Co můžu/nemůžu jíst, když kojím měsíční miminko?

aniani
17. kvě 2007

Ahoj, chtela bych poradit, co jist a co urcite ne pri kojeni mesicniho miminka. Maminy, jake mate zkusenosti? Ze zacatku jsem jedla vsechno, maly to v pohode snasel, ale tedka se mi osypal a ma prujem.Nevim ale, z ceho to muze byt..Nesnedla jsem nic, co bych uz pred tim nemela. Diky za rady a zkusenosti.

karotky
17. kvě 2007

Ahojky!
Tak já se musím hlídat pořád.Nesmím kapustu,zelí,hrášek,kukuřici,oříšky,perlivé vody,kořeněná jídla,čerstvé pečivo a džusy.Právě průjem a opruzeniny můžou být z džusů.Piju jen fenyklový čaj.Nic jiného mi strach nedovolí. 😀

aniani
autor
18. kvě 2007

Diky, karot..ja nic takoveho nejim a nepiju...tak nevim.. ☹

karotky
18. kvě 2007

Zkus se na to ještě zeptat doktorky..........ta určitě poradí. 😉

jabjunka
18. kvě 2007

Holky,v šestinedělí jsem se hlídala hodně,ale potom jsem pomalu zkoušela všechno,ale moc a moc jsem pila,aaž 5l tekutin.A zvládali jsme v pohodě i čočku.Perlivou vodu a čerstvé pečivo ovšem ne,neb to nemůžu ani já. 😉 😉

sandra81
18. kvě 2007

Tak ja v sestinedeli snedla kvetak a to byl mazec. Mala brecela celou noc jaky z toho mela boleni briska. Takze zadny kvetak, brokolici, zeli atd.

kamhajek
18. kvě 2007

jabjunka: přesně tak hodně tekutin!!!

gedren
18. kvě 2007

Tak neco jinyho jsou prdy a neco jinyho agresivni strava, co muze pusobit to osypani apod. Predpokladam, ze tady se resi ten druhy pripad. Myslim, ze by to mohlo byt zpusobeno treba korenim nebo ovocem (citrusy, jahody - tzn. i ty dzusy, jak nekdo psal), ale dal nevim...:(

Mne se dite nikdy po moji strave neosypalo, taky jim docela konzervativne, ale s prdama mame problemy dosud...kvetak, fazole, zeli, to si fakt nemuzu dovolit, pokud se chci v noci vyspat 🙂

hanah_2002
18. kvě 2007

Ahoj,
jak píše gedren tak to můžou být citrusy nebo jahody-na to nás v porodnici upozornili, že se po tom děti můžou osypat.
Jinak mému špuntovi je 5 měsíců a už jím a piju všechno.Ale ze začátku jsem si musela dávat velký pozor.

kalo
12. zář 2007

Ahoj! Chci se zeptat, jestli při kojení můžu jíst vejce...Kvůli malé si na jídlo a určité druhy potravin dávám pozor, ale vejce jsem zatím do jídelníčku nezařadila. Baštíte je normálně? Není to také jedno z nadýmavých?

grisgot
12. zář 2007

Ahoj! Nás ještě v porodnici upozorňovali na meloun a hroznové víno! 😝

sokolka
12. zář 2007

Když už se tu rozebírá to kojení nevíte někdo za jak dlouho se dostane jídlo které sníme do mlíčka? Tak nějak mě to napadlo.

kacka79
12. zář 2007

Ahojda, s tím jídlem je to peklo... Filípek je děsná citlivka, takže moje strava je skutečně pestrá... vůbec nemůžu ovoce a zeleninu kromě banánů...jinak máme prdíky a pupínky az na prdelce...jinak pít jen vše bez ublin - kafe vůbec, to pak nespíme ☹ Myslela jsem že se to bude zlepšovat, ale jsou nám skoro 3m a zkusila jsem kyselé jablíčko a zase vyrážka... 😒

cecil
12. zář 2007

Aniani, napadlo tě mléko? Mě se starší dcera osypala na prcině tak děsně, že jsme to léčili na kožním jak dlouho, prý to byl ekzém, pak byla osypaná i v hlavičce, na obličeji a přecházelo to na hrudník....noa nakonec jsme vysadili mléko a mléčné výrobky a ekzém zmizel. Potom byla na testech a je alergická na mléko.
Jinak teď s druhou dcerkou opět nemůžu mléko, pečivo vůbec, káva taky nehrozí, samo že ani zelí atd...to vůůůůůůůůůůbec.V podstatě jsem na extrudovaných chlebech,rajčatech, masu, rybičkách a vejcích.... jo a ještě hořká čokoláda!!! 😉

kalo
13. zář 2007

cecil, jíš rajčata? Četla jsem, že právě rajčata se při kojení jíst nemají..Já je teda ještě rajčata a papriky neměla odvahu vyzkoušet, takže nevím, jaké by měly na malou účinky 🙂 Ale zkusím vejce, jak píšeš. Mléko mi taky neprojde a kafe jen bez kofeinu...to je život 😒

poupe
13. zář 2007

tak ja nastesti muzu vsechno,samozrejme ze nejim,koreneny,hodne slany a tak,ale mala je s jidlem v pohode.

dendisa
13. zář 2007

proč nemůžeme kukuřici?

malovani
13. zář 2007

Holky, mně nejvíc chybí kafe, byla jsem fakt závislák, v těhu jsem přestala, teď si vařím meltu a nostalgicky u ní vzpomínám na prázdniny u babičky, která nám z ní vařila vždycky k snídani bílý kafe...

lemurek911
13. zář 2007

Dendisa: Protože kukuřice také nadýmá, ale jde o to zkusit to, třeba to miminku nevadí. Jinak ohledně kávy, já jsem byla taky závislák a když kojím jednu si dávám dopoledne, jednu hned po kojení slaboučkou.

cecil
13. zář 2007

Kalo. To o rajčatech jsem neslyšela....ale to už bych nejedla vůbec nic ☹ . Okurku a papriku nemám odvahu, paprika dělá zle i mně.Já jím ta rajčata bez slupky, tak aspoň něco.

