Co nemohu jíst při kojení?

pessy1
30. čer 2007

ahojda,jaké máte zkušenosti?

tymothy
7. pro 2009

Já tak do 3 měsíců nemohla jíst soro nic, hlavně ne kakao (Já, taková závislačka na čokoládě) 😢 Ale po těch třech měsících nastal úplný zlom a M. zvládá všechno kromě kravského mléka (na to má alergii)

kalo
7. pro 2009

Já taky nemohla skoro nic...malá měla 3 měsíce strašné prdy..Největší po mléčných výrobcích, zelenině, ovoce, pečivu a sladkostech..To bylo tabu....

sorciera24
7. pro 2009

baby, maly ma 5 mesiacov a plne ho kojim, aj ked uz skusam pomaly mrkvicku....viem, ze citrusy sa nesmu pri kojeni...xcem sa spytat dokedy?....ci, kym nezacne byt prikrmovane alebo aj tak ked budem kojit napr. len 2krat denne sa nemozu?....ja by som si tak dala mandarinku 😝

tymothy
7. pro 2009

sorciera, nemyslím si, že by mu 1 mandarinka mohla nějak ublížit....jde spíš o to, že se z citrusů některé děti můžou osypat, stejně jako z jahod. A příkrmy v tom podle mě moc velkou roli nehrajou... 🙂

rimmel
7. pro 2009

sorciera nedavala by som mu ziadnu mrkvu ak dobre pribera. 😉

iinuska
7. pro 2009

sorciera, pokial este kojis, podla mna je este cas na prikrmovanie, pokial dobre pribera, tak ako pise rimmel.Ja so zacala az od ukonceneho 6 mesiaca

fender
7. pro 2009

ahojky, tak já jím vpodstatě všechno - jen se snažím vyhýbat citrusům a oříškům, po nich je malý osypaný. bříško ho bolí asi tak standardně jako všechny prťata, nepozorovala jsem nějakou větší reakci po určitém jídle 😕 pomáhá mu bio dětský čaj a sab.

szilvia31
7. pro 2009

ahojte maminy.co davate detickam na bolenie bruska?plne kojim a neviem si rady 😅

rimmel
7. pro 2009

ja som ak sa mi zdalo ze boli ze treba vyprdet som mu masirovala brusko a byciklovala s nozickami.

szilvia31
7. pro 2009

to robim aj ja no nemam pocit ze to pomaha 😒 davala si aj cajik?

rimmel
7. pro 2009

nie ziadne cajiky som nedavala..aj som mu nozicky tlacila smerom nahor az dokym si neprdol 😀 vies co myslim?celu rit az hore k hlave "tlacit" 🙂

szilvia31
7. pro 2009

no to par krat pomohlo 🙂 dakujem za radu,uz som mala pocit ze som neschopna mama 😒

iinuska
7. pro 2009

szilvia, ja som malemu natierala bruskom kremom. Vola sa PUPIK a zozenes ho v lekarni.

iinuska
7. pro 2009

a tiez na vyprdkanie je dobre dat dieta na brusko 😉

rimmel
7. pro 2009

ze pupik 😀 😀 😀 😀

iinuska
7. pro 2009

rimmel, no fakt

pralinkaaa
7. pro 2009

čafte baby - ako to vlastne je keď malá prdí veľa je to zle? - zjedla som niečo čo nafukuje? či má veľa prdieť..aby ju nebolelo bruško?
občas sa tak zvíja - asi si nevie prdnúť a hlavne pri kojení je mi ľúto ako ju to "obťažuje a nemôže sa dobre napapať".
jedli ste cibuľu?

ja mám pocit keď si čítam čo sa nesmie, že sa nesmie všetko a potom čo jesť, aby hlavne bolo plno vitamínov..nič? 😅

aponchie
7. pro 2009

ja to prdim uz..samozrejme s mirou,ale dala sem si cibulku do kase a mela jsem i fazolky s bramborem jen trosku a celkem to slo na par prdiku

petra.a
16. pro 2009

pralinkaaaa...ja osobne som cibulu jedla, aleje pravda, ze nie surovu tak neviem. Ale je to u kazdeho babatka individualne. Ked som prisla z nemocnice, mala som doma svokru a ta mi zakazala jest asi "vsetko". Normalne som bola z toho zufala. Tak prisla moja mama a ta mi vravela, ze okrem fazuly, sosovice a tak mozem jest normalne vsetko, ale s mierou, aby si na to krpec zvykal. A aj tak bolo. Aminule sme robili sosovicovy privarok, ale bolo to z bio sosovice taka cervena, stala pomerne dost, ale nebol ziaden problem. Pocula som v telke, ze ta nenafukuje tak sme to skusili a pohoda. Inak nasmu malemu nespravil na zaciatku dobre banan...preplakali sme celu noc.

