Co dělat, aby se mi netvořilo mléko?

sunysara
10. pro 2010

Ahojky, mám 9ti měsíčního syna a ze zdravotních důvodů potřebuji přestat kojit. ted kojím max už jen jednou denně ale mléko se mi pořád tvoří a nalévají se mi prsa, nevím co udělat aby se mi nenalévaly a aby se to mlélo ztrácelo. je mi to hrozně líto, že to musím takhle udělat, ale hold 9m jsme kojili plně (samo až na příkrmy) a ted už musíme jít na um.
předem děkuji moc za jakoukoli radu.

kacab
10. pro 2010

...nejlépe k doktorovi pro lék co blokuje prolaktin... pokud nechceš přes doktora a brát léky, tak prostě jen nekojit, co nejméně odstříkávat, jen kdyby jsi už nemohla vydržet... ubrat na tekutinách a případně si stáhnout prsa..
a...
http://www.rodina.cz/dotaz26.htm

cervik1111
10. pro 2010

já jsem nedávno řešila ten stejný problém.Přestala jsem kojit v 10měs.,první dva dny se mi prsa strašně nalévalá až bolela.A po dvou dnech,úplně samo, bez nějaké pomoci, to přešlo

jajulin
10. pro 2010

Když Tě prsa bolí, protože jsou nalitá, tak trochu odstříkat, ale jen tolik, aby to napětí a bolest povolila. Když se odstříká víc, než je nutné, tak je to signál pro prsa, že mají mlíko tvořit dál 🙂.
Jinak mléko se asi bude ztrácet postupně, prý někomu i rok po skončení kojení jde vymáčknout nějaká ta kapka 🙂.

vellynka
19. čer 2013

ahoj...mam takovy problem mam 3 mesicniho chlapecka a obcas kdyz si s pritelem chceme zajit doi kina tak mi ho hlidaji rodice...ale po 2-3hodinach se mi naliji prsa ta mlikem ze mi samo tece mleko s prsou a strasne to boli ..chtela bych prestat s kojenim co proto mam udelat dekuji za kazdou radu 🙂

tulanek
19. čer 2013

Jako kvůli kinu chces prestat kojit????? 🙄
Tak asi jsi si nejdriv mela rozmyslet,jestli chces miminko a tim padem kojit a omezit kino...To uz je hold ted pozde...Nejsem zadnej blazen ,co se kojeni tyce a chápu ,ze plno maminek musí prestat ,protože ony nebo miminka mají zdravotni problém...Patrila jsem bohužel do te skupiny...Ale kvůli kinu??????To jdu fakt do vrtule...

hojda
19. čer 2013

Pít šalvěj.

mataharyy
19. čer 2013

@vellynka No aby ti to pak nebylo líto, že jsi kvůli kinu odstavila mládě 😉 Já musela jet na víkendové školení a ač to nebylo kdo ví co, přežila jsem já i mládě a stále kojím tak jak předtím (tedy částečně) a to kino netrvá dva dny a jednou za čas se to dá - před odchodem nakojíš/odstříkáš a po návratu zase 🙂

Jináč způsobů jak přestat kojit je hromada, od návštěvy doktora, který ti na to něco píchne, přes babské rady jako již zmíněný šalvěj, stahování prsou, úplné odstavení a jen lehké odstříkávání, čímž se postupně snižuje tvorba mléka... Ale než s tím začneš, tak to zvaž, za jedno ono umělé mléko není zase až taková výhra, krom toho že krmit může každý jsem jinou výhodu nepozorovala, ba naopak (dvě děti jsem měla výhradně na UM), to kojení je fajn ať už v noci, nebo na cestách a co do kvality to taky bude lepší. Já jsem velmi ráda že třetí mláďátko můžu, ač částečně, kojit 😉

monivo
19. čer 2013

Šalvějový čaj a také existují homeopatika na zastavení laktace.

rlm35
21. srp 2013

A jak dlouho vás bolely prsa? Malého(15měs) jsem musela odstavit před týdnem a mě se stále nalévají a musím rozmasírovávat boule. A 4x jsem musela odstříkat. Jinak chladím a piji mátu - prý je také na to dobrá.

leonasaldova884
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
citun
21. lis 2016

@sunysara Nejlépe jak píše @kacab zajít si k doktorovi.

@leonasaldova884 To je snad hloupý vtip ne?

pkolin
21. lis 2016

@leonasaldova884 Cožéééé?!

astyna
21. lis 2016

@pkolin

bacha, troll útočí 😀