Předevčírem jsem neodolala a snědla jablko, neoloupané....jen tak na zahradě,děsně jsem si pošmákla, ale malá chudera!!! To byl řev.

pipisek
13. zář 2007

tak po jablkách se mi taky stýská....v porodnici říkali, že vadí meloun, hrušky a hroznové víno. tak meloun jsem zkusila,protože jsem na něm přes léto závislá a v pohodě, žádný bolení malou nepotkalo. hruška by byla asi sebevražda !
jinak ze zeleniny nejím květák, kedlubny, okurku a bojím se i ledového salátu, ale budu muset pomalu zkoušet co malá vydrží 😀
piju vitakávu nebo meltu a obojí prý má dobrý vliv na tvorbu mléka.
jinak jedu ve velkém jogurty a kysané nápoje a sýry. myslím, že je potřeba to vypozorovat, ale strach je ....

listicka20
14. zář 2007

Holky, jak to tady tak čtu, tak mě docela jímá hrůza. Když člověk nemůže jíst v podstatě žádný ovoce ani zeleninu, tak jak do sebe dostane vitamíny, který mimi potřebuje? Neříkejte mi, že to spraví nějakej Mamavit. A ten meloun s hroznovým vínem mi taky dostal, já myslela, že takový sladký ovoce nemůže škodit... Tak co vlastně jíte??? 😖 Čeká mi to za pár...

johanda
14. zář 2007

Holky, já teda jím téměř vše (piju i kafe tak 1x denně), jen ten alkohol vynechávám (ačkoli teď si dám občas pivčo, malá už přece není takový prcek). Pokud jsem si dala třeba hrozny nebo jahody, vždycky jsem počkala den, dva, jestli to na mimi bude mít vliv nebo ne. V ranném kojeneckém věku jsem nemohla jedině čočku, to byl mazec, jinak vše. Ovoce a zeleninu do sebe cpu bez omezení, od 6. měsíce i rajčata a papriky.
Je ovšem pravda, že Johanka nebyla životě osypaná a na prdíky netrpěla (jenom po té čočce )

vivian
14. zář 2007

Já jsem někde četla (asi zrovna tady na Koníkovi v nějaké diskusi), že je to hodně individuální, že neplatí žádná obecná doporučení a že si maminka musí sama vyzkoušet, co jejímu miminku sedí a co ne... A že nemusejí vadit třeba ani luštěniny nebo pálivé věci, pokud je na ně mimi zvyklé z břicha. (Psalo se tam o Mexičankách, které běžně jedí pálivé věci a třeba hodně fazolí, a po porodu jídelníček nemění a jejich miminka problémy nemají, protože jsou asi prostě zvyklá...)
Já teda budu prostě zkoušet, co prcek snese a co ne. Pokud nebude mít problémy, tak nevidím důvod, proč se zbytečně trápit a být na nějaké ostré dietě a místo ovoce a zeleniny zobat prášky...

zuz11
20. bře 2008

lukin • 1d • Dnes v 11:06
Hledala jsem toto téma, ale nic. Zajímá mě, co jíst či pít nebo co nejíst či nepít. Moji Natálku hodně nadýmá a já nevím, čeho se vyvarovat. Na netu jsem nic nenašla.

kalo • 1d • Dnes v 11:13
Já nejedla snad nic 😀 Radši neradím 😀

kachne23 • 1d • Dnes v 11:33
ahoj, doporučuju www.kojeni.net

lukin • 1d • Dnes v 11:40
kachne: Tam jsem se dívala, ale o stravě tam nic není.

petraluk • 1d • Dnes v 11:43
Lukin my jsme žádný velký problémy s nadýmáním naštěstí neměli. Ale co vím, tak raději nejíst čerstvé pečivo, cibule, česnek, ostré koření, papriky, zelí, nadýmavou zeleninu obecně

lukin
20. bře 2008

zuz: Díky 😉

pavlinka3
20. bře 2008

jé teda tolika věcí může vadit??? já teď řeším, co mi bude manžel vozit do porodnice a koukám, že asi jenom vodu bez bublinek 😅 u nás v nemocnici je stava na dvě věci.....přinesou na porodnici a knedlo vepřo ZELO nebo čočkovou polévku a vůbec je to netankuje.....

petra.vavra
20. bře 2008

já do 3 měsíce se hlídala se vším, protože malá hodně trpěla na prdíky a po 3 měsíci jsme pomalu začaly zkoušet všechno a dnes bez problémů, piju normálně všechny džusy ředěné vodou a žádná reakce a ze zeleniny vynechávám jen luštěniny, brokolici a květák, jinak také vše a malá v pohodě. Na jiných stránkách na netu jsem se dočetla, že v podstatě můžete cokoli, že do mléka přechází tak malá část toho co sníte, že spíš to záleží na tom, jak má dítě vyvinutý trávicí systém a jak moc je citlivý.

mem
20. bře 2008

holky mrkněte sem http://www.weleda.cz/Bulletin/kojeni.htm, bod 5
mala taky trpela, ze zacatku, nesmela jsem hlavne cerstve pecivo a nejim lusteniny, davam pozor na citrusy, bublinky jsem nepila nikdy, jenom to omezeni kafe mi vadi, ale clovek si zvykne... ted uz si ji rano dam, jinak piju bez kofeinu