Co jíst v šestinedělí. Poradíte?

misala
23. zář 2011

Dobrý den, prosím nějaké nápady na jídla, co se dají jíst, už vůbec nevím, co si mám vařit a bojím se i cokoliv jíst , aby to malé neublížilo, nevím, jestli můžu jogurty a mléčné výrobky, sýry, co se tedy může za ovoce a zeleninu, atd... vůbec netuším a už vuubec nevím, co s tím vařením. Děkuju za odpověď.

camelinka
23. zář 2011

hlavne klid prosimte, ja jedla uplne vsechno a nebyl problem, takhle by ti z toho taky brzo mohlo skrabnout 😉

mado_na
23. zář 2011

nene, vsechno bych nedoporucovala..ja si taky myslela, jak to nema na nic vliv a pak, kdyz kvuli jidlu prisly prdiky, brecela jsem stejne tak jako mala..doporucuji se vyhnout velkym obloukem zeli, cesneku, kvetaku a pomerancum a citrusum kvuli vyrazce..to jsou hlavni jidla..zbytek kdyz nebudes hltat po kyblech,tak by se nic dit nemelo 🙂)

camelinka
23. zář 2011

@mado_na samozrejme ze extra nadymavy potraviny se nemaji bastit po kilech,ale taky se z toho clovek nesmi zblaznit 😉. ja to zkousela postupne a male nedela problem nic, kvetak,cesnek ani zadne jine potraviny, proto bych to radsi vyzkousela a ne se tomu preventivne x mesicu vyhybala 😉

rydal
24. zář 2011

Jez vsechno, dnes uz porodnici primo neodrazuji od niceho. Pokud ji neco nesedne, poznas to a prestat se da vzdy. Ja kdyz jsem mela pocit, ze mame koliky, pila jsem mleko bez laktozy a zdalo se mne, ze se nam obema lepe travilo. Ale predem se vyhybat necemu je skoda hlavne pro Tebe..

crca
24. zář 2011

Tak já když byla po císaři a měla jsem druhý den dietu,tak mě přinesli květákový mozeček s bramborovou kaší a pomeranč,tak si pak vyber 😀 Ano,určitě bych se vyhla těm nadýmavím věcem,ale jinak bych to zase tak moc neřešila 😉

ivasad.
24. zář 2011

Já jedla všechno a dcerka - tehdy plně kojená - byla úplně v pohodě. Samozřejmě ze začátku se vyhnout tomu, co tě nadýmá - zelí, květák, kedlubna. Postupně jsem zkoušela až jsem začala jíst všechno, nikdy problém nebyl. Podle mně se jídlu matky přisuzuje větší význam než to má, některé děti i na UM mají koliky, některé kojené děti budou mít bolení i když matka jí starý chleba a vodu, a některé děti nikdy bolení nemají 😅

lines
27. zář 2011

Já se snažím nejíst nadýmavé potraviny, nekořením (pouze dávám kmín), vyhýbám se alergenům (ořechy, čokoláfa...) a každý den si dávám probiotický nápoj a bílý jogurt activia (někdy i vypiju sušenou syrováku). Malýmu dávám každý den probiotický kapičky a řekla bych, že je naprosto v pohodě. Do 4týdnů nám zhruba trvalo, než jsme se takto dali do pohody, ale od té doby v noci spí až 8 někdy 9 hodin a přes den je v klidu bez pláče a kroucení.