stačit ho nakojit v leže. Pravděpodobně se bude budit méně často, protože tě bude cítit vedle sebe.
Usínání je věc, kterou se děti musí naučit v době, kdy jsou k tomu zralé - nemá cenu to nijak urychlovat. Děti se potřebují naučit, že usínat a spát je příjemné - jenom tak mohou mít zdravé spánkové návyky v budoucnosti.

yellowbanna
9. kvě 2013

@hamma a kdy se to deti nauci? A jen tak samy od sebe? Napriklad starsi syn taky driv usinal u kojeni a pak jsme si ho naucili na usinani v nasi pritomnosti. Jsou mu tri roky a kazdy vecer po pohadce u nej musi manzel sedet, dokud neusne...jsou vecery, kdy to trva treba i pres hodinu... nerada bych k tomu dospela i u mladsiho...zaroven nemame ani jeden nervy na "nasilne" uceni na usnuti, jen proste neznam stredni cestu :-/

denys
autor
9. kvě 2013

@hamma ahoj 🙂 spí se mnou v posteli,..už pěkně dlouho,..připadne mi,že hlavně to je ten problém,..že se budí pořád,protože ze mě cítí mlíčko,..

seb
9. kvě 2013

@yellowbanna áda mi taky usíná jen se mnou večer a jsou mu 3 a beze mě ani ránu :( a trvá mu to taky min. půl hodiny až hodinu, musím vedle něj ležet a když usne, tak teprve se můžu vyplížit 😒