Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Co k pití pro 5měsíční dítě, když je teplo?

nikolka2017
1. čer 2018

Ahoj, holky naše Nikolka má 5mesicu je plně kojena a volala jsem doktorce jestli může aspoň čaj v tomhle teplu a řekla mi že čistou vodu. Dáváte to dítěti taky?, a jestli ji prevarujete

35_a_budu_mamka
1. čer 2018

Ja davala bud prevarenou kojeneckou vodu nebo slabsi hermankovy ci fenyklovy caj (neslazeny).

absintka19
1. čer 2018

@nikolka2017 zalezi na kvalite vody. Ja vecer prevarila, rano byla tak akorat. Pokud chces davat i neco jineho nez mliko tak urcite nejvhodnejsi je voda. Anebo muzete sahnout po kojenecke kdyz nechcete prevarovat.

j.a.n.i
1. čer 2018

V 5 měsících bych v případě kohoutkové nic neřešila a dala ji rovnou. U studny podle toho, kdy byl dělán rozbor a jak vyšel.

zelenaesmolda
1. čer 2018

Plne kojenemu diteti staci materske mleko,nepotrebuje ani vodu ani caj.Tahle otazka je tady minimalne 2x denne.

robin92
1. čer 2018

@nikolka2017 Jo davala jsem cistou prevarenou vodu, ne moc studenou, proste pokojovou teplotu. Zbytecne bych ji asi neucila na sladky cajik, protoze i ty sypane jsou prislazovane.

viridie
1. čer 2018

Mateřské mléku obsahuje cca 98 procent vody a pokud se kojí na požádání/ve vedrech i aktivně dítěti nabízí, není třeba žádných jiných tekutin. Akorát se extra vodou zatěžují miminku ledviny.🙂

nikolka2017
autor
1. čer 2018

@j.a.n.i mi máme městskou vodu a je výborná nebo na náměstí studnu s pramenu

nikolka2017
autor
1. čer 2018

@viridie mi stavíme barák a hlídá mi ji mamka a každou půl hodinu chodit a dávat ji kozu

j.a.n.i
1. čer 2018

@viridie A těch 98% vody, co je v mlíku ty ledviny nezatěžuje?

priefi
1. čer 2018

@nikolka2017 mm by melo stacit. Jinak cista prevarena voda je nej. Caj zatezuje ledviny

viridie
1. čer 2018

@j.a.n.i tak nějakou vodu mimino pít musí 🙂 A kojení dle poptávky dítěte/ 5m starého kojence je fyziologická strava a zcela nastavena dle potřeb organismu. Extra nalévání vodou už je pak zbytečný/zatěžující.

j.a.n.i
1. čer 2018

@viridie Aha, jasně, takže když to dítě pije dobrovolně mlíko, tak je to ok a když dobrovolně pije vodu, tak ho nalévám... No, nic. A moje dítě v tomhle věku chtělo zeleninu... a já jsem tak hrozná matka, že jsem mu tuhle neideální stravu dala, raději spokojené dítě s rozumem než zbytečný boj, jen aby to bylo podle příručky.

lucie01
1. čer 2018

První syn byl plně kojený a když bylo fakt teplo dávala jsem převařenou vodu z kohoutku 🙂

viridie
1. čer 2018

@j.a.n.i Nějak nechápu ten konfrontační tón a míchání zeleniny do debaty. Tak jinak- dle doporučení všech možných laktačních lig,who,mamil a dalších, se kojencům (rozuměj těm,kteří se výlučně kojí) do 6m věku doporučuje pouze kojit,žádné jiné tekutiny nejsou potřeba a jsou zátěž. tak to prostě je a to bylo sdělelno tazatelce.Nicméně, nikdo není povinován se pŕíručkami řídit a pokud chce někdo miminku servírovat čerstvě vymačkaný jablečný džus se dvěma kostkami ledu, nechť tak učiní. Že jo 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli