Co jste při kojení nemohly jíst?

missymici
30. črc 2012

Ahoj kojíci Maminky
Podelte se o svoje skušenosti s jidlem při kojení, co jste nemohli jist, co miminkum vadilo,jak se to projevovalo a za jak dlouho...
Skoušeli jste schvalne jídla,o kterých jste veděli že by se při kojení meměli jíst a jak pak bude na tom mimi?
Kojim poprve,...tak vím jen to,ze vadi mimčum citrusove plody a nadýmave jidla,cerstve pečivo,....
Jak je to u vas s jidlem,....?
Dekuji 🙂

slundo
30. črc 2012

Ahoj 🙂 tak jsou miminka , kterým nevadí nic a naopak některým vadí vše.... pokud je malé, tak bych raději s nedoooručovanýma potravinama neexperimentovala 🙂 Ono děti ještě nemají uplně vyvinutá střeva, takže ikdyž se snažíš jíst dobrý věci, tak je možné, že bude na bolesti bříška trpět tak i tak. Dobré je pít alespoň fenyklový čaj. No a samozřejmě se vyhýbat alergením potravinám.... včetně kravského mléka.

veri25
30. črc 2012

ahoj, no my sme na začátku hodně trpěli na prdíky, vadilo mu ale skoro všechno co sem jedla a to sem se snažila nejíst luštěniny, květák, čerstvé pečivo a tak podobně, ale stejně to nepomáhalo..ale asi za tři měsíce se to všechno obrátilo k lepšímu a ted ( ted je mu 6 měsíců) jím úplně všechno, krom citrusových plodů, potěch by se osipal, a kakaa, čokolády, to způsobuje alergie a takovýmu ovoci jako je kiwi a ananas. jinak si to musíš ozkoušet sama co mu bude vadit a co ne, třeba bude v pohodě snášet vše co sníš.

horakovatereza
30. črc 2012

Syn sice neměl žádné trápení, ale pro jistotu jsem nejedla po celou dobu kojení čerstvé pečivo, ani nadýmavou zeleninu a ze začátku (první tři měsíce) jsem pila čaj pro kojící matky. Podotýkám ale, že zeleninu nejím ani běžně, takže v tom nebyl žádný problém 😉

reruna
30. črc 2012

@horakovatereza po celou dobu kojení? no já kojila 2 roky a nedovedu si představit po celou dobu kojení nejíst čerstvé pečivo 😲
@missymici určtiě je potřeba se více hlídat v šestinedělí a první 3 měsíce bývají někdy náročné, protože některé děti trpí kolikami, ale v takových případech někdy je úplně jedno co maminka jí a dítě bude trpět na prdíky, i kdyby maminka nejedla nic. Navíc kojící maminka má jíst pestře, aby měla dostatek živin. Takže zpočátku nejez čerstvé pečivo, pokud tě nadýmá mléko, tak ho nahraď jogurty a zakysanými výrobky, klidně jez běžné ovoce, zeleninu zpočátku spíš dušenou, první 3 měsíce bych vynechala hodně nadýmavou zeleninu typu květák... maso vařené, dušené, vynechej cibuli, česnek, pepř, aromatické koření, luštěniny a zelí bych taky nechala na vyzkoušení až po tom 3m, opatrně s čokoládou, oříšky a samozřejmě žádný alkohol, i když někde píšou, že neuškodí trošku vína nebo piva těsně po kojení, ale ze začátku určitě raději ne. Pak pokud vydržíš kojit postupně zařazuj všechny potraviny, po půl roce se začne s příkrmy a po roce už dítě jí skoro vše, takže není potřeba se už nijak omezovat, samozřejmě pokud dítě netrpí nějakou alergií, ale to už je pak jiná.....

