Co k odpolední svačině a večer osmiměsíčnímu mimču?

daasik
31. bře 2008

Ahoj, poradite nekdo, co davat odpoledne a vecer? Malemu je 8,5 mesice, rano kojim, k dopoledni svacince ma ovoce (nastrouhane jablicko nebo banan nebo 2 kelimky Frutapury), k obedu zeleninovy prikrm (vareny nebo sklenicku, celkem basti oboje, akorat s masem mu to moc nejede). Zkusila jsem ted dvakrat k odpoledni svacine dat jogurt, samotny ho nejedl, ale smichany s kelimkem Frutapury bastil pekne nebo jsem parkrat dala kasi (spaldovou smichanou s ovocnou presnidavkou). Nevim ale, jestli mam davat jogurt kazdy den? Pokud davam jogurt, nedavam uz kasi, protoze svacina mi vychazi na patou hodinu a spat chodi kolem sedme, tak mi prijde, ze bych ho precpala. Po koupani je zvykly na kojeni (z obou prsou a vzdycky se tim uspi), takze jsem nekdy dala tu kasi k svacine... Jak to delate vy? Vadi moc, ze maly zatim ma maso tak jednou za tyden az dva? Prikrmujem od sesteho mesice, v noci vydrzi tak do dvou az tri hodin spat a pak se az do rana budi po max dvou hodinach a chce kojit, rada bych se uz nekdy vyspala celou noc , ale i kdyz jsem dala tu kasi k odpoledni svace, tak to nepomohlo 😖

pipisek
31. bře 2008

ahoj, já dávám kaši k večeři tak v 18,30 a taky nespíme 😠
jinak malá mi baští ráno kolem 4h tak 180-210ml sunaru, pak kolem 9h 120-150ml, v 11,30 má oběd, buď vlastní výroby nebo ze skleničky (tak půl na půl), než jdeme ven tak kolem 14h 120ml sunaru a v 16,30 má ovoce s jogurtem a 2ks rozmačkaných sunarek, nebo frutapuru s jogurtem. jogurtu dávám tak 2 pol. lžíce. jogurt nedávám každý den, tak ob den. taky bych ráda věděla, kdy se může na svačinku dát celý jogurt.
mezi jídlem jí někdy dám pár kukuřičných nebo rýžových křupek, má je raději než sušenky.

lendy1
31. bře 2008

daasik, k jogurtům: my dáváme jogurt každý den (pije mi málo mlíčka, tak jsem ráda, že jí samotný bílý bez potíží), někdy mu do toho přidám pár piškotků. Během dne máme 2 svačiny: dopoledne ovocnou, odpoledne jogurtovou, večer má jako večeři kaši, někdy po koupání má ještě trošku mlíčka.
Maso bych rozhodně dávala častěji, alespoň tak 3xtýdně určitě-maso je důležité kvůli bílkovinám.
S tím kojením v noci-nevím, někde jsem ale četla, že ve vyšším věku je to už jen zvyk a potřeba matčiny blízkosti...ale fakt nevím, zkušenost nemám...zkusila bych mu dát v noci třeba jen čaj.

ria80
31. bře 2008

Tak my máme dopoledne ovoce,k obědu zeleninu s masem,samotnou zeleninu nechce,k svačině jogurt,celý bílý,ten má moc ráda a ečer kaši.Pít nechce vůbec nic,takže musím kvůli tekutinám kojit.Spala celou noc,ale co jsem začla dávat jídlo,tak se v noci aspon jednou zbudí,většinou víckrát.Tak nevím,jestli si roztahla jidlem žaludek a potřebuje zas i v noci.Prý to bývá jen ze zvvyku,ale přijde mi,že má ted v noci fakt hlad.
No,snad to přejde,třeba zas ted víc roste.

