Co dělat, ať mám víc mlíčka?

petulka25
12. pro 2011

holky nějaká rada - co na to abych měla víc mlíčka?bojím,že ho ztrácím!!! ☹ děkuji

dana3262
12. pro 2011

1. Se neboj. To ma taky vliv. Na me teda stres hrozne pusobi.
2. Co nejvic prikladej. (Ja ted napr.u kazdeho kojeni odsavam z druheho prsu)
Nejvetsi vliv ma to prikladani protoze u toho se ti to mlicko primo spousti.
3. Hodne pij.

aajina
12. pro 2011

Hodně tekutin, kojící čaje, Meltu , často přikládat i v noci a z obou prsou, nestresovat se, homeopatika.
Nevím jak máš stará mimča ale po šestinedělí už nejsou prsa tak nabušená protože už se ustalila výroba mlíčka podle poptávky a možná je to jen pocit že už je mlíčka míň.Držím palce aby se kojení dařilo co nejdéle 🙂

petulka25
autor
12. pro 2011

@dana3262
@aajina mám 3 měsíční holčičku a kojím co 2 hodky!!! ve stresu jsem - protože poslední dobou pláče a bojím se o mlíčko!! za 7 týdnů přibrala jen 740 g....děkuji za rady

aajina
12. pro 2011

Petulko je taky možné že má třímesíční spurtík, více pak baští 🙂 jak to trvá dlouho?

kopretina82
12. pro 2011

Dopručuju homeopatika ricinus communis a hodně pít 😉

petulka25
autor
12. pro 2011

@aajina no co 2 hodky papá už dlouho, v noci to bylo i co 3 hodky,ale poslední týden je víc plačtivá a někdy se u kojení kroutí - jestli ji tam nic neteče......ale v kočárku vydrží třeba i 4 hodky bez papání!!první dceru jsem kojila 2 roky-bez čajů,melty všechno bez problému,ale ted...vůbec nevím co se děje

petulka25
autor
12. pro 2011

@kopretina82 děkuji kolik
to asi stojí a kde to koupím..

camelinka
12. pro 2011

nakouknete semka,pani vam rada poradi 🙂 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni...

janula28
12. pro 2011

@petulka25 já doporučuji Emulips Anýz, ten navíc pomáhá i proti bolení bříška maminka po něm hubne, vím z vlastní zkušenosti 😉 , jinak ten Ricinuc Communis musí být 5ch, aby to laktaci podpořilo, to je opravdu hodně důležité, stojí asi 70Kč a koupí se v lékárnách a ohledně Emulipsu máte info v IP

aajina
12. pro 2011

@petulka25 koupí se to v lékárně ale ať někdo poradí dávkování, já už si to nepamatuju jen vím že když se toho bere víc má to opačný účinek a laktaci to zastavuje tak pozor.
Jinak fajn poradna je i zde tak koukněte http://www.kojeni.net/databaze.php

Mě cácorka od třech měsíců taky stávkovala a jen v noci jela po 2-3 hod až skoro do 10měs.Přez den v poho ale noci byli děsné.Zase kdyby měla pořád hladík tak vám nevydrží tak dlouho v kočárku.

petulka25
autor
12. pro 2011

@camelinka děkuji

petulka25
autor
12. pro 2011

@camelinka dík

petulka25
autor
12. pro 2011

@janula28 děkuji informace , jen jsem nepochopila- musí být 5ch- 5 ch???????

petulka25
autor
12. pro 2011

@aajina laktaci zastavuje???? jejda jejda.....tak to bych nerada
jinak taky mě napadlo,že když odpoledna vydrží tak dlouho bez pití v kočárku,že by to mohl být jen ten spur...ach jo uvidíme co z toho bude

skajana
12. pro 2011

@petulka25 ono jich je víc druhů - na podporu laktace je ricinus communis CH5 (zelená tuba) 2x denně 5granulí, naopak na zástavu je CH15 nebo 30 (fialová a žlutá). Jinak určitě není od věci koupit si i nějaké čaje na podporu laktace a hodně pít, tak 2 litry (ale zas ne o moc víc, to pak má taky spíš opačný účinek 🙂)