laura73
17. pro 2009

baby, mne v nemocnici povedali, ze sa mam vyhybat akurat hribom, jahodam, krevety (a potvory podobne), inak som pila aj kavu, aj vino... 🙂

lila794
17. pro 2009

Nam robilo zle, ked mama zjedla karfiol alebo cerstvu babovku. Ono to treba poskusat, kazde babo reaguje individualne - nas David bol dost citlivy na hocico, takze vela som toho prvych 7mesiacov nemohla, kedze koliky nam trvali tak dlho. Dolezite je vsak vyhybat sa alergenom.

tygrous
14. led 2010

Holky, jite pri kojeni hermelin a nivu? V tehu jsem to radsi nejedla, ale po hermelinu mam uz fakt abstak 😉

rimmel
14. led 2010

tyg papat mozes co len chces ;)

desszi
14. led 2010

szilvi, ja davam malemu kvapky babycalm, nam velmi pomohli, davam ich od 1. mesiaca, obsahuju matovy, anizovy a feniklovy olej, nic ine a dava sa 10 kvapiek pred jedlom. predtym sme davali sabsimplex, ale to nam vobec nezaberalo. inak s jedenim to je strasne, este stale je citlivy na brusko, ja prakticky nejem zadne ovocie a zeleninu (vynimkou je mrkva a jablcka) a ze vraj jedzte vela vitaminov.

janca13
14. led 2010

Ja som aj pri prvej dcérke a aj teraz do 2.mesiacov všetko opatrne a s mierou no ale už jem všetko.Ale kedˇsi dám niečo nové tak sledujem reakciu aby som vedela,či jej to nevadí.Jem aj strukoviny,ktoré deň pred varením namočím a vodu potom zlejem a je to v pohode.Jem aj citrusové ovocie,ale to nepreháňam.No a ked varím kapustu,kel a pod.tak dám viac rasce,malá sa riadne "vyprdká,,a je to OK.Ale určite treba vyskúšať.

leca
14. led 2010

babenky a jete aj mandarinky, pomarance, ananas???

rimmel
14. led 2010

leca ja som jedla uplne vsetko 😉 ono ale kebyze zjest dve kila pomarancov je rozdiel ako si dat dva 😀

janula.k
14. led 2010

ahojte, ja sa chcem opytat, ake mate skusenosti so sladkostami pri kojeni..ja som bola cele tehu na sladkostiach a teraz trpim ked vidim cokoladu..mozem si dat aspon zakusok? alebo krupicnu kasu? alebo napolitanku? 😅 A z ovocia jem iba osupane jablka..

rimmel
14. led 2010

a preco by si si nemohla dat janula? ved papaj co lenchces, nic nieje zakazane, no daj pozor nato aby si mal pekne vyvazenu stravu, lebo vsetky vitaminky a mineraly co spapas pojdu babatku tak aby ich malo dostatok..a tu cokoladkumozes, ved to je cukor a ten tiez potrebujes ako ty tak aj babo 😉

zuzu1980
14. led 2010

rimmel, ja som citala ze mliecko uz automaticky obsahuje vsetky vitaminy potrebne pre babo, ze vacsina (nie vsetky ale vacsina) vitaminou zo stravy uz nejde do mliecka ale su velmi dolezite pre mamicku. Totiz do mliecka si telo vezme vitaminy od mamicky ale potom mamicka nema dostatok. Takze vpodstate ako pises, treba mat zdravu stravu 😉
Napriklad ked babatku chyba zelezo, alebo vitamin D a tak, tak sa podava priamo babatku, nie mamicke, lebo cez mamicku sa uz viac do mlieka nedostane.
To co sa dostava do mliecka su prave tie skodlive veci, soli a tak...

Ja kludne papam sladke, ale s mierou, snazim sa este par kil zhodit po porode =)
Ovocie jem vsetko, aj citrusy (tatino je zo stredozemia a tam deticky uz maju na citrusy imunitu) akurat tie citrusy mozu trosku vystipat ritku, takze s mierou...