neeve
31. bře 2008

Ráno v půl sedmé mlíčko 240ml, kolem deváté ovoce nebo ovoce s jogurtem, půl dvanáctá zeleninový nebo masozeleninový příkrm, kolem třetí mlíčko 240ml, v půl sedmé kaše. Spíme celou noc zase až do těch cca půl sedmé... Noční kojení je o zvyku, ne o hladu. 😉

siima
31. bře 2008

U nás skoro jako neeve, už nějaké 2 měsíce, ráno 7,30 150-180 ml mlíčka, 10,00 ovocná sváča, 13,00 masozeleninový atd příkrm, 16,00 bílá holandie nebo 150-180 ml mlíčka a 19,00 kaše ze 150 ml mlíka. Spíme také celou noc, zezečátku když byla zvyklá a budila se jsem dávala vodu, pak jí to přestalo bavit a spí se 🙂. Mimochodem nejvíc jí jede ten bílý jogurt, dneska jsem si vzala ochucenou holandii k snídani - stála u gauče s otevřenou hubičkou - dokud jsem jí nedala téměř půlku (než jsem zamíchala), tak mě nenechala na pokoji.

bramburka
1. dub 2008

ty kaše dáte do flašky nebo lžičkou, přijde mi, že bych ji zničila po koupání krmit kaší.

daasik
autor
1. dub 2008

a tu vodu v noci davate z flasky? malej z flasky nikdy nepil, je kojenej, po zelenine mu zkousim dat na piti vodu nebo cajik z "magickeho" hrnecku, ale spis to ocucava, nez ze by neco vypil, pripadne to vypousti z pusy ven a je celej mokrej, takze dat mu to v noci, prevlikala bych hned pyzamo ☹

macanet
1. dub 2008

bramburko kaši dávám flaškou, po koupání.Zkoušela jsem po koupání lžičkou a to už byla hodně unavená, plakala , usínala, vztekala se, až se nakonec poblinkala.Flaškou dobrý, pije a usíná u toho, tak do postýlky už ji ukládám spící. Jinak ráno v 6.30 snídaně mlíko , svačina jogurt+ovoce,nebo mlíko, oběd -zelenina+maso+brambor, svčina odpolední ovoce udělaný jako přesnídávka, nebo vločky uvařený s jablkem, večeře kaše, spíme celou noc 🙂

pipisek
1. dub 2008

bramburko, ty máš cca 5měs. holčičku, to jsem dávala kaši do láhve (my tedy trochu později). tím, jak se naučila jíst lépe ze lžičky jsem přešla i na hustější kaši podávanou lžičkou.
jinak já té kaše takhle ze začátku udělala tak 1/3 porci dle návodu a mixnula jí s dávkou mléka tzn., že když pila např. 180ml mléka na noc, tak jsem udělala 120 mléka a k tomu přidala kaši ze 60ml vody.
nebo můžeš koupit např. nemléčnou rýžovou kaši od nutrilonu nebo od sunaru a zahustit s ní mléko, které jí dáváš na noc.

lenkakr
1. dub 2008

bramburko: zaleží na tom jestli kojíš nebo ne. já kojím a malý nebyl na flašku zvyklý. taky jsme mu kaši zkoušeli dávat z ní, ale víc toho snědl lžičkou.

daasik: já dávám dopoledne chleba s máslem nebo ovoce a odpoledne jogurt s ovocem nebo přesnídávku

lenkakr
1. dub 2008

daasik: já v noci jen kojím, melej u toho skoro spí a já taky. na flašku bych ho asi nevzbudila. z pítka jsme začali pít v 6 měsících a teprve před týdnem se to pořádně naučil, jinak toho bylo taky víc venku. chce to zkoušet

lenkakr
1. dub 2008

maso by měl mít 6x týdně asi 20-30g a jednou týdně vaječný žloutek

anatanka
1. dub 2008

Dr. rikala, ze by se maso melo aspon petkrat v tydnu, tak davam Miri masovou presnidavku skoro kazdy den.

kalo
1. dub 2008

Nám DR.řekla, že maso obden... 😕 😕 Tak ho tak baštíme..

kalo
1. dub 2008

Taky jsem četla, že noční pití /ať čaje nebo mléka/ jsou naučené..pak se z toho stává zvyk a má žízeň i v noci, kdy má spát..

