Chci ukončit kojení, přestane se mi mlíko tvořit?

lenafr
15. kvě 2017

Ahojte,potřebuji radu.Chtěla bych ukončit kojení,ale nevím,zda musím nějak řešit prsa.Kojím už jen před spaním a moc mlíka se mi už netvoří.Přestane se mi mlíko tvořit?Nebo konec tvorby musím něčím podpořit?Nechytnu zánět?Děkuji za odpovědi😊

tery_s
15. kvě 2017

Trochu omezit tekutiny, pít šalvěj a matu. Prsa nemasirovat, neodstrikavat - jen kdyby byly fakt nality. Myslím, ze jsou i homeo na to... a taky odstavit mimco od prsu, aby nestimuloval laktaci 😉

puresin
15. kvě 2017

@lenafr Muzu mluvit jen ze sve vlastni dvoji zkusenosti. Obe deti se odstavily vicemene samy a ze dne na den, ale s prsama jsem nic resit nemusela, tak nejak to samo "vysumelo". Nebolely, nezanitily se, jen se zpatky scvrkly, ach jo. 🙂

kocvarovas
15. kvě 2017

Já taky nijak neřešila. Kojila jsem jen ráno po probuzení a jakmile to malá vypustila, nechala jsem prsa být..

listopadka1
16. kvě 2017

Jo, u mě to bylo taky tak, přestala jsem kojit už v 7. měsíci (malá se odstavila sama a proč jí v tom bránit, že jo), a taky se pak mlíko samo přestalo dělat, žádnej zánět ani bolení jsem neměla. Jestli kojíš už jen jednou denně, tak bych se vůbec nebála.

hafika
16. kvě 2017

Dvakrát jsem končila kojení, když už jsem kojila jen jednou ráno a málo. Poprvé jsem měla jen jeden den mírně napjatější prsa a pak už OK. Podruhé už ani to ne, vůbec jsem necítila rozdíl. Ale tam to bylo i stresem. Skončila jsem s dcerou v nemocnici, kde ještě jako bonus dostala rotavirový průjem a tři dny jsem ji nemohla kojit (hodně zvracela a zvládala pít jen vodu po lžičkách s dlouhými pauzami mezi lžičkami), a pak už dcera nechtěla.

andelka
16. kvě 2017

Pila jsem šalvějový a mátový čaj,jinak nic. Končila jsem když jsem kojila jen jednou denně večer.

junkka
17. kvě 2017

Ja koncila ze dne na den kvuli operaci, kdyz mela dcera 13 mesicu a to se kojila tak 4x pres den a cca 6x za noc. No a musela jsem odsavat, ale jen kdyz jsem fakt citila nalitá prsa a jen do úlevy (měla jsem strach se zánětu). Prvni den tak 3 - 4x, pak par dnu 2x a pak uz jen 1x a zhruba po 10 dnech jsem uz nemusela vůbec. Nic vic jsem proto nedělala.

lenafr
autor
17. kvě 2017

Děkuji😊 už jsem přestala a prsa jsou ok.A malý je taky ready-je to pohodář😃