Čím krmit pri prújmu a nemocích?

aponchie
20. črc 2009

mam od rana prujem jak hrom..u mudry nikdo neni ,lekarnice mi poradilasmectu..nicmene mala odmita prso,rve hlady,mam pocit,ze ji to nechutna..volala jsem do nemocnice a prej mam dat v nejhorsim nutros,ale ne ve flasce..po prstu ci strikackou,ale timto se neskutecne dusi zalyka proste to nejde..kdyz to dam ve flasce fakt jak seszra rika uz odmitne prso? 😲

leryl
20. črc 2009

já jsem Barče dala z láhve asi jenom 2x a nemělo to na kojení vliv

aponchie
autor
20. črc 2009

ja si taky myslim..jsem v pasti..vecer pojede manzel pro mleko,ale sakris jake?je toho mrak a nevim co ani nevim kolik ma vypit atd..nikdy sem umele nedavala 😝

annag
20. črc 2009

aponchie - hnačka by nemala ovplyvňovať chuť mliečka , skôr by mohla mať tráviaci problém aj ona - ak sa od Teba nakazila - kvapôčkovou infekciou - teda tým, že si s ňou v kontakte. Odmieta prsník celkom? Ako ciká a kaká? Koľkokrát dnes jedla a z čoho? Začína sa hnevať už pred priložením na prsník, alebo hneď ako sa prisaje, alebo počas dojčenia ...? Vyskúšaj rôzne polohy, iné prostredie na dojčenie. Prsníky sú dnes viac naliate než zvyčajne,a lebo naopak, sú skôr prázdne? Keď sa odtŕha, mliečko jej strieka alebo nie?

aponchie
autor
20. črc 2009

annag na to same si snazim odpovedet ja celej den..dopoledne pila v pohode odpoledne uz to je horsi..lapa po prsu ,ale jak s eho chytne zacne litostivne brecet a cukat se.vyprdena je takze vetry nema uz ma rude ocicka a po troskach ju kojim co to da mleko umele nemam a nemam sanci pro nej zajit mam starsi dcerku a musim pockat az manza dojede z prace..prsa uplne stejne spis mekke,stolici mela dvakrat myslela sem,ze prujem ale jen desne prdela dopoledne a mela klasickou stolicku jako jindy zadna zelena nic..ona celkove dobre prospiva jinak ma 6kg nyni pribira cca300g tydne rustovy spurt mame za sebou tak nevim..menzes nemam jen tu hnacku 😝 je pravda ze odpoledne mela plinku uz mene pocuranou,ale predemnou curala 2x odpoledne pac byla rozbalena..kdyz si zkusim prsa tak mliko strika prave

aponchie
autor
20. črc 2009

pravda ted uz nestrika ,ale kapka..jestli s enevzteka,ze to netece proudem?pac normalne hlta az musime 3x za kojeni prestat a nechat ji uklidnit bo silene hlta a neda si pokoj dokud neni precpana jinak rve jak prase kdyz ji to vemu z ust..zkousela jsem ji primacknout hlavu vic k prsu a drzet ho pevne abych ji pomohla a bylo to asi na minutu lepsi..boli me cecky jak hrom kdyz je mackam nemam odsavacku takze hruza nejsem schopna odsat ani 20ml dneska 😝

matilko
20. črc 2009

aponchie, holka je mi ťa ľúto, skúste teda dať nutrilon alebo sunar, nám nutrilon nechutil, sunar je sladučký, takže ten malej šiel v pohode. Dávala som po prste so striekačkou a v pohode. Asi by som ju tento deň nekojila, keď máš takú hnačku. S odsávaním to je ale sila, ak nemáš odsávačku, vlez do sprchy, poriadne namasíruj, nahrej a pôjde to trošku lepšie. Držím palce, nech je čo najskôr lepšie.

aponchie
autor
20. črc 2009

me prav eta odsavacka desne bolela..nekdo mi ted rikal,ze to muze byt spurt a nemam nutros davat aby si nezvykla.. 😲 ja mela za spurt min.tyden kldy pila co hodku klidne,ale nervala u toho ted rve a nespi skoro vubec,,nezeby jecela primoi ona moc nekrici ani normalne ,ale spis place knoura litostive a tak 😝

annag
20. črc 2009

aponchie - nedávaj jej UM, zvlášť ak má infekciu, tak aby si v takejto chvíli ešte mala zvykať na UM, nebolo by to ideálne riešenie. Malá ciká, kaká - nie je dehydrovaná. Skôr je možno unavená a podráždená. Pretože ak si Ty sama chorá, ak sa obávaš o seba i malú .... tak to všetko prenášaš na maličkú . Ak sa prsníka len na chvíľu chytí a pustí ho ľútostivo - tak to je typické správanie sa unaveného bábetka. Ako dne spinkala? Ak ju neustále nútiš papať prsník, tak ju rozčuľuješ a prsník bojkotuje.

Skús si s ňou ľahnúť do postele, ak už staršia dcérka spinká, pi Ty sama veľa tekutín a nechaj ju, nech si najskôr pospinká - malo by sa to v noci všetko napraviť. SKús ju dojčiť v polospánku, keď príliš nevníma.

Ty sama potrebuješ teraz veľmi veľa odpočívať. aby si sa čím skôr uzdravila. Neodsávaj ak to nejde, viac Vám obom pomôže oddych. Zrejme si sa len veľmi zľakla - možno na maličkú tiež lezie ochorenie - deti často schytajú ochorenie od rodičov, no to prebehne v oveľa miernejšej podobe. AK ju nebudeš nútiť, bude dobre.

aponchie
autor
21. črc 2009

takze noc super nakonec usnula v 22.30ale na rukach a spala semnou v obyvaku ja jsem u toho zehlila a v pulnoc jsme ji vzali do loznice spala v postylce az do 3a pak se nakojila a spala semnou do 6a tatino si ju vzal..dneska je zase mrzka pres den sotva usne spi pul hodky a je hore..prujem uz nemam taky jak kojim mam hlad jak hroma nic nejist je desne..furt mrci vzteka se knoura ,ale je vyprdena a neprijde mi,ze by ju bricho bolelo..koji se max6min!!coz mi na zadni mliko prijde malo..porad se odtrhava ach jo takze kdyby se poradne nakojila chuderka tak se vyspi a nebude protivna..ale kdyz k ni lehnu tak vrni smeje se s pak zase zacne vztekat a ucukava od prsa uz ne hned po prisati,ale po te chvilce se vzpouzi..UM sem nedala teda .prsa mi prijdou neskutecne mekke,ale strika to z nich u prvni sem je mela vecne nalite tuhe a ted mam pocit jako vyzuzlane kdyby byly