Chci omezit kojení (11 měsíců), poraďte

2veverka
26. čer 2012

Ahojte, nejde mi o úplné odstavení, ale o omezení kojení u dítěte, které stále pije třikrát denně, v důsledku toho moc nepřibírá, ale z lahvičky se kloudně nenapije, maximálně se ci cucne. Nemám ráda drastické metody, nicméně i mě samotnou to už poněkud obtěžuje - existuje kompromisní řešení?

petrunka01
26. čer 2012

@2veverka jak moc to chceš omezit?Naší malé je taky 11 měsíců a kojím 2x denně-ráno a večer.Kačka taky nechtěla moc pít,ani moc nejedlaProstě jsem jí nedala prso a nabízela pítko.Postupně na to přišla a jakž takž pije.S jídlem je to v pohodě,to jí poměrně dost

2veverka
autor
26. čer 2012

@petrunka01 No, momentálně jsou to tři kojení - v noci, po obědě a před spaním. Pocitově mě to připadá příliš, mám už trochu pocit závislosti (i únavy z přerušené noci, plus věčný hlad), představovala bych si to jednou nebo dvakrát. Ani naší doktorce se to už několik měsíců nezdá.
Když jsi dcerce nabízela pití, tak hodně plakala? Moje srdceryvně pláče a pítko odmítá, zatímco na prso se jen třese...

zvirka
26. čer 2012

@2veverka Já bych neomezovala, zatím, budou zase vedra, ať má dost tekutin. Náš malý se odstavoval postupně sám, v těch 11 měsících už jsme kojili jen 1x denně, ráno, v roce se odstavil úplně. Já to tenkrát prožívala docela špatně, jako svoje selhání, že už ode mě nechce, chtěla jsem kojit do dvou let. Možná i proto mám na to jiný náhled. A pije špatně i teď ve 21 měsících. Máme různé hrnečky, ale nic moc. Nejlíp se napije třeba ode mě ze sklenky, když vidí, že piju já. A sunar nechtěl vůbec, zkoušely jsme různé druhy, i ochucené.

Zkus tuhle diskuzi, paní mi několikrát pomohla, poradila, když byly různé potíže při kojení, je bezvadná. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni...

petrunka01
26. čer 2012

@2veverka naštěstí neplakala,ale nechtěla to.Máš to těžší,Kačenka nikdy takový závislák nebyla,měla prso na jídlo a jindy ho moc nepotřebovala

sookie
26. čer 2012

kdyz ctu takovehle diskuze, prijdu si divne 😀 moje dite ma 11,5 mesice a porad kojim tak 6-8x denne, v noci teda uz jen 1x, takze se vyspala citim. ale i kdyz ji porad nabizim piti z hrnecku/lahvicek, napije se malo, takze nakonec ji vzdycky radsi nakojim, nez aby byla dehydratovana... bludny kruh,ale nevim, jak z toho ven... rada bych taky uz kojila jen rano a vecer... takhle se od dcery nemuzu porad hnout na dele nez 3 hodiny:/

2veverka
autor
26. čer 2012

@zvirka Máš pravdu, že s tím vedrem je to potíž. Já to vidím trochu jinak proto, že jde o druhé dítě, celkově mám méně sil a kojení mě už tolik nerajcuje. Ale taky se dnes už tak jednoznačně neopěvuje dlouhé kojení za každou cenu, i když některé laktační poradkyně jsou rády militantní, bez ohledu na okolnosti.
Potíž je, že mé dceři už od půl roku padá váhová křivka a má zduřelá prsíčka, což dr. připisuje nadměrnému kojení.
Moc nevím, jak z toho.

zvirka
27. čer 2012

@2veverka Tak to bych asi řešila s laktační poradkyní. Náš malý měl prsíčka takhle několik týdnů po porodu, prý z hormonů, ale pak se to ztratilo. Ale to je určitě jiné, než v 11 měsících. Možná zkusit i jiného pediatra. Jinak fakt neporadím. Přeju, ať to brzo vyřešíte k co největší spokojenosti Tebe i malé 😉