paaajuska
30. črc 2012

Ahojky🙂 V únoru se nám narodila naše první dcera, kterou plně kojím až do teď.
Ze začátku jsem opravdu dodržovala - žádné nadýmavé jídla. To znamená žádné čerstvé pečivo, žádná cibule, pórek a i paprika nám dělala problémy...pokud jsem někdy trošku polevila🙂), tak asi druhý den měla malá bolesti bříška a zbytečně se trápila a potažmo i my🙂 Takže pak následovalo cvičení s nožičkama, otáčení na bříško apod.
Ještě mi dětská sestra doporučila nekonzumovat příliš aromatické potraviny, ty prý ovlivňují chuť mlíčka. Např. česnek🙂)
Ale neboj, dá se to vydržet a stojí to za to🙂 Teď když je Ellence 5 měsíců, jím vše a bez problémů. Tím jak už je dost pohyblivá, tak na bolest bříška už netrpí🙂
Mějte se hezky a ať se daří!🙂

horakovatereza
31. črc 2012

@reruna Kojila jsem rok, na první narozky ještě dostal, pak byl konec - no jo, já jsem takový pečlivák 🙂 , tak jsem nechtěla přidělávat starosti jemu a tím i nám. Ale kolem sebe mám maminky, které v pohodě po příchodu z porodnice segedín apod a taky neměly problém.

ebsian
31. črc 2012

No tak co tu čtu, tak to budu v řiťce 😀 😀 Pečivo mít nemusím( při dietě jsem ho nejedla 3/4 roku), pokud jde jíst při kojení racio plátky..No ale můj jídelníček je samá zelenina a ovoce. 😉

babulinkab
31. črc 2012

Já jsem jedla vše a ani jednomu z dětí to nevadilo a vesele si prděly 😀 😀 😀 😀 a to jsem oba plně kojila 6 měsíců

veri25
31. črc 2012

@ebsian hlavně nejíst z ovoce citrusový plody, to by se ti mimi osypalo, a takovy ty cizokrajný, a banán ten nadýmá, ale třeba to nemusí tvýmu mimi vadit, našemu třeba banán nevadil a ze zeleniny, ne tu nadýmavou jako květák a celkově čerstvá zelenina není dobrá, měla by být tepelně upravená.

ivular
31. črc 2012

Ahojky. Náš malý trpěl na koliky nikoliv tři měsíce ale rok a tři měsíce 😝 Kojím ho stále, ale bohužel až někdy okolo toho roku jsem pochopila, že mu ani tak nevadí, když jím zeleninu, ovoce, pečivo, apod., jako když sním smažená nebo na tuku připravovaná jídla. Nikde jsem o tomto vlivu nečetla, tak pozor na to.

missymici
autor
31. črc 2012

A jak s mlecnyma výrobkama? Ktere jist hodne a ktere omezit? A co bublinkove napoje? Ja mela pred par dnema pocit,nevim jiste,...ale vetsi čast dne jsem pila perlivou magnesku,a Bianka na druhej den se nemohla vykadit a a tlacila a snazila se prdikat a neslo ji to,az po cviceni s nožickama....Muze to byz z toho?
Miluju špenát na vsechny spusoby,....myslite ze taky nadýma?
Kluk i manžel ujsou alergicky a kluk mel kojenecky ekzem,vlastne az do roku.Korene jsem vynechala uplne,pouzivam jen cerven.papriku ,kmin,majoranku a nekdy tymian....Vadi neco z toho?
Dnes jsem uvarila karboše,...ale nekorenila jsem,jen s timhle korenim jak jsem psala,...ale dala jsem tam cibuli a malilinko cesneku...A ted se to bojim sníst! ☹

paaajuska
31. črc 2012

Na bublinkové nápoje jsem zapoměla, ty jsem též nepila. Taky mohou totiž způsobit nadýmání;)
Ale to si člověk musí vše zkusit na svém dítku🙂 Mléčné výrobky mi byli lékařkou doporučeny konzumovat úplně normálně, ale ne žádný extrémy. Např. sklenice mléka a sýr, nebo jogurt...ale zbytečně to s nimi nepřehánět🙂
S tím kořením ti moc neporadím, já vynechala pepř;)

reruna
31. črc 2012

@missymici z mléčných výrobků jez jogurty a zakysané výrobky, mléko vynech, pokud tě nadýmá, ale v porodnici nám léko dávaly, takže každému nemusí vadit. KM může způsobovat ekzém, tak pokud by mimi na to trpělo musela bys vynechat vše, je to na MK poradna o alergii na BKM
Špenát by nadýmat neměl. Koření, cos psala nevadí.

