Chci syna odstavit, ale bez kojení v noci nezabere

majdulak88
1. říj 2013

Ahoj Holky 🙂
Prosím prosím o radu! Náš Adámek ještě je pořád kojen a nechce se mlíčka zdát, i když se pořád pokoušíme ho naučit na UM a navíc v noci se probouzí co hodinu a bez cucnutí prostě nezabere. Nemáte někdo zkušenost co s tím? Už jsem docela bezradná! Děkuju moc!

vespinka
1. říj 2013

Kolik je Adámkovi měsíců? Není na to ještě brzy? Proč ho chceš učit na UM, když máš dost mléka, není jednodušší ty drahé s.ačky úplně vypustit a pomalinku přecházet na normální příkrmy? Děťátko musí být i psychicky trochu připravené na to být bez mlíčka-prsa.

katyxq
1. říj 2013

Nepíšeš, kolik malému je. A nevím, proč se mu snažíš vnutit UM, až na výjimky (některé choroby matky) nevidím důvod, proč místo perfektně přizpusobeného a ideálně složeného materškého mléka dávat nedokonalou náhradu (UM). Je spousta způsobů, jak si noční probouzení zjednodušit - http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/spanok/

anina32
1. říj 2013

@majdulak88 Já jsem musela přestat kojit ze dne na den v synových devíti měsících, protože se u mě objevila alergie a dostala jsem silné léky. Už to jsou 4 měsíce, syn doteď odmítá jakékoliv UM, takže jsme prostě bez mlíka a do teď se v noci budí po hodině, někdy i v kratších intervalech, a následné uspávání je teď o hodně těžší když mu nemůžu dát prso. Když to shrnu, kdyby to šlo, kojila bych rozhodně dál😉

lucieandrlova
2. říj 2013

Mně mléko skončilo samo a tak jsme zkoušeli vśechny možné UM a dcera všechny vytrvale odmítala. Potom nám poradili klasický Sunar (prý je více přislazovaný než ostatní UM a dětem chutná.) i tak byla naštvaná, že to není mléko, ale 2 noci brečela a odhazovala flašku a třetí noc ho přijala. Hladila jsem jí, dávala vodu a říkala, že nic jiného nemáme. Tak se s tím smířila...

majdulak88
autor
3. říj 2013

Našemu Adámkovi je právě 10 měsicu a na UM bych potřebovala přejít z toho důvodu, že jak nám povyrostli zuby, tak sem tam se prostě nepodaří a kousne tak, že teče i krev. A už nějak se i automaticky bojim mu dávat od sebe, protože pořád čekám, kdy mě kousne. Večer se nám právě budí, UM odmítá a dudlík nic nezabírá, dokud mu nedám trochu od sebe. Přijde mi to prostě jako bezvýchodná situace nebo jsem prostě na něj moc měkká ☹

leni78
3. říj 2013

@majdulak88 Já měla stejnou situaci. Teď jsem musela ze zdravotních důvodů nekompromisně na hodinu odstavit a museli jsme to udělat tak, ze v noci spím v jiné mistnosti a malý s tatínkem a flaškou čaje. Přes den je u babičky, tatínek ho tam rano vozí a večer zas domů. Uz to trvá tyden, je to lepší, ale stejně kdyz ke me prijde k posteli / musím jen ležet / chce kojit. Prostě muj byl zavislak a neumím si představit jiné řešení nez oddeleni. U babičky je naštěstí jak doma, naprosto spokojen, ja bych to takhle sama nikdy nevymyslela ale tím, ze po me nesmí ani lozit a nemůžu se o něj ani přes den starat, to jinak nešlo. Přesto večer prijde a jak me vidí chce kojit. Síla. Malému je teda rok a tři měsíce, ale kojil se tak vehementně a často, ze jsem chtěla končit max na roce. Neměla jsem šanci. Celé noci na prsu, bylo to úmorné. Kaši dostal- bez účinku, sunar měl různý i s prichutemi - nechtěl nevzal si, opovrhoval flaškou, jednou za cas se napil ale svatecne, pokud přišla flaška znovu, koukal jestli jsem neupadla. A řval do ruda, skrabal, kousal, tahal za vlasy, výraz jak největší ublizenej sirotek co mu nedaj jíst. Hrůza. Dudliku jsem měla takových dvacet. Vsechny velikosti, materiál, tvary, výsledek nic, plival. Tak hodně štěstí a snad někdo poradi lépe nez ja. 🙂

leni78
3. říj 2013

Ještě dodám, ze bych nerada vystrasila maminky, které se chystají kojit. Ja prostě nevim, kde jsem udělala chybu. Někdo by řekl prikrmy, ty jsem mu dávala nenucene od čtvrtého mesice, malej měl chuť k jídlu, lezl na pátém měsíci tak uz jedl, ale s jídlem si pohrával, ochutnaval, někdo by řekl, ze je to individuální a prirozene, ale ja jako matka jsem to pocitovala jako moc. Chtěla bych přijít na to, jak to priste dělat lépe.

santron
3. říj 2013

@leni78 a kojila jste i přes den nebo pak už jen v noci? já mam taky zavisláčka doma...

leni78
3. říj 2013

No jistě i přes den. Jak jsme byli venku tak pohoda, ale doma jsem se nemohla natahnout, hned me tahal za triko. V podstate porad.

leni78
3. říj 2013

Rikam ja s ním nemohla v klidu prohlížet knížku, hrát si s medou. Proste kojit a konec srandy.

jennyska
31. říj 2013

@majdulak88 @vespinka @anina32 @lucieandrlova @leni78 @santron

Ahoj maminky 🙂
Mohla bych Vás touto cestou poprosit o vložení Vašich cenných zkušeností s nočním kojením do naší koníkovské Wiki knihovničky?

Tu si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na témata ohledně všeho mateřského a i Vy se do ní takto můžete zapojit. Nezabere to vůbec dlouhou dobu a pomůže spoustě dalších maminek, které právě řeší to stejné a hledají radu, tip, či zkušenosti.

Stačí zde: https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni/ vložit zkušenost a maminky ji tak najdou spolu s obecnými informace o Nočním kojení na jednom místě. 🙂 Je to přehlednější a rychlejší než fórum, proto prosím, zapojte se a pomožte.

Mějte krásný den 🙂
Janča