Jinak my na sváču dáváme 200ml bílého jogurtu od Madety /zvládne jako nic/, občas s ovocem nebo sušenkou-to ale nesní celý...

natalien
1. dub 2008

My maso 6x v týdnu 😉
Dopolední svačinka - bílej jogurt, někdy s ovocem a sušenkou a odpolední ovoce - ovo přesnídávka, nebo ovoce.

neeve
1. dub 2008

Co vím, tak kdo měl problémy s nočním buzením kvůli hladu (žízni), tak pomohlo přestěhování maminky do jiné místnosti a aby aspoň pár dní vstával k dítěti tatínek. Z tatínka nic nekoukalo, max voda z flašky (pokud je žízeň opravdu, tak si dá i z flašky) a tak to dítko brzy přestalo bavit a bylo po problému. Samozřejmě to nelze praktikovat pokud jste zvyklí spát s mimčem v posteli... jo a taky se nesmí uspávat u prsa... to je pak noční buzení jasné, protože se mimčo v noci několikrát vzbudí, což je celkem přirozený jev, a zjistí, že je všechno jinak než když usnulo, prso nikde, tak začne plakat. Dítě, které usíná samo v postýlce se probere, zjistí, že vše je tak jak bylo při usnutí, tzn. v pořádku a spinká spokojeně dál... Takže tak 🙂
S tím masem... šestkrát do týdne a jednou týdně žloutek se říká, ale já to s masem zas tak nepřeháním. Třikrát do týdne ho má určo, ale jinak jsem se ptala i dr a ten mi to takhle schválil, vždyť já taky nemám téměř denně maso...

chechta
2. dub 2008

Kalo, neeve o nočním buzení mi něco povídejte, ale to je na jiný téma 😀 😀 😀 😀

Nám sice ještě není ani 7 měsíců, ale i tak se přidám do diskuze - malej mi ted odmítá jíst úplně kaši večer prostě mu to nechutná - co ještě vezme celkem namilost tak je nemléčná jáhlová od alnatury, kterou mu dělám do kojeneckého mléka, ale ochucený mu prostě nejedou - mate s tím někdo zkušenosti - co mu případně dávat večer místo kaše? Ovoce jsme ještě nezačali dávat tak nemůžu zatím zkusit ani mu tam něco přidat. Pak baštíme v poledne obídek - zezačátku nám chutnalo, ale ted začal zeleninkový příkrmy odmítat - ale jakmile tam je masiko tak to zbaští ( jen domací ze skleničky masiko nebaští taky) - takže asi postupný zavádění masa u nás moc nehrozí páč mi to malej nejí - takže u nás asi 6x týdnně maso bude 😀 😀 😀 páč máme masoužrouta

neeve
2. dub 2008

Chechto a není už na tu kaši třeba moc unavený? Usne pak hned? Třeba zkusit dávat dřív a pak docucnout mlíčkem těsně před spaním 🙂

kristi
2. dub 2008

chechto, taky mi kasi nejedla, tak jsem ji to delala napul s mlikem do lahve - fakt jako hodne husty mliko

med
2. dub 2008

My máme ráno mlíčko, oběd masozeleninový nebo zeleninový příkrm, odpolední sváča ovoce nebo jogurt, k večeři kaši a před spaním si dá ještě mlíčko. Jinak kaši dávám od začátku lžičkou, i když to bylo ze začátku o nervy, ale zvykla si a jsem ráda. Terka je vyčůránek, takže kdybych jí ustoupila a dala jí kaši do flašky, už by nechtěla lžičkou ani oběd a to teda fakt nevím, to by asi do flašky nešlo 🙂

chechta
2. dub 2008

holky kaši dáváme před koupáním cca o půl 7 večer - chodíme spát po koupání cca o půl 8 a to usíná u prsa.
A láhev pochybuju, že si vezme - z picího hrníčku pije čaj vodu v poho a když jsem mu to zkoušela dát do láhve tak nechtěl 😒

jitka83
2. dub 2008

Ráno pije malej mlíko 180, pak k sváče přesnídávku nebo ovoce, pak k obídku masíčko a zeleninku, odp. sváča jogurt, někd mlíko (někdy mu ty sváči obrátím), večeře kaše nebo jen mlíko. Záleží, jak vyjde sváča, aby nebyl přejedený. 😔

blueberry0666
19. lis 2013

@lenkakr sváči máme stejně jako všichni tady, jen to občas prohodíme... Ale spíš mě trápí oběd - máme maso 2x týdně a to s velkými protesty... a jedině skkleničky, maso odemně doslova ani nepozře...zeleninu nám Štěpánek baští domácí, vařenou, ale s masem bojujeme. Hovězí vůbec, to i blinká (spíš hlavně kvůli tomu histeráku, co kolem toho tropí...) a ostatní.... no, to už se opakuju.