Co nejíst, když kojím?

misa84
14. pro 2008

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jakým jídlům bych se měla vyhýbat, když kojím 6ti týdenního mrňouska? nemyslím teď alergie, spíš koliku. včera jsem měla na oběd rybu s rýží, pak během dne dva koláčky s tvarohem a povidly a na večeři šopský salát s chlebem, podle mě nic nadýmavého a Honzík se mi přesto celou noc kroutil a plakal ☹ máte nějakou zkušenost, co se vám vyplatilo nejíst? samozřejmost jsou asi luštěniny, květák, brokolice....

díky

pavlina05
14. pro 2008

misa84
...já měla problémy s kolikou od 2 týdne Aleškova života do 2 měsíce!!!!
U nás se nesmělo:
-čerstvé pečivo - kynuté, tam kde jsou kvasnice!! (takže tvé koláčky, chleba včera...), knedlíky!!!
-sýrové omáčky ze smetanou - u nás děsný křik!!
-paprika čerstvá
-cibule a čsnek!!!!

kalo
14. pro 2008

Já nesměla takřka nic...všechny mléčné výrobky, sýry, brambory, zeleninu žádnou /jenom salát nebo ledový salát ano/, ovoce jen jabka bez slupky, pečivo ne, smažené, sladké nic....fakt pestrá strava 😀 😀 😀
Ale to jen ten první čtvrt rok, kdy malá měla hrozné koliky...pak to pomalu přecházelo a mohla jsem do jídlníčku zařadit pozvolna všechno...

Ale pozor na ty mléčné výrobky a sladkosti...to prcky nadýmá dost...

misa84
autor
14. pro 2008

a jeeje, mliko piju kazdy den minimalne hrnek, sladke si taky obcas davam...papriku jim obden...no na silvestra ma honzik 2 mesice, tak snad uz to nebude dlouho trvat 😅

petka80
14. pro 2008

Miso, jak píšou holky, určitě to byly ty koláčky nebo paprika (nebo i rajče) v salátu, případně chleba, pokud byl čerstvý 😉 Je to děsný, já vím........ Ale chce to vysledovat, každému mimču vadí něco jiného. U nás to byla teda ta paprika a jednou jsem si dala takové jablečné koláčky a to byla fakt hrůza 😖 Chleba nevadil, ale čerstvé rohlíky jsem si nedala hodně dlouho 😀

rajka
14. pro 2008

Ahojky, malý měl koliku od 1. týdne do 5 měsíců!!!! Už to tu bylo zmiňováno, tak jen doplním....pozor na bublinkové vody - ale Birrel malému nevadil 😉 - žádné čerstvé pečivo - to nejím dodnes, nadýmá skoro všechna čerstvá zelenina a ovoce, já jedla jen okurky salátovky bez slupky,hlávkový salát, banány a jablka bez slupky, dost nadýmají i mléčné výrobky a smažená jídla, samozřejmě luštěniny. Nemá se jíst sladké, ale to jsem nevydržela 😉

rajka
14. pro 2008

Jo a ještě jsem chtěla napsat - myslím, že klasická kolika nemá se stravou až tak moc společného, je to způsobeno spíš nezralostí trávicího systému. Já se hlídala dost a moc efekt to nemělo. Zabraly až probiotické kapky BioGaia.

frog
14. pro 2008

U chlapečků jdou snadýmáním daleko větší problémy než u holčiček..určitě nejíst čerstvé pečivo,kynuté věci,rajčata,papriku,květák,kedlub,brokolici,kapustu,nic kyselého,česnek,cibuli a bacha i na mléčný výrobky..ale někomu to nevadí..dále luštěniny,jablka jen bez slupky..takže celkem strava na prd,ale chce to fakt vypozorovat,klidně bych si pár týdnu psala co jím a jak na to prcek reaguje a hned se pak třeba výběr jídel zvětší 😉

minea
14. pro 2008

Není nikde prokázané, že má kolika souvislost s tím, co matka jí. Já sama jsem kroutila hlavou nad tím, když kamarádka tvrdila, že nemůže jíst rajčata, protože malou pak bolí bříško - jsou to jen dojmy, není možné to vydávat za pravdu.
Takže všeho s mírou a na koliku doporučuju silné nervy a rady doktora Karpa (zavinutí, vysavač, natřásání, sání... a tu poslední jsem zapomněla 😉 )

zeez
14. pro 2008

Mohly by jste radeji napsat co jste jedly. Z toho co pisete to vypaha, ze budu zapijet suchy, stary chleba neslazenzm cajem. 😉
Fakt, prosim napiste co se muze, co miminkum vetsinou nevadi. Dekuji.

rajka
14. pro 2008

zeez - 😀 no, moc pestré to nebylo....já asi takto - snídaně: starší pečivo se sýrem, mrkvovou pomazánkou, medem....čaj ovocný, melta, čaj kojící.....svačina - banán......oběd: většinou jsem nestíhala vařit (aspoň zpočátku) takže margotka+banán to jistila 😉 jinak třeba špagety s kečupem, brambory, rýže, kuskus s nějakým dušeným masem nebo filé přírodní............odpol - jablko bez slupky.............večer - staré pečivo se sýrem nebo šunkou a okurek nebo salát hlávkový....jinak jsem ujížděla (a ujíždím doteď) na nealko pivu a čokoládě....čokoláda nenadýmá, ale může způsobit u mimi alergii stejně tak ořechy, naštěstí našemu prckovi to nevadí....
to je tak obecně, jinak si myslím, stejně jako psala minea, že klasická kolika (myslím tím opravdu koliku ne zaražené prdy, což je rozdíl) stravou příliš ovlivnit nejde, prostě se to musí vydržet, takže trpělivost a u nás pomáhalo nošení - baby vak nebo šátek a k tomu zpívat 😉

kacka.va
14. pro 2008

pokud je to klasická kolika, tak často na to nemá jídlo vliv, i když každému dítěti vadí něco jiného, ale i když má dítě koliku, tak se to dá zhoršit jídlem, že má navíc klasické prdíky, které by s kolikou nesouvisely.
Mineo, my taky měli vypozorované, po čem má víc prdíky. a rajčata se nedoporučují, takže věřím, že tvoje kamarádka mohla mít zrovna vypozorováno, že to má pak její dítě horší.
Já jsem byla hlavně na kuřecím mase, těstovinách, rýži a bramborách. Den staré pečivo se sýrem nebo salámem. třeba mě překvapilo, že malé vůbec nevadilo, když jsem snědla zelí, a jiná zelenina, která není tak hrozná, jo.