missymici
autor
31. črc 2012

@paaajuska
@reruna
Dik za rady....Mi mleko taky v porodnici dostavali,doma ho piju taky,..nastesti me nenadyma,...a male nevim jestli vadi,...vubec me nenapadlo,zte by mohlo i mleko vadit.
Je to dané,...ze na co trpim ja,bude trpet i holka?
😒

andelka
31. črc 2012

U nás neprochází zelený hrášek a červená čočka. Klasický hrách, fazole, čočku a zelí jsem nezkoušela. Ovoce nevadí zatím žádné, ani ořechy, čokoláda, čerstvé pečivo (úplně teplé nejím, ale housku koupenou ráno si k večeři dám), ani cibule, česnek, paprika, rajčata, ředkvičky,zeleninu jsem zkusila po trochách skoro všechnu, ani káva, mléko se snažím pít čerstvé max. 200ml denně, jinak mléčné výrobky jím dost.
Platí myslím dost, že co nadýmá tebe, nebo na co jsi alergická, to může vadit i mimču.

iskis
1. srp 2012

Na všechny tyto problémy pomáhá emulips,můžete jíst co chcete a miminko bříško bolet nebude .emulips je na trávení a přijaté tuky.miminko ho dostává při kojení v mlíčku.

svatule
31. srp 2012

osobně jsem si zkusila, že to je hlavně o dítěti. Dcera nesnesla nic, po všem ji kroutilo, jedla jsem pak už snad jen starý chleba a šunku a stejně plakala, navíc se špatně přisávala, takže nakonec jsem kojila do 3. měsíců a obě jsme si oddychly na UM 🙂
Za to syn je v tomhle zlatý, přisál se až 12.den od porodu(byl na srdeční operaci) a od té doby hezky a ukázkově pije, jím vše, včetně kávy, čokolády, už i nadýmavé věci, večer si občas dám trochu piva, nebo vína... Malý hezky přibývá, je spokojený. Takže za mě radím vyzkoušet, první 3 měsíce, pokud je dítě citlivé, opatrně, potom už pomalu najet na běžnou stravu.

perca
31. srp 2012

dodržovala jsem takové ty obecné věci jako nepít kávu, minerálky, nejíst nadýmavé atd., ale co malej nemohl byla červená řepa

emimi
8. pro 2013

chtela bych se zeptat jestli je vhodna cervena repa pri kojeni a jestli ano tak jak casto

zelva
8. pro 2013

Si pamatuji, že mi tchýně jednou přinesla z pekárny takového toho šneka z kynutého těsta. Tak jsem ho jedla a když už jsem ho skoro snědla, tak koukám, co to v něm je. Zjistila jsem, že to byl zelný šnek. Malý se pak taky pěkně kroutil a to na prdíky nikdy moc netrpěl!!

babulinkab
8. pro 2013

Já jsem jedla vše, a to jsem oba výhradně kojila do půl roku

romcovaklarka
8. pro 2013

V prvních pár týdnech jsem se snažila vyhýbat nadýmavé zelenině, u staršího jahodám (je červnový) a prakticky ten první rok jsem se vyhýbala tomu, abych nějakého profláklého alergenu snědla opravdu hodně (typu celý pytlík buráků apod.) Jinak musím říct, že jsem měla na dětská bříška štěstí, jedla jsem cokoli a souvislost s bolením bříška u dětí jsem žádnou nikdy nevypozorovala.

Resp. starší jako kojenec trpěl alergií na BKM, takže jsem se u něj vyhýbala i tomu, ale to je jiná věc.

romantika
8. pro 2013

u nos u obou bílkovina kravského mleka - cili zadne mlene, ani zakysane, vůbec maslo, vadilo i kafe a cokolada. nadymave jsem nejedla a celkem jsem se držela jidelnicku kojicich. U první jako prvorodička jsem tu BKM nevychytala a to bylo rodeo, desne - zelena stolice porad. U druhého jsem to pul roku vydržela + baby calm a problémy nebyly. Když jsem zkousela BMK tak stejna reakce, koliky+ krev ve stolici.

granta
12. pro 2013

Já jim všechno, ale s rozumem. Mléko, luštěniny, kavu malo. Potíze jen mírne. Rozhodně menší než u staršího syna, který byl na UM.

pudlenka
8. led 2014

Já bohužel musím hodně zvažovat, co jím, nejprve trpěl na prdíky a od třetího měsíce máme problém s ekzémem. Bude mít 10 měsíců a ten poslední ekzém hojíme už více jak dva měsíce. Dělá se mu to naštěstí jen na krku, ale zato pořádně. ☹